بازدید 34899

چرا دختر تاریخ‌ساز وزنه‌برداری به ایران برنگشت؟

در بازگشت کاروان وزنه‌برداری به ایران خبری از یکتا جمالی نبوده است.
کد خبر: ۱۱۱۸۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲ 12 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرآنلاین، یک بار دیگر شوک به ورزش ایران.یکتا جمالی در مسابقات جهانی یونان مدال نقره را گرفت،روی سکو رفت اما از ساعاتی بعد دیگر خبری از او نبود.خبر خیلی زود به ایران رسید.زودتر از آنچه که بشود فکرش را کرد.آنجا که علیرضا یوسفی داشت وزنه می زد و رکوردها راجابجا می کرد کسی خبر نداشت که قرار است ساعاتی بعد سروصداها جای دیگری باشد! همه در سالن بودند و انگار کسی خبر نداشت که دارد چه اتفاق هایی در هتل می افتد؟ حالا تیم برگشته غیر از 2 نفر.یکی یکتا جمالی و دیگری علی مرادی که در یونان مانده تا بتواند دختر گمشده وزنه برداری را پیدا کند.سوال اینجاست که آیا او پناهنده شده یا اتفاق دیگری برایش افتاده؟کسی چیز دقیقی نمی داند و خیلی‌ها فرض را بر این گذاشته اند که او دیگر قرار نیست به کشور برگردد!

تماس های بی پاسخ و شروع یک دلهره

مراسم توزیع مدال و خوشحالی برای شکستن رکوردهای مختلف توسط علیرضا یوسفی که تمام شد تازه نفرات اعزامی یادشان افتاد که یک نفر در سالن نیست.نه در سالن که در هتل هم نبود.هر چه با موبایل جمالی تماس می گرفتند خاموش بود.از همان جا بود که دلهره ها آغاز شد.رسیدن به هتل و روبرو شدن با یک واقعیت؛اینکه جمالی نیست.پرس و جوها هم فایده ای نداشته و چون بلیت ها برای برگشت به ایران رزرو شده بود اعضای کاروان به کشور برمی گردند و شخص رییس فدراسیون می ماند تا شاید کاری از دستش بر بیاید.

مقصر شماره یک؛ کاش بازنشسته شده بودی آقای علی مرادی!

دو نفر ورزشکار برای مسابقات قهرمانی جهان و این همه همراه. جالب اینجاست که کاروان به تهران برگشته اما علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری که تمام تلاش خودش را کرد تا بازنشستگی اش را به تعویق بیندازد در یونان مانده. آن هم به گمان اینکه می تواند دختر وزنه برداری را پیدا کند و به ایران بازگرداند! نکته جالب اینجاست که علی مرادی حتی سرپرست هم با تیم راهی نکرده و خودش نقش سرپرست را بازی می کرده است. شاید اگر یک نفر به عنوان سرپرست در اعزام حضور داشت آن وقت حواسش سرگرم توزیع مدال ها نبود و احتمالا این اتفاق هم نمی افتاد!

خانم مربی! شما کجا بودی؟

ابتدا این طور عنوان شد که اکبر خورشیدی مربی دختر ایرانی در این مسابقات است. حتی در دوربین ها هم خورشیدی نقش اول را بازی می کند اما آن طور که از داخل فدراسیون خبر رسیده یک نفر از خانم های مربی به نام سعیده عبدالملکی هم به عنوان مربی راهی یونان شده بود. هنوز مسئولان فدراسیون توضیحی در این مورد نداده اند که اگر خورشیدی مربی یکتا جمالی بوده پس عبدالملکی در یونان چه کار می کرده است؟ معمولا و در اعزام ها، به خصوص در این رده سنی مربیان چهار چشمی حواسشان به ورزشکاران، به خصوص ورزشکاران دختر هست اما ظاهرا مربی مخفی اعزامی اصلا حواسش به این چیزها نبوده و در زمان وزنه زدن علیرضا یوسفی در سالن بوده است.

پاسپورت یکتا کجاست؟ فدراسیون ناپدید شدن را تایید کرد؟

معمولا این هم یکی دیگر از قواعد سفر برای کاروان های ورزشی اعزامی است که پاسپورت نفرات دست سرپرست کاروان می ماند.خبرهای رسیده حکایت از این دارد که این بار ظاهرا دوستان فراموش کرده اند که پاسپورت یکتا جمالی را از او بگیرند.نکته جالب تر سکوت مسئولان فدراسیون وزنه برداری نسبت به این اتفاق است.هنوز مشخص نیست که چرا آنها و در راس فدراسیون علی مرادی توضیحی در این باره نمی دهند که چه بلایی سر یکتا جمالی آمده است و اصلا آیا او پناهنده شده یا مشکل دیگری برایش پیش آمده است؟ تنها اظهار نظر مربوط به زهرا پورامین سرپرست نائب رئیس زنان فدراسیون وزنه‌برداری است که به خبرنگار ایرنا گفته:«نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده اما «علی مرادی» رییس فدراسیون در یونان است تا بتواند یکتا جمالی را به ایران بازگرداند. البته در این زمینه رایزنی‌هایی با خانواده جمالی شده است تا بتوانیم او را به کشور برگردانیم.»

خانمی که در سالن می گفت " ماشالا "یکتا نبوده

پس از شایعه پناهندگی یکتا جمالی خیلی ها ریز شده بودند روی فیلم های وزنه زدن علیرضا یوسفی در سالن.یک خانم در آنجا با گفتن " ماشالا ماشالا علیرضا" دارد به او روحیه می دهد.ابتدا تصور شد که این صدا متعلق به یکتا جمالی است اما ظاهرا سعیده عبدالملکی بوده که در سالن حضور داشته است.

قبل از سفر اتفاقی افتاده بود؟

بر اساس اخبار رسیده شایعه شده که ظاهرا چند روز قبل از سفر به یونان اختلافی بین یکتا جمالی و سارا آذری،مسئول حسابداری فدراسین پیش می آید.خبرآنلاین این درگیری را تایید نمی کند اما به نظر می رسد که علی مرادی در این درگیری طرف آذری را می گیرد که این اتفاق باعث دلخوری یکتا جمالی شده است.خبرآنلاین آمادگی این را دارد تا توضیحات فدراسیون وزنه برداری را در این زمینه منعکس کند.این در حالی است که از زمان انتشار این خبر اهالی وزنه برداری در پیام های ارسالی خود به بزرگترین صفحه خانواده وزنه برداری در ایران از این نوشته اند که یکتا همیشه ناراحت بود و می گفت که به عنوان نخستین مدال آور زنان وزنه برداری ایران اهمیتی به او داده نمی شد!آیا مجموع این اتفاق ها دلیل بر ناپدید شدن دختر وزنه برداری است؟

بعد از ۳۸ سال دوباره یک وزنه بردار پناهنده شد؟

سال ۱۹۸۴ بود که ۴ وزنه بردار که با منافقین همکاری می‌کردند پناهنده شدند و دیگر به ایران برنگشتند. گم شدن یکتا جمالی هم تا زمانی که خبر‌ها به صورت رسمی منتشر نشود یک فرضیه است. بنا را بر این می‌گذاریم که برای او مشکلی به وجود آمده است و اصلا پناهنده نشده است، اما اگر این اتفاق افتاده باشد پس از تقریبا ۳۸ سال و در دوران ریاست علی مرادی یک وزنه بردار دیگر ایران را ترک کرد و به کشور بازنگشت. آن سال در سئول نفراتی، چون داراب ریاحی، صمد منتظری، مرحوم عباس طالبی، اردشیر بهمنیار، رسول جاوید آسا و برادران پژند را داشتیم که ۴ نفر از آن‌ها به کشور برنگشتند.

جمالی در اینستاگرام هم فعال نیست

بررسی پست های یکتا جمالی در اینستاگرام نشان می دهد که او آدم فعالی در این شبکه اجتماعی بوده است اما آخرین پستی که او گذاشته مربوط به 2 روز پیش است.او در استوری هم هیچ چیزی را به اشتراک نگذاشته است.پست آخری که جمالی گذاشته یک نکته دارد.او نوشته:«سلام خدمت تمام عزیزان،ممنون از مردم عزیز کشورم و تمام کسانی که تا به اینجای کار حمایتم کردند و ...»

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۵۴
چون عاقل است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
وطن فروشی عقل نیست.حرفی نیست اگر فردی ایران را دوست ندارد و یا فکر می کند در اینجا پیشرفت نمی کند، برود ولی نه با پول مردم و با این افتضاح
دمش گرم
چرا نمی پذیرید که جوانان از این همه فشارهای اجتماعی در باره نوع پوشش و حتی توع ورزش مجاز خسته شده اند و می خواهند مانند همه مردم خوشبخت اروپا و امریکا آزاد زندگی کنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
از کی تا حالا پوشش شده فشار اجتماعی! اونوقت مردم آفریقا و اتیوپی و ... که پوشش اسلامی ندارند چرا خوشبخت نیستند. شما عقده های درونی خودتو به بقیه گسترش نده!
اگر پناهنده شده باشه که کار بسیار عاقلانه ای کرده امیدوارم که اینطور باشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
امیدوارم یک روز همه جوانان این مملکت بتونن پناهندگی بگیرن و از این مملکت فرار کنن
عاقل بوده که گذاشته رفته، چرا نباید می رفت؟ رفتن دلیل نمی خواد موندن دلیل می خواد که شماها همه دلایل خوندنش رو ازش گرفتین…
کسی هست که واقعا فکر کند کار یکتا درست نبوده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۳
بله عده زیادی معتقدند که کارش درست نبوده است و به هیچ جا هم وابسته نیستند. دلایل زیادی هم برای ارائه دارند اما بعید است شما تمایلی به شنیدن آنها داشته باشید.
حتما بهش یارانه ندادن
یا نمیشه بگی ......
برگرده که چی بشه
ازش تجلیل بشه
بتونه بره استادیوم
بهش ارزش قائل بشن
حقوق برابر دریافت کنه
بخاطر حجاب بهش گیر ندن
نون 10000 تومنی بخوره
به نظرم مشکل حجاب بیش از اندازه خلق بانوان ایران را تنگ کرده و برای آنها از غرب بهشتی برین شبیه سازی کرده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
عزیزم تو اول فیلتر شکنتو خاموش کن بعد بیا کامنت بذار.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
به نظرم شما از طرف ما نظر نده
بگویید چرا بماند
خوب کاری کرد برنگشت. شما همین خبر رو بخون ببین چه اوضاع داغونیه، چه بخور بخور و عشق و حالی به بهانه اعزام ورزشکار برا خودشون راه انداختن. کل مملکت همینه. همه مسوولین دنبال سواستفاده و منفعت شخصی خودشونن
معلومه پناهنده شده شما بودید چکار میکردید بعدش کسی که محلت نمی گذاشت وتازه باید بیایی سر صف روغن وایسی
حالا علي مرادي بدبخت كه اينهمه براي وزنه برادري ايران زحمت كشيده رو كردين متهم اول ؟!!!!!!! اخه وجدان تان كجا رفته ؟ مگه ميشه يه ادم رو 24 ساعت پاييد؟ انصاف كه نداريد .
خجالت داره وتآسف ورزش وورزشکاران کشور درچه تنگناهایی هستند از کشور وکل خانواده می برند ترک پدرومادر راترجیح وبوی وطن وکل آدابش را کهدرخون همه ایرانیانست باقلبی شکسته وحالی پریشان رها نماید بخود آیید ودرمان کنید دردها را پیش کسوت بوکس ایران اسدی
تا زمانی که محدودیت ها برای خانم ها روز به روز بیشتر شود این فرار کردن ها و ناپدید شدن ها ادامه خواهد داشت. روشتان را عوض کنید.
تغییر تابعیت حق همه انسانها است.حتی در جنگ علیه ایران عراقی های زیادی در کنار ایرانی ها با عراق جنگیدند و بالعکس.
پروفسور لنگهاوزن آمریکایی است که تابعیت ایرانی گرفته است و بیش از 30 سال است که در ایران است.
از خودتان بپرسید که چه کرده اید که هر کی بتونه فرار میکنه ؟ سرزمین ثروتمند رو به خاک سیاه نشوندید دیگه برای کسی امیدی باقی نمونده
هر جا که هست، خدا در پناه خود حفظش کند.
بازم سوژه جالب دیگر برای تلویزیون و رسانه های اون ور آب و کسانی که همان حرف ها را در کامنته ها میارن.
وقتی دنبال سوژه ای همیشه تو ایران کسانی هستن که برات سوژه فراهم کنن
چون از قدیم گفتن عقل سالم در بدن سالم است، و ایشون با داشتن بدن سالم به احتمال بسیار زیاد عقل سالمی هم داشتن.به عنوان یک دختر برگرده اینجا که چکار کنه؟؟؟وقتی حکومت تا اپیلاسیون بدن یک زن که خصوصی ترین و شخصی ترین مساله یک زن هست هم دخالت میکنه.امیدوارم سالم باشه و پناهنده بشه.
آفرین و دمش گرم.بمونه اینجا هرروز یه بازی سرش در بیارن.یه روز روغن یه روز مرغ یه روز ماکارونی یه روز مانتو یه روز مو
بنظرمن کار بدی کرد .ایشان میتوانست براحتی برگرده وبعد به کشوردیگری بره وزنه بزنه مثل خیلی از ورزشکاراها که اینگونه عمل کردن..
همه جای جهان مشکل وجود داره اصلا زندگی و سختی با هم درآمیختن
دلیل جلای وطن آبا و اجدادی کردن به این راحتی ریشه ی روانشناختی داره جهنم بودن و غیرقابل تحمل بودن کشور خودمان و بهشت برین و عاری از مشکلات بودن زندگی در غرب
کشور ما و نحوه اداره ش خیلی مشکل داره اما جهنم نیست وغرب هم خوبی های زیادی داره ولی بهشت برین نیست
یه فاصله ای این میان وجود داره که یه آدم عاقلتر می فهمه که باید برطرفش کنه
همون زحمت و تلاشی که آماده شدی در غربت انجام بدی همین جا انجام بده امکان نداره نتیجه اش رو کم و بیش نبینی
4 نهاد برو مشکلاتت رو مطرح کن پیگیری کن اینطور نیست همه بی توجه باشن ولی انگار برخی دنبال بهانه هستن
هیچ جا خونه خود آدم نمیشه با خوب و بدش
اگر تحت تاثیر تبلیغات و رسانه نبودید قطعا بیشتر فکر می کردید
خدا پشت و پناهش
خوب کرده دستش هم درد نکنه
رفت دنبال همون رفاه و اسابشی که تو تلوبزیون اون خانم مجری گفت .حالا مگه ایرادی داره
بیا یارانه ات را بگیر
بهتر از اینجا کجا
کار عاقلانه ای کرد ه است .
الان تو واتساب تکه ای از یک برنامه تلویزیونی با اجرای گلزار برام اومد .
هلیا حسینی .
دختری که در 16سالگی دانشجوی سال دوم پزشکی بود .
وعکس او درحال ارائه کنفرانس در امریکا .
اگر مونده بود ایران ..................................
رفتن سخته . دل کندن جان کندنه . ولی موندن وتحمل اخوند عذاب الیم .
اکثریت ملت ایران برن از خداشونه برنگردن
سالم و تندرست باشید دختر شایسته ایران
بخاطر فرار از جهنم
مگه عقلش کمه برگرده هر جا رفته بمونه بهتر از اینجاس
خیلی عاقل بود برنگشت
که بیاد با ماهی 2 میلیون حقوق زندگی جهنمی را تجربه کند و هزاران تهمت از امثال غلم الهدی بشنود
خدا آقاي مرادي حفظ كنه اصلا وزنه برداري و مدال جزو فرعيات اصل اينه آقاي مرادي هميشه رييس باشه ايشون حق گردن مردم ايران داره و همه بايد فقط از ايشون تعريف كنيم و جايگاه ايشون بايد ابدي باشه.! من از طرف مردم ايران از اين ابر مرد عذر خواهي ميكنم فداي سرتون آقاي مرادي هيجكس مباشه شما فقط باش همين مارا بس
بنظر بنده هرکسی رفت اب بریزید پشت سرش ازاده ست تصمیم گرفته اکر برای نونه اشتباه مهلکی ست نمی توانیم در فرهنگی که نمیشناسیم دوام بیاوریم بجای ایستادگی شانه خالی می کنیم توکه ناراحتی توکه ناراضی هستی بمان وتلاش بکن تا رونقی حاصل بشود پشت به مملکت کردن وترسیدن و فرار کردن اسان ست برای خواسته ها تلاش کن .تختی هرجا می رفت جاداشت چرا ماند برای خاکش مدال اورد برای خشنودی هم وطنش واقعا پهلوانان نمی میرند
خدا کنه هر جا هست سالم باشه و ی خبری یه خانوادش بده .برای پدر ومادر بی خبری از بچه خیلی درد ناکه .
خوش به حالش که تونست از این خراب شده فرار کنه
هر انسان عاقلی که راه فرار از این جهنم را داشته باشه باید بره
مرغ شده کیلیویی ۶۰ هزار تومن میخاد برگرده چیکار کنه؟
وایسه که بره تو صف مرغ و روغن و تخم مرغ ،
مسولین باید بدانند هیچ وقت کسی را تحقیر و توهین نکنند...
اگه فدراسیون همان یکم نون و دوغی که یکتا دوست داشت بخورد را بهش میدادند وهی نمیگفتند اینجا خارجه وتو ابروی ما را بردی این اتفاق که بعد از گم شدن اوراسی های خانم یکتا اتفاق افتاد و او زیاد به اوراسی هاش علاقه. اشت والا انها را هم گم کرده بود اعصابش خراب نمیشد خدا لعنت کند شما را برای کمی نون و دوغ و یک جفت اورسی
چرا باید در ایران بماند ؟؟؟؟
او هم به سرنوشت سهراب نگاه می کند که مسئول بی عرضه آن موقع در اصفهان حتی به وعده یک آپارتمان هم عمل نکرد
دومدال جهانی در اصفهان متعلق به بختیاری ها است
چرا اینجا بماند!به چه دلیل!بماند که تو صف روغن بایستد؟یا با کارت یارانه بره تو صف نونوایی بایسته!شرم آوره اینجا کسانی در رأس مدیریت قرار گرفتند که تو کشورهای خارج ازشون هم همبالی نمی کشند ولی مسولان رده بالا شده اند!
این سو استفاده ورزشکاران زن برای ورود به اروپا و پناهندگی فقط باعث ایجاد مشکل برای سایر ورزشکارات زن میشه
کم کم وقتی دامنش زیاد بشه مسوولان از اونا برای اعزام ضمانت می خوان
در ضمن اون دختر محترمی که شوهر و برادرش رو پیچوند و بعد هم دیپورت شد از استرالیا کجاست
یواش یواش کشورهای دیگه به سختی به ورزشکارای زن ویرا می دن
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری