بازدید 5583
۲

چرا کارگاه تولید سانتریفیوژها به زیر زمین منتقل شد؟

در طول چند سال اخیر و در سایه عدم حساسیت و کم‌توجهی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به وظایف صیانت خود برخی اقدامات شرورانه که رژیم صهیونیستی به صورت تلویحی مسئولیت آن را پذیرفت، موجب وارد شدن خسارت‌هایی به تاسیسات هسته‌ای کشورمان شد.
کد خبر: ۱۱۱۶۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸ 29 April 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از نورنیوز، رافائل گروسی - مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی - در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرده که ایران کارگاه جدید خود برای ساخت قطعات سانتریفیوژ را در یکی از سالن‌های زیرزمینی کارخانه غنی‌سازی سوخت در تأسیسات نطنز، راه‌اندازی کرده است. نورنیوز پیش‌تر با انتشار خبری تحت عنوان «گام بلند سازمان انرژی اتمی در حفاظت از تاسیسات هسته‌ای» موضوع انتقال کارگاه تولید سانتریفیوژها به نطنز را اعلام کرده بود.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز قبلا اعلام کرده بود که به دلیل عملیات تروریستی که علیه مجتمع تسای کرج صورت گرفت مجبور به تشدید تدابیر امنیتی شدیم و بخش مهمی از ماشین‌های تولید قطعات سانتریفیوژ را به مکان امن‌تری جابه‌جا کردیم.

️در طول چند سال اخیر و در سایه عدم حساسیت و کم‌توجهی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به ضرورت ایفای نقش مسئولانه در حوزه صیانت از فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز کشورها، برخی اقدامات شرورانه که رژیم صهیونیستی به صورت تلویحی مسئولیت آن را پذیرفت، موجب وارد شدن خسارت‌هایی به تاسیسات هسته‌ای کشورمان شد.

اقدام سازمان انرژی اتمی کشورمان در زمینه افزایش ضریب حفاظتی کارگاه های تولید سانتریفیوژ که با استفاده از اصول پدافند غیر عامل صورت گرفته در شرایطی دنبال شده است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به انجام وظایف صیانتی خود کوتاهی کرده است. اتخاذ این رویکرد که با اطلاع آژانس انجام شده پاسخی طبیعی در برابر شرارت‌هایی است که هدف آن ضربه زدن به فعالیت‌های صلح‌آمیز ایران است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۲
وقتی با همه ی دنیا درجنگیم باید هم ترسید
پس هنوز دوران بزن در رو تمام نشده! خودتان میگید اسراییل داخل خاک اسران ضربه زده اما شما هیچ جوابی ندادین!
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی