بازدید 4785

برق همه مناطق سیل زده وصل شد

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: براساس برآورد‌ها سیل اخیر جنوب و جنوب شرق کشور نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به شبکه برق مناطق سیل زده وارد کرد.
کد خبر: ۱۰۹۸۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴ 10 January 2022

به گزارش «تابناک»، آرش کردی در گفت وگو با فارس، ضمن بیان آخرین وضعیت مناطق سیل زده جنوب کشور اظهار داشت: به دنبال بارش باران و وضعیت جوی و طوفان در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان، در مناطق روستایی دچار قطعی‌هایی شدیم که با تلاش همکاران صنعت برق هم اکنون این خاموشی ها برطرف شده و شبکه برق منطقه نیز در حال بازسازی است.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه طوفان در ابتدای روز در منطقه سیستان و بلوچستان زمینه قطع برق در ۳۰۰ روستا را فراهم کرد، گفت: با تلاش‌های بی‌وقفه همکاران این عدد به صفر رسیده است و همه روستاها برق‌دار شده‌اند و در حال حاضر برق مناطق سیل زده به صورت کامل برقرار است.

*قطع اتصالات برقی در جنوب و جنوب شرق کشور رفع شد

وی ادامه داد: در هنگام سیل در نقاطی که احتمال بروز حادثه برای هموطنان وجود داشت با نظارت کامل برق نقاط محلی قطع شده بود که با تمام توان قطع اتصالات شبکه و خطوط رفع شد.

این مقام مسئول گفت: در جنوب استان کرمان‌ ۱۶ روستا در زمان بروز سیل بی برق شده بود که با تلاش گسترده و شبانه روزی همکاران برق همه این روستا ها به شبکه سراسری برق متصل شد.

وی ادامه داد: در استان هرمزگان نیز ۱۰۰ روستا در اطراف بندرعباس بی‌برق شده بودند که در حال حاضر همه اسن روستا‌ها برقردار شده‌اند.

کردی در بیان آمار مرتبط با حجم خسارات سیل به زیرساخت جنوب و جنوب شرق کشور گفت: براساس برآوردها، سیل اخیر نزدیک 100 میلیارد تومان خسارت به شبکه برق مناطق سیل زده وارد کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم