بازدید 6584

وزنه‌برداری قهرمانی جهان| درخشش معتمدی و حقوقی با ۵طلا و برنز

کد خبر: ۱۰۹۳۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۲ 16 December 2021

نمایندگان دسته ۱۰۲ کیلوگرم تیم ملی وزنه‌برداری ایران علاوه بر کسب مدال در حرکت‌های یک‌ضرب و دوضرب، مدال‌های طلا و برنز مجموع در مسابقات قهرمانی جهان را از آن خود کردند.

به گزارش تابناک ورزشی، رقابت دسته 102 کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان از ساعت 17:30 امروز (24 آذر) در تاشکند ازبکستان پیگیری شد.

ایران در رقابت این دسته دو نماینده داشت که با رسول معتمدی در حرکت یک‌ضرب با رکورد 177 کیلوگرم صاحب مدال نقره جهان شد و امیر حقوقی نیز با رکورد 172 کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفت.

در حرکت دوضرب امیر حقوقی در حرکت اول 210 کیلوگرم و در حرکت دوم 216 کیلوگرم را بالای سر برد، اما در حرکت سوم که وزنه 218 کیلوگرم را انتخاب کرده بود، ناکام ماند.

همچنین رسول معتمدی که در حرکت اول دوضرب رکورد 215 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد، در حرکت دوم نتوانست وزنه 220 کیلوگرم را مهار کند. او در حرکت سوم وزنه 220 کیلوگرم را بالای سر برد و با رکورد مجموع 397 کیلوگرم به مدال طلای دوضرب و مجموع رسید. ضمن اینکه مدال‌های نقره و برنز دوضرب نیز به وزنه‌بردار قزاقستان و امیر حقوقی از ایران رسید.

به این ترتیب در حرکت دوضرب مدال طلا از آن وزنه‌بردار کشورمان شد، وزنه‌بردار کره جنوبی با رکورد 396 کیلوگرم در رده دوم ایستاد و امیر حقوقی مدال برنز مجموع را با رکورد 388 به خود اختصاص داد.

معتمدی با نقره یک‌ضرب و طلای دوضرب و مجموع و امیر حقوقی با برنز دوضرب و مجموع، با 5 مدال کار خود را تمام کردند.

امروز همچنین الهام حسینی در دسته 81 کیلوگرم بانوان ضمن کسب جایگاه ششمی، در یک‌ضرب 5 کیلوگرم و در دوضرب 2 کیلوگرم رکورد ملی ایران را ارتقا داد

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی