بازدید 12511

گران قیمت‌ترین بازیکن ایران کیست؟

در شرایطی که فصل نقل و انتقالات فوتبال اروپا شروع شده، قیمت بازیکنان ایرانی مورد توجه قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۰۶۵۴۱۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹ 22 July 2021

به گزارش تابناک به نقل از  فرارو، حضور علیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی ایران در باشگاه فاینورد، نگاه‌ها را نسبت به قیمت بازیکنان ایرانی در بازار نقل و انتقالات تغییر داد. در شرایطی که علیرضا با رقم ۱۹ میلیون یورو راهی برایتون شد، این بازیکن با افت قیمت دوباره به لیگ هلند برگشت.

این روز‌ها قیمت جهانبخش در ترانسفرمارکت ۵ میلیون یورو تخمین زده شده و شایعه شده این بازیکن حتی با رقمی پایین‌تر از این به فاینورد پیوسته است. با وجود افت قیمت علیرضا جهانبخش، اما در بازار، قیمت چند بازیکن ایران رشد کرده و این رویه در حال بهبود است. البته رشد این قیمت بی دلیل با برگزاری رقابت‌ها در دوران پسا کرونا هم نیست.

کریم انصاری فرد، مهدی طارمی، سردار آزمون، وحید امیری، مهدی قایدی، احسان حاج صفی، مجید حسینی و مرتضی پورعلی گنجی از جمله بازیکنان ایرانی هستند که قیمتشان در بازار رشد کرده است. اگرچه محدوده قیمت بازیکنان تیم ملی ایران در بازار به طور میانگین نزدیک به یک میلیون یورو برآورد می‌شود، ولی دو بازیکن هستند که قیمتشان در حدواندازه‌های ستاره‌های اروپایی است: سردار آزمون و مهدی طارمی!

 این دو بازیکن تیم ملی ایران که به ترتیب در باشگاه‌های زنیت و پورتو حضور دارند به ترتیب با ۲۵ و ۱۶ میلیون یورو، گران قیمت‌ترین بازیکنان حال حاضر ایران در بازار محسوب می‌شوند. البته این‌ها رقمی است که ترانسفرمارکت به عنوان مرجع اعلام می‌کند وگرنه زنیت اعلام کرده با رقمی زیر ۳۰ میلیون یورو حاضر به فروش سردار نیست و باشگاه پورتو هم بند فسخ قرارداد ۴۰ میلیون یورویی برای مهدی طارمی گذاشته است!

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022