بازدید 6679
۱۵۰ مدرسه برکت با ۶۶۵ کلاس درس با سرمایه گذاری ۷۷۳ میلیارد ریالی در سراسر کشور به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۱۱۱۸۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱ 10 May 2022
افتتاح 150 مدرسه در مناطق محروم سراسر کشور/ امضا تفاهم نامه جامع همکاری بین وزیر آموزش و پرورش و سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام

صبح امروز در مراسمی با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، وزیر آموزش و پرورش و جمعی از اعضای هیات امنا ستاد اجرایی آیین افتتاح از ۱۵۰ مدرسه برکت به بهره‌برداری رسید.


سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در ۳ حوزه توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و امدادی و زیربنایی فعالیت می‌کند.

وی افزود: ۷۵ درصد از فعالیت‌های ستاد به فعالیت‌های توانمندسازی اقتصادی اختصاص می‌یابد و ۲۵ درصد باقی مانده صرف فعالیت‌های امدادی و زیربنایی می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه ۱۸۲ هزار طرح اقتصادی را اجرا کرده ایم که از این عدد ۱۷۱ هزار طرح در بنیاد برکت رخ داده است و مجموعا ۱۵۹ هزار میلیارد را در حوزه‌های اقتصادی سامان داده ایم که نتیجه آن یک میلیون و ۹۸ هزار فرصت شغلی بود.

نوروزی بیان داشت: نتیجه فعالیت‌های اقتصادی ما در حوزه دامپروری حدود ۳ هزار تن تولیدات از جمله دام، طیور و آبزی بوده، در صنعت پتروشیمی سالانه سه میلیون و پانصد هزار تن و در صعنت دارویی ۱۵ درصد داروی کشور را تولید کرده ایم.
سرپرست ستاد اجرایی گفت: امروز ستاد به بازوی توانمند خدمت در کشور تبدیل شده و امیدواریم این خدمات هرروز گسترده‌تر شود و آثارش را مردم بیش از پیش بچشند.
آیت الله محمدی گلپایگانی با تشکر از خدمات ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی در مواقع سیل و زلزله و درمان بیماران لاعلاج خدمات بسیاری ارائه می‌دهد و خداوند به ستاد اجرایی منت نهاده در خدمت رسانی به مردم ثابت قدم باشد.
آیت الله گلپایگانی در ادامه گفت: حلقه مفقوده‌ای بین نسل گذشته، امروز و آینده است و نقش اساسی را در رفع این حلقه مفقوده کسانی دارند که میکروفون در دستشان است و می‌توانند بنویسند.

وی با بیان اینکه براندازی سیستم پادشاهی کار آسانی نبود و کسی باور نمی‌کرد بتوان آن را تکان داد، تصریح کرد: امانت الهی که امروز در اختیار ماست به آسانی در دستمان نرسیده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: در ملاقات اخیر بشار اسد با رهبر انقلاب یکی از سرفصل‌های بیانات رهبر انقلاب تعریف از شهید سلیمانی بود، چون ایشان کاری کارستان کردند.

وی با بیان اینکه برخی قلم به دست هستند که قلم‌ها را روی کاغذ‌ها می‌لغزانند و توجه هم دارند که چه می‌گویند و چه می‌نویسند و این نظام را تضعیف می‌کنند، خاطرنشان کرد: روزی خواهد رسید که در برابر نوشته ها، گفته و اقدامات باید به خداوند پاسخگو باشیم.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش نیز در این آیین ضمن تشکر از ستاد اجرایی فرمان امام گفت: یکی از برکات ستاد اجرایی به قله رساندن سلامت کشور با واکسیناسیون بود که بازگشایی حضوری مدارس مرهون این تلاش ستاد اجرایی فرمان امام است.

وی با اشاره به کمبود مدرسه به دلیل فرسودگی و مسائل مهاجرتی و فرهنگی تصریح کرد: آموزش و پرورش جز با کمک مجموعه هایی، چون ستاد اجرایی فرمان امام نمی‌تواند اداره شود و از ۲۷۰۰ مدرسه‌ای که تعهد شده ۱۷۰۰ مدرسه محقق شده است و تشکر می‌کنیم.


محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت در سال جاری ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید با ۱۰۰۰ کلاس درس را با اولویت جایگزینی با مدارس کانکسی در دستور کار دارد و ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای این منظور تخصیص داده است.
با افتتاح این ۲۰۰ مدرسه جدید، تعداد مدارس آماده بهره‌برداری و تکمیل شده برکت تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲ هزار مدرسه با ۱۱ هزار کلاس درس می‌رسد.

ترکمانه در ادامه بیان داشت: در حال حاضر ۳ هزار و ۷۵۰ روستا در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت قرار دارند و ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.

 

در پایان این مراسم تفاهم نامه جامع همکاری بین وزیر آموزش و پرورش و سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام به امضا رسید.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
محرم عاشورا روز خبرنگار محمود صارمی ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج
وب گردی