بازدید 6033
۱

شرایط صدور کارت برای واکسینه‌شده‌ها در خارج از کشور

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگری با واکسن وزارت بهداشت، شرایط صدور کارت واکسن برای کسانی که خارج از کشور واکسینه شدند را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۰۹۸۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۳ 11 January 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دکتر محسن زهرایی درباره صدور کارت واکسن برای کسانی که خارج از کشور واکسن تزریق کرده‌اند، گفت: شیوه‌نامه‌ای در این زمینه تهیه شده و به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد که به موجب آن افرادی که در نوبت یا نوبت‌هایی معتبر خارج از کشور واکسن دریافت کردند و مدارک معتبر دارند، می‌توانند با در دست داشتن این مدارک و مدارک سفر خود به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهر خود مراجعه کرده و فرم مشخصی را پر کنند.

وی افزود: این فرم به تایید معاونت بهداشت دانشگاه مربوطه می‌رسد و سپس به مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ارسال می‌شود و ثبت سابقه واکسیناسیون فرد در سامانه انجام می‌شود و می‌تواند کارت واکسن داخلی هم دریافت کند.

او اظهار کرد: هر واکسنی که در کشور خارجی تزریق شود، مشکلی ندارد. بحث فعلی این است که افرادی که واکسن غیرقانونی یا قاچاق در داخل کشور تزریق کردند و یا اصلا ادعا می‌کنند خارج از کشور واکسن زدند اما مدرک معتبری برای اثبات این امر ندارند، اکنون خواهان دریافت کارت واکسن هستند که به این افراد کارت واکسن داخلی تعلق نمی‌گیرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
سلام . كارت واكسن من نوبت اول نداره ولي نوبت دوم و سوم داره . مدارك را كامل كردم و از طريق سامانه سلامت ارسال شد ولي الان بيش از چند هفته است كه بروز اوري نشده و همچنان در خروجي كه از سيسيتم مي گيرم نوبت اول همچنان ثبت نشده است . خيلي روند انجام كارها كنده و روش پيگيري بعد از ثبت اطلاعات شفاف نيست . الان نمي دونم بايد چكار كنم . زنگ هم كه مي زني كسي پاسخگو نيست .
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم