بازدید 5284

بارش باران در غرب و جنوب کشور

کد خبر: ۱۰۸۶۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱ 08 November 2021

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران در غرب و جنوب کشور طی امروز (۱۷ آبان ماه) از افزایش غلظت آلاینده‌ها در استان‌های تهران و البرز خبر داد.

به گزارش مهر، صادق ضیاییان گفت: امروز (۱۷ آبان ماه) در برخی نقاط استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق خوزستان، فارس، کرمان، هرمزگان، بوشهر، خراسان جنوبی، یزد، جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز بارش باران، در برخی نقاط رعد و برق و در نقاط مرتفع و سردسیر فارس، کرمان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: سه شنبه (۱۸ آبان ماه) در برخی نقاط کرمان، هرمزگان و غرب تنگه هرمز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. از اواخر چهارشنبه و روز پنجشنبه (۱۹ و ۲۰ آبان ماه) در نوار شمالی کشور کاهش دما و در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران، رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان دریای خزر نیز در این مدت مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار کرد: جمعه (۲۱ آبان ماه) در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (۱۷ تا ۱۹ آبان ماه) در مناطق صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه در استان‌های تهران و البرز افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸ آبان ماه) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۱۹ آبان ماه) صاف و غبار آلود و در اواخر وقت نیمه‌ابری با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۲۹ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۱۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی