بازدید 21913

طالبان پهپاد آمریکایی را عملیاتی کرد

طالبان از عملیاتی کردن پهپاد اسکن ایگل که پیش از این از سوی آمریکایی‌ها تخریب شده بود، خبر داد.
کد خبر: ۱۱۱۸۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷ 14 May 2022

به گزارش تابناک به نقل از فارس، طالبان اعلام کرد که نظامیان این گروه پهپاد اسکن ایگل آمریکایی را پیش از این توسط آمریکایی‌ها تخریب شده بود را عملیاتی کردند.

پهپاد اسکن ایگل ساخت شرکت بوئینگ، توانایی پرواز بیست ساعته را دارد و مجهز به دوربین‌های بسیار پیشرفته الکترو اپتیکال است.

 

 

این در حالی است که نشریه آمریکایی «فارن پالیسی» در گزارشی نوشته است که نیروهای آمریکایی پیش از خروج از افغانستان تجهیزاتی زیادی از جمله هواپیما، بالگرد، خودروی زرهی را به طور کامل و جزئی تخریب کردند.

براساس این گزارش، 80 هواپیما و بالگرد و تعداد زیادی از خودروهای زرهی ارتش افغانستان توسط نیروهای آمریکایی منهدم شده است.

تعداد بازدید : 1896

پیش از این نیز به نقل از پنتاگون گزارش شده بود که برخی از رسانه های آمریکایی 7 میلیارد تجهیزات نظامی در افغانستان به جا گذاشته اند.

فارن پالیسی در ادامه نوشت: آمریکا 23,825 خودرو زرهی و 900 نفربر را در افغانستان به جا گذاشته و این تجهیزات در حال حاضر در اختیار طالبان قرار دارد.

این در حالی است که پنتاگون اعلام کرده که به نظر نم‌ رسد طالبان بتواند از تجهیزات باقی مانده به دلیل نگهداری تخصصی و نیاز این تجهیزات به قطعات خاص استفاده کند.

پیش از این طالبان اعلام کرده بود که در حال تعمیر هواپیماهای تخریب شده در فرودگاه کابل است و بخش اعظمی از این هواپیماها دوباره به خدمت ارتش در خواهند آمد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی