بازدید 19136
۴
یوسف نوری به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش در نامه‌ای از سوی آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری به مجلس شورای اسلامی معرفی شد. وی دارای دکترای تخصصی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی و مؤلف چند جلد کتاب تخصصی است...
کد خبر: ۱۰۸۹۹۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸ 27 November 2021
سومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رأی اعتماد می‌گیرد/ نظر مثبت نمایندگان درباره «یوسف نوری»
پس از آنکه دو گزینه مورد نظر آیت الله سید ابراهیم رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش نتوانستند نظر مثبت نمایندگان مجلس را جلب کنند، رئیس جمهوری نسبت به معرفی «یوسف نوری» به عنوان سومین گزینه وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اقدام کرد؛ انتخابی که برخلاف دو گزینه قبلی با رویکرد مثبت مجلس مواجه شد و تقریبا از الان می توان «نوری» را وزیر آموزش و پرورش دولت مردمی و انقلابی دانست.
 
به گزارش «تابناک»، یوسف نوری به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش در نامه‌ای از سوی آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری به مجلس شورای اسلامی معرفی شد. وی دارای دکترای تخصصی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی و مؤلف چند جلد کتاب تخصصی است. 
 
آنچه در ادامه می خوانید نظر مثبت بخشی از نمایندگان مجلس درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است:
 
اکبر احمدپور، نماینده مردم خواف و رشتخوار: آقای نوری یک نیروی جهادی است که طبعا این مشکلات انبوهی که در وزارت اموزش و پرورش وجود دارد، فقط با نیروری جهادی قابل حل است. همچنین او رزمنده هم است که در جنگ 8 سال دفاع مقدس جانباز شدند و قائدتا حضور ایشان در جبه و جنگ نشان می دهد که با روحیه جهادی می تواند به جنگ مشکلات حوزه آموزش و پرورش برود و با یک نیروی جهادی شرایط مورد نظر را فراهم سازد. 
 
محمد تقی نقدعلی، نماینده خمینی شهر: آقای نوری از بدنه وزارت آموزش و پروش است و این اصل مهمی برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی محسوب می شود. برای نمایندگان مجلس انتخاب فردی که نسبت به دغدغه های حوزه آموزش و پرورش آشنایی داشته باشد؛ از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
زهره الهیان، نماینده مردم تهران: ایشان تجربه مدیریتی در آموزش و پرورش دارند. ضمن اینکه از ابتدا در زیرمجموعه آموزش و پرورش در سطح مدارس کار خود را شروع کردند. آقای نوری هم بر مباحث بودجه مسلط هستند و هم در حوزه فناوری و در این دو حوزه مهم و کلیدی سابقه مدیریتی داشتند، این‌ها مزایایی است که باعث می‌شود مجلس اقبال خوبی نسبت به ایشان داشته باشد.
 
شیوا قاسمی‌پور، نماینده مردم سروآباد و مریوان: یوسف نوری برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش، مطلوب است. برنامه‌ها، کارنامه و اقدامات وی را مطالعه کردم. انشالله امروز نیز جلسه‌ای بررسی این برنامه‌ها در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
 
ولی‌اله فرزانه، نماینده مردم نور و محمودآباد: از مهمترین فعالیت‌های آقای نوری حضور در مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش است و همین هم موقعیتی فراهم کرده تا وی از نزدیک با شرایط روز آموزش و پرورش آشنا باشد. فعالیت‌های اقتصادی گذشته آقای نوری از جمله حضور در قرارگاه خاتم‌الانبیا باعث شده است ارتباط خوبی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند و همین فرصتی برای آشنایی با گذشته ایشان و توانمندی‌هایشان فراهم کرده است.
 
عبدالله ایزدپناه، نماینده مردم ایذه و باغملک: یوسف نوری گزینه‌ای مناسب برای آموزش و پرورش است و سوابق خوبی هم دارد. او سال‌ها مدیرکل بوده است و مدیرکلی برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش را نیز در سوابق خود دارد که نشان می‌دهد گزینه پیشنهادی آشنایی کامل با این وزارتخانه دارد. بنابراین مجلس تصمیم دارد که به او رای دهد.
 
پرویز اوسطی، نماینده مردم قروه و دهگلان: دو بال توسعه هر کشور اقتصاد و آموزش است و حتی اقتصاد بر بستر فناروی، علم و دانش و آموزش رشد می‌یابد. وزارت آموزش و پرورش رکن، بنیان و اساس آموزش در کشور است و عملکرد مناسب این وزارتخانه منجر به شناسایی درست استعدادها شده و منجر می‌شود که استعدادها مسیر درستی را به سمت آموزش عالی طی کنند.
 
مصطفی نخعی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه: باتوجه به شرایط موجود، از بین گزینه‌هایی که تاکنون مطرح بوده‌اند، به نظر من نوری گزینه مناسب‌تری برای وزارت آموزش و پرورش است. وزیر نقش محوری در حل مشکلات وزارت آموزش و پرورش دارد اما در کلیت این دولت است که باید بخواهد تا مشکلات این وزارتخانه برطرف شود. البته این اراده را در شخص آیت‌الله رییسی و مجموعه دولت می‌بینم. امیدواریم در عمل هم وزیر پیشنهادی بتواند با کسب رای اعتماد معضلات حوزه وزارت آموزش و پرورش را برطرف کند.
 
حسین محمدصالحی دارانی، نماینده مردم فریدن و چادگان، فریدون‌شهر، بوئین و میاندشت: من با شخص آقای نوری صحبت کردم و روزمه ایشان را نیز مطالعه کردم. ایشان از بدنه آموزش و پرورش و فرد توانمندی هستند و با این توانمندی امیدوارم بتوانند در وزارت‌خانه آموزش و پرورش موثر باشند. وقتی شخصی از بیرون آموزش و پرورش می‌آید و برنامه‌ها را می‌بیند و دغدغه‌های این حوزه را مشاهده می‌کند، خواهد گفت من هم این‌ها را برطرف خواهم کرد، دغدغه‌هایی چون رتبه‌بندی، مسکن، معیشت معلمان و کیفیت فضای آموزشی و ... حرف‌ها گفته می‌شود اما در اجرا وقتی گیر می‌کنند و نمی‌دانند، کلیشه‌ای جواب می‌دهند؛ اما آقای نوری در صحبتی که با ایشان داشتم با توجه به اینکه اشراف کامل ذارند، قطعا در این مسائل نظرشان متفاوت است.
 
مرتضی محمودوند، نماینده مردم خرم‌آباد: براساس اعتماد دینی که داریم که اعتقاد به قرآن است، خداوند متعال در آن خیلی بر روی صبغه افراد و در واقع سابقون تاکید دارند. یوسف نوری از سابقون هستند و از فرهنگیانی که در سخت‌ترین شرایط کشور، ثابت کرده است که دل در گرو عظمت و حفظ تمامیت ارضی این مرز و بوم داشته است و سند آن نیز همان رزمندگی ایشان است.
 
جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش دغدغه اصلی نظام است و جمهوری اسلامی درباره این نهاد حساسیت‌های زیادی دارد، قطعاً انتخاب وزیر برای این وزارت‌خانه، کار راحتی نیست. بعد از معرفی دو وزیری که از جنس فرهنگیان نبودند و فرهنگیان عکس‌العمل منفی نشان دادند، مجلس پیام فرهنگیان را دریافت کرد و به دو گزینه قبلی رأی نداد.
 
حسین بامیری، نماینده مردم لردگان: با توجه به صبغه و پیشینه‌ای که آقای نوری در موقعیت‌های مختلف داشته است، با توجه به اینکه همه آن فرآیندهای مربوط به مدیریت را در حوزه‌های مختلف از جمله خود آموزش و پرروش، بودجه و موقعیت‌های مختلف طی کرده است، به ویژه اینکه خود از جنس آموزش و پرورش است، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، مطالبات و خلاها را در حوزه وزارت آموزش و پرروش می‌شناسد و به نظر می‌رسد نسبت به گزینه‌های قبلی شانس همراهی نمایندگان را خواهد داشت.
 
علیرضا شهبازی نماینده مردم نهاوند: با شناختی که من از آقای نوری دارم قطعا در کسوت وزارت آموزش و پرورش موفق عمل می‌کند. یوسف نوری خود از خانواده آموزش و پرورش است و قطعا بهتر از گزینه‌های قبلی می‌تواند آموزش و پرورش را مدیریت کند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
البته نظر آقای مصلحی هم شرط است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
"زهره الهیان، نماینده مردم تهران: ایشان تجربه مدیریتی در آموزش و پرورش دارند"
سرکار خانم شما با دو گزینه قبلی هم موافق بودید
اصلا هرکس بیاد موافقید!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
ندید این کاره نیست وقتی انتخاب سوم باشه اونهم تو دلت مدعی فرهنگ وانقلاب والبته اقتصاد بعیده کاری جز تلف کردن4سال دیگر از وقت مردم وخصوصا اتلاف سرمایه های انسانی ازایشان بربیاد
علیرضا نیکرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
وزارت آموزش پرورش در وزارت علوم ادغام شود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم عاشورا روز خبرنگار ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج حسین همدانی
وب گردی