بازدید 5776
۸

روند نزولی قیمت‌ها چه زمانی آغاز می‌شود؟

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه ثبات بازار ارز آرامش را به بازار کالاها باز می‌گرداند، گفت: در صورت ادامه روند کاهشی نرخ دلار و ثبات آن، قطعا کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت کالاها رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۱۰۷۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸ 01 March 2022

به گزارش «تابناک»، «محمود بنانژاد» در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه برخی از نوسانات قیمت بر اساس تغییرات نرخ دلار مربوط به علم اقتصاد است، اظهار داشت: «چسبندگی قیمت ها» بخشی از اقتصاد محسوب می‌شود که با کاهش یا افزایش نرخ دلار، قیمت کالاها نیز دچار تغییر می‌شود.

وی افزود: علت کاهشی نبودن قیمت کالاها همزمان با کاهش نرخ دلار به دلیل عدم ثبات در این روند است که بازار را دچار تنش و التهاب می‌کند.

بنانژاد با بیان اینکه تولیدکنندکان نمی‌توانند به کاهش نرخ دلار اطمینان کنند، تصریح کرد: در صورتی که قیمت کاهش یافته دلار برای مدتی طولانی ثابت بماند، به تدریج بر قیمت کالاها نیز تاثیر خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه تثبیت قیمت دلار نه به صورت دستوری بلکه به روند طبیعی آرامش را به بازار باز می‌گرداند، خاطرنشان کرد: نرخ دلار تاثیر مستقیمی بر نوسانات قیمت برخی کالاها دارد که در حال حاضر با توجه به رکود بازار و شرایط عرضه و تقاضا می‌تواند به سرعت کاهش قیمت را رقم بزند.

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه عده‌ای در زمان رشد نرخ دلار از در جهت گرانی و افزایش قیمت‌ها سواستفاده می کنند، افزود: در شرایط فعلی تولیدکنندگان در انتظار ثبات نرخ دلار برای نهایی کردن قیمت کالاهای تولید خود هستند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، گفت: بازار در این دوره زمانی، رونق بسیاری دارد، به همین دلیل کاهش نرخ دلار در این بازه زمانی بر قیمت کالاها تاثیر نخواهد گذاشت، اما بعد از این مدت می‌توانیم شاهد تغییر در قیمت کالاها باشیم.

بنانژاد تاکید کرد: در صورت ادامه کاهشی بودن نرخ دلار و ثبات آن به طور قطع می‌توانیم شاهد کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت کالاها برای ماه مبارک رمضان باشیم.

وی بیان کرد: قیمت برخی نهاده‌ها مانند مس و فولاد بر اساس رشد نرخ جهانی، کاهش پیدا نمی‌کند، اما کالاهایی که وابسته به قیمت جهانی نیستند، روند نزولی قیمت‌ها را طی خواهند کرد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۸
بله بله حتما این اتفاق می افتد البته در خواب شما
منتظر دستور هستند
انشاا...
از سال ۱۴۵۰ به اون ور
بعد از به بن بست رسیدن برجام و افزایش تحریم های بیشتر
هر وقت شماها خودتون همه چی رو گرون نکنین
جدا منتظرید که آغاز بشود؟


اگر برجام رو قبول نکنید ، این انتظارتون تا متلاشی شدنتون ادامه خواهد داشت
هیچ وقت
عجب توجیهی دارند،علل افزایش ها رایا گردن قیمت جهانی می اندازند ویا گردن بورس بیچاره ،کاش بورس وقیمت جهانی زبان باز می کردند می گفتند چه کسانی پشت افزایش قیمت ها است.متاسفانه مسیولان ما با وجود وعده ها تا کنون نتوانستند پشت پرده ها گرانی ها را را شناسایی کنند کاش بورس خودش زبان باز کند.
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی