بازدید 6652

اُمیکرون بزرگترین نمایشگاه فناوری دنیا را کوتاه‌تر کرد

نمایشگاه فناوری CES پس از این که شرکتهای بزرگی نظیر آمازون و جنرال موتورز از حضور در این نمایشگاه به دلیل نگرانی نسبت به شیوع واریانت اُمیکرون منصرف شدند، یک روز زودتر به کار خود خاتمه خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۹۶۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰ 01 January 2022

اُمیکرون بزرگترین نمایشگاه فناوری دنیا را کوتاه‌تر کرد

به گزارش تابناک اقتصادی، شیوع نوع بسیار مسری ویروس کرونا باعث افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کووید ۱۹ در سراسر جهان شده و بسیاری را به بازبینی برنامه سفر واداشته و لغو هزاران پرواز را به دنبال داشته است. طبق آمار رویترز، شمار موارد جدید ابتلا در آمریکا در مدت هشت روز دو برابر شده و به میانگین روزانه ۳۲۹ هزار نفر رسیده است.

انجمن فناوری مصرف کننده (CTA) که سازمان دهنده این رویداد بود، اعلام کرد این اقدام در راستای تدابیر سلامتی افزون بر پروتکلهای بهداشتی فعلی که برای نمایشگاه CES اجرا شده اند، اتخاذ می شود و این رویداد در هفتم ژانویه به پایان خواهد رسید.

با نگرانیهای فزاینده نسبت به واریانت جدید ویروس کرونا، بسیاری از شرکتها از حضور فیزیکی در نمایشگاه CES منصرف شدند و ترجیح دادند حضورشان بیشتر به صورت مجازی باشد. این نمایشگاه از پنجم ژانویه با حضور بیش از ۲۲۰۰ شرکت کننده آغاز می شود. طی چند روز اخیر شماری از شرکتها شامل AMD، پروکتر اند گمبل، گوگل و مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) برنامه هایشان برای حضور فیزیکی در این نمایشگاه را لغو کردند.

سونی الکترونیکس اعلام کرد شمار اعضای تیم و شرکت کنندگان در این نمایشگاه را محدود خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، همه شرکت کنندگان در نمایشگاه فناوری CES لاس وگاس باید به طور کامل واکسینه شده باشند و ماسک بزنند. کیت تست کووید ۱۹ هم در این نمایشگاه ارائه می شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم