بازدید 14835
۸

جزئیات جدید از ماجرای خودکشی یک دانشجوی دانشگاه فردوسی

کد خبر: ۱۰۶۰۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۷ 28 June 2021

دانشجوی پسادکترای فیزیک به دلیل تالمات روحی در خوابگاه دانشگاه فردوسی مشهد خودکشی کرد و به زندگی اش پایان داد.

به گزارش خراسان، او سابقه اختلال روحی و اقدام به خودکشی داشت. آثاری از خودزنی با تیغ هم روی دستانش نمایان بود. این دانشجو روز سوم تیر در شرایطی که حال مناسبی نداشت، به بیمارستان روان پزشکی ابن سینای مشهد منتقل شد اما روان پزشک پس از انجام معاینات بالینی، داروهایی برایش تجویز و توصیه کرد باید اقدامات مشاوره ای برای رفع اختلالات روحی وی انجام شود.

به همین دلیل این دانشجوی پسادکترا به خوابگاه بازگشت. او نسخه پزشک را روی میز گذاشت و در حالی که قرار بود صبح روز بعد درمان های مشاوره ای را شروع کند، در تنهایی خود فرو رفت.

او که از بیماری روحی رنج می برد، قلم را برداشت و در صفحه کاغذی از همه کسانی که برای او زحمت کشیده بودند، قدردانی کرد و حلالیت طلبید. او حتی محل دفن خود را در دست نوشته ای مشخص کرد که به وصیت نامه شبیه بود!

این دانشجوی مجرد که اهل قم بود و در دانشگاه فردوسی مشهد تحصیل می کرد ناگهان با یک رشته طناب خود را در سکوت شب از پنکه سقفی اتاق حلق آویز کرد و به زندگی اش پایان داد.

صبح روز چهارم تیر هر چه مسئولان و مدیران بخش دانشجویی با وی تماس گرفتند تا مراحل درمان مشاوره ای تجویز پزشک را انجام دهد، پاسخگوی تلفن نبود.

آن ها که به شدت نگران شده بودند دقایقی بعد به اتاق او رفتند اما در از داخل قفل بود. آن ها به ناچار در اتاق را شکستند و با صحنه دردناکی روبه رو شدند و پیکر «سعید» را حلق آویز دیدند.

خیلی سریع طناب را بریدند تا شاید هنوز آثار و علایم حیات داشته باشد ولی دیگر دیر شده و این دانشجوی متخصص جان خود را از دست داده بود.

چند دقیقه بیشتر طول نکشید که نیروهای کلانتری سجاد وارد خوابگاه شدند و با تایید ماجرای خودکشی، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند.

با حضور قاضی «محمود عارفی راد» در محل کشف جسد، بررسی های قضایی آغاز شد. لپ‌تاپ و گوشی تلفن وی برای انجام تحقیقات و بازبینی ضبط شد و دست نوشته او نیز که روی میز، کنار نسخه روان پزشک بود، درون پرونده قضایی قرار گرفت. بنابراین گزارش، روز گذشته خانواده این جوان 40 ساله با دستور مقام قضایی، جسد او را از پزشکی قانونی تحویل گرفتند تا به استان قم انتقال دهند.

بررسی‌های تخصصی درباره زوایای پنهان این ماجرا همچنان ادامه دارد. در همین حال ایلنا نیز با اشاره به جلسه روز گذشته رئیس دانشگاه با دانشجویان خبر داد: محمد کافی رئیس دانشگاه در پی این اتفاق، رئیس مرکز مشاوره و توانمندسازی دانشجویان دانشگاه فردوسی را از سمت خود عزل کرد.

این خبرگزاری همچنین مدعی شد: معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه هم از سمت خود استعفا کرده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
با تسلیت به خانواده محترم این عزیز از دست رفته خداوند این دانشمند را بیامرزد
لطفا با کسانی که بیماری های روحی دارند با نهایت مهربانی و از خود گذشتگی و صحبت از امید برخورد کنید کنایه و یا صحبتی که برای افراد سالم بسیار عادی به نظر می رسد افراد بیمار را بشدت ناراحت خواهد کرد طوری که از شدت ناراحتی حالت تهوع پیدا خواند کرد
توی این مملکت ازاین موارد زیاده اما همیشه پنهان نگه داشته میشه دلیل آنهم باورهای غلط خانوادها ولاپوشانی مسیولین که همه چیزو گل بلبل نشون میدم خودم شاهد چند مورد بوده ام ولی هیچ وقت رسانه ای نشد
بیچاره ناراحتی اعصاب داشته و خودکشی کرده دیگه این که اینقدر داستان سرایی نداره
چرا خودکشی؟ جرا قدر سلامتی و داشته هاتون رو نمیدونید. خدا رحمتشون کنه من جای اونیستم و نباید قضاوت کنم پیشنهادم به افراد دیگری هست که دنیال این کار نروند
سیاستهای به شدت سخت گیرانه و افراطی اساتید دانشگاه فردوسی مشهد و نبود تعامل و ارتباط بین آنها با دانشجویان متاسفانه عامل این حادثه و افسردگی شدید دانشجویان این دانشگاه هست
متوفی به بیمارستان روانپزشکی مراجعه کرده و بعد با تجویز نسخه مسخره و توصیه به مشاور درمانی او را رها کرده اند! چطور روانپزشک متوجه حال غیرعادی اون نشده و به این فکر نکرده که ممکنه هر لحظه بلایی سرخودش بیاره . اگر به این راحتی به حال خودش سپرده نشده بود و روان درمانی رو از همان لحظه شروع کرده بودند و وی را تنها نگذاشته بودند شاید هیچوقت دچار چنین سرنوشتی نمیشد ! چقدر جان ادمیزاد بی ارزش شده برامون!!!!
احتمالا به دلیل فشار رهای روانی به دلیل سخت گیری های اساتید ونتیجه نگرفتن از این همه درس خواندن وندیدن اینده روشن دست به این اقدام زده به هر حال خدا رحمتش کنه
متوفی به بیمارستان روانپزشکی مراجعه کرده و بعد با تجویز نسخه مسخره و توصیه به مشاور درمانی او را رها کرده اند! چطور روانپزشک متوجه حال غیرعادی اون نشده و به این فکر نکرده که ممکنه هر لحظه بلایی سرخودش بیاره . اگر به این راحتی به حال خودش سپرده نشده بود و روان درمانی رو از همان لحظه شروع کرده بودند و وی را تنها نگذاشته بودند شاید هیچوقت دچار چنین سرنوشتی نمیشد ! چقدر جان ادمیزاد بی ارزش شده برامون!!!!
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس