بازدید 3576

ارتقای کیفیت هوای تهران در هفته دوم اسفند

کد خبر: ۱۱۰۸۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲ 06 March 2022

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بررسی وضعیت آلودگی هوای شهر تهران در هفته دوم اسفند نشان می‌دهد کیفیت هوا با شرایط قابل‌قبول در همه روزها در وضعیت نسبتاً مطلوبی قرار داشت.

به گزارش ایسنا، سید محمد مهدی میرزایی قمی با اعلام این خبر گفت: شاخص‌های ثبت شده در فاصله ۷ تا ۱۳ اسفند، ۷ روز هوای با شاخص قابل قبول داشته است این درحالیست که کیفیت هوا در هفته پیش یعنی ۳۰ بهمن تا ۶ اسفند دارای شش روز قابل قبول و یک روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود بنابراین کیفیت هوا نسبت به هفته نخست اسفند بهتر شده است همچنین طی مدت مشابه در سال گذشته دو روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و پنج روز در شرایط قابل قبول بود.

به گفته مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، طی دوره موردبررسی، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در کلیه روزها آلاینده شاخص شهر بود و در خصوص سایر آلاینده­‌های هوا مشکل خاصی مشاهده نشد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میرزایی قمی تصریح کرد: در این دوره، بیشترین شاخص آلودگی با عدد ۹۵ در روز چهارشنبه (۱۱ اسفند) ثبت شد که شاخص آلاینده معیار PM۲.۵ بود. از سویی در ساعات بعد از ظهر روز جمعه (۱۳ اسفندماه) با افزایش سرعت باد (با بیشینه ۱۲ متر بر ثانیه) و ورود گردوغبار نسبتاً شدید به هوای پایتخت، با افزایش غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۱۰میکرون روبرو بودیم و شاخص برخط از ساعت ۱۶ جمعه تا ۲ بامداد شنبه، در شرایط بسیار نامطلوبی قرار گرفت و پس از آن مجدداً به شرایط قابل قبول بازگشت.همچنین شاخص برخط کیفیت هوا در صبح روز شنبه (۱۳ اسفند)نیز با عدد ۵۷در محدوده قابل‌ قبول بود.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عادی سازی روابط ایران و عربستان # عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان