بازدید 4583

شالکه به بوندس‌لیگا برگشت، هامبورگ و وردربرمن در صف

کد خبر: ۱۱۱۷۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲ 08 May 2022

در چارچوب دیدارهای لیگ دسته دوم فوتبال آلمان و در هفته سی‌و‌سوم و ماقبل پایانی این رقابت‌ها شالکه در نبرد نفس‌گیر با رقیب مستقیم خود تیم سن‌پائولی موفق به کسب پیروزی شد.

شالکه صدرنشین یک پیروزی خانگی می‌توانست فاصله‌اش را با تیم سوم جدول در فاصله یک هفته به پایان رقابت‌ها غیرقابل جبران کند و این کار را هم با برد 3 بر 2 مقابل سن‌پائولی انجام داد.

آبی‌پوشان گلزن‌کرشن در حالی این بازی را بردند که تا دقیقه 47 با نتیجه 2 بر صفر از میهمان خود عقب بودند. گل‌های سن‌پائولی در دقایق 9 و 17 توسط ایگو ماتانوویچ به ثمر رسید.

دو گل سیمون تروده در دقایق 47 (پنالتی) و 71 میزبان را به بازی برگرداند و در نهایت رودریگو زالزار در دقیقه 78 گل برتری شالکه را زد تا این تیم 62 امتیازی شود و فاصله خود را با تیم دوم جدول (هامبورگ) به 5 امتیاز افزایش دهد و بعد از تنها یک فصل حضور در دسته دوم فوتبال آلمان، به بوندس‌لیگا برگردد.

در هفته پایانی بوندس‌لیگای دو، تکلیف دیگر سهمیه صعود مستقیم به بوندس‌لیگا مشخص خواهد شد.

در حال حاضر سه تیم هامبورگ، دارمشتات و وردبرمن 57 امتیازی هستند و برحسب تفاضل گل رده‌های دوم تا سوم را در اختیار دارند. سن‌پائولی 54 امتیازی هم که در رده پنجم قرار دارد هنوز روی کاغذ شانس دارد که البته بسیار ناچیز است.

در بوندس‌لیگای 2، تیم‌های اول و دوم به صورت مستقیم به بوندس‌لیگا صعود می‌کنند و تیم سوم جدول در پلی‌آف با تیم شانزدهم فصل جاری بوندس‌لیگا دو بازی انجام می‌دهد که برنده آن نبرد در مجموع دو بازی، نیز فصل آینده در بوندس‌لیگا حضور خواهد داشت.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم
آخرین اخبار