بازدید 16795
۵
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون نماد‌های پُرتراکنش بورس کدامند؟، اغلب شاخص‌های سهام آسیا اقیانوسیه افت کردند، ثبت بیست و پنجمین تورم منفی متوالی امارات، قیمت نفت خام رشد کرد، دلار در بازار جهانی عقب نشست، کاهش ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی و کاهش قیمت جهانی مواد غذایی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۶۲۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵ 09 July 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون نماد‌های پُرتراکنش بورس کدامند؟، اغلب شاخص‌های سهام آسیا اقیانوسیه افت کردند، ثبت بیست و پنجمین تورم منفی متوالی امارات، قیمت نفت خام رشد کرد، دلار در بازار جهانی عقب نشست، کاهش ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی و کاهش قیمت جهانی مواد غذایی را در بر دارد.

نمادهای پُرتراکنش بورس کدامند؟

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس، نمادهای گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، لیزینگ کارآفرین (ولکار)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه دارویی برکت (برکت) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت سایر واسطه گری های مالی، محصولات چرمی، استخراج سایر معادن، خرده فروشی، هتل و رستوران، محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری، فنی و مهندسی، سایر حمل و نقل، استخراج زغال سنگ، محصولات فلزی، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، شیمیایی، محصولات کاغذی، صنایع غذایی به‌ جز قند وشکر، استخراج کانه‌های فلزی، سیمان، آهک و گچ، استخراج نفت، گاز جز اکتشافات، لاستیک و پلاستیک، چند رشته‌ای صنعتی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، حمل و نقل انبار داری و ارتباطات، زراعت و خدمات وابسته، فلزات اساسی، بیمه و بازنشستگی، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، رایانه، کانی غیرفلزی، سرمایه‌گذاری‌ها، فرآورده های نفتی، منسوجات، دارویی، وسایل ارتباطی، فعالیت مهندسی، تجزیه، تحلیل و آزمایش فنی و اطلاعات و ارتباطات جزو صنایع مثبت بازار بودند. همچنین چاپ، مخابرات، پیمانکاری صنعتی، فعالیت های سرگرمی و خلاقانه، خودرو و قطعات، دستگاه‌های برقی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات چوبی، فعالیت‌های کمکی به‌جز نهادهای مالی واسط، قند وشکر و کاشی و سرامیک از جمله صنایعی بودند که بازدهی منفی را در بازار ثبت کردند.

اغلب شاخص‌های سهام آسیا اقیانوسیه افت کردند

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اغلب شاخص‌های سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، جمعه، تحت تأثیر بازگشت نگرانی‌ها از موج جدید کرونا در منطقه، افت کردند. پس از اینکه به دنبال افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در توکیوی ژاپن در این شهر وضعیت اضطراری اعلام شد، سازمان دهندگان المپیک تابستانی اعلام کردند که ورود تماشاگران به این شهر ممنوع شده است. از سوی دیگر خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی اعلام کرد مناطق بیشتری از سئول تحت قوانین سختگیرانه سطح ۴ فاصله گذاری اجتماعی قرار داده شده است. جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۷۲ درصد افت کرد. نیکی ژاپن که در آغاز معاملات امروز با سقوط سنگین ۲ درصدی روبرو شده بود، در انتها با جبران بخشی از این ضرر با افت ۰.۶۳ درصدی بسته شد. کامپوزیت شانگهای چین با افت اندک ۰.۰۸ درصدی روبرو شد اما هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ بر خلاف بازارهای منطقه حرکت کرد و به جهش ۰.۹۵ درصدی دست یافت. ای‌اس‌اکس استرالیا و کوسپی کره‌جنوبی. به ترتیب ۰.۹۳ درصد و ۱.۰۷ درصد سقوط کردند.

پیش‌بینی نرخ تورم تا پایان سال ۱۴۰۰

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون به کمک آمار و اطلاعاتی که در اختیار داشت نرخ تورم سالیانه در ماه‌های مختلف سال ۱۴۰۰ را پیش بینی کرده است. براساس این گزارش در اردیبهشت ماه پیش بینی کرده بود که رقم ۴۱.۲ درصد که تقریبا با ۰.۲ درصد اختلاف محقق شد. همچنین در خردادماه نیز نرخ تورم سالیانه ۴۳.۴ درصد را پیش بینی کرد که رقم ۴۳ درصد محقق شد. مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون اعلام کرد که پیش بینی می‌کند نرخ تورم در سه ماه تابستان نزدیک به ۴۵ درصد باشد. یعنی به ترتیب در تیر، مرداد و شهریور برابر ۴۴.۵، ۴۵ و ۴۴.۷ درصد باشد. براساس پیش بینی این مرکز نرخ تورم از اول پاییز روند نزولی خواهد داشت و در آذرماه ۳۸.۲ درصد برسد. همچنین این افت نرخ تورم در سه ماه پایانی سال ۱۴۰۰ براساس پیش‌بینی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون نه تنها ادامه خواهد داشت بلکه به کمترین رقم از ابتدای سال خواهد رسید. به این صورت که در دی ماه ۳۵.۶ درصد،‌ بهمن ماه ۳۲.۷ درصد و در آخرین ماه سال نیز برابر ۲۹.۸ درصد برسد.

پیش‌بینی نرخ تورم کمتر از ۳۰ درصد تا پایان سال ۱۴۰۰

ثبت بیست و پنجمین تورم منفی متوالی امارات

به نقل از تریدینگ اکونومیکس، به نظر می‌رسد روند کاهش قیمتها در همسایه جنوبی ایران کماکان ادامه داشته باشد؛ چرا که نرخ تورم امارات در ماه می باز هم در محدوده منفی باقی ماند. این نرخ تورم که بیست و پنجمین تورم ماهانه منفی این کشور محسوب می‌شود، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت بخش مواد غذایی و نوشیدنی قرار گرفته که نرخ تورم آن به منفی ۲.۶۸ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار امارات، تورم در بخش خدمات منفی ۱.۱۲ درصد اندازه گیری شده است. بالاترین تورم ها نیز مربوط به حمل و نقل با ۸.۸۸ درصد و فرهنگ و آموزش معادل ۳.۹۶ درصد افزایش پیدا کرده است. بر مبنای ماهانه نیز تورم امارات در ماه می ۰.۲۵ درصد اندازه‌گیری شده که ۰.۱۹ درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است.

کشوری که تنها ۱۳۱ هزار بیکار دارد

به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا پایان ماه ژوین نرخ بیکاری در سوئیس به ۲.۸ درصد کاهش پیدا کرده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۳ درصد کمتر شده است و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی هشت ماه اخیر محسوب می‌شود. در این مدت شمار افراد فاقد شغل در مقایسه با ماه قبل ۱۱ هزار و ۱۴۵ نفر کمتر شده و به ۱۳۱ هزار و ۸۲۱ نفر رسیده است. در بین جوانان، نرخ بیکاری افراد ۱۵ تا ۲۴ سال سوئیسی با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به رقم ثبت شده در ماه قبل به ۲.۲ درصد تا پایان این ماه رسیده است که کمترین سطح ثبت شده ۱۸ ماه اخیر محسوب می‌شود. طی این مدت شمار بیکاران جوان سوئیسی ۹۹۱  نفر کمتر شده و به ۱۱ هزار و ۷۶۳ نفر رسیده است. متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۱ برابر با ۳.۱۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ۵.۷ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.

قیمت نفت خام رشد کرد

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت نفت خام در معاملات امروز، جمعه، در حالی رشد کرد که افت میزان ذخایر انبارهای نفت آمریکا نگرانی از اختلافات اوپک پلاس را خنثی کرد. پس از به نتیجه نرسیدن مذاکرات اوپک پلاس در اجلاس اخیر این گروه و تداوم اختلاف نظر بین امارات متحده عربی و عربستان سعودی، بازارهای نفت نگران هستند که تولیدکنندگان بزرگ برای به دست آوردن سهم بازار تولید خود را بالا ببرند. این نگرانی‌ها که در روزهای اخیر باعث سقوط قیمت نفت شده بود در معاملات امروز هم رشد قیمت‌ها را محدود کرد. تا ساعت ۱۱:۴۱ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۰.۳۲ درصد نسبت به قیمت بسته شده دیشب رشد کرد و به ۷۴.۳۶ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۰.۵۶ درصد رشد کرد و به ۷۳.۳۵ دلار بازگشت. اداره اطلاعات انرژی آمریکا دیشب اعلام کرد میزان ذخایر انبارهای نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۲ جولای ۶.۹ میلیون بشکه افت کرده و به ۴۴۵.۵ میلیون بشکه رسیده است. این پایین‌ترین سطح ذخایر انبارهای نفت آمریکا از فوریه ۲۰۲۰ تا کنون است.

حرکت طلا برای ثبت سومین رشد هفتگی متوالی

قیمت طلا در معاملات روز جمعه ثابت بود اما تحت تاثیر نگرانیها نسبت به شیوع سریع نوع دلتای ویروس کرونا و کاهش بازده اوراق خزانه آمریکا، در مسیر ثبت سومین افزایش هفتگی متوالی قرار گرفت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییری نداشت و در ۱۸۰۱ دلار  و ۱۲ سنت ایستاد اما از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰.۸ درصد افزایش نشان می دهد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۰۲ دلار و ۷۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۸۰۰ دلار و ۲۰ سنت بسته شد. به گفته استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی اس پی آی، رشد موارد جدید ابتلا به نوع دلتای ویروس کرونا باعث ایجاد نگرانیهایی در خصوص رشد اقتصاد جهانی شده و آمار منتشره از سوی آمریکا اندکی ضعیف شده و این امر از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. پایین بودن نرخهای واقعی از قیمت طلا پشتیبانی می کند اما ارزش دلار قوی مانده و مانع صعود بیشتر طلا شده است.

دلار در بازار جهانی عقب نشست

برای دومین روز متوالی ارزش دلار نزولی شد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۳۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۳۶۸ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۲ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)

کاهش قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت

در اولین روز هفته (شنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰) میانگین نرخ فروش هر اسکناس دلار آمریکا در این صرافی ها با کاهش اندک نسبت به نرخ پایانی هفته قبل، به رقم ۲۴۹۲۰ تومان رسیده است؛ اما در دومین روز هفته (یکشنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۰) میانگین نرخ فروش دلار آمریکا در این صرافی ها به دلیل افزایش تقاضا، به کانال بالاتر یعنی رقم ۲۵۰۲۱ تومان افزایش یافته است. روند افزایشی دلار در سومین روز هفته (دوشنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۰) متوقف شد و میانگین بهای اسکناس آمریکایی با افت نسبت به روز قبل، به رقم ۲۴۷۵۵ تومان رسید. روندی که در سه روز پایانی هفته نیز ادامه داشت و نرخ دلار آمریکا در معاملات روز سه شنبه (۱۵ تیرماه ۱۴۰۰) با افت ۱۳۱ تومانی به نرخ ۲۴۶۲۴ تومان رسید. اما در پنجمین روز هفته (چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰)، در شرایطی که کاهش تقاضا در بازار مشهود بود، هر اسکناس دلار آمریکا با کاهش ۱۵۷ تومانی نسبت به روز قبل، ۲۴۴۶۷ تومان ارزشگذاری شد. در نهایت، بازار ارز در ایستگاه پایانی هفته (پنجشنبه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۰) و در ادامه تداوم روند نزولی شاخص ارزی، با افت بیشتر نرخ دلار همراه شد. به گونه ای که میانگین نرخ فروش هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های مجاز و بانکی سطح کشور به رقم ۲۴۳۵۰ تومان رسید که نسبت به روز چهارشنبه ۱۱۷ تومان و نسبت به اولین روز هفته نیز ۵۷۰ تومان ارزان تر شد. /ایبنا

پیش‌بینی نرخ تورم تا پایان سال ۱۴۰۰/ کاهش قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت/ کشوری که تنها ۱۳۱ هزار بیکار دارد/ حرکت طلا برای ثبت سومین رشد هفتگی متوالی

کاهش ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۸۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۵.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۸۵۷.۴۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۵۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۴۰ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۱۴۹.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۲۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۹۶ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۱۵.۰۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۸۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۶۰ درصد افزایش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۳۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۴۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۴۴ درصد افزایش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۲۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۱۴ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۲۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۴۰ درصد کاهش

۸ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۵.۳۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۸۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۸۱ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۲۰.۶۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۸۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۵۶ درصد افزایش

کاهش قیمت جهانی مواد غذایی

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد قیمت جهانی مواد غذایی برای نخستین بار در ۱۲ ماه گذشته تحت تاثیر افت قیمت روغنهای گیاهی، غلات و محصولات لبنی در ژوئن ۲.۵ کاهش پیدا کرد.

ساعت کار بانک‌ها از فردا تا اطلاع ثانوی ۷ تا ۱۳

شورای هماهنگی بانک‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ساعت کار بانک‌ها از شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ تا اطلاع ثانوی ۷ تا ۱۳ خواهد بود.
 

بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیات‌های مستقیم و مالیات برارزش افزوده

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با صدور دستورالعملی از بخشودگی جرائم قابل بخشش موضوع قانون مالیات‌های مستقیم وقانون مالیات برارزش افزوده تا سقف ۶میلیاردتومان برای هر دوره یا سال مالیاتی خبر داد.
 

تجارت از مرزهای دوغارون و ماهیرود متوقف شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل تحولات درگمرک اسلام قلعه و ابونصرفراهی افغانستان، تجار تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله‌های تجاری در رویه های مختلف به مرزهای دوغارون و ماهیرود خودداری کنند. /فارس

 

 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
کمک کن تابی
|
United States
|
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
بجای مطالب بیهوده خواهشمندم یک سری مقاله و توصیه مکرر در مورد مدیریت آب در خانه، صنایع، کشاورزی…. چاپ کن. این وضیفه یک شبکه اطلاع رسانی در حد شماست.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
تورم امارات منفی شد... نرخ رشد مواد غذایی در دنیا منفی شد... بیکاری در سوئد کمترین در دنیا است ...... همه دنیا زندگی آروم، نرمال و بی درد سر دارند .... اما مسئولین ما انتخاب کرده اند که ما جور دیگری زندگی کنیم و کسی که نمی خواهد باید برود !!!!
تحلیگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
ببینید در کشور حدود 11 میلیون نفر نیروی بیکار داریم که 5 میلیون نفر آن لیسانس فوق لیسانس و دکتراست،دو بخش عمده تقاضای حذب این افراد برای اشتغال دستگاههای دولتی و بخش خصوصی است ، در بخش اول جذب نیرو های تحصیلکرده و بیکار باید بگویم دولت هم اکنون دو میلیون هفتصد هزار نفر نیروی شاغل دارد که حدود 500 هزار نفر از این نیروها بالای 25 سال سابقه خدمت دارند و اگر بررسی بفرمایید 99 درصدشان در دستگاههای دولتی به دلایل مختلف سیستمی و یا شخصی در حاشیه نشسته اند و کار مفیدی انجام نمی دهند و علاوه بر دریافت حقوق های ثابت بالای ده میلیون تومان ماهیانه بابت رفاهیات،اضافه کار ،استفاده از برق و تلفن اداری و رایانه و ...سرباری حدود 5 میلیون تومان دیگر بابت هر نفر هزینه میشود که سرجمع ان میشود 15 میلیون تومان ...از همه مهمتر اینکه اکثر این افراد متقاضی بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی و با همان 25 روز حقوق بابت 25 سال هستند در سال 1386 نیز بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت بصورت قانون مصوب و به تایید شورای محترم نگهبان رسید لذا با توجه به ماهیت متفاوت بخش دولتی و تعریف بهره وری در ان با بخش خصوصی این 500 هزار نفر نیرو عملا پرت هستند و کارایی خاصی ندارند و موجب دلسردی و بد آموزی سایر نیروی دولت برای اهمال کاری و بی انگیزگی هستند لذا پیشنهاد می شود در بودجه سالجاری و برای 5 سال برای خروج این نیروها طبق قانون موجود برنامه ریزی شود شایان ذکر است که با بازنشسته شدن این افراد از مبلغ 15 میلیونی که بر سار کار هستند با توجه به پرداخت 25 روز حقوق و عدم پرداخت اضافه کار و رفاهیات به بازنشستگان مبلغی حدود 6 میلیون تومان پس انداز میشود که می توان بدون تحمیل هزینه اضافه به دولت نسبت به حذب 500 هزار نفر جوان با انگیزه نخبه جویای کار بجای این بازنشستگان اقدام نمود که در جمع جبری پرداخت ها اتفاقی نخواهد افتاد ،لذا دولت علیرغم سو مدیریت صندوق های تامین اجنماعی و بازنشستگی کشوری در کسب درامد و عدم صرفه جویی در هزینه های جاری خود صندوق ها می تواند مبلغی را بعنوان کمک بصورت سالیانه به صندوق ها پرداخت نماید تا بتواند نسبت به پایدار سازی درآمدها اقدام نماید جالبتر اینکه با بازنشسته شدن این افراد و جایگزینی جوانان بیمه پردازی به تعداد همان خروجی ها توسط نیروهای جایگزین به صندوق ها پرداخت خواهد گردید ....در پایان باید خاطرنشان کنم که مقاومت صندوق ها برای جلوگیری از بازنشسته شدن افراد به هر نجوی از انحا باعث تلمبار شدن بازنشستگان برای سالهای اتی خواهد شد که اگر طی یک روند با شیب کند بازنشستگی اتفاق نیفتد در سالهای اتی موعد قانونی بازنشستگی افراد فرا خواهد رسید وصندوق ها با یک سونامی بزرگ بازنشستگی مواجه میشوند و در نهایت عدم توان تحمل آن بار سنگین و ورشکسته شدن انها ...لذا در آن زمان سونامی ورشکستگی صندوق ها انقدر سنگین خواهد بود که دولت نیز از پس کمک به صندوق ها بر نخواهد امد لذا اگر برنامه های بازنشستگی مثل پیش از موعد کارکنان دولت و حتی بازنشستگی در بخش خصوصی با ساز و کارهای خاص خودش می تواند یک روند با شیب تند را دنبال کند که فرصت بازسازی و بهسازی را جهت ایجاد منابع پایدار درامدی به صندوق ها بدهد ...مدیران فعلی صندوق ها مسلما با وضعیت فعلی راضی هستندو انتفاع شخصی خوبی هم از حقوق های نجومی می برند و اصلا تمایلی به تغییر رویه ندارند .یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
مواد غذایی متاسفانه در کشور ما فقط گرون میشه حتی اگه کل جهان ارزون بشه ، مثالش شیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۴
با ۳۶ میلیارد دلار پول آزاد شده دولت خسارت سپرده گذاران بانک ها را پرداخت کند.با تحریم ها و گران کردن عمدی قیمت ارز توسط دولت با هدف کسب درآمد ارزش پول سپرده گذاران بانک کم شده و ضرر کرده اند ورشکست شده و به خاک سیاه کشیده شده اند مگر سپرده گذاران بانک چه گناهی کرده اند که این چنین باید مجازات شوند تورم سالیانه ۱۰۰ درصد سود بانکی ۱۵ یا ۱۸ درصد،عده ای فکر کرده اند مردم برای سود بانکی پول شان را دربانک می گذراند نه خیر این طور نیست بلکه می خواسته اند خانه،مغازه، ماشین یا کالایی را بخرند پولشان به قیمت آن نرسیده پول شان را در بانک گذاشته اند تا کار کنند و پول در بیاورند و بر روی آن پول بانک بگذارند تا بتوانند آن خانه یا ماشین یا کالا را بخرند اما هر روز گرانتر شده است و نتوانسته اند آن را بخرند .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر محمدباقر ذوالقدر سازمان همکاری شانگهای ابومحمد عسگرخانی هفته دفاع مقدس
آخرین اخبار