بازدید 3291

تداوم بارش‌ها در نوار شمالی کشور

کد خبر: ۱۰۷۷۵۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲ 21 September 2021

یک کارشناس هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان، فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی درمورد آخرین وضعیت جوی کشور گفت: طی ۵ روز آینده در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز درمناطقی از استان‌های ساحلی خزر، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی بارش باران را به شکل رگباری خواهیم داشت که البته این وضعیت همراه با رعد برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

گودرزی گفت: همچنین برای فردا چهارشنبه در گیلان و مازندران بارش‌ها پراکنده را پیش بینی خواهیم کرد.

وی گفت: از روز پنجشنبه تا شنبه بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی ادامه خواهد داشت.

وی اظافه کرد:طی پنج روز آینده در مناطق جنوبی کشور، به خصوص جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، هرمزگان در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب بارش باران به شکل رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی گفت:تا روز چهارشنبه در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید پدیده غالب خواهد بود که سبب خیزش گردو خاک و کاهش کیفیت هوادر این مناطق خواهد شد.

وی در مورد وضعیت آب‌های جنوب کشور گفت:روز‌های سه شنبه و چهارشنبه آب‌های خلیج فارس و مناطق شرقی دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

وی در پایان در مورد وضعیت آب و هوایی تهران گفت: تهران امروز و فردا آسمان صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، حداکثر دما در پایتخت به ۳۳ درجه و حداقل دما به ۲۲ درجه خواهد رسید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022