بازدید 12991
۳
در پی عذرخواهی وزیر و تشکیل جلسه ویژه

نتیجه نشست کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران: فردا مدارس و مهدهای کودک دایر هستند

استانداری تهران که صبح امروز شهروندان پرشماری را شگفت زده کرد و بعد از شروع ساعت کاری مدارس، پیش دبستانی‌ها، مهدهای کودک، ادارات و... خبر از تعطیلی مدارس ابتدایی و مهدهای کودک به دلیل آلودگی هوا داد، ساعاتی پیش از برگزاری جلسه ویژه برای بررسی تعطیلی مدارس برای فردا خبر داد و حالا در پایان نشست، اعلام کرده که خبری از تعطیلی نیست.
کد خبر: ۱۱۱۷۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۰ 08 May 2022

تابناک اجتماعی

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: مدارس، پیش دبستانی‌ها و مهد‌های کودک در استان تهران فردا دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه دایر است.

 
به گزارش «تابناک»؛ استانداری تهران که صبح امروز شهروندان پرشماری را شگفت زده کرد و بعد از شروع ساعت کاری مدارس، پیش دبستانی‌ها، مهدهای کودک، ادارات و... خبر از تعطیلی مدارس ابتدایی و مهدهای کودک به دلیل آلودگی هوا داد، ساعاتی پیش از برگزاری جلسه ویژه برای بررسی تعطیلی مدارس برای فردا خبر داد و حالا در پایان نشست، اعلام کرده که خبری از تعطیلی نیست.

این تصمیمی است که کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران برای فردا گرفته؛ همان کمیته‌ای که با افزایش آلودگی هوا تشکیل جلسه می‌دهد و درباره تدابیر مورد نیاز برای حفظ شهروندان تصمیم گیری می‌کند، ولی روز گذشته تشکیل نشد و در نهایت معلوم نگشت که چگونه بی تشکیل جلسه آن، تصمیم به تعطیلی مدارس، آن هم بعد از شروع فعالیت مدارس در روز جاری گرفته شده است؟!
 
نتیجه نشست کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران: فردا مدارس و مهدهای کودک دایر هستند
 
اتفاقی که بسیاری از والدین را با دردسرهایی مواجه کرد تا جایی که وزیر آموزش و پرورش مجاب به عذرخواهی از والدین دانش آموزان شد و تاکید کرد که در این خصوص به استانداری تهران تذکر داده است؛ تذکری که موجب شد کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل جلسه داده و در پایان آن اعلام شود: «مدارس، پیش دبستانی‌ها و مهد‌های کودک در استان تهران فردا دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه دایر می‌باشد.»
 
عابد ملکی، معاون عمرانی استاندار تهران در تشریح چرایی این تصمیم گفت: «در این جلسه با توجه به گزارش‌های هواشناسی و سازمان کنترل کیفیت هوای شهر تهران، وضعیت هوای استان در ۲۴ ساعت آینده بررسی شد و بر اساس کاوش آخرین نقشه‌های ماهواره‌ای و پیش بینی اعلام شده از طرف سازمان‌های تخصصی وضعیت هوا در ۲۴ ساعت آینده در شرایط نسبتا مناسبی قرار دارد.»

وی در ادامه تأکید کرد: «در صورت تغییر شرایط آب و هوایی، تصمیمات بعدی در اسرع وقت به اطلاع شهروندان می‌رسد.»
 
گفتنی است، بر اساس پایش‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران (در زیرمجموعه شهرداری تهران) هم اکنون شاخص میانگین هوای تهران با عدد ۱۱۴، در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و آلاینده عمده هوا، ذرات با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هستند.
 
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
کشور از بی نظمی شدید مسئولان و تعدد تصمیم گیرنگان حکومتی در رنج و عذاب است
خدایا این همه تبعیض اهواز داره کم کم زیر خاک میره
هیچ کس هیچ کاری نمی کنه
بابا بخدا هممون شیمیایی شدیم
کسی صدامون رو میشنوه؟
تهران فقط بخاطر سفر اسد تعطیل شد
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه