بازدید 3924
مایکروسافت:

سازمان‌های دولتی اوکراین مورد حمله سایبری قرار گرفت

شرکت مایکروسافت اعلام کرد، ده‌ها سیستم رایانه مرتبط با دولت، آژانس‌ها و سازمان‌های اوکراین به بدافزار آلوده شده اند.
کد خبر: ۱۰۹۹۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۷ 17 January 2022

سازمان‌های دولتی اوکراین مورد حمله سایبری قرار گرفت

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از نشریه هیل، مایکروسافت یکشنبه در بیانیه‌ای افزود، این بدافزار که روز پنجشنبه گذشته شناسایی شد، به عنوان باج‌افزار پنهان شده بود، اما در صورت فعال شدن توسط مهاجم می‌تواند به رایانه‌ها نفوذ کرده و آن‌ها را غیرقابل فعال کند.

به گزارش شرکت مایکروسافت، بدافزار شناسایی شده در ده‌ها سیستم آسیب دیده شناسایی شد و این تعداد ممکن است افزایش یابد، سیستم‌های آلوده متعلق به چندین سازمان دولتی، غیرانتفاعی و فناوری اطلاعات است که در اوکراین مستقر هستند.

مایکروسافت تصریح کرد، این بدافزار بر سازمان‌های دولتی که واکنش اضطراری را مدیریت می‌کنند، تأثیر گذاشته است.

بیانیه مایکروسافت در حالی منتشر می‌شود که «سرهی دمدیوک» معاون دبیر شورای امنیت ملی و دفاعی اوکراین ادعا کرد حملاتی که روز جمعه در این کشور اتفاق افتاد و منجر به از کار افتادن وب سایت‌های دولتی با پیام‌های تهدیدآمیز شد، به گروهی موسوم به UNC ۱۱۵۱ مربوط است که پوششی برای اقدامات تخریبی بیشتر پشت صحنه بوده است.

مقام‌های اوکراین پیشتر ادعا کرده بودند که شواهدی موجود است مبنی بر اینکه روسیه در این حمله بزرگ سایبری دخالت داشته است.

این حمله سایبری به وب سایت‌های اوکراینی با هشدار به آمادگی برای حملات بیشتر، درست در زمانی انجام شده که خبر‌هایی مبنی بر استقرار نیرو‌های روسیه در نزدیکی مرز‌های اوکراین منتشر شده و واشنگتن و کی‌یف مدعی هستند این نگرانی وجود دارد که روسیه بخواهد به اوکراین حمله کند؛ ادعا‌هایی که از سوی مسکو کاملا بی اساس خوانده است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم