بازدید 17190
تابناک اقتصادی بررسی کرد
دولت برای یارانه ای که قرار است به صورت تجمیعی با دو یارانه نقدی و معیشتی همراه و فقط یک بار در ماه واریز شود، ماهانه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته که با توجه گذشت دو ماه ابتدایی سال، تنها ده ماه تا پایان سال و اجرای قانون باقی مانده است.
کد خبر: ۱۱۱۸۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰ 10 May 2022

بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای یارانه ادغامی/ چشم انتظاری ۷ میلیون جامانده یارانه

به گزارش تابناک اقتصادی؛ شب گذشته رئیس جمهور در گفت‌وگو با مردم از برنامه مهم اقتصادی دولت رونمایی کرد. رئیسی در این باره با اشاره به اینکه برنامه دولت حذف ارز ۴۲۰۰ نیست، بلکه به دنبال مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌هاست، افزود: سازمان برنامه و بودجه کارشناسی کرده و پیشنهادی که داده این است که به ۳ دهک اول، نفری ۴۰۰ هزار تومان یعنی یک خانواده ۵ نفره، ۲ میلیون تومان در ماه و به دهک‌های چهارم تا نهم هم ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت خواهد شد.
 
پس از این اظهارات مهم اقتصادی رئیس دولت سیزدهم، خاندوزی وزیر اقتصادی دولت در گفت‌وگویی در خصوص جزئیات واریز یارانه‌های مورد اشاره رئیس جمهور با تاکید بر اینکه فرآیند آغاز پرداخت یارانه به مشمولان دریافت یارانه آغاز شده است و امیدوارم در چند ساعت آینده خاتمه یابد، افزود: تفکیک دهک‌ها را دولت با حداکثر دقت و احتیاط انجام داده است تا در بین گروه‌هایی که کاملاً نیازمند هستند و طبقه متوسط و میانی تمایز قائل شویم و به ۷۷ میلیون نفری که گیرندگان انواع یارانه‌های دولت قبل و دولت اسبق هستند، در این دو طبقه تقسیم‌بندی شده‌اند. وی ادامه داد: ۳۰ درصد جمعیت کشور یارانه ۴۰۰ هزار تومان، ۶۰ درصد دیگر یارانه ۳۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند و نزدیک به ۱۰ درصد جزو طبقات برخوردارند و بی‌نیاز از حمایت دولت شناسایی شدند که در صف یارانه بگیران نیستد. 
 
اشاره وزیر اقتصاد به تعداد ۷۷ میلیون نفر مشمول طرح یارانه جدید دولت در حالی بود که با شروع امروز، بسیاری از مردم از عدم واریز یارانه‌های ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حسابشان گلایه داشتند. در این میان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این باره اعلام کرد پیرو اصلاح نظام توزیع یارانه‌ها، هموطنانی که به هر دلیل، ابهام یا اعتراضی به یارانه اختصاص یافته دارند، می‌توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.
 
اما موضوع زمانی عجیب شد که سازمان هدفمندی یارانه‌ها که در سال‌های اخیر وظیفه اعلام زمان واریز یارانه‌های نقدی و معیشتی را بر عهده داشت، در اطلاعیه‌ای با عنوان «واریز یارانه‌های جدید به حساب ۷۲ میلیون نفر» اعلام کرد: «در این نوبت، خانوار‌های مشمول دریافت یارانه بر مبنای دهک بندی اعلام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ۹ دهک تقسیم می‌شود که بر این اساس به مشمولین دهک‌های اول تا سوم به ازای هر نفر ماهبانه مبلغ ۴ میلیون ریال و به دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر ماهیانه مبلغ ۳ میلیون ریال به حساب سرپرستان پرداخت خواهد شد. براساس فهرست اعلام شده، مشمولین دریافت یارانه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۲۳ میلیون خانوار ایرانی هستند که ۷۲ میلیون ایرانی را شامل می‌شود. مبالغ اعلام شده برای دو ماه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز گردید و زمان برداشت آن تا اعلام رسمی دولت در حساب مردم غیر قابل برداشت خواهد بود. شایان ذکر است با واریز این دو مرحله از یارانه جدید، یارانه های که در دهم و بیستم هرماه به به حساب سرپرستان واریز می شد از این تاریخ پرداخت نمی گردد.»
 
اما این عبارت که مشمولین دریافت یارانه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۲۳ میلیون خانوار ایرانی معادل ۷۲ میلیون ایرانی می‌باشد در تناقض با عدد ۷۷ میلیون نفری وزیر اقتصاد است؛ اختلافی که حکایت از عدم تعیین تکلیف حدود ۵ میلیون ایرانی در طرح یارانه‌ای دولت است و بایداز سوی وزارت اقتصاد یا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شفاف سازی شود.
 

۷ میلیون جامانده یارانه داریم!

 
از سوی دیگر، همان طور که بیان شد بسیاری از خانواده‌ها از عدم واریز یارانه به حسابشان و اینکه از رقم واریزی گلایه و انتقاد داشتند و در واکنش به این انتقادات، ابوحمزه، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار داشت: هموطنانی که جامانده از دریافت یارانه‌ها (افرادی که هیچ یارانه‌ای دریافت نمی‌کردند) هستند، این مشکل را دارند که باید در جایی ثبت نام کنند تا خانوار جدید را ثبت و مشمول یارانه قرار بگیرند؛ که این محل همان سامانه هدفمندی یارانه‌ها می‌باشد.
 
وی تاکید کرد همکاران شبانه روزی در تلاش هستند تا این سامانه را زودتر آماده کنند و نگرانی مردم برطرف شود. از سوی دیگر، چون این سامانه هنوز آماده نشده است، هفت میلیون نفر جامانده از یارانه‌ها به سامانه ثبت شکایت هجوم آوردند. با توجه به اینکه سامانه (ثبت اعتراض و شکایت یارانه بگیران) برای حضور هم زمان نزدیک به یک میلیون آماده کرده بودیم، ولی عدم آماده سازی سامانه‌ها و هجوم یکباره به سایت، سامانه مشکل پیدا کرد و حالا در دسترس است. 
 
بنابراین همان طور که در صحبت‌های این مقام مسئول هم اشاره شد، در حال حاضر گروهی از مردم اساسا در میان یارانه بگیران نبوده اند و قرار است در روز‌های آینده سامانه‌ای برای ثبت درخواست و اطلاعات آن‌ها راه اندازی شود که البته با، اما و اگر‌هایی در خصوص عدم به روزرسانی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان همراه شده است و از سوی دیگر، گروهی از مردم که یارانه بگیر بوده، ولی هنوز پیامک واریز یارانه جدید را دریافت نکرده اند و یا اگر دریافت کرده اند از جایگاه خود در دهک اعلام شده، گلایه و شکایت دارند، می‌تواند به سامانه مورد نظر در وزارت کار مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.
 
در نتیجه ۷ میلیون ایرانی بر اساس گفته‌های معاون وزیر کار، در میان یارانه بگیران نیستند و فعلا باید چشم انتظار رونمایی از سامانه هدفمندی یارانه‌ها باشند؛ سامانه‌ای که بر اساس قانون باید در سال گذشته بازگشایی می‌شد و به ثبت اطلاعات خانواده‌های جامانده از یارانه و یا خانواده‌های جدید اقدام می‌کرد.


بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای یارانه ادغامی/ چشم انتظاری ۷ میلیون جامانده یارانه
 

بانک مرکزی تعداد ۷۲ میلیون ایرانی یارانه بگیر را تایید کرد

 
در این شرایط، با وجود گفته وزیر اقتصاد مبنی بر واریز یارانه برای ۷۷ میلیون ایرانی، یک مقام مسئول در بانک مرکزی آمار سازمان هدفمندی یارانه‌ها را تایید کرد؛ بنابراین، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: واریز مبالغ یارانه بلافاصله پس از پایان صحبت‌های شب گذشته رییس جمهور از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه آغاز شد. وی افزود: در این مرحله و طی دو نوبت مبالغ مربوط به اردیبهشت و خرداد ماه به حساب ۲۳ میلیون و ۶۸۰ هزار سرپرست خانوار واریز شد. به عبارت دیگر از شب گذشته ۴۷ میلیون و ۳۶۰ هزار فقره پرداخت یارانه برای دو ماه اردیبهشت و خرداد انجام شده است. مدیر اداره نظام‌های پرداخت ادامه داد: مجموع مبلغ واریزی برای دو نوبت بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است. محمدبیگی با بیان اینکه دولت برای اطمینان بخشی به مردم تصمیم به پرداخت مبالغ مدنظر پیش از آغاز اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها گرفت، تاکید کرد: این مبالغ تا زمان اعلام رسمی دولت برای آغاز طرح اصلاح یارانه‌ها در حساب سرپرستان خانوار مسدود می‌ماند و همزمان با آغاز طرح قابل برداشت خواهد بود.
 

بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای بیش از ۷۰ میلیون ایرانی

 
بنابراین صحبت‌های این مقام مسئول در بانک مرکزی اولا نشان می‌دهد که بیش از ۲۳ میلیون خانوار (۷۲ میلیون ایرانی) مشمول دریافت یارانه شده اند و از سوی دیگر، دولت برای یارانه ای که قرار است تجمیعی با دو یارانه نقدی و معیشتی همراه و فقط یک بار در ماه واریز شود، ماهانه مبلغ بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان را در نظر گرفته که با توجه گذشت دو ماه ابتدایی سال، تنها ده ماه باقی مانده است که با یک حساب و کتاب مشخص می‌شود که برآورد رقم پرداختی به حساب مردم (نقدی یا کالابرگ) بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.
 
این رقم در حالی است که بررسی اعداد و ارقام قانون بودجه و تبصره ۱۴ نشان می‌دهد، در قانون بودجه امسال، مجلس به دولت اجازه داده است تا سقف ۱۶۱ هزار میلیارد تومان بابت مابه التفاوت نرخ ارز کالا‌های اساسی، دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی و همچنین رقم حدود ۷۴ هزار میلیارد تومان نیز بابت پرداخت یارانه نقدی و معیشتی هزینه کند.
 
حال با توجه به صحبت‌های وزیر اقتصاد مبنی بر تجمیع یارانه‌ها در یک پرداخت، این گونه نتیجه گیری می‌شود که برای این کار رقم بیش ۲۳۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت قرار دارد که با توجه حمایت دولت در خصوص دارو در بستر بیمه‌ها و عدم پرداخت مستقیم به مردم، بخشی از این عدد بابت دارو کسر خواهد شد. حال باید منتظر ماند و دید که وزارت کار برای تعیین تکلیف ۷ میلیون نفری که هیچ دریافتی از یارانه‌های نقدی و معیشتی تا به امروز نداشته اند چه سازوکاری را ارائه خواهد کرد؟
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۵۸
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
شلوغش نکنید همش ۲۰۰ هزار روش اضافه شده صد تمنشو ملاخور کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
قراربود فقط قیمت چهار کالا اصلاح شود چرا ارزش ریال درحال سقوط است.
حسابگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
روزی ۱.۵ میلیون بشکه نفت ۱۱۰ دلاری صادر میکنید با ۲۰۰ هزار میلیارد مقایسه کنید میبینید عددی نیست و نباید سوبسید نان حذف شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
وضعیت آشفته مملکت رو تو همین مسخره بازیها میشه دیذ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بازنشسته دولت هستم با 4 سر عائله، یارانه نقدی هر ماه بحسابم واریز میشد. نمیدانم به چه علت یارانه مان از این ماه قطع شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
در سامانه وزارت رفاه شرایطی برای دریافت یارانه نوشته شده که بسیاری از مردم از دریافت یارانه کنار گذاشته می شوند من نمی دانم اینکه گفته می شود به ۹ دهک یارانه پرداخت شده با آنچه در شرایط سامانه نوشته شده مغایرت دارد و بنظر می رسد دریافت ۷۷ میلیون نفر صحت ندارد مثلا یک نفر که چهار میلیون درآمد داشته باشد واجد شرط دریافت یارانه نیست بقیه شرایط را می توان در سایت خواند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
تابناک جان یک پیگیری بکن ببین مدیران و نمایندگان مجلس و بانکی ها یارانه میگیرن یا نه؟!؟!
ناشناس
|
Austria
|
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
فقط این وسط بی طرفی رسانه های فارسی زبان خارج از کشور رو نگاه کنید! اونقدری که من دیدم بی بی سی در سایتش حتی یک تیتر هم درباره واریز یارانه 400 و 300 هزارتومنی نزده که یکی از مهمترین اتفاقات اقتصادیه. در حالیکه این چند روز دایم درباره گرونی خبر میزد!
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
رقم ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان اعلامی در سال ۱۴۰۱ به مراتب قدرت خرید کمتری با ۴۵۵۰۰ تومان یارانه قبلی در زمان اعلام آن بعنی آذرماه سال ۱۳۸۹ میباشد. آمار و ارقام را خود مسئولین نگاه کنند و نرخ تورم را متوجه این ادعا شوند. مردم نیز کاملاً متوجه این قضیه هستند چرا که آنها هستند که وقتی دست در جیبشان میکنند متوجه پولی که در آن هست و مبلغش می‌شوند. اگر در سوء استفاده از ارز ترجیحی اتفاقاتی افتاده است که افتاده مشکل از دستگاههای نظارتی است و نهایتاً بر میگردد به خود دولت‌های مختلف که آمده اند و رفته اند.
اشکال دیگر یارانه اینها است : هزینهٔ آن قطعی است و بلافاصله شروع میشود ولی محل در آمد آن برای دولت مشکوک الوصول خواهد بود. در حال حاضر دولت از چه محلی برای ده ماهه سال ۱۴۰۱ میخواهد رقم تقریب ۲۳۰ هزار میلیارد تومان را تامین کند؟ برای تأمین آن راه دیگری جز دست در جیب بانک مرکزی و یا همان چاپ پول ندارد که خود موجب تورم و کاهش بیشتر ارزش پول در مقابل هر نوع کالایی است . تزریق ماهیانه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان آنهم بصورت نقدی نیز موجب تورم مضاعف خواهد شد . با این حساب و کناب تورم به حدود ۵۰٪ خواهد رسید و همین مبلغ نیز که در حال حاضر هم چیزی نیست هرساله ۵۰٪ تورو به آن خواهد خورد و نه مبلغ آن بدرد کسی میخورد و نه دولت براحتی از پس پرداخت آن بر خواهد آمد. نکته آخر اینکه اگر نبود اعتراضات اخیر در شهرهای مختلف آیا این به نوعی پول پاشی ، حالا اسمش را هر چه میخواهند بگذارند انجام می‌شد ؟ آنهم به این صورت که به حساب واریز کنند ( دل خوش کنک ) ولی حق برداشت نداشته باشند تا بعد !!! این یعنی دولت از همین ماه اول در پرداخت مشکل‌دارد .
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
گرانیهای وحشتناک در راهه...بادبانها را محکم ببندبد !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
با شرایطی که در سایت نوشته شده هرگز به ۷۷ میلیون نفر یارانه داده نشده اینجا بین عمل و گفته مسولین تناقضی آشکار وجود دارد و اعتراضات فراوانی را به همراه خواهد داشت
دولت باید مسولانه شفاف سازی کند معلوم نیست چگونه عمل کرده اند
سایت اعتراض هم کار نمی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بنده با 5 سر عائله و حقوق بازنشستگی تا دیروز جزو یارانه بگیران 44500 تومانی بودم ولی امروز هیچ مبلغی بحسابم واریز نشد!وام یک میلیونی را هم گرفته بودم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
طبق گفته رییس بانک مرکزی فقط به حساب 6 میلیون سرپرست خانوار واریز شده. یعنی هفتاد درصد جامعه یارانه شان قطع شده. یارانه 45 تومنی من کارمند دولت با حقوق 5.5 نیم بدون خانه و زمین هم قطع شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
با هر کسی صحبت میکنیم میگه نریختن. چطور به 9 دهک دادن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
دیگه نمیدونم به کی شکایت ببرم از دست این ظالمین که هیچی ندارم و یارانه هم نمیدهند و فقط یک سایت گذاشتن برو داخلش بعد هم که خودشون قضاوت میکنند و حکم صادر می کنند . خدایا داد مظلومین رو از این ظالمین بگیر
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بعد از ۴۳ سال زندگی بعد از انقلاب، به یک نتیجه قطعی رسیدم: سخنان و وعده های مسئولین دروغ است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
تو سایت اعتراض نوشته درآمد شما 5.5 میلیونه و شاخص درآمدت از 73 درصد جامعه بیشتره و مشمول نیستی. تازه هیچ خونه و زمینی هم ندارم و فقط یک سمند قدیمی دارم. این چه مسخره بازیه. همون 45 تومن یارانه مونم قطع کردن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
این کار دیوانگی است چون نقدینگی رو چند برابر میکنه و دولت مجبور به چاپ اسکناس بدون پشتوانه میشه و نهایتا تورم وحشتناک، ایران رو مثل ونزوئلا میکنه
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
به افرادی کهقبلا یارانه می گرفته اند و اکنون از خانواده خود جدا شده اند ای یارانه جدید پرداخت نشده علت چیست؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: دیشب ۱۰ دقیقه مانده به اتمام صحبت‌های رئیس جمهور، واریز یارانه‌های کمک معیشتی به حساب ۶ میلیون سرپرست خانوار آغاز شد. تا ساعت ۳ صبح تمام یارانه‌ها به جز یک یا دو بانک، طبق اطلاع مدیریت فناوری اطلاعات بانک مرکزی، واریز شد که این دو بانک هم واریزی را انجام داده اند، اما پیامک آن ساعت ۵ صبح ارسال شده است.
مهرداد
|
Australia
|
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
سلام...
الان یارانه معیشتی و احمدی رو حذف کردن به جاش 300 تومن ریختن !!! بعد تازه قراره قیمت کالا ها هم ازاد بشه !!! اون وقت دارن میگن این مبلغ فقط واسه ازادی این کالا هاست..در صورتی ک نمیگن اون قبلیها رو حذف کردیم..یه جور بازی با کلمات در قالب حقه بازی....
دوم اینکه یارانه پرداختی بر اساس افراد یارانه 45 تومنی حساب نکردن بلکه بر اساس افراد یارانه معیشتی روحانی حساب کردن ... بهمین دلیل چند میلیون نفر رو کلا از لیست حذف کردن !!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
عدالت علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
روحانی گفت از دریافت یارانه انصراف بدهید ما هم دادیم ولی پشیمانیم پشیمان. گناه که نکرده ایم خواستیم صواب کنیم کباب شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ملاک طبقه بندی افراد در دهک های کاملاً نادرست و دارای هیچ معیار و قانون درستی نیست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
وجود ۷۷ میلیون یارانه بگیر از جمعیت حدود ۸۵ میلیون نفری به معنی این که ۹۰/۵ درصد در زیر خط فقر زندگی می کنند. این نشانه اوج یک فاجعه ملی است. نشان دهنده نهایت ضعف در مدیریت و کارآمد نبودن همه برنامه های اقتصادی دولت هاست. پایان این گستردگی فقر مساوی با یک فاجعه و شورش در کشور خواهد بود. هشدار هشدار هشدار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اعتراض در سایت یارانه کاملاً بی فایده است و قبلاً تصمیم گرفته اند که شما در چه وضعیتی باشی و اگر هم اعتراض کنی بازهم همان وضعی را خواهی داشت که قبلاً داشته ای زیرا اصلاً نمی توانی دلیلی برای اعتراضت ثبت کنی و کسی باشد که به آن بهاء دهد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
چرا دروغ میگید از یک طرف میگید ۱۰ درصد نگرفتن.از طرفی داخل سایت خودتون زده چون من سطح درامدم از ۷۴ درصد خانوارها بیشتره شاملم نمیشه اونم با گردش ۱۱ میلیونی خوانوار در ۶ ماه ابتدایی سال ۴۰۰ به طور متوسط.ظلم هم حدی داره.خدا خودش کف دستتون میزاره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
متاسفانه دولت با مردم صادق و رو راست نیست و در قضییه یارانه علنا عوامفریبی می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
از همین اول کار دروغ ها معلوم شد قرار بود یارانه دو ماه رو بریزن یه ماه رو هم با زور ریختن!!!
اصلاً کسی هم متوجه قضیه نیست!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
تمام مردم مشکل دارند باید به هفت میلیون باقی مانده پرداخت شود اگر قراراست همه چیز آزاد شود نارضایتی در جامعه بوجود نیاورید چطور فردی که شش نفر نان خور بیکار دارد شاید درآمدش کمی بالا باشد آیا سزاواراست یارانه اش قطع شماها سی میلیون نفر را از خود دور کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
متاسفانه هیچ نظارت مستقل به این آمارهای دولتی وجود ندارد پرداخت یارانه نقدی به 77 میلیون نفر یا 90 درصد مردم کاملا اشتباه است از سال 93 تا کنون یارانه بسیاری از مردم با بهانه های مختلف قطع شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
به هیچکس پرداخت نشده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
با سلام
چرا یارانه مارا قطع کردید مگر ما ثروت مند یا فئودال یا خارجی بودیم چرا اینطوری با ما شد ما اکثرا بازنشسته مستاجر هستیم همانطوری که زمان آقای احمدی نؤاد به قول اقای پور ابراهیمی کسانی که شامل سهام عدالت بودند ندادند و کسانی که ثروت مند بودند گرفتند بنده مادرم هیچ گونه درامدی و پدرم فوت کرده بیمه نبود سهام ندادید در عوض همسایه با ثروت فراوان خانه درامد ملک سهام گرفت حالا هم درزمان آقای ریسی یک عده به بهانه های مختلف از یارانه محروم تا برقرار شود عمر دولت تمام دولت بعدی هم همینطور
باید کاملا دقت شود واقعا کسانی که حقوق بگیر فرزند در خانه برای ازدواج نباید این مقدار کمک یارانه قطع شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
متاسفانه مجددا اشتباه فاحش در آمار... پدر مادر بنده دو بازنشسته تامین اجتماعی که یارانه می
رفتند زده شده عدم مشمول یارانه ... بنده خودم یک حقوق بگیر و فقط دارای سه دانگ یک خانه شهرستان زده عدم مشمول ....و .... قطعا رقم هفتاد و دو میلیون فریب محض است ...
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
وقتی دولت هیچ درامدی ندارد
این یعنی چاپ وحشتناک پول و تورم ۱۰۰ درصدی در این سال
البته تا الان ۴۰ درصد تورم داشته ایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
تا زمانی که رقم یارانه پایین بود کسانی که یارانه نمی‌گرفتند مسیله برایشان حاد نبود ولی با بالا رفتن هزینه ها و بالا رفتن مبلغ یارانه ، گرفتن یارانه برایشان مهم شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اولا تورم زایت
دوما اناری که میگن هفتاد میلیون نفر یارانه دادیم بعید میبینم واقعی باشه‌
بنده خانواده خودم وبچه هام هیچکدام پرداخت نکردن وخیلی از دوست واشنا هم سراغ دارم به همین صورت
البته ماچوب یارانه ۴۵۵۰۰تومانی خوردیم وعبرت نشد باز دلخوش به این بارانه جدید هسیم که قطعا اوار تورنی وحشتناکی خواهد داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
عادلانه این بود که یارانه هر دهک با دهک دیگر متفاوت باشد و مبلغ یارانه بتدریج برای دهک بالاتر کم شود وقتی تمام کارها توسط کامپیوتر و نرم افزار انجام میشود چرا اینهمه کوتاهی و کم توجهی صورت میگیرد و منابع هدر میروند
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آقاجان یارانه نمی خواهیم فقط به قیمت قبل باشد همه چیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
واقعی کردن قیمت ها و البته واقعی کردن حقوق ها و دستمزدها باید ۲۰ سال پیش اجرا میشد.ی
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
این چه حساب و کتابی است کسانی که بدلایلی قبلا یارانه نقدی دریافت نمی کردندالان ۳۰۰یا ۴۰۰ هزارتومان به حساب آنها واریز می شود یعنی یارانه نقدی آنها دوباره برقرار و آنها که تا به امروز یارانه می گرفتند به آنها یارانه جدید فقط ۲۵۴۵۰۰یا ۳۵۴۵۰۰ تومان اضافه گردیده یعنی دهک های بالا بیشتر از دهک های پایین یارانه خواهند گرفت.؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
بنده کارگر هستم با ۹ میلیون حقوق ..خداروشکر که جزو مرفهین جامعه تشخصیص داده شدم و بهم تعلق نگرفت
عظیم پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
بنده از محرومترین افراد این کشور هستم و یارانه هم نمی دهند و یارانه جدید هم نداد ند کسی هم گوشش بدهکار نیست فریادرسی هم نیست جز رییس جمهور که فرمودند فقر باید ریشه کن شود اما گویا منظور ریشه کنی فقیر است .
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
خیلی ها رابه ناحق از یارانه محروم کردند که باید بازنگری شود.
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
بعضی از ماشین ها مانند پیکان ها بدلیل فرسودگی اسقاط شد ولی در سیستم به نام مالک هستند که عملا وجود ندارند لطفاً توجه نمائید وله حساب مالک محاسبه نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
پرداخت یارانه احمقانه ترین حرکت در تاریخ ایران/ تحقیر و تن پروری و صدقه و گداپروی/ خاموشی و نابودی پرورش استعداد ملت خصوصا جوانان و بیکار و بیعار کردن مردم و اینکه هرماه مردم را بدبختانه منتظر صدقه بگذارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
برو پیدا کن که فقط به 7 میلیون نفر ندادن!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
این دروغ محضه. من یک کاگر هستم و در یک کارخانه کار می کنم که تا الان به هیچکدوم از کارگران و همکارانم یارانه ای تعلق نگرفته و همه از لیست حذف شدنو بر طبق یک جامعه اماری 77 میلیون نفر اگر یارانه گرفته باشند احتمال اینکه هرکدام از اطرافیان من یارانه گرفته باشند زیاده ولیکن تا الان من بیش از 40 نفر اطرافیانم رو دیدم که نگرفتن و این یعنی دروغ و جوسازی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
آقا ما یارانه می گرفتیم و الان یهو قطع شد( تا همین ماه پیش می گرفتیم) کارمند ساده ای بیش نیز نیستیم، بنابراین نگید افررادی بودن که نمی گرفتن، بعدم قرار بوده به 9 دهک بدید، خوب میدادید، میخواید بگید اطلاعات را نداشتید؟ حالا ما تا کی باید چشم به نتیجه بخشی تلاش شبانه روزی شما داشته باشیم؟ این تلاش رو قبلش می کردید که کسی جا نمونه، اون راحت تر نبود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
اگر کارمندان سازمانها دیگر مرفه و دهک 10 شناخته می شوند آیا کارکنان وزارت رفاه هم دهک دهی شناخته شده اند ایا هیات علمی ها باغداران مالکان کارخانه ها و بازاریان و .. دهک دهی شناخته شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
دروغ می گویند 7 میلیون نگرفتند امار کسانی که نگرفتند بیشتر است
شاپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
بنده در سامانه جزو دهک هفتم هستمو یارانه تعلق نگرفته. لطفا دولت شش کلاس سواد، نگوید به دهک دهم ندادم. سهم من از نفت ملی چیست؟
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
به نظر بنده که این آمار دروغ هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
تا ماه قبل یارانه 45500 را می گرفتم ولی این ماه یارانه ندادند , با مراجعه به سایت حمایت در دهک 8 هستم , دولت اعلام کرده فقط دهک 10 یارانه نمی گیرد.لطفا رهنمود فرمایید.
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
کسی که حقوق بگیر هست و رئیس و مدیر هم نیست چطور از نظر دولت عدالت پرور میتونه جزو 10% مرفح باشه خدا عالمه.
موسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
انقدر دروغ گفتن ادم حالت تهوع میگیره از دست این مسئولین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
بیچاره مردم این یارانه که فقط یک ۵ کیلویی روغن می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
هر چند کاریراز دست مان فعل بر نمیید ولی شما ر واگذر میکنیم به خداا زا ین همه ظلم و بی عدلتی.از جان ما چه میخواهید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین قاسم مکارم مهسا امینی روح الله دهقانی فیروزآبادی هفته دفاع مقدس امین تارخ
وب گردی