کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش کل معاملات بورس تهران در این هفته معاملاتی با کاهش ۱۸ درصدی به مبلغ ۲۳ هزار و ۲۰۵ میلیارد تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۹۰۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳ 27 November 2021

به گزارش بورس تابناک، کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که بازدهی شاخص‌های بورس تهران در هفته‌ای که گذشت به چه صورتی بوده است؟ گفت: در طول هفته معاملاتی گذشته که از ۲۹ آبان تا ۳ آذر ماه محاسبه می‌شود، ۵ روز معاملاتی داشتیم و شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت با ۱.۱۸ درصد کاهش به میزان ۱۶ هزار و ۶۸۳ واحد تغییر داشته و از عدد یک میلیون و ۴۱۰ هزار و ۷۷۹ واحد به یک میلیون و ۳۹۴ هزار و ۹۵ واحد رسید.

او گفت: همچنین سایر شاخص‌ها از جمله شاخص صنعت نیز با کاهش ۱.۱۳ درصدی به میزان ۱۴ هزار و ۸۰۰ واحد تغییر داشته و به عدد ۱ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۸۴۴ واحد رسید.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: شاخص میانگین موزون ۵۰ شرکت فعال‌تر نیز ۱.۲۰ درصد کاهش پیدا کرده که نشان از افت ۶۶۵ واحدی آن دارد و به عدد ۵۴ هزار و ۸۴۳ واحد رسید.

او گفت: همچنین شاخص هم وزن نیز که نشانگر رشد یا کاهش ارزش شرکت‌های کوچکتر بازار است، با کاهش حدود ۰.۸۵ درصدی به میزان ۳ هزار و ۲۹۵ واحد تغییر داشته و از عدد ۳۸۶ هزار و ۷۹۵ واحد به ۳۸۳ هزار و ۴۷۰ واحد رسیده است.

به جز بازار مشتقه، تمام شاخص‌های بورس تهران نزولی شدند

آسایش در خصوص آمار معاملات هفته اخیر بورس تهران نیز گفت: ارزش کل معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته معاملاتی با کاهش ۱۸ درصدی نسبت به هفته معاملاتی قبل، از مبلغ ۲۸ هزار و ۳۰۹ میلیارد تومان به ۲۳ هزار و ۲۰۵ میلیارد تومان رسید.

او گفت: حجم کل معاملات نیز، از ۲۹ میلیارد و ۵۶۵ میلیون سهم به ۲۷ میلیارد و ۱۴۲ میلیون سهم رسید که نسبت به هفته گذشته کاهش ۸.۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به جز بازار مشتقه، تمام شاخص‌های بورس تهران نزولی شدند

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با سایر بازارهای بورس تهران گفت: ارزش معاملات در بازار بدهی که نشانگر میزان خرید و فروش اوراق است، به میزان ۶۸ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته و از ۳ هزار و ۴۱ میلیارد تومان به ۹۴۷ میلیارد تومان رسیده است.

او گفت: همچنین حجم معاملات اوراق بدهی نیز با کاهش ۶۸ درصدی همراه بود و از ۳۰ میلیون و ۷۵۰ هزار برگه به ۹ میلیون و ۸۴۰ هزار برگه اوراق بدهی رسیده است.

آسایش  در خصوص وضعیت بازار مشتقه که شامل قراردادهای آتی و اختیار خرید و فروش سهام می‌شود، گفت: ارزش معاملات در بازار مشتقه با افزایش ۱۰۰ درصدی از ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ۳۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسید. حجم معاملات این بازار نیز با افزایش ۱۸ هزار و  ۷۳۴ درصدی همراه بود و از ۲ میلیون و ۳۶۰ میلیون برگه قرارداد به ۴۴۴ میلیون قرارداد رسیده است.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (etf) نیز گفت: ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز با کاهش ۳۸.۶۷ درصدی از ۸ هزار و ۳۳ میلیارد تومان به ۴ هزار و ۹۲۶ میلیارد تومان رسید. حجم معاملات این ابزار مالی نیز با کاهش ۴۸.۹۸ درصدی از ۵ میلیارد و ۳۰۵ میلیون یونیت به ۲ میلیارد و ۷۰۶ میلیون یونیت رسید.

به جز بازار مشتقه، تمام شاخص‌های بورس تهران نزولی شدند

 

منبع: باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه اومیکرون