بازدید 21532
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون نوسان شاخص کل بورس در اولین روز هفته، ثبت دومین افت هفتگی پیاپی شاخص اس‌اندپی آمریکا، ریزش مجدد ارز‌های دیجیتالی پس از حمله لاگارد، هشدار یک بانک دانمارکی، چین واردات نفت را کاهش داد و گاز بیشتری وارد کرد و دومین صعود متوالی دلار را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۷۶۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶ 18 September 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون نوسان شاخص کل بورس در اولین روز هفته، ثبت دومین افت هفتگی پیاپی شاخص اس‌اندپی آمریکا، ریزش مجدد ارز‌های دیجیتالی پس از حمله لاگارد، هشدار یک بانک دانمارکی، چین واردات نفت را کاهش داد و گاز بیشتری وارد کرد و دومین صعود متوالی دلار را در بر دارد.

نوسان شاخص کل بورس در اولین روز هفته

در حالی که هفته گذشته شاخص کل بورس با کاهش ۳۷ هزار و ۸۰۰ واحدی معادل ۲.۴۷ درصد، مواجه شد ، حال در معاملات امروز و در لحظه انتشار این پیمانه، نماگر کل با افت ۱۵۶۱۲  واحدی مواجه شده است. /جزئیات بیشتر از بازار امروز

دلیل سقوط سهام فایزر و مدرنا

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اداره غذا و داروی آمریکا (اف‌دی‌ای) تزریق همگانی دوز سوم واکسن کرونا را تأیید نکرد و باعث شد سهام این شرکت‌ها سقوط کند. بر خلاف آن‌چه انتظار می‌رفت، اف‌دی‌ای تزریق دوز سوم (بوستر شات) را تنها برای افراد بالاتر از ۶۵ سال ضروری دانست و ضرورت آن برای عموم را رد کرد. پس از اعلام این خبر، سهام فایزر ۱.۳ درصد سقوط کرد، سهام بایون‌تک ۳.۶ درصد از ارزش خود را از دست داد و سهام مدرنا هم با سقوط ۲.۴ درصدی روبرو شد. این در حالی اتفاق افتاد که دولت بایدن وعده داد از هفته آینده تزریق همگانی دوز سوم واکسن کرونا در آمریکا را آغاز خواهد کرد. معمولاً دولت آمریکا به توصیه‌های اداره غذا و دارو عمل می‌کند اما مواردی هم وجود داشته است که دولت این توصیه‌ها را نادیده بگیرد.

ثبت دومین افت هفتگی پیاپی شاخص اس‌اندپی آمریکا

سهام آمریکا در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تأثیر نگرانی از رشد کرونای دلتا، اجلاس هفته آینده فدرال‌رزرو و تضعیف معمول سهام در ماه سپتامبر، پایین آمدند. میانگین صنعتی داو جونز ۱۶۶.۴۴ واحد یا ۰.۵ درصد افت کرد و به ۳۴٫۵۸۴.۸۸ واحد رسید. اس‌اندپی ۰.۹ درصد سقوط کرد و به ۴٫۴۳۲.۹۹ واحد رسید، در حالی که کامپوزیت نزدک با از دست دادن ۰.۹ درصد از ارزش خود در ۱۵٫۰۴۳.۹۸ واحد بسته شد. سهام شرکت‌های بزرگ تکنولوژی دیشب سقوط کرد. سهام فیسبوک ۲.۲ درصد، آلفابت گوگل ۲ درصد، اپل ۱.۸ درصد و مایکروسافت ۱.۷ درصد سقوط کردند. طبق داده‌های تاریخی ماه سپتامبر همواره بدترین ماه برای بازارهای سهام آمریکا بوده است. این بار هم شاخص اس‌اندپی ۰.۴ درصد در ماه سپتامبر افت کرده است. این هفته داوجونز برای سومین هفته متوالی افت کرد و ۰.۱ درصد پایین آمد. اس‌اندپی در دومین هفته افت متوالی خود ۰.۶ درصد پایین آمد. کامپوزیت نزدک این هفته حدود ۰.۵ درصد پایین آمد.

چگونگی ارزش‌گذاری خودرو‌های لوکس برای اخذ مالیات

ابهامی که درباره مالیات از خودروهای لوکس مطرح می‌شود، این است که آیا مالیات خودروی خارجی با سال ساخت پایین که تصادفی باشد و ارزش آن کم شده است، همچنان براساس سال ساخت آن محاسبه می‌شود؟ محمود علیزاده معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی در این زمینه پاسخ داد: طبق قانون اگر مجموع ارزش خودروهای یک خانوار و یا یک شخص حقیقی و حقوقی بیش از یک میلیارد تومان باشد، مشمول مالیات بر خودروهای لوکس می‌شود. مکانیسم ارزیابی ارزش هر دستگاه خودرو داخلی و خارجی معمولا بر مبنای سال ساخت خودرو با اعمال ضریبی روی ارزش تعیین شده خودرو به استناد ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده ارزش‌گذاری صورت می‌گیرد. 

وی افزود: با توجه به اینکه ۹۰ تا ۹۵ درصد قیمت واقعی خودرو مبنای ارزش‌گذاری قرار می‌گیرد، اگر در این موضوع به هر دلیلی ارزش تعیین شده برای خودروهای موردنظر بیشتر از ارزش واقعی آن‌ها باشد، همانطور که در  آیین‌نامه اجرایی این بند از تبصره ۶ و ۷ بودجه مشخص شده است، مشمولان می‌توانند با مراجعه، ارائه مدارک و مستندات مستدل به اداره امور مالیاتی محل سکونت‌شان نسبت به رقم ارزش گذاری شده برای خودروی مشخص متعرض شوند. پس از آن هیات حل اختلاف مالیاتی رای موردنظر در این زمینه را صادر می‌کند. علیزاده در پایان سخنانش مطرح کرد که بنابراین مبنای ارزش‌گذاری خوروهای لوکس چه تصادفی و چه غیرتصادفی طبق نوع خودرو، سال ساخت، برند سازنده خودرو محاسبه می‌شود و از آنجا که محاسبات سازمان امور مالیاتی به سمت قیمت پایین‌تر حرکت می‌کند و بین ۹۰ تا ۹۵ درصد ارزش روز خودروست، اگر افراد نسبت به این ۵ تا ۱۰ درصدی که کم‌تر محاسبه می‌شود اعتراض دارند و معتقدند که ارزش‌ واقعی خودروی موردنظر کمتر از این است، باید دلایل و مدارک متقن مبنی بر تصادفی بودن، مورد آتش‌سوزی قرار گرفتن خودرو و سایر حوادث که از ارزش خودرو کم کرده‌اند، ارائه دهند تا مورد بررسی قرار گیرد. 

قیمت جهانی نفت خام افت کرد

قیمت جهانی نفت در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تأثیر بازگشت تولید نفت اسکله‌های نفتی خلیج مکزیک آمریکا، افت کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت ۳۳ سنت افت کرد و به ۷۵.۳۴ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام آمریکا هم ۶۴ درصد سقوط کرد و به ۷۱.۹۷ دلار بازگشت. با وجود افت روز جمعه قیمت‌های نفت خام این هفته رشد کردند. قیمت نفت برنت این هفته ۳.۳ درصد و قیمت نفت خام آمریکا ۳.۲ درصد جهش کرد. کمبود عرضه نفت خام به علت تعطیلی اسکله‌های نفتی آمریکا بعد از طوفان آیدا، مهم‌ترین عامل رشد هفتگی قیمت‌ها بود. افت روز جمعه به دنبال ۵ روز رشد متوالی شاخص‌ها اتفاق افتاد. قیمت نفت برنت در معاملات روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود از اواخر جولای رسید و قیمت نفت آمریکا هم به بالاترین قیمت خود از اوایل آگوست تا کنون رسید. عامل جهش قیمت‌ها به وضوح اختلال در تولید نفت آمریکا و کاهش ذخایر انبارهای این کشور بود و حالا طبیعی است که با بازگشت تولیدات قیمت‌ها پایین بیایند.

افت هفتگی قیمت جهانی طلا

قیمت جهانی طلا در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران) بخشی از سقوط حدود ۳ درصدی روز گذشته خود را جبران کرد اما بالا ماندن ارزش دلار باعث شد قیمت‌ها از لحاظ هفتگی افت کنند. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۰.۷ درصد رشد کرد و به ۱٫۷۶۵.۷۳ دلار بازگشت. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۱٫۷۶۶.۳۰ دلار رسید. پس از گزارش پنجشنبه شب که نشان داد فروش خرده‌فروشان آمریکا به طور غیرمنتظره‌ای رشد کرده است ارزش دلار با افزایش احتمال تقویت زودتر از موعد نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، بالا رفت و باعث شد قیمت طلا حدود ۳ درصد سقوط کند. ارزش دلار تا پایان معاملات دیشب نزدیک به بالاترین سطح سه هفته‌ای خود باقی ماند تا قیمت طلا این هفته ۱.۲ درصد سقوط کند. افزایش ارزش دلار قیمت خرید طلا برای دارندگان ارزهای غیر دلاری را بالا برده و تقاضا برای خرید آن را کاهش می‌دهد. قیمت هر اونس نقره هم دیشب ۰.۷ درصد تقویت شد و به ۲۳.۰۸ دلار رسید. پس از سقوط ۴۰ دلاری قیمت طلا حالا همه نگاه‌ها به اجلاس بعدی فدرال‌رزرو است تا در مورد زمان‌بندی کاهش برنامه‌های حمایتی این بانک شفاف سازی کند.

دومین صعود متوالی دلار

ارزش دلار برای دومین روز متوالی مقابل رقبایش افزایش یافت. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۳.۲۱۸ واحد بسته شد.

ریزش مجدد ارزهای دیجیتالی پس از حمله لاگارد

ارزش هر ده ارز مهم دیجیتالی بازار جز دوج کوین کاهش یافت. به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، رییس بانک مرکزی اروپا که سابقه طولانی در حمله به رمزارزها دارد، در سخنان جدیدی ارزهای دیجیتالی را مشکوک و پرریسک دانسته و افزوده است نباید آن ها را به عنوان طبقه جدیدی از ارز در نظر گرفت. کریستین لاگارد با انتقاد از مصرف بالای انرژی برای استخراج رمزارزها گفت: می توان به جای اسکناس، چیزی با کارکرد مشابه را به شکل دیجیتالی داشت؛ اما این کار باید توسط بانک های مرکزی انجام شود. کره جنوبی که پیشتر اعلام کرده بود از سال آینده معاملات مربوط به ارزهای دیجیتالی را مشمول دریافت مالیات خواهد کرد این کار را به دلیل آماده نبودن زیرساخت ها تا سال ۲۰۲۳ انجام نخواهد داد. یک نماینده مجلس کره جنوبی در همین رابطه گفته است تعویق این لایحه اجتناب ناپذیر است و تا زمانی که نهادهای نظارتی قوانین مشخصی در خصوص طبقه بندی رمزارزها انجام ندهند، اخذ مالیات از فعالیت های مرتبط با رمزارزها ممکن نیست. به نقل از ایسنا؛ مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۱۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۳۶ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۵ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۴۷ هزار و ۱۶۱.۷۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۳۴ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۳۹۳.۰۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۵۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۷۹ درصد افزایش

۳- کاردانو

قیمت: ۲.۳۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۰ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۴۰۷.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۴۵ درصد کاهش

۵- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۶- ریپل

قیمت: ۱.۰۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۸ درصد کاهش

۷- سولانا

قیمت: ۱۴۲.۹۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۲۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۷۵ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۳۳.۴۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۹۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۰ درصد افزایش

۹- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۴۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۱ درصد کاهش

۱۰ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

هشدار یک بانک دانمارکی

اول هانسن، مدیر بخش کالا‌های اساسی ساکسو بانک دانمارک، می‌گوید: افزایش قیمت گاز طبیعی می‌تواند رقابت‌پذیری اقتصادی اتحادیه اروپا در سطح بین‌الملل را تضعیف کند. طی روز‌ها و هفته‌های گذشته به خاطر حجم پایین گاز ذخیره شده در سطح کشور‌های اروپایی و سرد شدن زودهنگام هوا، قیمت گاز در سطح این قاره افزایش چشمگیری داشته است. از سوی دیگر، پایین آمدن عرضه گاز از سوی روسیه و ابهامات موجود نسبت به شروع بهره‌برداری خط لوله انتقال جدید روسیه به اروپا شرایط را در بازار گاز اروپا بدتر کرده است. شرکت گازپروم روسیه چند روز پیش گفته بود که آماده است به فاصله کمی از صدور مجوز از سوی اتحادیه اروپا صادرات گاز به وسیله خط لوله نورداستریم ۲ به اروپا را آغاز کند، اما احتمالاً روند صدور مجوز در این زمینه ماه‌ها طول خواهد کشید، چون میان کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در زمینه افزایش واردات گاز از روسیه اختلاف وجود دارد. کار به جایی رسیده که روز چهارشنبه قیمت هر هزار مترمکعب گاز در سطح اتحادیه اروپا به رقم بی‌سابقه ۹۷۰ دلار رسید. به گفته هانسن افزایش قیمت گاز می‌تواند به بروز خاموشی در فصل زمستان در سطح اروپا منجر شود. وی تأکید کرد: اگر قیمت‌ها در آینده نزدیک پایین کشیده نشوند، اروپا با خطر یک زمستان سخت با خاموشی‌های گسترده و پایین آمدن قدرت رقابت‌پذیری در صنایع وابسته به حوزه انرژی که از محل افزایش قیمت گاز و برق آسیب می‌بینند روبه‌رو خواهد بود. وی می‌گوید، بیشتر این صنایع در آلمان و فرانسه بوده و جدی‌ترین آسیب را خواهند دید.

چین واردات نفت را کاهش داد و گاز بیشتری وارد کرد

یک گزارش جدید از اداره آمار دولتی چین نشان می‌دهد که بزرگترین خریدار نفت خام جهان از ابتدای ۲۰۲۱ تا کنون واردات نفت خود را ۵.۷ درصد کاهش داده اما ۲۰ درصد گاز طبیعی بیشتری وارد کرده است. طبق این گزارش جدید در بازه ژانویه تا آگوست چین ۳۴۶.۳۶ میلیون تن نفت خام وارد کرده که این ۵.۷ درصد کمتر از سال گذشته است. در همین زمان، چین حجم واردات گاز طبیعی خود را ۲۲.۲ درصد افزایش داده و به ۷۹.۳۱ میلیون تن رسانده است. این اسناد نشان می‌دهند تنها در ماه آگوست چین ۴۴.۵۳ میلیون تن نفت خام وارد کرده است (۶۲ درصد کمتر از ماه آگوست سال گذشته) و ۱۰.۴۴ میلیون تن گاز طبیعی خریداری کرده است. (۱۱.۵ درصد بالاتر از سال گذشته)، از سوی دیگر تولید نفت داخلی چین در ۸ ماه گذشته ۲.۴ درصد رشد کرده و به ۱۳۳.۲۲ میلیون تن رسیده است. میزان تولید پالایشگاه‌های چین هم ۷.۴ درصد رشد کرده و به ۴۷۰.۷۹ میلیون تن رسیده است. تولید گاز داخلی چین در دوره ذکر شده ۱۰.۸ درصد رشد کرده و به ۱۳۶.۱ میلیارد متر مکعب رسیده است. تنها در ماه گذشته تولید گاز داخلی چین ۱۵.۵ درصد جهش کرده و به ۱۵.۹ میلیارد متر مکعب رسیده است.

​ایرانی‌ها آپارتمان خود را در دوبی رها کردند و برگشتند

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه وعده اقامت با خرید آپارتمان در ترکیه و دوبی، سرابی است که بعضی هموطنان عزیز گرفتارش می‌شوند، گفت: به دلیل مشکلات زندگی، نبود شغل و فشارهای اقتصادی در ترکیه، دوبی یا قبرس بسیاری از هموطنان مجبور به ترک این کشورها شدند؛ به طوری که در فرودگاه دوبی خودروشان را رها کرده و آمدند و دیگر سراغی از آپارتمان خود نگرفتند. مصطفی‌قلی خسروی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: آدم دلش می‌سوزد که سرمایه‌های ایرانیان عزیز به خرید آپارتمان و ملک در ترکیه اختصاص پیدا می‌کند و بسیاری از آنها مالباخته می‌شوند. در تبلیغات شبکه‌های ترکی و عربی طوری وانمود می‌شود که در ترکیه یا دوبی همه چیز گل و بلبل است و با وعده اقامت، سرمایه‌ها را از دیگر کشورها جذب می‌کنند اما بارها پیش آمده که این کشورها به بهانه‌های مختلف از دادن اقامت امتناع می‌کنند و قوانین با تغییر مسئولان آن کشورها عوض می‌شود.

وی افزود: در ترکیه دو نوع سند ارایه می‌شود که یکی از طرف شهرداری و دیگری سند ثبتی است. وقتی خانه را به یک فرد خارجی می‌فروشند بعضا دولت می‌گوید که این سند شرایط دریافت اقامت را ندارد یا اینکه می‌گویند شما باید چند سال اینجا بمانید و بعد اقامت دریافت کنید. به هر حال هزینه‌های زندگی در آنجا زیاد است و شغل چندانی برای ایرانی‌ها وجود ندارد. بنابراین در بسیاری موارد با دریافت نصف یا یک سوم پول خانه خود مجبور به بازگشت می‌شوند. رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در دوبی، قبرس و گرجستان نیز مشکلات اینچنینی برای ایرانی‌ها ایجاد شده است گفت: بعضی هموطنان ما خودروشان را در فروگاه دوبی گذاشتند و آمدند؛ زیرا فشارهای اقتصادی به آنها وارد شد و تعدادی از افراد حتی به زندان افتادند. برخی افراد حتی برای پیگیری وضعیت ملک خود دیگر به دوبی نرفتند. کشورهای منطقه بازیهای اقتصادی را بلدند و از ناآگاهی شهروندان دیگر کشورها درباره اوضاع کشور مقصد سوءاستفاده می‌کنند. ایران از نظر آب و هوا، امنیت و فرهنگ بسیار بهتر از سایر کشورهاست. ما در کشور چهار فصل زندگی می‌کنیم که بسیاری از اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس دلشان می‌خواهد در ایران آپارتمان و ویلا خریداری کنند، چون شیفته فرهنگ و آب و هوای ایران هستند.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۴
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
50 درصد قیمت خودرو خارجی را مالیات نمره گذاری و گمرگی آن ایجاد کرده . آیا قصد دارند از مالیات قبلی خودشان دوباره مالیات بگیرند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
احسنت
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
با طرح مجلس و ادعای ریزش۵۰ درصدی قیمت خودرو تمام خودروهای خارجی از شمول این قانون خارج میشوند
نگران نباشید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
بیشتر از 50 درصد، حدود 100 درصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
حرف شما درست من هم میدانم ولی وقتی کار نیست وقتی یه تفرجگاه خوب و حسابی نداریم من به درک جواب بچه ها رو چی بدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
این اخبار در مورد املاک دوبی و ترکیه که این جناب گفتند

بشدت غلو شده

شاید ۵ تا ده درصد ایرانی ها در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ بخاطر کم شدن ویزای اقامت و رکود جهانی از دوبی به این صورت برگشتند
که البته خیلی از ملیتها هم برگشتند
ولی اینگونه اخبار بشدت غلو شده کذب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
ایران از نظر آب و هوا، امنیت و فرهنگ بسیار بهتر از سایر کشورهاست. ما در کشور چهار فصل زندگی می‌کنیم که بسیاری از اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس دلشان می‌خواهد در ایران آپارتمان و ویلا خریداری کنند؛ چرا که شیفته فرهنگ و آب و هوای ایران هستند. ( فقط میشه گفت همه اشتباه میکنند و حق با شماست و حرفی برای گفتن نیست)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
فرهنگ کی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
فقر .اختلاس.اعتیاد.بیکاری.کرونا.خشکسالی.نبود آزادی بیان و نبود امکانات تحصیل.تفریح.و زندگی
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
جان مردم را به لب اوردايد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
اتفاقا در دبی امکان فروش ماشین در کمتر از یک ساعت هم وجود دارد و مثلا شما 10-15 درصد زیر قیمت باید راضی به فروش بشوید. کسانی که ماشین در فرودگاه رها کرده اند با وام بانک خرید کرده اند و در واقع ماشین برای بانک بیچاره هست نه ایرانیهایی که این کار را کرده اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
الان دوبی خیلی ارزانتر از ایران ملک میفروشد با ۲۰ درصد پیش پرداخت
و وام ۵ و ده ساله بدون بهره

و اجاره همان ملک سالی ده درصد ارزشش اجاره می رود

این کجایش بد است ؟

کجایش به این اطلاعات کذب نزدیک است؟؟؟؟

بروید کشور خودمان را برای زیست مردم خودمان بسازید
لاادری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
میشه نام ده نفر ادعایی را اعلام کنند؟!
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
واقعا درست می گویید. ایران کشوری چهارفصل است و بهترین آب و هوای متنوع جهان را دارد. اما چیزهای مهمی هم ندارد که مردم را به مهاجرت ترغیب کرده است. انشاالله هر وقت آن چیزهای مهم موجود شد مهاجرت معکوس شکل می گیرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
برای یک گواهینامه موتور یک ماه هست علافم فقط
بعد میگویید گل و بلبل است؟ برای ثبت نام میگویند سیستم قطع است.
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
به کاهش سهام 1.3 درصد یا 2.4 درصدی فایزر یا مدرنا را "سقوط" نمیگویند. به آن "کاهش" میگویند. واقعا فکر میکنید خوانندگان شما متوجه این نوع بازیهای شما نمیشوند؟ بابا بخدا به پیر به پیغمبر، ما خنگ نیستیم. چرا نمیفهمید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
یک پاراگراف بالاترش رابخوانید برای ریزش ۴-۵ درصدی بورس نورچشمی از عبارت « نوسان» استفاده می‌کنند به این میگن پروپاگاندا
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
واقعا درست می گویید. ایران کشوری چهارفصل است و بهترین آب و هوای متنوع جهان را دارد ولی مردمش در پی مهاجرت هستند و دلیلش خوشی زیاد مردم است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
اینقدر شرایط زندگی و رفاه اجتماعی و اخلاقی در جامعه در وضعیت نامتعادلی است که ملت حاضرند شهروند درجه دو بشوند ولی کمی آزادی داشته باشند. همه را خسته و درمانده کرده اند و فقط یک عده جیبشان را از پول مردم پر کردند و بچه هایشان را فرستادند اروپا و آمریکا اگر بد است آنها چرا برای زایمان عروس و دخترانشان را آن ور آب می فرستند چه کسانی باعث کم شدن ارزش پول ملی و پاسپورت مملکت شده اند که مردم را از کشور فراری داده اند. مردمی که هیچ امیدی به آینده ندارند دست به هر خار و خاشاکی می زنند تا غرق نشوند.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
آخه این حرفها چیه که چاپ میکنید حالا که واردات ماشین بدون انتقال ارز آزاد شده لطفا آدرس بدید مردم برن فرودگاه دبی ماشین وارد کنند چون نوشته اید که ماشین ها را ول کرده اند
ضمنا به عرض میرساند رشد اقتصادی ترکیه امسال بیشتر از ۲۰ درصد بوده شما بفکر رشد اقتصاد ایران باشید
آ.و
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
با وجود تمام ناملایمات و سختی ها
دوستت دارم ایرانم
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
بشین با ایران جونت حال کن
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
چرا از کشورهای همسایه کسی نمی اید درایران خانه بخرد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
چون عقلش پاره سنگ برنمیدارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
خودرو سي هزار دلاري را با حقوق گمركي و سود فروشنده ٦٠٠٠٠ دلار به مردم اين مملكت مي فروشند حالا ميخان ازش ماليات هم بگيرن. كشور جالبي درست كردين. باز خوبه آب و هواش چهار فصله و امنيت داريم!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
بعضی ها فکر می کنند که ترکیه و دبی هم مثل ایران است که پول خودشان را تبدیل به ملک و ماشین کنند تا هر روز قیمت آن بالا برود و بر ثروتشان افزوده شود نخیر تبل و دهل از دور خوش است و در آنجا این خبرها نیست.
سرمایه گذاران ایرانی اگر عقل داشتند بخاطر دو روز خوشگزرانی ثروت هایشان را خرید خانه و ماشین در آنجا نمی کردند
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
حضرت آقا درمورد چیزی که نمیدونی اظهارفضل نکن
بیا ببین در همین کانادا آنهایی که مثلا ده سال پیش ملک خریدند چطوری سرمایه شان چندین برابرشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
شیفته فرهنگ و اب و هوای ایران هستند. کی؟ ایران با این ‌وضعیتی که مسئولان بزرگوار درست کرده اند جای ماندن نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
آره همه جای دنیا بد است و ایران عالی است برای همین همه برای مهاجرت به ایران صف بسته اند (بر اساس گزارشات صدا و سیما هم که امریکا و اروپا نابود شده اند!!)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
حرف شما درست پس چرا انقدر مهاجرت به خارج زیاده
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
به عنوان یه فرد عادی که ماشین مدل پایین وطنی دارم نظرم رو میدم که دریافت مالیات از خودروهای به اصطلاح لوکس کار درستی نیست
طرف عوارض بالای گمرکی رو پرداخت کرده، مالیات و مالیات برارزش افزوده رو داده، برای هرسال استفاده هم باید عوارضش رو بده اونوقت این مالیات بر خودروهای لوکس دیگه چیه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
وقتی در ایران دلار 10 درصد میره بالا میگویید دلار ریزش کرد وقتی در امریکا بازار بورس تنها 3 درصد پایین میاد میگویید ریزش تاریخی بورس امریکا اما وقتی با بازار بورس ایران 60 درصد به زور دولتی ها میارن پایین فقط میگویند کاهش داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
پروپاگاندا یعنی همین
سوزش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
نه عزیزم
کسی رغبت خونه خریدن تو ایران و نداره
همون بهترین جا ترکیه و دوبی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
کشور ترکیه و امارات از نظر اقتصادی خیلی از ایران جلوتر هستند لطفا فرافکنی را رواج ندهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
منظور از خانوار چیه ؟؟ یعنی زن و شوهر هم نمیتونن دو تا ماشین 500 میلیونی داشته باشن ؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
با این روند که پیش مرود به زودی شاهد دریافت مالیات از عابران پیاده هم خواهیم بود. البته برای اینکه مردم با رغبت پرداخت کنند، 20 درصد کتمر از مبلغ اعلامی اخذ خواهد شد.
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
جالبه سهام فایزر یک درصد کاهش پیداکرده تیتر میزند « سقوط ارزش سهام» یک پاراگراف بالاتر اما سهام بورس ۴۰-۵۰ هزارواحد ( حدود ۴-۵ درصد) فرو میریزه اسمشو میذارن « نوسان» !!!!
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
جناب قلی خسروی بهتره شما در مورد اوضاع اسفبار مستاجرهای هموطن و جوانانی که دیگر خریدن خانه برایشان رویا شده صحبت کنید
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
من به توصیه همین آقای قلی خسروی که قاطعانه میفرمود مسکن جهش قیمت نخواهد داشت اسفند ۹۷ ملکم فروختم دلار خریدم حالا دلار من دوبرابر شده همون ملک اما چهاربرابر شده !!!
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
اینکه میگویندسهام فایزرومدرناسقوط کرده بدلیل ظهورواکسن برکت است !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
کسانی که قصد خرید دارند قبل از خرید حداقل یک مدت بررسی کنند ما که پشیمان هستیم در بعضی از مواقع سال هوا در دوبی به شدت آلوده است از پنجره. طبقات بالای ساختمان می شود مشاهده کرد بیرون که می ایی آنقدر هندی ‌بنگلادشی وغیره می بینی از جوی های آنجا به خصوص در فصل گرم بقیه فصل ها هم هم همین طور است بوی فاضلاب به شدت استشمام می شود حسرت دیدن میوه های ایرانی وسیزیجات را اکثرا داری من نمی گویم پیدا نمی شود هست ولی خیلی گران قیمت مثل ایران نیست که بروی سبزی فروشی تاسقف سبزی هر چه قدر دلت می خواهد بخری تا چشم کار می کند اسمانخراش تازه فروشگاه هم که دیگه حسرتش را نداریم. در هر شهر ‌استان ایران تا دلت بخواهد مال ‌فروشگاه وپر از اجناس قیمت هم با ایران فرقی نمی کند تو فروشگاه هایش پر از اجناس چینی هندی بنگلادشی وغیره من که پشیمانم کنار ساحل هم که میری خوب که چه ما خودمان چابهار زیبا کیش قشم. بوشهر خدایا بندر عباس واقعا چه بگویم تازه توی کیش درخت وگیاه طبیعی ‌خودرو می بینی اما در آنجا نه برای هر علف هرزه هم شلنگ کشی شده به خدا اگر کمی به ایران برسید هیچ کس نمی خواهد سرمایه به آنجا ببرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
من اونجا خونه ندارم اما سفر داشتم و اصلا این دوزخی که گفتی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
حتا بنده شنیده ام که پزشکان اینجا میروند و حتا حاضرند در اروپا رفتگری و رانندگی بکنند ...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول طرح صیانت از حقوق کاربران طرح جهش تولید مسکن عابدین خرم