بازدید 7888
۵

هشدار درباره وضعیت عرضه و تقاضا در بازار خودرو

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس واردات خودروی خارجی را در گرو تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام دانست و در مورد سامان دهی بازار خودروی داخلی پیشنهاد کرد که عرضه و تقاضای بازار خودرو برابر شود.
کد خبر: ۱۰۹۸۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴ 10 January 2022

به گزارش «تابناک»، سید جواد حسینی کیا در گفت‌وگو با ایسنا در مورد سامان دهی بازار خودرو گفت: مجلس یازدهم دنبال سامان دهی بازار خودرو با نگاه کیفیت محور است. نظارت بر بازار عرضه و تقاضا مرحله بعد از اصلاح کیفیت است. متأسفانه این روند زمان‌بری است و تا سرانجام طول خواهد کشید.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به برابر نبودن عرضه و تقاضای خودرو در کشور اظهار کرد: چاره مجلس در این وضعیت افزایش واردات خودروی خارجی بود. ما پیشنهاد کردیم که در ازای صادرات خودرو، قطعات خودرو یا سایر صنایع نیروی متحرکه و یا هر ارزی که منبعش مشخص باشد، واردات خوردو صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه واردات خودرو در گرو تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام است، گفت: اگر این مجمع همراهی کند، میزان محدودی واردات خودرو صورت خواهد گرفت و در نتیجه وضعیت بازار خودرو از این وضعیت بحرانی بیرون خواهد آمد. من نمی‌دانم این مجمع چه قدر همکاری خواهد کرد. دوشنبه گذشته با مجمع تشخیص جلسه داشتیم قرار بر این شد که چند جلسه دیگر برگزار کنیم تا ببینیم که آیا توانایی اقناع یکدیگر را داریم یا خیر.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در پایان گفت: اگر عرضه و تقاضا برابر نشود، بازار خودرو از وضعیت کنونی هم بدتر خواهد شد. ما در وهله اول باید عرضه و تقاضا را برابر کنیم و در از طرف دیگر نقدینگی بازار خودرو را به سمت تولید و اشتغال ببریم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۵
حالا وارداتم آزاد کنن محدود مگه ماشین به دست مردم مصرف کننده میرسه بازم میرسه دست یه مشت دلال و پولدار . مگر اینکه با اعمال یه قانون به هیچ عنوان فرد نتونه به مدت 2 سال ماشینشو بفروشه . نه قولنامه ای نه وکالتی نه هر جوری . اگه خرید فروش ماشینهایی که مردم به صورت قرعه کشی از ایران خودرو و سایپا گرفتن طوری بود که امکان خرید و فروش و واگذاری تا دو سال امکان نداشت .خودرو یی که سندش هنوز تو رهنه 4 بار فروش رفته در عرض یه سال این یعنی افزایش قیمت . 4 بار هر نفر میخواسته سود کنه که فروخته
مطمئن باشيد، كسي اگر از اين بازار ذي نفع باشد، هيچ كاري انجام نخواهد داد .

و متاسفانه اكثر مسئولان ذينفع هستند.
متاسفانه خودرو سازها با تبانی و رانت،مردم را به گروگان گرفتن و به مردم ظلم میکنند و خودرو را به صورت قطره چکانی و دلخواه خود به بازار عرضه میکنن واردات خودرو هم که ممنوع هست و از همه مهمتر وزیر صنعت خیلی خیلی خیلی ضعیف هست و نمیدانیم چه کسی باید به درد این ملت رسیدگی کند.
عرضه و تقاضا رو 40 ساله نتونستید تراز کنید حالا اومدید راهکار ارائه میدید؟
از کرامات شیخ ما چه عجب
پنجه را باز کرد و گفت یه وجب

مشکلات تو کشور ما مشخصه راه حلاش هم مشخصه تنها چیزی که مشخص نیست اینه که چرا و با چه انگیزه ای این مشکلات با راه حلهای منطقی حل نمیشه و اراده ای وجود نداره برای انجامش
مافیای خودرو نمیزارند
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم