بازدید 15429

دادگاه CAS بالاخره یک رای بنفع ایرانی‌ها صادر کرد

کد خبر: ۱۱۱۸۳۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰ 12 May 2022

چندسالی است که نام دادگاه عالی ورزش یا همان CAS در ورزش ایران بسیار سر زبان ها افتاده است، اما ایرانی‌ها تا امروز به جز یک مورد نادر در پرونده سامان قدوس، نتیجه مثبتی از آرای این دادگاه نگرفته اند.

به گزارش تابناک ورزشی، در پی بروز اختلاف بین امید سینگ و یک باشگاه فوتبال کشور هند، روزبه وثوق احمدی و امیرارسلان اسکندری به وکالت از این بازیکن، درخواستی را نزد اتاق حل اختلاف فیفا (DRC) علیه آن باشگاه هندی مطرح کرد. پس از انجام رسیدگی در اتاق حل اختلاف فدراسیون جهانی فوتبال (DRC)، شکایت مطرح شده مورد پذیرش قرار گرفت و باشگاه هندی به پرداخت مبلغی تقریباً معادل کل قرارداد ۲ ساله‌ی بازیکن محکوم شد.

بعد از ابلاغ رای صادر شده از سوی فیفا، باشگاه هندی درخواست تجدیدنظرخواهی خود را نزد دیوان داوری ورزش (CAS) در لوزان سوییس مطرح کرد که با انجام مراحل و تشریفات رسیدگی در CAS و پس از ابلاغ تجدیدنظرخواهی باشگاه هندی و ارسال لایحه دفاعیه، جلسه رسیدگی به این پرونده در تاریخ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ با حضور وکلا و شهود طرفین برگزار شد و نهایتاً دیوان داوری ورزش طی رای مورخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ضمن رد تجدیدنظرخواهی و عدم پذیرش ادعاهای باشگاه هندی، حکم به محکومیت آن باشگاه به پرداخت دستمزد قرارداد ۲ ساله امید سینگ صادر و اعلام کرد. 

در رای صادر شده از سوی CAS، باشگاه هندی علاوه بر محکومیت بابت پرداخت دستمزد ۲ ساله‌ بازیکن، به پرداخت تمام هزینه های رسیدگی و نیز مبلغی بابت خسارت دادرسی نیز محکوم شده است. 

شروع رسیدگی به این پرونده نزد اتاق حل اختلاف فیفا از دی ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد و نهایتاً در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ با صدور رای قطعی از سوی دیوان داوری ورزش (CAS) خاتمه پیدا کرد.

مطابق مقررات، رای صادر شده از سوی دیوان داوری ورزش، قطعی و لازم الاجراست.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # حج
وب گردی