بازدید 4666

تاکید ایران و عمان بر استمرار رایزنی‌های دوجانبه

وزیر امور خارجه با تاکید بر استمرار رایزنی درباره مسائل مهم منطقه گفت: روابط مردمی و فرهنگی ایران و عمان ریشه در تاریخ دارد و دو کشور توانسته اند بنای همکاری‌های ریشه‌دار و مستحکمی را پی‌ریزی نمایند.
کد خبر: ۱۰۹۸۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲ 10 January 2022
به گزارش «تابناک» به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان که برای دیداری دو جانبه با مقامات عمانی در مسقط به سر می‌برد، با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه در این دیدار از روند روبه گسترش روابط فی‌مابین ابراز خرسندی کرد و بر استمرار دیدار مسولان و مقامات دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین فعال شدن کمیته‌های تخصصی از جمله کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

وی ضمن تبریک پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دو کشور تاکید کرد: روابط مردمی و فرهنگی ایران و عمان ریشه در تاریخ دارد و دو کشور توانسته اند بنای همکاری‌های ریشه‌دار و مستحکمی را پی‌ریزی نمایند.

وزیر امور خارجه همچنین از نحوه نگرش عمان نسبت به مسائل منطقه مبتنی بر گفتگو و همکاری تقدیر کرد و آن را تنها راه رفع مشکلات منطقه دانست.

امیر عبداللهیان با ابراز خرسندی از روند گسترش همکاری‌های تجاری فی‌مابین، از جمله افزایش مبادلات گفت: همکاری‌های تجاری و اقتصادی کشور‌های منطقه با یکدیگر می‌تواند الگویی برای پایداری صلح و امنیت منطقه قلمداد شود.

بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی و منابع انسانی ایران، بر ارتقا همکاری‌های دو جانبه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه تاکید کرد.

طرفین در این دیدار بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه تاکید کردند.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم