بازدید 24316
حواشی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با غایبین بزرگ خود همچنان ادامه دارد. یکی از غایبین بزرگ انتخاب رئیس جمهور هشتم، «علی لاریجانی» باسابقه‌ترین رئیس مجلس بود که پس از کش و قوس‌های فراوان بین او و شورای نگهبان، بالاخره دلایل هفتگانه رد صلاحیت او و دفاعیات سی صفحه‎‌ای لاریجانی (شنبه ۲۷ آذرماه) منتشر شد.
کد خبر: ۱۰۹۴۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰ 20 December 2021

درباره ردصلاحیت لاریجانی و حواشی آن/ بغض غیرضروری که در وسط جنگ اقتصادی ایجاد شد!

سرانجام دلایل شورای نگهبان در رد صلاحیت «علی لاریجانی» و پاسخ سی صفحه‌ای او منتشر شد و همه نگاه‌ها به انتخابات شش ماه گذشته برگشت؛ نامه ای که لاریجانی اصرار بر برداشتن مهر محرمانه آن و به خواست شخصی اش، تمایل به انتشار عمومی دلایل ردصلاحیتش داشت.

به گزارش «تابناک»، حواشی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با غایبین بزرگ خود همچنان ادامه دارد. یکی از غایبین بزرگ انتخاب رئیس جمهور هشتم، «علی لاریجانی» باسابقه‌ترین رئیس مجلس بود که پس از کش و قوس‌های فراوان بین او و شورای نگهبان، بالاخره دلایل هفتگانه رد صلاحیت او و دفاعیات سی صفحه‎‌ای لاریجانی (شنبه ۲۷ آذرماه) منتشر شد.

دلایل ردصلاحیت لاریجانی چه بود؟

«سهیم بودن رئیس سابق مجلس در بخش‌هایی از نابسامانی و وضع نامطلوب موجود در دولت دوازدهم»، «عدم رعایت اصل ساده زیستی مسئولان، مورد تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری بر اساس ملاحظه فهرستی از اموال غیر منقول مربوط به همسر و فرزندان»، «مداخله یکی از فرزندان علی لاریجانی را در قرارداد‌های خدماتی و ساختمانی مجلس شورای اسلامی در زمان ریاستش بر مجلس»، «حمایت از افراد ردصلاحیت شده و دفاع از عملکرد آن‌ها و به کارگیری برخی از آنان در مناصب تحت امر خود»، «مواضع سیاسی و اظهارات در موضوعات و مقاطع مختلف از جمله فتنه ۱۳۸۸»، «سفر‌های متعدد اعضای خانواده علی لاریجانی به خارج از کشور» و «اقامت فرزند در آمریکا و اقامت و ادامه تحصیل برخی از منسوبین درجه یک در انگلیس» از جمله دلایل رد صلاحیت لاریجانی اعلام شده است.

خلاصه دفاعیات سی صفحه‌ای لاریجانی در مقابل ردصلاحیت

اما رئیس سابق قوه مقننه در دفاعیات سی صفحه خود به هر هفت دلیل ردصلاحیتش پاسخ مبسوط داد. او در بخشی از این دفاعیه خود نوشته است: شورای نگهبان در مورد یکی از دلایل رد صلاحیت مرقوم داشتند: «مواضع سیاسی و اظهارات در موضوعات و مقاطع مختلف از جمله فتنه ۱۳۸۸». از گزاره‌های عجیب روزگار ما همین ادعاست. یک کلام بگویید بنا داشتیم شما را حذف کنیم، در این صورت، حداقل جمله‌ای معنادار ایراد کرده بودید.

رئیس سابق مجلس در ادامه و در خصوص سفر‌های متعدد اعضای خانواده به خارج از کشور از جمله اروپا و آمریکا و اقامت دیگر فرزندش در آمریکا، که به عنوان یکی دیگر از دلایل رد صلاحیتش ذکر شده بود، خاطرنشان کرد: «ادعای سفر مکرر خانواده بنده به اروپا و آمریکا صد در صد دروغ است، بفرمایید مقصود شما از سفر‌های مکرر دقیقا چیست.

در چه تاریخی همسر بنده و خانواده حقیر به آمریکا سفر کرده اند؟

یکی از فرزندان من همراه همسرشان به منظور ادامه تحصیل به آمریکا سفر کرده است. آیا این می‌شود سفر مکرر اعضای خانواده به آمریکا؟ معیار تکرار نزد شورای محترم چیست که چنین عبارتی را مرقوم داشته اند؟» تعداد سفر‌های خارجی همسر بنده، اعم از زیارتی و غیرزیارتی، در طول این ۴۲ سال به تعداد انگشتان دو دست هم نمی‌رسد. در طول این ۴۲ سال، یک سفر حج و دو سفر عمره رفته اند که یک سفر عمره به دعوت و لطف رهبری معظم پس از دوران خدمت در صدا و سیما بود، دو بار سفر به عتبات عالیات و سوریه و یک بار سفر به مصر داشتیم؛ آن هم زمانی که بنده مسئولیت دولتی نداشتم.

همچنین همسرم دو بار در دهه هشتاد به انگلستان سفر کردند، برای رسیدگی به وضع فرزندم و عکس برداری تخصصی پت اسکن به منظور تشخیص میزان پیشرفت بیماری فرزندم که دچار بیماری سختی بود (به مدت پنج روز) که با هزینه شخصی انجام شد، این دستگاه آن موقع در ایران نبود و پزشک معالج ایشان در ایران این عکسبرداری را لازم می‌دانستند.

وی همچنین تاکید کرد: «از این‌ها گذشته، این عنوانی که برای رد صلاحیت درست کردید مثل «سفر‌های مکرر خانواده» (که خلاف است)، به فرض صحت، چه چیزی را ثابت می‌کند؟ اگر کسی از منابع مالی حلال شخصی به خارج سفر کند، آن هم برای زیارت یا درمان بیماری، دلیلی برای رد صلاحیت همسر او می‌شود؟»

پاسخ‌های لاریجانی به همین جا ختم نشد و عضو کنونی تشخیص مصلحت نظام در خصوص نقش یکی از فرزندانش در پروژه‌های مجلس هم که به عنوان یکی دیگر از دلایل رد صلاحیتش بیان شده بود، از محسنی‌اژه‌ای خواست تا بررسی کند و هر مجازاتی که خواستند در نظر بگیرند و اعلام عمومی کنند و اگر نهاد گزارش دهنده گزارش خلاف داده بود، آن را هم اعلام عمومی کنند.

 

واکنش ها به انتشار دلایل رد صلاحیت لاریجانی

محمد هاشمی برادر مرحوم آبت الله اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: اگر این مبنای کار شورای نگهبان باشد، این ادله‌ای که برای جناب آقای لاریجانی آورده شده، جای تعجب است، چون این موارد یک شبه و فی‌البداهه اتفاق نیفتاده است. این موارد باید در طول مسئولیت‌های چندین ساله ایشان مطرح می‌شد. آقای لاریجانی دوازده سال رییس مجلس بودند یا در پست‌های عالی دیگری مثل شورای عالی امنیت ملی، صدا و سیما و مواردی از این قبیل حضور داشتند؛ یعنی آقای لاریجانی یک شخصیت معمولی در نظام نیست.

وی افزود: تلقی جامعه این است که احساس می‌شده در نظرسنجی‌ها آقای لاریجانی در طیف افرادی است که به احتمال زیاد رای می‌آورد و یا به دور دوم خواهد رفت، برای همین هم تلاش شد تا ایشان در صحنه نباشد. به هر حال آنچه در افکار عمومی گفته می‌شود این است که علت عدم تایید صلاحیت آقای لاریجانی محبوبیت ایشان در جامعه بود و احتمال رای‌آوری ایشان موجب این مساله شد.

کوچک‌زاده خطاب لاریجانی: حالا که دارید غرق می‌شوید، همه را می‌خواهید پایین بکشید

در واکنشی دیگر مهدی کوچک‌زاده، نماینده ادوار هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای، پاسخ علی لاریجانی را داد و در بخشی از نامه خود خطاب به لاریجانی نوشت: در دوران ریاست شما بر مجلس و در ماجرای تصویب برجام بی‌فرجام در مرکز مردمسالاری و خانه ملت، مردمسالاری لگدمال شد! فیلم رفتارتان با بنده و آقای رسایی و مرحوم زارعی و حسینیان و دیگر مخالفان موجود است!

در بخش دیگری از این نامه آمده است: شما ممکن است با نامه‌پراکنی و انشای وزین و عالی، اذهان را نسبت به شورای محترم نگهبان که هیچ‌کس مدعی عصمت آن نیست و خود بنده و بسیاری از همفکرانم‌ از برخی عملکردهای آن شورای محترم بیش از دیگران گله‌مندیم، تخریب کنید؛ اما بدون شک مصداق کسی خواهید شد که با مشاهده غرق شدن خود همه را پایین می‌کشد!

واکنش‌های عبدی و گنجی به ردصلاحیت لاریجانی

عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب نیز درهمین خصوص طی توییتی نوشت: ‏جالب‌ترین علت رد صلاحیت لاریجانی مربوط به مدیریت بیست دقیقه‌ای او در تصویب برجام است. در حالی که خود شورای نگهبان، همان روز و بدون معطلی مصوبه مجلس را تایید کرده بود!

عبدالله گنجی مدیر مسئول همشهری در توئیتی نوشت:حقوق دان نیستم، اما اگر نامه شورای نگهبان به لاریجانی اصالت داشته باشد، اکثر بندها شامل حال رئیس‌جمهور قبلی هم می‌شود.برخی بندها مورد اعتراض رهبر معظم انقلاب هم بود. درباره بند هفتم نقش شورای محترم نگهبان در تایید عناصر محوری وضع موصوف (در دور دوم) کمتر از لاریجانی نیست.

جنگ بیهوده درباره صلاحیت لاریجانی!

اما در نهایت با توجه انتشار دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی و پاسخ او، به نظر می‌رسد، دچار یک بغض غیر ضرور و غیر لازم در چارچوب و ساختار نظام و نهادهای حاکمیتی و ملی هستیم. با توجه به شرایط خاص کشور، این مسائل می‌تواند آسیب‌های جبران ناشدنی به کشور وارد کند. نباید با برخی رفتارها، نیروهای خبره ای که کشور باب آنها هزینه کرده است، از متن به حاشیه رانده شوند.

امروز کشور همان گونه که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد؛ به جای اینکه افتراق و جدایی ایجاد شود، باید هر روز بر وحدت و همگرایی داخلی افزود تا بتوان کشور را در این جنگ از همه ظرفیت‌ها و تفکرات موجود برخودار کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۳
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴۰
س ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
هم نتجه گیری تابناک خیلی خنده دارست و هم کمک زاده خودشو باز هم بیخود حرف زده.لاریجانی به راحتی رای می‌آورد و سیستم نمی‌خواست ایشون ریس جمهور بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
افراز غرب پرست مثل لاریجانی صلاحیت حضور در هیچ مقامی رو ندارن. دفاعیه ایشون آشکارا این غرب پرستی رو نشون میده. مثلا وقتی به انگلیس (که دارای بدترین سیستم پزشکی در دنیاست) سفر میکنن برای پت اسکن درحالی که در ایران مرکز فوق تخصصی مجهز به پت اسکن در تهران بیمارستان خاتم الانبیا داریم.
مهدی
|
Germany
|
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
این کشور بیشتر از ۱۰ ساله که تو جنگِ اقتصادی هست. این مردم بد بخت ۱۰ ساله هر روز با بی‌ ارزش شدن پولشون هر روز حسرتِ دیروز رو میخورن، شما‌ها که اون بالا‌ها نشتسین چی‌ از این جنگِ اقتصادی میفهمین ؟ یه دفعه جنگِ اقتصادی شد واسه شما؟

چطور این ۱۰ سال ندیدنش ؟ حالا که رییستون شده معاونِ اقتصادی یهو دارین میبیننش ؟ همه هم باید ساکت باشن ؟ صدا هم از کسی‌ در نیاد؟

۸ سالِ تموم همش مقالِ نوشتین و نقد کردین به قول خودتون دولت رو... میگفتین تحریم فرصتِ ، مشکل از مدیریت، کیلید بی‌ خاصیت ه، برجم ناا فرجامه ،

مگه راهِ حال ۱۰۰ روز نداشتین؟ مگه برنامه ۷هزار صفحای نداشتین؟ مگه نمیخاستین یه دست باشین، که انقلابی‌ تر باشین ؟ ... چی‌ شد ؟ یهو جنگ شد؟ تا ۸ سال پیش نبود ، یهو ۱۰۰روزه اومد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
ما حاضریم تمام موفقیت ها را به نام دولتمردان فعلی نسبت دهیم و تمام شکست ها را به نام دولتهای قبلی بزنیم مشروط بر اینکه موفقیتی حاصل شود و مردم به يک آرامش روانی و حداقل های زندگی برسند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
خوب شد این ثابت کرد که همه تاریخ مصرف دارند پس دلشون رو زیادی خوش نکنن
یک مهندس ساده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
سلام. 30 صفحه نبود! 21 صفجه بود که صفحه 17 آن هم از همه جا سانسور شده!
زینال بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
بزرگترین ضربه و ثلمه ایی که به اعتبار کشور و مردم‌سالاری وارد شد نه رد صلاحیت لاریجانی و عباس جدیدی و مسعود پزشکیان بل رد صلاحیت به ناحق مرد بزرگ و تاریخ ساز ایران دکتر محمود احمدی نژاد کبیر بود که دست کم تا ۵۰ سال آتی نبودش در راس گریبان کشور را رها نخواهد کرد و باعث پسرفت عظیم خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
:))
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
شما عقل دارید؟ ایشون کشور رو به ورطه نابودی کشاند
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
بزرگ مرد محبوب شما دوتا سنگ انداخته تو چاه مشکلات مملکت که تا 50 سال ثینده تبعاتش گریبانگیر مردم و باعث پسرفت کشور میشن. یارانه ی نقدی و تحریم.
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
اوهم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
محمود هاله ی نوردیده،معجزه ی هزاره ی سوم،متحد کن دنیا علیه ایران،کاغذ پاره خوان اعظم،خس و خاشاک خوان بزرگ و ...را هم اضافه بفرمایید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
احمدی نژاد کبیر!!! خخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
تیتر خبر را بنید بهتر است ماست مالی کنیم بهتره
حسن کلید ساز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
آقایان از قدیم گفته اند هر که با محمود در افتا د ور افتاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
نویسنده نتیجه گیریش اصلا درست نیست. یکی از مقصران اصلی وضع موجود شورای نگهبان هست که با رد صلاحیت این چنین افراد قوی را حذف یا ترساند و افراد ضعیف در چند سال اخیر زمام امور را در دست گرفتند و مردم را همراه با خود به باتلاق فرو برده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
هدف دقیقاً همین بود که اینها قدرت رو به دست بگیرند. اگر رای گیری درست انجام می شد که رای نداشتند، اگر هم از زور استفاده می کردند، مشروعیت نداشتند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
بی‌خردی ادامه داره و وقتی که کار از کار گذشت دیگه جایی پیدا نمی‌کنید برید
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
رد صلاحیت آدمهایی مثل لاریجانی و مطهری واقعا خنده داره. آدم براش سوال پیش میاد پس از این کیو قبول داره. از اینا خودی تر؟!!!!!!!!
واقعا وای به حال این مملکت.
حق گو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
همسر ایشان فرزند شهید مطهری است حالا دو تا سفر هم رفته باشه اینهمه میرن سفر از خانواده شهدا همین فرزند شهید سلیمانی ده بار رفته خارج اروپا برای تبلیغ اسلام؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
آقا مردم رئیس جمهوری که زن و بچه اش به پزشکی کشور اطمینان ندارند و برای درمان به اروپا میروند نمی خواهند باید چکار کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
لاریجانی 42 سال پست بالا داشت رفت کنار قرار نیست یه نفر تا ابدالدهر پست حکومتی یا دولتی بالا داشته باشه بقیه هم سهم دارند
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
محمد مهاجری، روزنامه‌نگار اصولگرا در توییتر خود خطاب به علیرضا زاکانی، شهردار تهران نوشت: آقای زاکانی در یک بدسلیقگی آشکار که اسمش را مدیریت نوین شهری گذاشته خواستار حضور و گردش دانش‌آموزان در بهشت‌زهرا شده است.
مهاجری در ادامه از قول یک دوست نوشت: بچه‌های مردم بیایند بهشت‌زهرا و فرزند شهردار تهران برود سوییس؟
پیش‌تر علیرضا زاکانی، پیشنهاد داده بود که دانش‌آموزان برای گردش به بهشت‌زهرا بروند و این در حالی است که دختر او در سوئیس تحصیلات می‌کرده است.
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
هم نتجه گیری تابناک خیلی خنده دارست و هم کمک زاده خودشو باز هم بیخود حرف زده.لاریجانی به راحتی رای می‌آورد و موتلفه نمی‌خواست ایشون ریس جمهور بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
مردم این چیز ها برایشان مهم نیست و چیزی که برای مهم است این است که چرا افراد صلاحیت دارد و متخصص در جایگاه هایی که باید قرار گیرند قرار نمی گیرند و اگر هم قرار گیرند دچار بی انگیزگی می شوند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
شکر خدا تا جایی که سنم اجازه میدهد و یادمه، همیشه عنوان شده که ما در وضع حساسی هستیم و مسائل را با این جمله لاپوشانی کرده ایم و کار به جایی رسیده که فساد و اختلاس و رشوه و رانت تمام بدنه کشور رو گرفته و هزار ماشاا... مبالغ چند هزار میلیاردی شده و از دست کسی هم کاری برنمیاد!!! من نمیدانم تو اینهمه کشور تو دنیا فقط ما اونم برای همیشه تو وضعیت حساسی هستیم؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
کشور ما سالهاست در موقعیت حساس قرار دارد و نباید انتقاد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
بغض غیر ضروری یعنی چه کشور چوب همین اشتباه کاری ها و خود رایی ها را می خورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
دلم‌واقعا واسه احمدی نژاد تنگ‌ شده خدا خودش یه کاری کنه برگرده ایشالله
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۹
لاریجانی و روحانی و جهانگیری و........بقیه افرادی که ملت میدانن . از امکانات دولت و ملت تا توانستن بهره بردن .در اخر . یه تف . کف دست ملت انداختن.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
همه مردم از کنار زدن لاریجانی و مطهری خوشحال هستند .
آدم های متکبر ، خودخواه ، لاکچری ، پولدار. ازدواج درون گروهی ، تجمل گرای ، مغرور ، جدا از مردم ، از ما بهتران ، خون رنگین تر پست .
!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
این مطلب پذیرفته شده است که در نبود آزادی سیاسی امکان تحقق عدالت وجود ندارد پس کسیکه ناراحت جنگ اقتصادی است هرگز پیش شرط پیروزی در جنگ را بی اهمیت نمیداند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
. آن زمانی که فله ای رد صلاحیت می کردند آقای لاریجانی کجا بود؟ چرا صدایش در نمی امد؟ اکنون که منافع خود را از دست رفته می بیند صدایش درآمده؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
سلام تمام عملکرد 40ساله شئرای نگهبان یک طرف رد صلاحیت علی لاریجانی یک طرف خاندان لاریجانی تا کی باید مسئول باشند دست شورای نگهبان درد نکند که دست لاریجانی را از مسند امور قطع کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
تمام بدبختيهاي ما آن زمان شروع شد كه محمود شما قطعنامه ها را كاغذ پاره گفت راستي هشتصد ميليارد پول فروش نفت چي شد
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
این نامه که در وب سایت‌های داخلی ایران منتشر شده، در هفت بند دلایل عدم احراز صلاحیت رئیس سابق مجلس ایران را اعلام کرده است.

از جمله حضور فرزند وی در ایالات متحده و "سفر‌های متعدد اعضای خانواده به خارج از کشور از جمله اروپا و آمریکا" از دلایل رد صلاحیت آقای لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۴۰۰ عنوان شده است.
خوب حداد جان که دامادش شهروند امریکا است چرا رد صلاحیت نشد.
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
این نامه که در وب سایت‌های داخلی ایران منتشر شده، در هفت بند دلایل عدم احراز صلاحیت رئیس سابق مجلس ایران را اعلام کرده است.

از جمله حضور فرزند وی در ایالات متحده و "سفر‌های متعدد اعضای خانواده به خارج از کشور از جمله اروپا و آمریکا" از دلایل رد صلاحیت آقای لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۴۰۰ عنوان شده است.
خوب حداد جان که دامادش شهروند امریکا است چرا رد صلاحیت نشد.
ناشناس
|
Norway
|
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
بيچاره ملتى كه دنبال بلارسان باشد. هيچوقت فراموش نميكنم كه همين ملت به روحانى كه ناکارامد بودن خود و اطرافيانش واضح بود در دور دوم رأى داد. احسنت به شوراى نگهبان كه اشتباهات قبلى خودش را تكرار نكره. كشور ملك شخصى هيچ خانوادهاى نيست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
سوپر من تصویب برجام 20 دقیقه ای
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
اگر خدا را حاضر ببینیم ومعتقد به پاسخگویی در محضر خدا باشیم کسی بی جهت رد صلاحیت نمی شود.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی سامانه یکپارچه فروش خودرو آیت الله فاطمی نیا سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران
آخرین اخبار
وب گردی