بازدید 27435

گروسی: برنامه هسته ای ایران بسیار پیشرفت کرده

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با شبکه خبری الجزیره گفت که برنامه هسته ای ایران پیشرفت زیادی کرده و آژانس به دنبال توافق با تهران برای نصب مجدد دوربین ها در تاسیسات کرج است.
کد خبر: ۱۰۹۲۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۴ 11 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از تلاش برای دستیابی به توافق با ایران به منظور نصب مجدد دوربین‌های نظارتی در تأسیسات هسته‌ای کرج خبر داد.

بر اساس این گزارش، «رافائل گروسی» در گفتگو با شبکه خبری الجزیره گفت: عدم اطلاع از رویدادهای تأسیسات کرج در ایران مانع از آن است که به مذاکره کنندگان در وین اطلاعات ارائه کنیم.

گروسی افزود: بعضی موضوعات همچون وجود مواد هسته‌ای در برخی اماکن اعلام نشده نیازمند توضیحات از سوی ایران است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داد: ما به ارزیابی اوضاع با ایران نیاز داریم. برنامه هسته‌ای این کشور بسیار پیشرفت کرده و غنی سازی در سطح ۶۰ درصد انجام می‌شود.

این در حالی است که مذاکرات وین بین ایران و طرف‌های بین المللی، در پایتخت اتریش در جریان است و دور جدید این مذاکرات از روز پنج شنبه آغاز شده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲۱
تهش اینه که ایران بمب اتم بسازه! اینها هم بارها گفتن ما بمب اتم نیاز نداریم و نمیسازیم. اگر هم بسازن جرات استفاده ندارن و فقط پول مملکت رو هدر دادن!
پاسخ ها
قاسم
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
ولی تاریخ نشون داده که ایران جرأتشو داره،
1گلوبال هاوک
2 عین الاسد
البته قیمت ارز و مایحتاج زندگی مردم هم بسیار پیشرفت کرده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
چشمتون کور
حالا بکشید. زجر بکشید. و باز هم زجر بکشید.
می‌خواستید به روحانی رای ندید
سلام
گروسی ای جاسوس ابر قدرت ها چرا از آمریکا و اسراییل و انگلیس و فرانسه و آلمان و روسیه و ..... دارای بمب هسته ای می باشند توضیح نمی خواهی ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
چه توضیحی؟ همه میدونن بمب اتمی دارن
اخه مي دوني از يه طرف نميشه که يک کشوري که بمب اتم داره عضو اژانس هم نيست بياد تاسيسات يه کشور ديگه که هم عضو اژانس هست هم تحت شديدترين نظارتهاي اژانس هست و هم تحت شديد ترين تحريمهاست را بمباران کنه و بعد اژانس و دنيا به جاي اينکه يقه اون کشور ياغي را بگيرن که چرا همچين غلطي کردي بيان يقه ما را بگيرن که چرا دوربينهاي تخريب شده را نصب نمي کنيد
ولي از طرف ديگه ما توي يه جنگل زندگي مي کنيم و نميشه همش با کفتارها و شيرها و گاوهاي وحشي سرشاخ باشيم. بعضي وقتها بد نيست به جاي اينهمه تلاش براي تغيير اين دنياي نکبت يکم کوتاه بياييم در ظاهر و بريم کنار همون کفتارها زندگي کنيم تا بتونيم زندگي کنيم. اينجوري تا ابد الدهر خانه به دوشيم. مثلا با اين همه موشکي که داريم اگه همه دنيا تصميم بگيره ما را زير رو کنه خوب مي کنه. 100 تا موشک هم مي خوره، مثل المان و ژاپن. 20 سال هم ممکنه طول بکشه و حتي شکست هم بخورن مثل افغانستان ولي تهش نسلهاي نابود شده و کشور يا کشورها نابود شده و ادمها کشته شده است.
والا پيامبر و امام ها هم در کارنامه شون هم جنگ هاي زيادي هست هم صلحهاي زيادي. تمام 23 سال پيامبر که به جنگ نگذشت؟ بعد از امام حسين هم امامان شيوه ديگري براي مبارزه انتخاب کردند و در نهايت هم موفق شدند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
کل حرفت درسته.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
نوشتيد كه: بعد از امام حسين هم امامان شيوه ديگري براي مبارزه انتخاب کردند و در نهايت هم موفق شدند . ميشه بگيد در چي موفق شدند؟ در اين كه الان امام زمان با مظلوميت در غيبت هست موفق شدند؟
همه ی ما می دانیم که آژانس انرژی هسته ای نوکر،آمریکا و اسرائیل است پس ما نباید ساده باشیم هر چیزی را که با عث به خطر افتادن امنیت کشور می شود در اختیار آژا نس قرار دهیم مخصوصا اسامی دانشمندان هسته ای کشور
عدم اطلاع از رویدادهای تأسیسات کرج در ایران مانع از آن است که به مذاکره کنندگان در وین اطلاعات ارائه کنیم.

از شما آبی برای ایران گرم نمیشه.
دسترسی داشتید یا نداشتید همیشه دبه کردید.
ایران هم دوتا برنامه داشت یکی با دکتر روحانی و جناب ظریف از در تعامل سخت نگرفتن،راستی ازمایی رفت جلو تا بتونه راهشو باز کنه که آمریکا و اروپا نذاشتن موند برنامه دوم که جناب ظریف گفت اگه الان کاری صورت نگیره ما بریم تیم مذاکره بعدی بیاد خبری دیگه از این چیزها نیست الان هم این تیم مذاکره قرار برگرده به قبل برجام یه لایک گنده نشون میده میگه می خواستید با تیم قبلی راه بیایید همینه که هست.کف دست غرب مو نداره حالا تو هسته ای موشکی ۸۰ میلیون ایرانی رو بده بهش نیست برو بکن.قرن هاست دارن از ملت های دیگه میکنن حالا تو دلت خوشه که بیان یه چیزی به تو بدن.ما مردم خسته شده بودیم گفتیم این چه وضعی بیا این رای ما به تو برو مذاکره.نتیجه هم اینکه آقای روحانی گفتن ثابت کردیم به دنیا غربی ها بد عهد هستند.
منبع:احمدی ن
مگه ما ناجی بشریتیم با امریکا سرشاخ میشیم ماهم مثل بقیه کشور ها کنار بکشیم امریکا با روسیه جنگ داره نه ما
از یک نوکر چیزی بیشتر انتظار نیست
پیشرفت کرده که کرده تا بترکد چشم حسود
سلام: ضمن تحسین از شجاعت ، اقتدار و دارای برنامه تیم جدید مذاکره کننده هسته ای به رهبری آقای باقری کنی ودعوت به هوشیاری و دوراندیشی دیپلمات های محترم نسبت به نقشه ها و حیله های جدید غرب، مذاکره و توافق مجدد با غرب و امریکا( اگر ایران خواستارجبران خسارت ناشی از خروج غیر قانونی آمریکا از برجام و لغو قطعی و همیشگی همه انواع تحریم ها بدون مذاکره در سایر امور نشود وآمریکاهمه انواع برچسب های تحریم علیه ایران را بطور دائمی با تضمین لغو نکند و در صورت خروج مجدد عهد شکنی طرفین وآمریکا تعیین خسارت در برجام گنجانده نشود)براساس عبرت ها و تجربه های تلخ تاریخی، محاسبات متقن وغیرقابل خدشه ذیل موجب حراج دادن مولفه های قدرت ، زیانبار برای اقتصاد،باج خواهی و زیاده خواهی دشمن، آب در هاون کوبیدن و باعث ممانعت در توسعه وپیشرفت کشور می گردد:
1- هدف امریکاه از مذاکره لغوکامل تحریم ها نیست بلکه ساختار آن باقی مانده وتحریم اساساً وسیله و ابزاری است برای اینکه از ایران درهمه زمینه ها ی چهار گانه ازجمله درموضوعات هسته ای،حضورمنطقه ای،موشکی و حقوق بشرامتیاز گرفته بلکه اگر بتواند پیشرفت کشور را درهمه علوم به سراشیبی سقوط بکشاند.
2- آمریکا اگر کوچکترین امتیازی به ایران بدهد با بدعهدی و بد قولی زیر تعهدات می زند و با عمل نکردن به آن ،ایران چند باره رکب خورده و بازگشت کامل کشور به برجام یعنی پس ازطی هزینه سنگین راه اندازی غنی سازی 60درصدی نابودی آن دستگاه ها وممنوعیت توسعه و تحقیقات هسته ای و عقب گرد وعقب ماندگی نسبت به کشورهای دارای علوم و فنون پیشرفته هسته ای.
3- عبرت های تاریخی معاصرمثل اعتماد دکتر مصدق به امریکا و سقوط دولت او،اعتمادو مذاکره معمر قذافی در زمینه های هسته ای ،موشکی و تجاری با امریکا وغرب ،یافتن تمام نقشه های نظامی وغیر نظامی آن و در پی آن نابودی برنامه هسته ای و موشکی لیبی و سرانجام به خاک سیاه نشاندن اقتصادلیبی و معمرقذافی توسط امریکا و اروپا ،اعتماد صدام جنایتکاربه بازرسان سازمان ملل و یافتن تمام نقشه های نظامی و غیر نظامی عراق ودادن اطلاعات آن به امریکا، نابودی موشک های عراق و پس از آن جنگ راحت امریکا و متحدانش علیه صدام و شکست او. مذاکره تحویل دیپلمات های امریکایی در لبنان در زمان مرحوم هاشمی وعدم آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران توسط آمریکا،معاهده سعد آباد مبنی بر قبول داوطلبانه تعلیق غنی سازی و پروتکل الحاقی توسط روحانی در دولت خاتمی با سه کشوراروپایی وعدم اجرای تعهد توسط آن سه کشوراروپایی و آمریکا.ومعاهده برجام مبنی برممنوعیت حدود صد نوع فناوری هسته ای ایران با1+5 خروج از برجام توسط امریکاواضافه شدن بیش از 1500 نوع تحریم قبلی وجدیدعلیه ایران .
4- اساس، انگیزه و داستان وضع تحریم ها ازطرف دشمن به طمع فشارهمه جانبه برملت و دولت از طریق گشودن باب مذاکره بوده و انگیزه و هدف نهایی مذاکره هم از طرف غرب راهی برای به حراج دادن مولفه های قدرت ایران یکی پس از دیگری از طریق برجام 1(هسته ای) برجام 2(حضور منطقه ای) برجام 3(قدرت موشکی) برجام 4 ( حقوق بشر)و زیاده خواهی ،جری شدن دشمن و باج خواهی های مضاعف از کشورو مردم ودر ادامه همه اهرم های قدرت را در ایران نابود کرده و تغییر رفتار نظام و در نهایت تقییر رژیم و تجزیه کشور و اجرای طرح خاورمیانه جدید یعنی تجزیه کشورهای منطقه واز بین بردن قدرت کشور ها و غارت منابع آن است.
5- غرب صرفاً با تله وحیله مذاکره می تواند اهرم های حیاتی قدرت را با نیرنگ از ایران بگیرد درصورتیکه بجز مذاکره هیچ راهی برای به زیر کشیدن قدرت ایران ندارد مانند ممنوعیت صد نوع فناوری هسته ای در برجام وموارد ذکر شده بند های این موارد.
6- با عنایت به اینکه انرژی هسته ای در بسیاری از حوزه ها و طیف وسیعی از صنایع کاربرد علمی و صنعتی دارد ازجمله انرژی های تجدید پذیر، تولید برق هسته ای، تولید باصرفه پیشران ها و باطری های اتمی برای کشتی ها،شیرین کردن پاک آب های خلیج فارس و انتقال آن به فلات خشک ایران و در پی آن ایجاد رونق کشاورزی و صنعتی ، کاربرد انرژی هسته ای در علوم پزشکی و رادیو دارو ،گداخت ،کوانتوم و حوزه های کشاورزی ،صنعتی و ... مذاکره با غرب باعث محدویت و عدم صنعتی سازی در اکثر این حوزه ها گردیده و موجب زیان آشکار و محدودیت گسترده برای توسعه و پیشرفت کشور می گردد.
7- به دلیل عدم لغو کامل همه تحریم ها از طرف غرب و با بدعهدی احتمالی امریکا و اروپا پس از مدتی برگشت دوباره تحریم ها،اقتصاد و معیشت مردم به لحاظ وابستگی به تحریم ها و شرطی شدن در مقابل آن بسیار ضربه پذیر وآسیب زا می شود.
8- درصورت بازگشت به برجام وعضویت در آن از طرف آمریکا، به هر بهانه ای دوباره می تواند از مکانیزم ماشه یا همان اسنب بک استفاده کرده وتحریم ها را ازطریق قطعنامه های شورای امنیت به بکباره برگرداندوایران را ذیل بند 7 منشور ملل متحد ببرد.
9- مشکلات اقتصادی به هیچ وجه با مذاکره قابل حل نیست زیرا ساختار کلی وپایه اصلی تحریم ها همچنان حفظ شده وآمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و آنرا بطور کامل لغو نمی کند زیرا هر تحریمی و یا بیشتر آن بابرچسب های چهار گانه هسته ای ، موشکی ،حضور منطقه ای ایران و حقوق بشراست.اگرغرب و امریکا یک موضوع از تحریم یعنی هسته ای را بردارند سایر برچسب های تحریم باقی می ماند و این یعنی لغو تحریم ها کاملاً بی خاصیت و دروغ بوده وایران در گرداب،تله و دور بی حاصل موضوعات متعدد تحریم و مذاکره برای باج دادن فاجعه بارسایراهرم های قدرت یکی پس از دیگری قرار می گیرد.
10- خدای نخواسته در صورت مذاکره موشکی و مذاکره حضور منطقه ای ایران برای کمک به محور مقاومت جهت جنگ با داعش و ترروریست و در صورت امتیاز دادن این موضوع و در پی آن به باد دادن توان موشکی ،قدرت دفاعی و منطقه ای کشور، امریکا ، اروپا و حتی کشورهای مثل عربستان و اسرائیل می توانند امنیت ایران را نابود کرده وکشور و ملت رامثل لقمه ای چرب برای خود،غارت و تجزیه کرده یا داعش و سایرگروهای تروریستی خون آشام را به جان،مال و ناموس ملت بیاندازند.
11- در صورت عدم لغو تحریم ایسا ( ممنوعیت سرمایه گذاری خارجی درایران) وتحریم یوترن( گردش مالی آزاد ایران از طریق دلار باجهان) که متاسفانه هیچکدام در برجام توسط تیم منفعل مذاکره کننده قبلی ایرانی آقایان ظریف و عراقچی تحت فرمان روحانی، از امریکا درخواست لغو نشده است .برداشتن تحریم ها بدون لغو این دو بی معنی، همراه با فریب ،مضحک و بی خاصیت است .
12- با تکیه بر توانمندی های و ظرفیت های عظیم داخلی اثرو نقش تحریم هارا باید بی خاصیت وخنثی کرده و ازبین برد و امریکا را از حربه تحریم و سپس مذاکره مایوس کرداز جمله راهکارها:ایجاد فشار به اروپا ازطریق آزاد کردن مزر ها و انتقال سیل مهاجرین به اروپا،استفاده درهمه حوزه های علمی،فنآوری و تولیدی ازجوانان نخبه ، شرکتهای دانش بنیان و دانشگاهای برترصنعتی،استفاده از قرار گاه سازندگی و شرکت مپنا به عنوان تجربه موفق وراهگشای خنثی سازی تحریم ها، ،جذب سرمایه عظیم ایرانیان مقیم خارج ،برنامه ریزی بودجه سالانه بدون کسری بودجه توسط دولت وعدم چاپ بی پشتوانه اسکناس وعدم افزایش پایه پولی بدون پشتوانه افزایش تولید، اصلاح نظام بانکی و کنترل تورم تک رقمی ،ممنوعیت قطعی هرگونه تعطیلی واحد ها وشرکت هایی تولیدی از طرف بانک ها،اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بسیار کم بهره به واحد ها ی تولیدی متوسط و کوچک ، تک نرخی کردن ارز وحذف قطعی ارز 4200 تومانی که این ارز رانت زا و فساد آفرین بوده و بدلیل عدم رقابت پذیری باعث نابودی تولید داخلی می شود،استفاده ازظرفیت معادن بصورت غیر خام فروشی ، برنامه ریزی مدون علاوه بر خود کفایی دارای اهداف صادراتی برای تولیدات گسترده صنعتی وکشاورزی ، تدوین برنامه چهار ساله آبخیزداری و آبخوان داری برای تولید بیش از 400میلیون تن کالاهای کشاورزی)،شناسایی آموزش و نصب رایزن کارامد و امین اقتصادی حداقل به تعداد 100نفردرکشورهای همسایه ،همسو و غیر همسوبرای جهش صادرات ،برنامه ریزی صادرات به همسایگان ازمیزان2درصد کنونی به 20 درصد طی برنامه 4 ساله یعنی رسیدن به حدود 200میلیارد دلارصادرات به 15 کشورهمسایه، با توجه به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و بازار 3میلیارد نفری در کشور های عضو این سازمان هدف گذاری4 ساله برای جهش صادرات از 11 میلیارددلار کنونی به کشورهای عضواین سازمان به حدود50 میلیارد دلار صادرات ،حمایت همه جانبه از تولید داخل با کیفی سازی وبا وضع تعرفه باز دارنده کالاهای خارجی مبازره هدفمند با قاچاق و فساد، پیمان های پولی دو وچند جانبه با کشورها ، ممنوعیت وقطع همیشگی فروش نفت خام وتبدیل آن به مواد پتروشیمی از طریق تاسیس انبوه پترو پالایشگاها و پالایشگاه در صنایع با محوریت صادرات محصولات آن به همسایگان، اخذ مالیات عادلانه از ثروتمندان و عایدی سرمایه، خریدو فروش سکه و ارز، خانه خالی و ماشین های لوکس واخذ مالیات از گردش حساب های بانکی ،تکمیل زنجیره پروژه های آزاد راهی، ریل وراه آهن از طریق کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب برای دریافت حق ترانزیت از کشورهای ذی نفع، داخلی سازی با کیفیت خودرو با پلتفرم پیشرفته کاملا ایرانی و بومی، داخلی سازی با کیفیت و صادرات محورلوازم خانگی و لوازم ساختمانی ،استفاده از ظرفیت عظیم بسیج و نیروهای جهادی در تمام این مراحل برنامه ریزی پیشرفت و توسعه کشوروعدم اجازه ورود مجدد به شرکت هایی بیگانه عهد شکن مانند توتال ،پژو ،سامسونگ ، ال جی و... که به بهانه تحریم کشور را ترک کرده و باعث شوک و خسارت به اقتصاد و معیشت مردم شدند، بطور قطع با پیاده سازی این برنامه ها باید حربه دو گانه تحریم ومذاکره را ازدشمن گرفت.در غیر این صورت مانند 8 سال اخیر با بدعهدی و شرطی کردن اقتصاد به دشمن توسط دولت بی تدبیر، شیفته و تشنه مذاکره با آمریکاوغربگرای روحانی، شیرازه اقتصاد مبتنی برتوانمندی و ظرفیت های داخلی و رویکرد اقتصاد مقاومتی ازهم می پاشد و باعث مشکلات عدیده ازجمله تورم غیر متعارف و افسار گسیخته ،نابودی تولید داخلی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده، جهش عجیب و غیر عادی قیمت ارز، ریزش غیر طبیعی بورس و گرانی بی ضابطه کالا،مسکن و خدمات گردیده ونارضایتی بحق ملت را در پی دارد.
متاسفانه تحلیل های کارشناسی رادر قالب کامنت پخش نمی کنید
ایران بسیارقدرتمنده مطمعن باشیم که درعرصه ی هسته ای ماسربلندبیرون می آییم البته من همیشه نگاهم به صلح است ،،هزاردوست کم است،یک دشمن بسیار،،پس امنیت رامیشه بادوستی بیشتربدست آورد
گروسی واقعیت راتابه نفع غربیهاست آب وتاب میدهد وسعی می کند با ابهام سازی فضارا متشنج نشان دهد
من کاری به هیچ کشوری ندارم.
خطاب به حاکمان ایران:اکثریت ملت فهیم ایران، انرژی هسته ای و بمب اتم میخوان...
لازمه امروزبشریت وکشورهای مقتدراست.
که اگه زور نداشته باشیم دیگران ما را می‌خورند!
مثل خیلی ازکشورهای...
رژیم غاصب محو می‌شود.
نگران نباشید.
ما که 40ساله تحت سخت ترین فشارهای اقتصادی بودیم الان هم که اوج تورم وگرونی بیکاری فلاکتمون هست بدتر از این نمیشه کره شمالی از ما وضع بهتری داره چیزی برا ازدست دادن نداریم بمب اتم بسازید مطمئنا نه امریکا نه اروپا جرات حمله ندارن اگه بمب اتم باشه هیچ خبری هم نمیشه چطوره که خودشون اسرائیل، پاکستان، هند واعضای شورای غیر امنیت بمب اتم دارن بیشترین کشتار هم خودشون کردن مگه اونا تصمیم گیرنده کل دنیا هستن آژانس هم جاسوس اسرائیل و امریکاست معنی نداره
قانون جنگل حاکم است
اگر گینه بیسایو بود تا الان ببمب اتم ساخته بود ولی این ج.ا هیچ غلطی نکرده
دوربينهای‌جاسوسی‌خيلی‌برای‌صهيونيست‌وغرب‌مهم‌است‌
حتما‌شعاع‌زيادی‌از‌سطح‌و‌يا‌زير‌سطح‌کنترل‌ميکنه
یک‌امتياز‌کوچک‌ميدن‌تا‌نفوذ‌کنند‌وخراب‌کنند‌و‌...
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار