بازدید 4400

امروز در کدام مناطق کشور باران می‌بارد؟

کد خبر: ۱۰۸۴۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵ 28 October 2021

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای سواحل شمالی دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و همچنین طی امروز در مناطقی از هرمزگان و جنوب استان‌های سیستان‌وبلوچستان و کرمان رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید و موقتی رخ می‌دهد.

وی ضمن اشاره به اینکه از بعد از ظهر فردا دامنه‌های زاگرس در استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی و همچنین ارتفاعات البرز در استان‌های البرز، قزوین و تهران هم با بارش پراکنده همراه با وزش باد مواجه هستیم، ادامه داد: طی روز جمعه ورود سامانه بارشی جدیدی را به کشور داریم که ابتدا نوار غربی و سپس دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران را در بر می‌گیرد و برای این مناطق رگبار پراکنده را به همراه دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز شنبه انتظار ادامه بارش‌ها را در سواحل شمالی به ویژه غرب مازندران، گیلان و اردبیل داریم، افزود: در مناطق سردسیر و کوهستانی شمال غرب کشور و همچنین ارتفاعات البرز بارش‌ها به شکل برف رخ می‌دهد و در مناطقی از غرب و جنوب غرب هم شاهد رگبار پراکنده هستیم.

رفیعی با بیان اینکه شدت بارش‌ها طی این روز در شمال استان‌های کرمانشاه و قزوین و همچنین استان‌های همدان، کردستان، زنجان و اردبیل است و روز یکشنبه این سامانه بارشی تضعیف می‌شود، اظهار کرد: آب‌های خلیج فارس به ویژه شمال آن طی روز‌های جمعه و شنبه مواج و متلاطم هستند و غرب دریای خزر هم طی روز شنبه این شرایط را دارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان تهران در ساعات بعد از ظهر امروز نیمه ابری است و برای آن وزش باد پیش‌بینی می‌شود. حداکثر دمای امروز پایتخت ۱۸ درجه بالای صفر پیش‌بینی می‌شود و حداقل دمای آن فردا به ۱۰ درجه می‌رسد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی