بازدید 7096

تیوب سواری عامل مرگ پسر جوان

کد خبر: ۱۰۹۸۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴ 09 January 2022

پسر جوانی که برای تیوب سواری به مناطق برفی سپیدان رفته بود در یک سانحه شدید دچار آسیب مغزی شد و جان باخت.

به گزارش ایران، دکتر محمدجواد مرادیان، رئیس مرکز اورژانس استان فارس در تشریح این خبر گفت: ساعت ۱۱ و ۶ دقیقه روز جمعه ۱۷ دی، یک مورد حادثه آسیب و ضربه شدید به ناحیه سر جوانی ۲۴ ساله در اثر تیوپ سواری در مناطق برفی شهرستان سپیدان به مرکز اورژانس گزارش شد.

پس از اعزام تیم‌های امدادی اورژانس به محل حادثه و انجام اقدامات تخصصی فوریت‌های پزشکی، مصدوم به بیمارستان امام حسین(ع) سپیدان انتقال یافت، اما به‌دلیل شدت جراحات وارده، دچار ایست قلبی شده و با وجود تلاش یک ساعته تیم پزشکی بیمارستان برای احیای قلبی، مصدوم جان خود را از دست داد.

او با هشدار به خانواده‌ها و بویژه جوانان برای توجه جدی به رعایت نکات ایمنی هنگام انجام بازی‌های زمستانی، اضافه کرد: انجام بازی‌های زمستانی نیازمند تجهیزات خاص است، همچنین لازم است در مکان‌های مخصوص پیش‌بینی شده انجام شود و رعایت نکردن این موارد می‌تواند بروز حوادث تلخ و جبران‌ناپذیر را در پی داشته باشد.

دکتر مرادیان با تأکید بر پرهیز از حضور در مکان‌های شلوغ یادآور شد: در هنگام لیز خوردن با وسایل غیر استاندارد روی برف، فرد قادر به کنترل خود نیست و برخورد به سایر افراد می‌تواند برای فرد و دیگران صدمات جدی ایجاد کند.

گفتنی است روز پنجشنبه 16 دی نیز زنی جوان هنگام تیوب سواری در نزدیکی پیست اسکی فریدونشهر اصفهان بر اثر ضربه مغزی جان باخت.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم