بازدید 3147

انفجار در فرودگاه دونتسک در شرق اوکراین

منابع خبری روسیه از شنیده شدن صدای انفجار در فرودگاه دونتسک در شرق اوکراین خبر دادند.
کد خبر: ۱۱۰۶۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳ 23 February 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا به نقل از ریانووستی، شامگاه چهارشنبه صدای انفجار در فرودگاه دونتسک در شرق اوکراین شنیده شده است.

صبح امروز هم یک دستگاه انفجاری در نواحی یک مرکز تلویزیونی در شهر دونتسک در جمهوری خلق دونتسک منفجر شد.

دوشنبه گذشته هم چند انفجار در منطقه فرودگاه شهر دونتسک در شرق اوکراین به وقوع پیوست.

از روز پنج‌شنبه منطقه دونباس در شرق اوکراین که از ۲۰۱۴ بحران نظامی و سیاسی در آن ادامه داشته شاهد تنش شدید است و دو جمهوری دونتسک و لوهانسک از حملات صحبت کرده و مقامات کی‌یف را به نقض علنی آتش‌بس متهم می‌کنند.

ارتش اوکراین اعلام کرد که یک سرباز این کشور در روز چهارشنبه در خط مقدم جبهه در شرق اوکراین بر اثر گلوله‌باران جدایی‌طلبان طرفدار روسیه کشته شد.

ارتش اوکراین مشخص نکرده است که این حمله در کجا رخ داده و تنها در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این گلوله‌باران یک سرباز «بر اثر شدت جراحات» درگذشته و یک سرباز دیگر زخمی شده است.

از آغاز سال جاری و تنش مجدد در جبهه شرقی اوکراین، ۹ سرباز نیرو‌های مسلح اوکراین و یک غیرنظامی کشته شده‌اند که بیشتر آن‌ها بر اثر شلیک توپخانه بوده است.

پارلمان روسیه هفته گذشته طی اقدامی از پوتین خواسته بود که استقلال دو منطقه تحت کنترل شورشیان اوکراین را به رسمیت بشناسد و پوتین هم دوشنبه شب تصمیم خود را بنا به درخواست روسای دونتسک و لوهانسک گرفت و این دو منطقه را به رسمیت شناخت.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه
آخرین اخبار