بازدید 5718

افزایش آلاینده‌های جوی طی ۳ روز آینده

کد خبر: ۱۰۹۷۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰ 08 January 2022

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

 به گزارش میزان، امین حسین نقشینه  ۳ روز آینده برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود که در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌های جوی و آلودگی هوا را به همراه دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه طی ۲ روز آینده در سواحل شمالی کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد، ادامه داد: بعد از ظهر دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی از سمت غرب کشور مواجه هستیم و انتظار بارش‌های پراکنده برف و باران را در شمال ایلام، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان‌های شرقی و غربی، ارتفاعات غرب و شمال غرب داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز سه‌شنبه علاوه بر این مناطق برای شمال خوزستان، لرستان، دامنه‌های جنوبی البرز، قزوین، زنجان، البرز و تهران بارش پیش‌بینی می‌شود، افزود: طی این روز بیشترین بارش‌ها در شمال کرمانشاه و غرب کردستان رخ می‌دهد.

نقشینه با اشاره به اینکه طی روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه برای سواحل شمال و اردبیل وزش باد و افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و طی روز چهارشنبه انتظار بارش پراکنده را در شمال شرق کشور خواهیم داشت، در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران اظهار کرد: تهران طی ۳ روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری دارد و غبارآلود می‌شود و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد و بیشینه دمای پایتخت طی ۳ روز آینده ۱۱ و کمینه دمای آن ۳ درجه بالای پیش‌بینی می‌شود.

وی توضیح داد: گرم‌ترین مرکز استان روز گذشته بندرعباس با بیشینه دمای ۲۱ درجه و سردترین مرکز استان هم امروز صبح شهرکرد با دمای ۳ درجه زیر صفر بوده اند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم