بازدید 20041
در خطبه‌های نماز جمعه بعد از راهپیمایی ۲۲ بهمن

رئیس‌جمهور: نگاه‌مان به مردم است، نه غرب! / کوچکترین امیدی به وین و نیویورک نداریم/ انقلاب «فساد» و «ظلم» را نمی‌پذیرد/ امیدم به آینده هر روز بیشتر می‌شود

وی سیاست دولت سیزدهم در روابط خارجی را سیاست متوازن عنوان کرد و گفت: روابط ما در سیاست خارجی توازن است. نگاه به غرب، کشور را نامتوازن کرده بود و باید به همه کشور‌ها و ظرفیت‌ها در دنیا به ویژه همسایگان نگاه داشته باشیم، اما امیدمان به خدا و مردم عزیز خوزستان، خراسان و آذربایجان است.
کد خبر: ۱۱۰۴۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴ 11 February 2022

رئیس‌جمهور: نگاه‌مان به مردم است، نه غرب!/ کوچکترین امیدی به وین و نیویورک نداریم/  انقلاب «فساد» و «ظلم» را نمی‌پذیرد/ امیدم به آینده هر روز بیشتر می‌شود

رییس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی همچنان به شعار «نه شرقی، نه غربی» مردم در سال ۵۷ پایبند است، تأکید کرد: امید ما برای رشد اقتصادی و پیشرفت کشور به مردم عزیزمان در اقصی نقاط کشور است و هرگز به وین و نیویورک امید نبسته‌ایم.

به گزارش «تابناک»؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، روز جمعه پس از راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران با تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به ملت ایران و همه آزادگان جهان و با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای عالی‌قدر انقلاب اسلامی و تکریم ایثارگران گفت: همه روزها، روزهای خدا و همه شب‌ها، شب‌های خداست و همه ما متعلق به خدا هستیم اما چرا اینکه ۲۲ بهمن را یوم الله می‌دانیم، برای آن است که انقلاب اسلامی ثمره ظهور و بروز دست قدرت لایزال الهی بود.

رییس جمهور با بیان اینکه در روز ۲۲ بهمن ۵۷ جلوه قدرت الهی به دست توانای مردم بزرگ ایران و رهبری امام عظیم‌الشان به نمایش درآمد و جهانیان را خیره کرد، افزود: برای همگان این سؤال پیش آمد که چگونه ممکن است ملتی با اتکال به خدا و اعتماد به نفس حکومتی که مورد حمایت قدرت‌های بزرگ و سلطه‌گر بود، کنار بزند و با اراده خود حکومتی را به نام دین و ارزش‌های الهی برپا کند؟!

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی تمدنی را به نام اسلام و جمهوریت رقم زد که این مدنیت در مقابل تمدن هایی که قطب‌بندی‌های جهان را شکل می‌داد، تمدنی نوین بود که سعادت برای انسان معاصر را فریاد می‌زند.

نه ظلم می‌کنیم و نه زیر بار ظلم می‌رویم

وی با بیان اینکه تمدن برپا شده در سایه انقلاب اسلامی در مقابل تمدن های مدعی دارای شاخص‌های مهمی است که باید به آنها توجه داشت، ادامه داد: شعارهای انقلاب اسلامی، شعارهایی است که هم به فطرت همه انسان‌ها مربوط می‌شود و هم جهانی است و همه آن را می‌پسندند. آنچه انقلاب اسلامی فریاد می‌زند، آزادی، اخلاق، عقلانیت، عدالت، استقلال، عزت ملی، برادری، نفی سلطه و ظلم است.

رییس‌جمهور اظهار داشت: شعارهای مردم که در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی جلوه‌گر بود، کهنه نشده و همواره باید شعارهایی که در ۲۲ بهمن ۵۷ بر زبان مردم جاری می‌شد، امروز هم جریان داشته باشد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه بسیاری از شعارهای روزهای آغازین انقلاب‌های دنیا فراموش شده اما شعارهای انقلاب اسلامی همچنان زنده است، افزود: اگر آن زمان فریاد زده شد «استقلال، آزادی»، امروز هم باید بر این شعار تأکید شود و اگر آن زمان فریاد زده شد «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی»، امروز هم باید همان شعار پایدار بماند و ما نه سلطه‌ای را می‌پذیریم و نه از استقلال‌مان دست برمی‌داریم و نه حاضریم نسبت به کسی در عالم ظلم کنیم؛ اینها جزو اصول است و همچنان هم پایدار خواهد ماند.

وی تأکید کرد: ارزش‌ها همواره در نظام اسلامی ثابت هستند و تغییر نمی‌کنند. مردم بر این ارزش‌ها تأکید کردند. ایرانیان در هر جای عالم به این انقلاب افتخار می‌کند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز نه تنها مردم مسلمان در عالم بلکه مردم و غیر مسلمان اما آزادیخواه و عدالت‌خواه در عالم به انقلاب اسلامی عشق می ورزند، گفت: ممکن است کسی مسلمان هم نباشد اما وقتی با ما مواجه می‌شود، می‌گوید به انقلاب امام و رهبری و مواضع بصیرت‌آفرین ایشان عشق می ورزیم. این به‌خاطر آن است که شعار انقلاب فطری و جهان شمول است.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی از شعارهای عقلانی برخوردار است که همه دنیا به آن عشق می ورزند و امروز ملت‌های جهان سخت به این انقلاب امیدوار هستند و آنچه همگان می‌خواهند این است که انقلابی بودن این نظام همچنان حفظ شود و در گذشت زمان دچار فراز و فرود نشود. روحیه انقلابی نگاه انقلابی و عمل انقلابی و پایبندی به این مبانی همچنان مورد تأکید مردم در سراسر عالم است. این انقلاب برای نجات اسلام و اینکه پرچم به دست حجت خداوند امام عصر (عج) برسد، باقی خواهد ماند.

تبیین عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی

رییس دولت سیزدهم با اشاره به فرمان عمومی مقام معظم رهبری برای «جهاد تبیین» تصریح کرد: ۲۲ بهمن از اموری است که تبیین ابعاد آن بسیار ضروری است.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر لزوم شناخت دقیق انقلاب اسلامی و عناصر هویت‌ساز آن توسط دوستداران انقلاب اسلامی به ویژه نسل جوان، به تشریح عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی آمد که رژیم فاسدی که از قدرت‌های سلطه‌گر حمایت می‌کرد، از میان بردارد و نظامی مبتنی بر دین، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی برپا کند.

وی «دین» را یکی از عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی خواند و گفت: دین در عرصه زندگی انسان معاصر می‌خواهد همه شئون بر اساس آموزه‌های دینی ارائه شود.

رییس‌جمهور، «مردمی بودن» را یکی دیگر از عناصر هویتی انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی مردم پایه است و اساس آن را مردم شکل دادند و رقم زدند؛ حامیان این انقلاب مردم هستند و ادامه‌دهندگان این مسیر هم خود مردم هستند.

وی افزود: «غیر طبقاتی بودن» هم از عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی است و این انقلاب، مانند انقلاب‌ها و خیزش‌هایی که در شرق و غرب شد و بر یک قشر و طبقه خاصی استوار بود، نبوده بلکه انقلابی غیر طبقاتی است و همه مردم به معنای واقعی و وسیع کلمه در صحنه حضور دارند.

رییس‌جمهور، «استقلال جویانه بودن»، «آزادی‌خواهانه بودن»، «عدالت‌طلبانه بودن» را از دیگر عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: این انقلاب در درون خود عدالت‌خواه و عدالت‌طلب است و هیچ زمان نمی‌توان عنصر عدالت را از انقلاب اسلامی جدا کرد؛ چرا که عدالت‌خواهی، عدالت‌طلبی و ضد ظلم و ضد فساد بودن در درون انقلاب اسلامی نهادینه شده است. 

هاضمه انقلاب اسلامی فساد نمی‌پذیرد

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: در درون این انقلاب ضد استکبار بودن هم نهادینه شده است؛ یعنی هاضمه انقلاب شکوهمند اسلامی فساد و ظلم نمی‌پذیرد. مانند کسی است که غذای مسمومی را بخورد هاضمه او سم را نمی‌پذیرد. رییس دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: رژیم ستمشاهی رژیمی که مظهر تام و تمام وابستگی استبداد، دیکتاتوری، خضوع در مقابل دولت‌های سلطه گر، گردن کشی در مقابل خواست مردم، آلودگی به انواع فسادها و ظلم به مردم و کشور است.

وی با بیان اینکه آینده بسیار روشن و امیدوار کننده است، تأکید کرد: پیام انقلاب اسلامی برای همه مستضعفان عالم این است که ما به آینده بسیار امیدواریم و این امیدواری فقط در شعار نیست؛ بلکه هر روز که می گذرد، با اقدام و عمل خادمان ملت افزایش می‌یابد.

رییس‌جمهور پیام ۲۲ بهمن را «امیدبخشی به ملت ایران و همه مستضعفان و محرومان در همه عالم» و «ناامیدی و استیصال ظالمان و ستمگران در عالم» عنوان کرد و گفت: من محضر مقام معظم رهبری عرض کردم، هر روز که در این دولت حضور دارم و ظرفیت‌ها، حمایت مردم، نیروهای مصمم جوان، فرهیختگان دلسوز انقلاب و نظام را می‌بینم، امیدم به آینده بیشتر و بیشتر می‌شود.

آیت‌الله رئیسی افزود: آنچه در کشورهای همسایه ایران در بیداری اسلامی می بینید، نوید الهی است. در سال اول که به نام دوره تأسیس نامیده شد، دشمنان می خواستند انقلاب و نظام پا نگیرد؛ اما نشد و شما ملت بزرگ ایران به خصوص جوانان عزیز خواستید، شد.

وی ادامه داد: در دهه دوم و دوره تثبیت، دشمنان تلاش داشتند که این نظام تثبت نشود اما باز هم آنها خواستند و نشد و شما خواستید، شد. در دهه سوم که دوره توسعه انقلاب اسلامی بود، دشمنان می‌خواستند پیام انقلاب در همین مرزها متوقف بماند و ملت‌های مسلمان و ملت‌های جهان بیدار نشوند، اما نتوانستند و شما خواستید و شد.

آیت‌الله رئیسی بر همین اساس خاطرنشان کرد: در دوره چهارم انقلاب اسلامی که دهه پیشرفت و عدالت نام گرفته، دشمنان می‌خواهند این هدف محقق نشود؛ اما به لطف خداوند و اراده ملت ایران حتماً تحقق پیدا خواهد کرد.رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تعریف «امت» گفت: عناصر هدف‌دار بودن، بسط داشتن و مقصد داشتن در امت قرار داده شده و امت همواره در حال حرکت است و ایستا نیست. 

وی پویایی را از دیگر عناصر امت دانست و ادامه داد: پویایی یعنی امت در حال شدن است. سیرورت امت، سیرورت الهی است. امت آنچنان که خداوند متعال مقرر کرده، در حال شکل گیری است. چهارمین عنصر در امت عنصر امام، مقتدا و رهبر است و از همه ظرفیت‌های امت در جهت رسیدن به اهداف امت استفاده می‌کند و ما نقش رهبری و مقتدا را در این نهضت تعیین کننده می‌دانستیم و همواره تعیین کننده می‌دانیم.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه امام و رهبری در مقابل مکاتب سیاسی امروز عالم، مکتبی با شاخص‌هایی از خود ارائه کردند، اولین شاخص را اخلاص دانست و گفت: سنگ بنای تفکر و اندیشه امام (ره) این جمله است که «عالم محضر خداست» و تمام دیدگاه سیاسی، حقوقی، کلامی و زندگی شخصی حضرت امام به این جمله است. 

وی افزود: در مکتب سیاسی امام و رهبری توجه به جمهوریت و مردم است؛ نه مردم از باب یک نگاه سیاسی و تشریفاتی بلکه امام و رهبری به مردم علاقه‌مند بوده‌اند و این علاقه‌مندی به مردم مرتبه نازله محبت‌الله است. 

بی‌توجهی به مردم بی‌توجهی به انقلاب اسلامی است

رییس‌جمهور، سومین نکته در این مکتب سیاسی را عدالت توصیف کرد و ادامه داد: عدالت نه به‌ عنوان یک شعار بلکه به‌عنوان یک محور مهم که باید در همه سطوح جامعه جریان داشته باشد و همه روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و سیاست داخلی و خارجی بر محور عدالت باید شکل بگیرد؛ همان هدفی که محور انقلاب اسلامی بود. 

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: در دولت مردمی مفتخریم که عدالت و مردمی بودن را دو محور اساسی قرار داده‌ایم و خود را موظف می‌دانیم در اصلاح امور مردم اصل و اساس قرار بگیرند. گاهی ما را در برخی رسانه ها مورد سوال قرار می دهند که چرا آنقدر در اجتماعات می رویم و می‌گوییم بی‌توجهی به مردم، بی‌توجهی به انقلاب اسلامی است. 

وی با بیان اینکه مردم پیوند اساسی با انقلاب اسلامی دارند، گفت: بی‌توجهی به مردم به‌ معنای دور شدن از انقلاب شکوهمند اسلامی و آرمان‌های آن است.

رییس‌جمهور گفت: عدالت، محور کار دولت است و امروز اجرای عدالت محوری‌ترین کار تحول در این دولت شناخته می‌شود.

وی همچنین استقلال و نفی هر گونه ظلم و ظلم پذیری را از دیگر عناصر محوری در مکتب امام و رهبری عنوان کرد و گفت: ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور در کره زمین است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه در استقلال سیاسی راه‌هایی پیموده‌ایم و امروز همگان اعتراف دارند که ایران حرف اول منطقه را می‌زند، با استقلال در مجامع بین المللی اظهارنظر می‌کند و روی پای خود ایستاده است، به موضوع مهم استقلال اقتصادی پرداخت و گفت: برای توسعه‌یافتگی اقتصادی در هر کوی و برزنی کار شده، ولی راه بسیاری در پیش داریم تا استقلال اقتصادی را به مثابه استقال سیاسی در کشور داشته باشیم.

آیت‌الله رئیسی افزود: همه ظرفیت‌ها برای استقلال اقتصادی آماده است اما برخی نگاه‌های غلط و برخی دلهره‌ها و برخی نسخه‌هایی که تناسبی با نسخه انقلاب نداشت، موجب عقب‌ماندگی شده است. نگاه کردن به دست بیگانگان تا آنها کاری انجام دهند موجب مشکلاتی شده است.

وی ادامه داد: به لطف خداوند متعال و با همت مردم در جهت نسخه نجات‌بخش اقتصاد مقاومتی گام‌های بلندی برداشته خواهد شد. امام و رهبری بر وحدت و انسجام ملی تأکید می‌کنند و زیر پرچم این نظام همه سلایق باید بدانند که با وجود همه اختلافات اجازه ندهند وحدت خدشه‌دار شود. همه کسانی که دل به انقلاب و اهداف انقلاب دارند، بدانند که پیشرفت کشور در گرو انسجام و وحدت است.

رییس‌جمهور خطاب به مردم و نمازگزاران گفت: مصمم هستیم به عنوان دولت برخاسته از رأی و اراده ملت با عزم مضاعف و برنامه‌ریزی تلاش کنیم تا آنچه مورد نظر برای رفع مشکلات، توجه به ظرفیت‌های فراوان کشور و توجه به اقتصاد ملی و اقتصاد مقاومتی برای رفع مشکلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی که مردم را رنج می‌دهد، اقداماتی انجام شود و گام‌هایی هم برداشته شده و گام‌های بسیاری در پیش داریم که با کمک شما مردم اقدامات انجام خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه اوایلی که دولت را تحویل گرفتیم کرونا مردم را رنج می داد و 700 خانواده در روز داغدر می‌شدند، گفت: امروز به لطف خدا، همت مردم و مسئولان بهداشتی شرایط متفاوت شده است. 

وی اضافه کرد: در روزهای اول کار دولت سیزدهم، وضعیت کالاهای اساسی سخت نگران کننده بود اما امروز هیچ نگرانی در ذخایر کالاهای اساسی وجود ندارد. کشور وقتی به سمت تولید خواهد رفت که ظرفیت‌ها شناسایی و همه به طرف تولید و مولد بودن هدایت شود.

اجازه کوچک‌ترین فساد و بی عدالتی را نمی‌دهیم

رییس‌جمهور با بیان اینکه خبرهایی که این روزها می‌شنوید، ثمره توجه به ظرفیت‌های کشور است که اگر روی آنها سرمایه‌گذاری بیشتری شود، رشد اقتصادی در کشور قابل قبول خواهد شد، اظهار داشت: در این میان افرادی هستند که‌ می‌خواهند با سوءاستفاده و روابط ناسالم مردم را نگران کنند. این دولت آمده تا فساد، بی‌عدالتی، رشوه روابط ناسالم نباشد و بدانند ما با همه قدرت در مقابل رانت‌خواری‌ها و مفسدان خواهیم ایستاد و ریشه آنها را خواهیم کند.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اجرایی شدن نظام عادلانه در تولید، توزیع و جذب در پرداخت، ارتقای کارکنان دولت در همه شئون گفت: بنده به‌عنوان طلبه خدمتگزار مردم مصمم هستم به کسی اجازه ندهم کوچک‌ترین بی عدالتی، مردم عزیز را نگران کند و آنچه ما امید داریم بعد از خداوند به شما مردم و حضور شما در صحنه است. 

هرگز به وین و نیویورک امید نداریم

وی سیاست دولت سیزدهم در روابط خارجی را سیاست متوازن عنوان کرد و گفت: روابط ما در سیاست خارجی توازن است. نگاه به غرب، کشور را نامتوازن کرده بود و باید به همه کشورها و ظرفیت‌ها در جهان به ویژه همسایگان نگاه داشته باشیم اما امیدمان به خدا و مردم عزیز خوزستان، خراسان و آذربایجان است؛ امیدمان به شرق، غرب، شمال و جنوب کشور است و هرگز امید به وین و نیویورک نداریم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۱
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۱۴۳
اقای رئیسی پس لطف کنید همین امروز لشگریانتون رو از وین بکشید بیرون ! شتر سواری که دولا دولا نمیشه .
پاسخ ها
عشق منی رئیسی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
یک چیزی گفت تو چرا باور کردی و بحث و جدل میکنید
ایرانی آباد و آزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
اگر نگاه به مردم داشتید اوضاع کشور و زندگی مردم اینگونه
نکبت بار نبود. جالب اینکه فقط شما ها که دارید امیدوارید ولی مردم بدبخت به فردایش هم امیدی نداره
ناشناس
| Canada |
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
امید به روسیه چطور ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
تازه رفته اند عشق و حال
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
۸سال امید به غرب داشتیم. از توتال و شرکت های اروپایی گرفته تا تعهد کری و امضای اوباما و تایید سازمان ملل
نتیجه چی شد!!!؟
باید مذاکرات با قدرت و قاطعیت تا احقاق حقوق ملت ایران ادامه داد اما امیدوار به صداقت غرب داشتن حماقت است
ناشناس
| Romania |
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
عمو پایتخت آمریکا که نیویورک نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
از کانادا برامون تعیین تکلیف می کنی تا ماهی خودت رو از این آب بگیری؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
باشه
حالا بیا پایین
ج
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
تو ناهار خوردی کامنت گذاشتی؟ بعدیها ناهار زدن تو رگ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
پس چرا یک هواپیمای دربست و یک هتل ۵ ستاره در

وین که کرایه هر شبش ۳ هزار یورو است

را برای ۵۰حداقل تیم نفره مثلا کا شناسان سیاسی

مذاکرات برجام در وین رزرو کرده اید ؟؟

و همگی با اهل و عیال روزها در بازارهای اروپایی

میچرخند

و شبها در رستوران های هتل و بیرون از هتل به حساب

بیت المال می خورند و به ریش ما می خندند !!!؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
پیگیری حق ملت ایران و رسوا کردن متخلف شما رو ناراحت میکنه ک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
رییسی به تنظیمات اولیه

کارخانه تنطیم شد !!!؟

البته نامه ۲۰۰ صفحه ای طلبکارانه جلیلی

و حمله های اسراییل و روسیه از خارج

و اعتراصات پر انرزی و هماهنگ جبهه پایداری ها که باهم یکصدا مخالف پرو پا قرص برجام بوده و هستند

بسیار تاثیر داشته است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
جالبه،شصت و سه درصد از چهل و نه درصدی که رأی دادند به ایشون،میشن مردم،پس اونایی که به ایشون اعتماد نداشتند کیا هستن؟؟
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
تا حالا هم از رییسی چیزی ندیدیم جز برنج کیلویی صد هزار تومن و گوشت کیلویی دویست .
هزار تومن
نگاهمان به جیب مردم است
تکرار و تکرار و امید واهی . 40 سال هر روز بدتر از دیروز . این امید به بلوک شرق و و خصومت واهی با غرب است که کشور را بدین روز انداخته است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
این امید به غرب و شرطی کردن اقتصاد بود که ما را به این روز انداخت و تکیه نکردن به ظرفیت های داخلی دشمن را به طمع انداخت که کاری را که با جنگ نتونست انجام بده با تحریم جواب بگیره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
اون وقت ۸ سال گذشته که امید به غرب عزیزتر از جان بود به کجا رسید؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
چندسالته!
کجایی روحانی که آب خوردن مردم را به رفع تحریمها گره زدی وروز به روز دشمن راا حریص تر کردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
ما نگاهمان به داخله و حرص دشمنان و تحریمهای مختلف کوچکترین تاثیری در زندگی ما نداره بیخود پای را وسط نکش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
عجب
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
فازت رو ندیده خریدارم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
دهکده جهانی شعار نیست واقعیت است
هیچ کشوری بدون کمک دیگران و در انزوا نمی تواند زندگی کند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
بازیی بود برای رای آوردن در سال ۹۲ و ۹۶ که جواب هم داد ولی خسارتی بزرگ زد به کشور چون افکار عمومی رو شرطی کرد وگرنه در این هشت سال برجام هیچ میوه ای نداد و این گرانی ها و فشارها ناشی از شرطی شدن خودمون بود
ناشناس
| India |
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
رییسی هم آب خوردن را گره خواهد زد و هم هوا را خواهد بست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
امیدوارم آقای رئیسی مشکلات مردم رو به جاهای محکمتری گره بزنن .
تعریف فساد لطفا ؟ تعریف فسادعوض شده ؟
پاسخ ها
ناشناس
| India |
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
فساد عینی را هر روز در امورات کشور می بینید.
ناشناس
| France |
۰۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
همانطور که برایتان مستضعف را تعریف کردند.
عجب!
نگاه گدایی به مردم که همیشه بوده و اصل است!
منم تورنتو و اونتاریو رو بیشتر دوست دارم...
نگاه شما به جیب مردم است.
رئیسی جوری حرف میزنه انگار رئیس جمهور نیستش. فقط واعظه. اگر امید به وین و غرب نداری پس چرا مذاکره میکنی و منابع مالی ناچیزرو هم هدر میدی. راستی نهار خوردی؟
برای برجام هم همین را می گفتید. صبر کردید تا امریکا به مواضع داعش حمله کرد و بیخیال اسد شد تا برجام را امضا کردید. الان هم گذاشتید بعد از فتح مارب توسط انصارالله تا برجام دوم را امضا کنید.
امروز در ساعت 11.35 جمعه 22 یهمن وقتی میثم مطیعی تلویحا خودرو سازان را مفسد اقتصادی خواند مردم شعار میدادند : مرگ بر محتکر
ایشان شعار مردم را تبدیل کردند به : مرگ بر مفسدان اقتصادی
در همین هنگام شبکه یک سیما برنامه زنده را با موسیقی ادامه داد و صدای مصلا را قطع کرد
این موضوع نشان میدهد کارتل های خودرو سازی و محدود سازی گمرکی در رسانه ها نفوذ قدرتمندی همانند مجلس دارند
باید بخاطر حفظ انقلاب ،آزادی ،جمهوری اسلامی فکری بحال آپارتاید قدرتمند و گردن کلفت خودرو سازی و حمایت های گمرکی آنها کرد چون این کارتل های خودرو سازی بسیار بیش از کرونا جان مردم شیعه را گرفته اند
از دست قاتلان شیعیان ایران باید به خداوند شکایت کرد
پاسخ ها
خودرو
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
اصلا به میرسلیم شک نکنید یقین داشته باشید یکی از اعضای مورد اشاره مجلس در صنعت مافیایی و بیمار خودرو است
پس صد نفر ادم را برای چی فرستادین خودتان سر کارین یا مردم چرا با اعصاب مردم بازی می کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
اون دارن سهمشون رو از حمایت از رئیسی میگیرن .هی ماموریت میرن .هی عشق و حال می کنند .هی دلار می گیرندحق ماموریت
ناشناس
| India |
۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
اعصاب خودت را خراب نکن. چند روز آینده برجام را امضا خواهند کرد. این ناز و ادا و اطوارها برای اینه که بگن ما برجام ظریف و عراقچی را پاره کردیم و برجام دیگری امضا شده.
ناشناس
| United States of America |
۰۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
دوستان تاکنون ازکشورخارج نشده بودندچه رسدبه رفتن به اتریش وآنهم به هتل فوق لوکس به این راحتی هاول کن نیستند هرچند قدم مثبتی برخواهندداشت ولی هتل لوکس درکشوری اروپائی باچیزهای دیدنی که درکشورخودشان امکان واجازه آنراندارند شمابودی چه میکردی مذاکرات را کش میدادی مگرنه البته بااطعمه واشربه عالی
ایت‌الله؟
پاسخ ها
ناشناس
| India |
۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
خیر، آیت الله دکتر.....!
ناشناس
| France |
۰۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
سه دکتره
معلومه امید به آینده مسئولان عالیه
مهم امید به آینده مردم هستش...که صفره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
.این وضع نتیجه التماس به غرب بود که اونها رو به طمع امتیاز بیشتر انداخت و نتیجه شرطی کردن اقنصاد و گره زدنش به خواست آمریکاییها که هر وقت بخوان این شیشه رو فرو بریزند
ناشناس
| India |
۲۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
سالهاست که اینها امیدوارند مردم نا امید.
اما ما نگاهی به شما نداریم خیالتون راحت ....
مسئولان و مدیران و فرزندان و ... همه از تمام امکانات غرب کامل بهره مند هستند تاوان امید نداشتن شما به غرب را فقط مردم عادی پرداخت می کنند آیا این ظلم به مردم نیست!!!!!!!!!!!
خجالت آوره
درست میگی نگاهتان کاملا به شرقه و شعار مردمی بودن هم برای ساکت کردن خشم ملت از اوضاع نابسامان اقتصادی است.
جناب رییسی مردم را .... فرض نفرمایید
پاسخ ها
لر اندیش اریایی.
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
خودشه
این اقا یادش رفته که رییس جمهور است و نه ختابه خوان - نماز جمعه!!!
پاسخ ها
ناشناس
| India |
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
ایشان اول آخوند و خطیبه بعد رییس جمهور....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
خطابه
ولی عملکردتان که نشان می دهد نه تنها نگاهتان به شرق است بلکه خود را خدمتگزار شرق هم می دانید !!!!!!
این دشمنی با غرب فقط برای مردم است؟ چرا همه دودمان و فک و فامیل و بستگان و خودی ها همه راهی زندگی در غرب می شوند؟ غرب برای مردم و کشور بده اما برای خودتون و فک و فامیل و بستگان و خودی ها خوبه؟
من فکردم ادم خوبی هستید حال به این نتیجه رسیدم هیچ فرقی با دیگران ندارید وخنده دارین حرف شما این بودکه جمهوری اسلامی تاحالا به کسی ظلمی نکرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس فرار دوهزار پرستار ازکشور بخاطر عدالت زیاددرکشور بوده اگر روز قیامتی درکارباشد جواب سوال خودتان را دریافت خواهید نمود
پاسخ ها
ناشناس
| Oman |
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
شما چند سالتون هست که همچین فرض محالی کردید خانم؟
چقدر شعار می دهید فقط شعار اگر مردم برای شما مهم بودن این وضع خودرو وخانه وحقوق وقیمت خوراک وپوشاک نبود نه در عدالت نه در رفاه نه در سیاست نه در درمان حرفای شما قابل لمس نیست در این چهل سال هر چه گفتید برعکس عمل کردید خدا وکیلی در کدام موارد که حرف وشعار داده اید درست عمل کرده اید در نه شرقی نه غربی هم که عملکرد شما معلوم است روسیه وچین همه کاره ما شده اند وچین منابع ما مفت می برد واشغال می دهد روسیه هم که انگار صاحب ماست البته نمی دانم به شما نهار دادن یا خیر
در واقع امیدواری اقای رییسی برای خود و اطرافیانشان است و نه عموم مردم.
مردم نه رقمی دارند و نه امیدی.
شما نهار خوردید ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
شما چی فکر میکنی؟!
ناشناس
| Sweden |
۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
قبلی ها چی. ناهار خوردن
ناشناس
| India |
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
شما برید ناهارتون و بخورید و بخوابید. کاری به ناهار دیگران نداشته باشید. ما سنگ به شکممان بستیم. سیر سیریم.
کدام مردم؟ همین هایی دوربر خودتان هستند؟
تو این چهل سال چه کردید که بقیش بخاین بکنید
فساد تار و پود این مملکت را گرفته جایی هست که فساد توش نباشد.....رویا چیز خوبی است ولی فقط رویاست.
کل مملکتو فساد اقتصادی اختلاس و فساد اخلاقی گرفته چی میگی بنده خدا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
ز وقتی آمدند در رابطه با فساد درون ایرانخودرو دهها مطلب دادیم انگار نه انگار ، اینقدر شعار بیخودی ندهید سرانجام هم یک نفر که طرفدار همان ها هستند مدیرعامل گذاشتند
حامی شما هستیم تا وقتی که به ارزشهای انقلاب وفادار باشید مثل الان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
نهار بهت دادن
ناشناس
| Romania |
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
ارزش های انقلاب نه شرقی و نه غربی بود و استقلال و آزادی, حداقل برای بیشتر از ساندیس تلاش کن
ناشناس
| India |
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
بچسب به ارزشها یه موقع از دستت در نره!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۲
زرشک

صفرا بر است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
قرار شد که از جانب جمع صحبت نفرمایید
طرفدارانشان ایشان را آیت الله میخوانند.حرفش شرک است.امید به خدا باید باشد (البته اگر اعتقادی داشته باشند.صرف 17 باردولا و راست شدن دلیلی بر خدا شناسی نیست)
به ما یارانه ندادن .چرا؟
جناب رئیس جمهور شما مشکلات و گرفتاری های کشور و مردم رو حل کنید غرب و صدالبته شرق رو رها کنید. متاسفانه اوضاع مردم روز به روز بدتر می شود شاید اجناس در سوپر مارکت سرکوچه شما ارزانتره.
وقتی نمیتونید به وضع اقتصاد سروسامان بدین باید هرکاری بکنید. خوب می دانید که در شرایط تحریم حتی نمی توان وضعیت جاری رو تثبیت کرد.
مردم رو مسخره کردید. روز به روز وضع بدتر میشه
اگه نگاهتون به مردم بود، مردم می‌گفتن با آمریکا مذاکره کن می‌گفتید چشم، می‌گفتن به روسیه و چین امتیاز نده می‌گفتید چشم. نگاهتون به غرب نیست؛ به کدخداست.
مردم نگاه شان به شما نیست!
شما نهار خوردید ؟
آخه چی بگم الان اول صبح است !؟
به شما که امیدی نیست آن همه مشکلات و این مدیریت فشل کدام امید وقت مردم را تلف نکن تورم مردم را خفه کرده تا کجا باید صبر کرد
امید مردم روز به روز از دست می رود از پس شعار و حرف شنیده اند و درست عکس گفته را دیده اند!
اگر واقعا اینجوری فکر میکنی چرا کاندیدای ریاست جمهوری شدید؟! با همین لایحه بودجه می خواهید مشکلات اقتصادی را حل کنید؟!!!؟؟
اقای رئیس جمهور اگر واقعا ادعا دارید که مردم گرا هستید

یکبار برای همیشه انچه که مورد متاقشه و مهنترین موضوع
بحث مردم هست
را به رای و انتخابات بگذارید
نگاهتان به مردم است که چگونه پس میروند ومسئولان در ناز ونعمت وثروت باد آورده زندگی میکنند وما باید به حرفهایی که هیچوقت گرهی از مشکلاتمان را حل نخواهد کرد گوش فرا دهیم
تنها نگاهتان نیست دست تان نیز تا آرنج در جیب ماست
از همین امروز به دنیا اعلام کنید شعار مرگ بر امریکا و اسرائیل و ... رو کنار می گذاریم و با اسرائیل کاری نداریم و خواهان روابط با امریکا هستیم و سهمیه بازی و آقازاده بازی رو کنار می گذاریم و خواهان شایسته سالاری و ارج نهادن به مغزهای کشور هستیم تا از فرار مغزهای کشور جلوگیری کنیم. تحولی عظیم در کشور ایجاد می شود
آقای بزرگوار، اگر به وین امیدی ندارید پس چرا این همه هزینه رفت و آمد و اقامت و حق ماموریت و.... پرداخت می کنید، همین هزینه ها را بدهید چند تا جوان ازدواج گنند،
آقا مردم صبحونه نخوردن تو میگی نهار
مردم هم دیگه به شما امیدی ندارن
اما امیدمان به خدا و مردم عزیز خوزستان، خراسان و آذربایجان است!!!

پ.ن - حالا من نفهمیدم این سه استان چرا!؟ استان خوزستان که نفت دارد یعنی امیدتان به نفت خوزستان است!؟ آذربایجان هم هم معادن زیادی دارد و مالیات زیادی هم پرداخت می کند خراسان هم که تولیت آستان قدس رضوی را دارد و درآمد هنگفتی دارد. فکر می کنم منظور ایشان این درآمدها باشد نه مردم این استان ها! اتفاقا خوزستان و آذربایجان از مغضوب ترین استان های کشور می باشند و رفاه و آسایش و ایجاد شغل و سرمایه گذاری های دولتی در این استان ها بر خلاف ثروت هایشان در حد صفر می باشد!!!
مسئول کسی است که در انتخاباتی آزاد و صحیح با اکثریت آرا انتخاب شده و نسبت به تصمیمات و اقداماتش از نظر حقوقی و جزایی مسئولیت داشته باشد.
این یک نمونه کوچک دولت منصوب و بی سواد و ناکارآمد و آیه الله و دکتر یه شبه است !!!!
بخاطر مشخص نبودن سیاست اقتصادی دولت وعدم تصویب لایحه بوجه 1401 ، اقتصاد را به مذاکرات برجام گره زدیم اخه تا کی
بسه بابا آیت الله دکتر منتخب حداقلی ، ما مدتهاست نگاهی به شماها نداریم
رئیسی گفتند «با اتکال به خدا» یا این یک اشتباه چاپیه؟
امید این مردم هم به این هست که شما بتونید با دنیا صلح کنید تا بتونند محصول یا تولیدشون رو بفروشند! وگرنه چه امیدی به مردم بدبخت دارید؟!
از منبر بیا پایین.
بسه لطفا بس کنید
همه برگردن ایران وبرجام رو فراموش کنید
اخه‌ برادر‌من‌ خواهر من‌ عزیز‌من‌ رئیس‌جمهور‌ مملکت‌ باید‌ در حد اقل‌ در یکی از رشته‌های‌ حقوق‌ یا اقتصاد‌ فارغ‌ التحصیل‌ دوره‌ دکتری‌ یک دانشگاه‌ معتبر‌باشد‌ و بقول مموتی‌ برنده خدا‌ برای گرفتنش‌دود چراغ‌خورده باشد‌ و عمری در پستهای اجرایی گوناگون استخوان‌ کلفتی کرده باشد‌ و صاحب تئوری باشد‌ ودر طی یک انتخابات‌ گرم‌ و رقابتی از طرف اخاذ ملت انتخاب شده باشد‌ و وقتی که سکان مملکت را در دست میگیرد‌ فقط با استراتژی خودش امور را مدیریت بکند‌ البته بدون شعار هی حرف زدن و ادعا کردن‌ !
میگن روسای جمهور ها هنگام حرف زدن بایستی لبخند به لب داشته و از حرکتهای اضافی بدن خودداری بکنند‌ چون زیر ذره بین مطبوعات دنیا هستند‌ !
ابراهیم رئیسی بنده خدا بقول خودش‌ یک طلبه است‌ که باید برود منبر و خطابه بخواند و درس اخلاق بدهد‌ چرا اوردنش‌ انداختن‌ در بلبشوی بحرانهای گوناگونی کوه ایران با آنها مواجه است‌ !
بنده خدا از زمانیکه رئیس جمهور شده تا الان شکل و قیافه اش عوض شده پیر شده‌ چکار بکنه‌ حریف نیست !
نگاه مردم از صنف شما و آنچه ادعای عرضه اش را داشتید ، سالهاست برگشته است . تلاشتان نتیجه را تغییر نخواهد داد و قدرت در دستان صنف شما نقطه عطفی در اعتقادات مردم ایجاد کرد . آینده موضوع را تفهیم خواهد کرد
نگاهشان به مردم است . حالا ناهار کی میدن؟
نگاه تو مردم یعنی از آغاز رییس جمهور شما کالاها 30درصد گران شده چه چور نگاه.
ادبیات نشون میده که خطبه نویس روحانی دوباره استخدام شده؟؟؟
ایشون حجت الاسلام هستن و حجت الاسلام هم میمانند. بیخودی ارتقا مدرک ندین به شخصی.
آقا تو راست میگی من میدونم شش ماه واسه وام ازدواج مدارک کامل کردم.ریس بانک میگه اگه توافق سر بگیره وامت بعداز یک سال میریزیم.اگه نه که شاید سال دیگه شاید هم غیره.....آره آقای رییسی فقط فک مردم دغه دغه اصلیشه.....تو راست میگی من میدونم.....
به خدا اگر حتی یک درصد به حرفهایی که زدی ومیزنی اعتقاد داشته باشی...........
مردم هم چشمشان به غرب....برجام است نه به شما....؟
آقای رئیسی
مسئله اینجاست که: مردمی که الان بهشون نگاه میکنی، درصد کمی از مردم ایران است

باید نظر و صدای اکثریت مردم ایران چیست
انقلاب نمی پذیرد اما مسئولین سال هاست که پذبرفته اند و با آن زندگی می کنند
البته نگاه ایشون به جیب مردم هست، چون امیدی به غرب ندارن چهل نفرو فرستادن مذاکره
والا ما هم به شما امیدنداریم
خدا رو شکر که نگاهتون به غرب و مذاکره نبوده که اینجوری دنبال مذاکرات و ... هستید!!
برعکس تمام امید مردم به توافق است
رییسی برای مردم سخنرانی میکرد یا داشت انشا می خواند؟
مثل اینکه تازه وارد ایران شده!
میگه انقلاب فساد نمیپذیره!!
43 سال همیشه در رأس بودی
دادستان بودی
رییس قوه قضاییه بودی
حال رییس دولت
بوی گند فساد سالهاست کشور را از جا برداشته!!
این سخنرانی برای نوزادان و کودکان بود که مثل لالایی بخوابند!!
اینا اینقدر گفتن غرب بده و غرب فلان هست که واقعا باورشون شده که شرق دوست جون جونی یا برادرشون هست!!
آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهور:
...هرگز به وین و نیویورک امید نداریم
خب فرمایشتون درست متین وزین قابل تحسین
اما سوال :
بفرمائید این هیئت بی سابقه 40 نفره برای چی چندمین بار در شرایط بحرانی اقتصادی
به وین رفتندوقتی که از اول میدونستید امیدی نیست در ضمن هزینه های میلیاردی آنهاازکجا تامین میشودجز ازبیت المال که همون مال مردم مطلوم در این شرایط سخت اقتصادی است؟!
میشه به سمت ما نگاه نکنید !!!! چون طی این ۴۳ سال که نگاه هتان به سمت ما بود چیزی جز بدبختی و فقر و نابسامانی نصیب مردم نشد !!!!!
۷ماه اومدیدفقط روضه خوندید ازمردم بپرسید چکار براشون کردید جز هیچ وپوچ
سید تو دیگر چرا؟ بیش از بیست درصد جمعیت ایران که بازنشستگام آنرا تشکیل میدهد ،بلطف شما و سایرهمپالگی هایتان دچار فقر کمرشکن شده اند ؟ آیا ظلمی بالاتر از این وجود دارد ؟ سید من هفتاد و یک ساله را دارم پشت سر میگذارم ،سی سال بعنوان مهندس ناظر و مجری در وزارت مسکن و شهرسازی خدمت نموده ام .از پنج ،یک ،پنجاه و هفت لغایت پنج ،یک ،هشتاد و هفت ،سی سال در کرمانشاه خدمت کرده ام ،اکنون که قادر به کار کردن نیستم ،همیشه هشتم گرو نهم میباشد ؟ هرسال میگویم دریغ از پارسال ،چرا ؟ من فعالیت مهندسی انجام میدادم .؟‌در همان مقطع زمانی آقای قالیباف تیله بازی میکرد ؟ سایر حضرات هم ،،؟ آیا فکر میکند من قادر به دزدی نبودم ؟ یا اینکه تربیت شده بودم ؟، لطفا از عدالت ،و ایمان ،و‌اعتقادات به خدا و روز قیامت دم نزنید ؟،،
آقای رییسی به عنوان رییس جمهور قانون اساسی کشور را بخوانید وهمان را عمل کنید موانع اجرای قانون اساسی را در هر مقام ودستگاهی هستند به مردم معرفی کنید مطمین باشید مردم تصمیم درست خواهند گرفت
فایل صوتی جدید چی میگه تابناک؟؟؟
حضار محترم بعد از خطبه هایه بنده بفرمایید نهار در خدمت باشیم نهار نخوردید که؟
حضار محترم بعد از خطبه هایه بنده بفرمایید نهار در خدمت باشیم نهار نخوردید که؟
به شما ناهار دادن
جناب رئیس جمهور مطمئنی که نگاهتان فقط به مردم است نه غرب، و اصلاً نگاهی و وابستگی به شرق ( روسیه و چین) نداری؟
وقتی دردر 100 کامنت گزینشی 99تا آن مخالف حرف رئیسی و 1 موافق باشد یعنی دمتان گرم مردم با شعور دیگر مردم از شعار و حرف خسته شدن مسئولان بدون گوش به هوش باشید
جناب آقای رئیسی بنده ارادت خاصی به شخص جنابعالی دارم ولی باور بفرمایید این نحوه مدیریت کشور در شان مردم عزیز ایران نیست. نگاهتان به غرب و مردم و آماری که دولتی درخصوص تورم و رشد اقتصادی به شما می دهند، نباشد لطفا تغییر قیمت ها را از زمانی که جنابعالی دولت را تحویل گرفته اید تاکنون مقایسه کنید آیا انصافا باز هم با این شرایط به آینده خوشبین هستید؟ نه تنها در سفره مردم عام، گوشت و برنج وجود ندارد بلکه قشر کارگر قادر تامین حتی نان و پنیر برای سفره خود نیستند!!!
برنج کیلویی 70 تا 80 هزار تومان !!!
گوشت کیلویی 160 تا 180 هزار تومان !!!
افزایش اجاره مسکن در یک ماه 54 درصد افزایش یافته است !!!
و ....

جناب رئیسی عزیز، مردم را دریابید چرا که دیگر توان تحمل اینقدر فشار اقتصادی را ندارند .
ایشان ریاست جمهوری (!!!!!) را با منبر اشتباه گرفته است. یک مجلس روضه را با شعار و .... می شود اداره کرد اما یک مملکت را خیر.
پس بفرمایید این استان هایی که امیدتان به آنهاست چه سهمی از ایرانی بودن بردند؟
والا خیلی به ما نگاه نکن قربان، هرچی داشتیم طی این 40 و اندی سال دادیم، دیگه کفگیر ته دیگه، همون به غرب و شرق نگاه کنی بهتره!
رئیس‌جمهور: نگاه‌مان به مردم است، نه غرب!
و مردم هم پشت به شما!
ییس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی همچنان به شعار «نه شرقی، نه غربی» مردم در سال ۵۷ پایبند است، تأکید کرد: امید ما برای رشد اقتصادی و پیشرفت کشور به مردم عزیزمان در اقصی نقاط کشور است و هرگز به وین و نیویورک امید نبسته‌ایم.
جناب رئیسی عزیز جهت اطلاع پایتخت آمریکا واشنگتن است نه نیویورک
امیدمون به چین و روسیه است
بعد از 45 سال تازه امیدوارید که بهتر شود
یکی از یادداشتهای بالا در تایید حرف رییسی عنوان نشده
فقط من تعجب میکنم اینا که در راهپیمایی دیروز همگی حمایت از انقلاب و حاکمان را عنوان میکردن از کدوم سیاره هستن.
فکر کنم به جیب مردم مورد نظرش هست
تورم درست کردن قیمت خودرو خونه رفته بالا الان بابت همه چی مالیات هم می خوان بگیرن دمت گرم
تابناک چرا نظر مرا چاپ نکردی؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم