بازدید 4114

مهلت ۱۵ روزه صدر به نمایندگان مستقل

رهبر جریان صدر عراق نمایندگان مستقل را به تشکیل دولت ظرف ۱۵ روز فراخواند.
کد خبر: ۱۱۱۷۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷ 05 May 2022


به گزارش تابناک، ایسنا به نقل از  سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر نوشت: بعد از مشورت و رایزنی با همپیمانان در ائتلاف اکثریت می‌گویم: فرآیند سیاسی کنونی سه طرف دارد: طرف اول: ائتلاف اکثریت ملی (ائتلاف نجات میهن یا همان ائتلاف مقتدی صدر) که حامی اکثریت ملی است. اما به دلیل تصمیم قوه قضاییه عراق برای فعال کردن یک سوم معطل، تشکیل دولت اکثریت را به تاخیر انداخت. طرف دوم: چارچوب هماهنگی که خواستار دولت توافقی است. ما مهلت چهل روزه به آن دادیم ولی موفق به تشکیل دولت توافقی نشد. طرف سوم: نمایندگان مستقل در پارلمان که آنها را به تشکیل دولت مستقل فرا می‌خوانیم که دستکم باید ۴۰ نفر باشد و شامل چارچوب هماهنگی که از شانس خود استفاده کرده نشود.

مقتدی صدر گفت: نمایندگان مستقل باید به ائتلاف اکثریت ملحق شوند تا دولت مستقلی را تشکیل دهند و برخی جزئیات آن را متعاقبا به اطلاعشان خواهیم رساند. ائتلاف اکثریت شامل فراکسیون صدر پس از توافق اهل سنت و کردها به دولت آنها رای خواهد داد. جریان صدر در وزیران این دولت سهم ندارد. حداکثر مدت تشکیل دولت باید پانزده روز باشد تا در پایان یافتن رنج مردم تسریع صورت گیرد.

مقتدی صدر گفت: من از همه کسانی که به آنها حسن ظن دارم اعم از چارچوب هماهنگی خواستار ائتلاف با فراکسیون صدر هستم و امیدوارم منافع ملی را به منافع دیگر ترجیح دهند تا انسداد سیاسی پایان یابد.

۳۱۱۳۱۱

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار