بازدید 6753

الزام واکسیناسیون دانشجویان برای امتحانات

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری کلاس‌های با کمتر از ۳۰ دانشجو به صورت حضوری خبر داد و گفت: واکسیناسیون برای حضور در کلاس‌ها و امتحان الزامی است.
کد خبر: ۱۰۸۷۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸ 12 November 2021

به گزارش «تابناک»، جواد علمایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کلاس‌های عملی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از اول شیوع کرونا به صورت عملی برگزار می‌شود، اظهار کرد: در دوران شیوع کرونا، نحوه برگزاری کلاس‌های عملی دانشگاه آزاد به این نحو بود که اگر شرایط یک شهر، قرمز بود، برگزاری حضوری کلاس‌ متوقف می‌شد و ما در این شرایط، کلاس‌ها را به صورت مجازی برگزار کردیم. ولی از زمانی‌که وضعیت کرونایی یک شهر از قرمز و نارنجی به زرد و آبی بهبود پیدا کرد، کلاس‌ عملی به صورت حضوری برگزار شده است و در حال حاضر نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شرایط دانشجویان در حال فارغ‌التحصیلی در مناطق قرمز کرونایی، ادامه داد: در این مناطق، کلاس‌های عملی دانشجویانی که در شرف فارغ‌التحصیلی بودند را در کلاس‌های ۵ نفره و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردیم و آزمایشات این دانشجویان به صورت فشرده برگزار شد. به عنوان مثال، یک گروه ۴ یا ۵ نفره، طی ۳ روز از صبح تا شب آزمایشات عملی خود را انجام می‌دادند و پس از اتمام کار این گروه‌ دانشجویی، یک گروه دیگر کار خود را در آزمایشگاه آغاز میکردند.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد افزود: در آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی که وسعت هم دارند، میزهای آزمایشگاهی با فاصله از کنار هم قرار داشتند و از آنجا که تعداد دانشجویان نیز کم است، پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت می‌شود. البته پس از اتمام کار یگ گروه، قبل از ورود یک گروه دیگر، ضدعفونی‌های لازم انجام می‌شود.

علمایی با اشاره به برگزاری حضوری کلاس‌های درسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در شهرهای آبی، کلاس‌های بالای ۳۰ نفر به صورت مجازی باقی می‌ماند و کلاس‌های زیر ۳۰ نفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد. تعیین ۳۰ نفر نیز بر اساس برآوردهایی است که با توجه به محیط کلاس‌ها و نظر به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه برای حضور فیزیکی در کلاس‌های دانشگاه ارائه کارت واکسیناسیون برای دانشجویان و اساتید الزامی است، گفت: اگر دانشجویی کارت واکسیناسیون ندارد، می‌تواند در کلاس حضور پیدا نکند اما باید بداند که امتحانش را باید به صورت حضوری ارائه دهد و واکسیناسیون برای حضور در امتحانات الزامی است. چرا که برگزاری امتحانات ترم جاری به صورت حضوری است.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد در این رابطه تصریح کرد: دانشجویی که واکسن نزده باشد، فقط می‌تواند در امتحان پایان ترم شرکت کند و نمی‌تواند در کلاس‌ها شرکت کند. البته برای حضور در امتحان نیز باید واکسن خود را تزریق کرده باشد، وگرنه امکان حضور در امتحان را نیز ندارد.

وی گفت: حداکثر کاری که دانشگاه آزاد در قبال دانشجویان واکسن نزده می‌تواند انجام دهد، این است که این دانشجویان حذف واحد نمی‌شوند. زیرا قانونا، اگر غیبت دانشجویی از ۳ جلسه بیشتر شود، حذف واحد می‌شود اما به دلیل مسائل کرونایی،دانشجویان را حذف واحد نمی‌کنیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم