بازدید 5482

کنکور ۱۴۰۰ آغاز شد

کنکور سراسری ۱۴۰۰ با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ داوطلب طی ۴ روز از امروز با آزمون گروه آزمایشی هنر آغاز شد.
کد خبر: ۱۰۶۱۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴ 30 June 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، کنکور سراسری ۱۴۰۰ با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ داوطلب طی ۴ روز از امروز با آزمون گروه آزمایشی هنر در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه امتحانی و ۱۱ کشور خارجی آغاز شد.

براساس مصوبه جلسات هفدهم مورخ ۲۶ اسفند ۹۷ و بیست و چهارم مورخ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ انجام می شود.

سوالات آزمون عمومی متقاضیان هر یک از گروه‌های آزمایشی پنجگانه در یک دفترچه به نام دفترچه شماره (۱) چاپ شده است. این دفترچه همراه با پاسخنامه امتحانی در یک بسته نایلونی به صورت شخصی‌سازی شده، در جلسه آزمون تحویل متقاضی خواهد شد.

هر آزمون دارای دفتر سؤالات تخصصی است که روز آزمون به داوطلبان ارائه می‌شود که جدول زیر عنوان دروس و تعداد سؤالات آزمون گروه آزمایشی هنر که امروز در حال برگزاری است را نشان می‌دهد.

در روز پنج‌شنبه دهم تیر داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی و گروه آزمایشی علوم انسانی، جمعه یازدهم تیر داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و شنبه دوازدهم تیر داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار