بازدید 7899

رکوردشکنی کریم و یک حساب تسویه‌نشده

رئال برای دربی امشب برابر اتلتیکو انگیزه بالایی ندارد، اما کریم بنزما و کارلو آنچلوتی شرایطی متفاوت را تجربه می‌کنند.
کد خبر: ۱۱۱۷۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵ 08 May 2022

به گزارش تابناک، امشب در وندامتروپولیتانو، اتلتیکو میزبان رئال از هفته ۳۵ لالیگاست. سرنوشت قهرمانی هفته قبل مشخص شد و رئال مادرید امشب انگیزه‌های کمتری نسبت به رقیب همسایه دارد. اتلتیکو، اما برای کسب سهمیه می‌جنگد و دربی برایش اهمیتی مضاعف خواهد داشت.

هرچند رئال مادرید با توجه به قطعی شدن قهرمانی اش برای این بازی انگیزه‌های سابق را ندارد، ولی برای دو نفر در این تیم، شرایط متفاوت است. اولی کریم بنزماست و دومی کارلو آنچلوتی.

رکوردشکنی کریم و یک حساب تسویه‌نشده

بنزما بهترین گلزن این فصل لالیگا آمار ۲۶ گل را به ثبت رسانده و قصد دارد در ۴ بازی پیش رو تعداد گل هایش را به ۳۰ یا بیشتر برساند که بهترین آمار او خواهد بود. با توجه به فاصله ۱۱ گل بین نفر دوم و بنزما، آقای گلی کریم حتمی است، ولی بنزما قصد ندارد روی ۲۶ گل متوقف شود. کریم در ۴۳ بازی این فصل توانسته ۴۳ گل به ثمر برساند و ۱۴ پاس گل نیز داده تا روی ۵۷ گل این فصل رئال تاثیر مستقیم داشته باشد. رابرت لواندوفسکی، ستاره بایرن نیز در ۴۹ بازی فصل خود توانسته ۴۴ گل بزند، ولی او شش پاس گل داده تا روی ۵۰ گل بایرن تاثیر مستقیم داشته باشد. بنزما همچنین می‌تواند با زدن یک گل در دربی، با رکورد ۳۲۲ گل رائول برای رئال برابری کند. به این ترتیب او پس از رونالدو دومین گلزن برتر تاریخ رئال خواهد شد. جالب اینکه رائول اولین گل خود با پیراهن رئال را در فصل ۹۵-۱۹۹۴ برابر اتلتیکو در ویسنته کالدرون به ثمر رساند.

رکوردشکنی کریم و یک حساب تسویه‌نشده

کارلو آنچلوتی نیز حسابی تسویه نشده با اتلتیکو دارد. فوریه ۲۰۱۵ رئال در زمین اتلتیکو با ۴ گل شکست خورد که آغازی بود بر برکناری کارلتو از رئال در پایان فصل. رئال پس از آن شکست، دیگر در زمین اتلتیکو چه در ویسنته کالدرون و چه در وندا متحمل باخت نشده است (در بازی‌های لالیگا) و در هفت بازی اخیر خود نیز ۵ بار پیروز شده و دو بار نیز مساوی کرده از جمله برتری در ضربات پنالتی در فینال سوپرکاپ ۲۰۲۰. رئال البته سال ۲۰۱۷ در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان و در ویسنته کالدرون ۲-۱ به اتلتیکو باخت، ولی به لطف برتری ۳-۰ بازی رفت، راهی فینال شد. کارلتو امشب انتقام شکست تلخ ۲۰۱۵ را می‌گیرد؟

 

ورزش سه

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی