بازدید 10650
۵

سیدجواد هاشمی: تلویزیون در سریال‌های سیاسی غرق شده!

هاشمی گفت: تلویزیون تا وقتی مدیران سیاسی و مدیران غیرهنری داشته باشد که چندان فضا‌های فرهنگی ـ هنری را درک نمی‌کنند، دچار معضل و مشکل خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۹۸۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷ 12 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سیدجواد هاشمی گفت: اگر قرار باشد تلویزیون دچار احساسات سلیقه‌ای آن هم سلایق مدیران این رسانه باشد، هرگز مردمی و ملی نخواهد بود.

سیدجواد هاشمی ـ بازیگر و کارگردان ـ در پاسخ به این سوال که با وجود افزایش بودجه صداوسیما در سال‌های اخیر، دلیل افت کیفی تولیدات تلویزیونی چیست؟ توضیح داد: در تلویزیون سلیقه‌ای عمل می‌شود. تلویزیون در سطوح مختلف مدیریتی دچار مشکل است. به هر حال این رسانه بهترین منبع ارسال پیام، تبلیغ و از همه مهمتر فرهنگ سازی است؛ اما اگر قرار باشد دچار احساسات سلیقه‌ای آن هم سلایق مدیران تلویزیون باشد، هرگز مردمی و ملی نخواهد بود.

هاشمی با تاکید بر اینکه «من به عنوان فرزند صداوسیما باید این توصیه و انتقاد را داشته باشم، چراکه بقیه که این کار را نمی‌کنند»، در توضیح انتقاد خود گفت: تلویزیون تا وقتی مدیران سیاسی و مدیران غیرهنری داشته باشد که چندان فضا‌های فرهنگی ـ هنری را درک نمی‌کنند، دچار معضل و مشکل خواهد بود.

او با تقسیم سریال‌های تلویزیونی در سه گروه تاریخی، اجتماعی و سیاسی افزود: دسته اول سریال‌های تاریخی‌اند که اغلب فاخر هستند. دسته دوم سریال‌های اجتماعی که می‌توانند همه‌ی گونه‌های موضوعی را در خود جای دهند و سوم سریال‌های سیاسی؛ به نظر می‌آید تلویزیون در حال حاضر غرق در ساخت سریال‌های سیاسی شده است و این اصلا شایسته مردم نیست. مردم ما به اندازه کافی سیاسی هستند. پس بهتر است حول محور موضوعات اجتماعی، سریال ساخته شود. اگر قرار است که به تلویزیون پول تزریق شود و باز هم به سمت ساخت سریال‌های سیاسی برود، به نظر من، بیننده آنچنانی نخواهد داشت. مردم بیشتر به دنبال مفاهیم اخلاقی و اجتماعی هستند.

این بازیگر و کارگردان در پاسخ به اینکه آیا افزایش بودجه صداوسیما ضمانتی برای بالا رفتن کیفیت برنامه‌های شبکه‌ها خواهد بود؟ عنوان کرد: مسلما هر جا بودجه‌ی بیشتری باشد، کیفیت بالاتر هم انتظار می‌رود و معمولا هم اتفاق می‌افتد. بی شک اگر بودجه تلویزیون بالا برود، دست تلویزیون برای ساخت فیلم و سریال‌های فاخر بازتر است. منتها اصل ماجرا این است که چه فیلم و سریالی باید ساخته شود و چه موضوعی باید برای پرداختن در تلویزیون که مردم بیننده مستقیمش هستند، انتخاب شود.

هاشمی در پایان درباره همکاری با تلویزیون عنوان کرد: سال هاست با تلویزیون به واسطه بازی در نقش‌های مختلف ارتباط دارم. در گذشته کارگردانی و تهیه کنندگی در تلویزیون زیاد انجام داده ام. در گذشته مدیرانی بودند که سلایق بهتری داشتند. خیلی با آن‌ها راحت‌تر بودم. از جمله آقای پورمحمدی که برایشان کار‌های زیادی انجام دادم. ایشان آدم بزرگی است. از زمانی که در بخش تولید امثال ایشان از تلویزیون حذف شدند، کار‌های تولیدی هر سال با افت کیفیت روبه رو شده است. تلویزیون مدیرانی مثل آقای پورمحمدی نیاز دارد تا بتواند به رشد گذشته‌اش ادامه دهد.

دیگه نیازی به عمل نیست! با این محصول از درد زانو خلاص شو!

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۵
نگاهی هم به جامعه ایران بکنید متوجه میشید همه چیز در مسایل سیاسی غرق شده سید عزیز!!!
ببین آش چقدر شور شده که آشپز هم صداش در اومده!
بنده ی خدا شما یه جایی رو بگو تو این کشور که با سیاست غرق نشده باشه.
هم با سیاست زدن غرقش کردن هم از نظر سیاسی غرق شدن.
همین طور که شما هم قبلا در فیلم و سریالهای جبهه غرق شده بودید
با ساخت این سریالها می توان از سمت اداری در صدا سیما، به ریاست، و سپس به مدیریت هلدینگ خلیج فارس رسید!!! دقت فرمودید؟ برای بعضی ها نون داره....
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم