بازدید 8558
آخرین اظهارنظر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
از چهارم خرداد که اسامی هفت نامزد احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان اعلام و رسانه‌ای شد، فعالیت‌های انتخابات نیز حالت جدی‌تری به خود گرفته است.
کد خبر: ۱۰۵۶۴۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۰ 07 June 2021
از چهارم خرداد که اسامی هفت نامزد احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان اعلام و رسانه‌ای شد، فعالیت‌های انتخابات نیز حالت جدی‌تری به خود گرفته است.
 
به گزارش «تابناک»؛ طبق اعلام شورای نگهبان، سید ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، سعید جلیلی، عبدالناصر همتی، محسن مهرعلیزاده، امیرحسیت قاضی زاده هاشمی و علیرضا زاکانی ۷ نامزدی هستند که تلاش دارند از رسانه ملی و رسانه‌های مجازی و شبکه های اجتماعی شناخت بهتری از خود به مردم ارائه دهند.

آنچه در ادامه می آید گزیده ای از سخنان نامزدهای انتخابات سیزدهم است.

*رضایی: دولتم دولت اصلاح و تغییر خواهد بود/ در سه سال آینده حجم نقدینگی دو برابر خواهد شد

محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه رادیو اقتصاد گفت: من یک بار دیگر لباس سربازی به تن کردم و آمدم تا خودم را سپر بلای مردم کرده و کاری کنم که نظم و آرامش و نشاط به جامعه برگردد.
 
وی ادامه داد: من اولین مشکل را جدا شدن سفره دولت، مجلس و قوه قضاییه از مردم می‌دانم. اولین خطر، جدا شدن سفره حکومتی‌ها از مردم است. اولین اقدام این است که ما سفره‌ها را یکی کنیم، یعنی سفره دولتمردان را با سفره مردم یکی کنیم که اگر در سفره مردم کمبود نان پیش آمد و قدرت خریدشان پایین آمد به دولت هم فشار بیاید. ما به دنبال آن هستیم که این خطا را جبران کنیم. اگر سفره دولت و ملت یکی شود دولت ناچار است برای حفظ خودش به مردم برسد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه متاسفانه ارزش‌های انقلاب را لقلقه زبان داریم اما رفتار ما عوض شده است، گفت: دولت ما دولت اصلاح و تغییر خواهد بود و همه چیز را از خود دولت شروع خواهیم کرد. ما باید ابتدا خودمان پایبند به حکومت علوی باشیم و تبعیض را کنار بگذاریم، عدالت را در روابط پیاده کنیم و بعد از مردم بخواهیم که همین‌گونه باشند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص برنامه‌هایش برای کنترل تورم و رشد فزاینده نقدینگی، گفت: نقدینگی ایران به گونه‌ای است که هر لحظه سه هزار میلیارد تومان پول جدید بر پول قدیم اضافه می‌شود و لذا در سه سال آینده حجم نقدینگی دو برابر خواهد شد، یعنی اگر طی پنجاه سال گذشته یک حجم نقدینگی داشتیم این میزان در سه سال آینده دو برابر می‌شود که خود یک طوفان و یک سیل عظیم است.

رضایی گفت: زمانی که می‌گوییم یک ریال در مقابل یک ریال یعنی چه؟ یعنی زمانی که ما به کشوری کمک می کنیم آنها نیز باید به ما کمک کنند و معتقدیم چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

رئیسی: اگر با رأی مردم انتخاب شوم، ریشه‌های فساد را می‌خشکانم/حزب‌بازی‌ها در کشور مشکلات جدی رقم زده است

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری صبح امروز (یکشنبه شانزدهم خرداد ماه) در گردهمایی فضلای حوزه‌های علمیه در مدرسه عالی شهید مطهری گفت: در چهل سال گذشته هواها، هوس‌ها و حزب‌بازی‌ها در برخی حوزه‌ها مشکلات جدی ایجاد کرد و کار اجرای عدالت به نحوی کند پیش رفت که مردم ناامید شوند.

وی ادامه داد: اجرای عدالت، تقسیم ظرفیت‌های کشور بین افراد ذیحق و مقابله با فاسد به دلیل تمایلات شخصی و حزبی و علاقه‌های فردی و برخی رودربایستی‌ها آنگونه که باید انجام نشد.

کاندیدای ریاست جمهوری متذکر شد: سیاسی‌کاری‌ها و جناح‌بازی‌ها موجب شد حتی نیروهای انقلاب مأیوس شوند و برای آنها سوالات زیادی پیش آمده که چرا بین آنچه گفته و آنچه عمل شد، تفاوت وجود دارد.

رئیسی گفت: امروز مردم می‌پرسند مگر قرار نبود عدالت اجرا شود و مسئولان با مردم صادقانه برخورد کنند و با مردم باشند؟  پس چرا بر خلاف همه اینها عمل شده و فاصله طبقاتی به وجود آمده است.

رئیسی بیان کرد: قشرهای مختلف مردمی باتوجه به عملکرد موفق دستگاه قضا در دوره تحول از من خواستند وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شوم و من حضور نیافتن خود در این میدان را راحت‌طلبی می‌دانستم.

رئیسی اظهار داشت: تصمیم‌گیری‌های نادرست و بی‌تدبیری‌ها باعث شده برخی یک شبه پولدار و بسیاری از مردم فقیر شوند، اما خدا ما را موظف به اصلاح امور کرده و من برای انجام وظیفه به میدان آمدم.
 
وی گفت: امروز به ملت می‌گویم که قاطع، جدی و با اراده وارد میدان شدم و تهمت‌ها و توهین‌ها را به جان می‌خرم و اگر با رأی مردم انتخاب شوم ریشه‌های فساد را می‌خشکانم و با علت‌های فساد برخورد می‌کنم.

*برنامه جلیلی برای سبد غذایی خانوار؛ سهم هر نفر ۲۵۰۰ کالری

سعید جلیلی، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه "رئیس‌جمهور و جوانان" که عصر امروز از شبکه سه سیما پخش شد، اظهار داشت: هدف بازار سرمایه افزایش تولید است، اما اگر به سفته بازی تبدیل شود، دچار مشکل خواهیم شد. یکی از برنامه‌های ما این است که در سه ماه اول دولت، ریسک پذیری را برای سهامداران خرد به حداقل برسانیم و امنیت سرمایه را برایشان ایجاد کنیم.

جلیلی درباره کاهش فاصله طبقاتی گفت: یکی از شعار‌های انقلاب ما عدالت و نبود تبعیض بود. باید دو کار کرد؛ یکی از کار‌های اساسی این است که امکانات را به خوبی توزیع کنید. نباید وقتی که برنامه‌ریزی می‌کنیم فقط تهران را ببینیم، بلکه همه ایران را باید لحاظ کرد. ما شاهد یک فاصله چشمگیر بین استان‌های کشور هستیم. در موضوعات اقتصادی باید نگاهی داشته باشیم که بی عدالتی شکل نگیرد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه باید کوتاه مدت هم کار‌هایی انجام داد که مردم کاهش فاصله طبقاتی را احساس کنند، گفت: طرح برخورداری از سهم مصرف انرژی را داریم که برای آحاد جامعه سهمی از مصرف انرژی را در نظر بگیریم و مدیریت آن را به خودشان بسپاریم؛ امروز برخی دهک‌ها در بحث تغذیه دچار مشکل هستند و طرح سبد غذایی را مطرح کردیم که به هر نفر ۲۵۰۰ کالری باید برسد و این میزان برای هر نفر تامین بشود. طرح سوم در بحث سفر و تفریحات است و از امکانات دولت باید استفاده شود تا مردم بهره‌مند شوند. امروز امکانات مسافرتی در اختیار دولت، زیاد است و می‌توان ۵۰۰ هزار زوج جوان را یک سال، ۵ روز به سفر رایگان فرستاد.

وی درباره واردات بی‌رویه در مناطق آزاد گفت: یکی از بحث‌های جدی در کشور واردات غلط است که مانع تولید می‌شود و تولیدکننده نمی‌تواند در برابر کالا‌های وارداتی رقابت داشته باشد. مناطق آزاد بر این مبنا شکل گرفت که سکوی صادرات باشد و پایانه‌های مرزی هم با توجه به رویکرد کشور، افزایش تولید و صادرات است و باید برنامه اصلی برای دولت این باشد که صادرات را یک وظیفه محوری برای دستگاه‌ها قرار دهد.


زاکانی: انتظارم از مناظره بیشتر از این بود

علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه ضبط برنامه انتخاباتی در رسانه ملی اظهار کرد: انتظارم از اولین مناظره خیلی بیشتر از این بود و به هیچ وجه فکر نمی‌کردم سطح برخی از آقایان این است که بی‌توجه به بینندگان مناظره و سوالات باشند و یکسری حرف‌ها را تکرار کنند و بروند.
وی تاکید کرد: من فکر می‌کردم که در مناظره آمدیم که بحث‌های اقتصادی با هم بکنیم و مدل‌های فعالیت و تلاش خود را ارائه دهیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه اقتصاد ایران کاملاً وابسته به نفت است، افزود: ما می‌توانیم مسیری را برویم که هیچ وابستگی به نفت نداشته باشیم. نفت تحریم است اما ما بالغ بر یک میلیون بشکه نفت و میعانات گازی می‌فروشیم و اساساً این تحریم نه تَرَک بلکه آسیب جدی خورده است.

زاکانی گفت: تحریم را نمی توان با آمریکا برداشت بلکه تحریم را با بی‌اثر کردن و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی می توان حذف کرد.

*همتی: باید اقتصاد را به بازار واگذار کرد و دولت فقط نظارت کند

عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه ضبط برنامه تلویزیونی، گفت: قیمت گذاری باید در بازار باشد قیمت‌گذاری دستوری موجب همین اتفاقاتی می‌شود که امروز می‌افتد.

همتی گفت: وقتی شما وارد قیمت‌گذاری دستوری می‌شوید یعنی وارد توزیع رانت شدید و توزیع رانت هم قابل کنترل نیست؛ بنابراین باید اقتصاد را به بازار واگذار کرده و سپس نظارت کنیم تا بازار درست عمل کند یعنی دولت به جای دخالت در بازار باید اقداماتی کند که بازار به درستی کار را انجام دهد.
 
*قاضی‌زاده هاشمی: همان اتفاقات دوره‌های قبل مناظرات تکرار شد و این جای تأسف داشت

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه ضبط برنامه تبلیغاتی در رادیو فرهنگ در پاسخ به این که در مناظره انتخاباتی چه نمره‌ای به خود می‌دهید، اظهار داشت: نمره را که بیننده‌ها باید بدهند، بالاخره مردم پای آن نشسته بودند و بهترین قضاوت کنندگان هم مردم هستند.

وی عنوان کرد: اشکال مناظره این است که زمان در آن خیلی سریع است و مطالب در آن به خوبی رسانده نمی‌شود. سوالی با پنج هزار کلمه پاسخ از شما می‌پرسند و باید موضوع را در ۱۰ کلمه پاسخ دهید. نقطه ضعف مناظرات تلویزیونی این است که مردم می‌خواهند بدانند ما چه می‌خواهیم برای آنها انجام دهیم؛ اما باز همان اتفاقات دوره‌های قبل مناظرات تکرار شد و این جای تأسف داشت.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۲۰
تابو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آقای جلیلی سهم تنفس هر نفر رو اعلام نکردی استاد تاریخ اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
یعنی کاندید بهتر از اینا نداشتیم ؟!؟؟!!؟!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
در هیچ دوره از انتخابات مثل این دوره وعده های غیرممکن و ناشدنی و توخالی ندیده بودم

لااقل به شعور مردم احترام بزارید

چرا وعده هایی را میدهید که خودتان هم میدانید غیرممکنه !؟!؟!؟!؟
ناشناس
|
Japan
|
۰۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
انتخابات ازانتخاب بدوبدتر به تراخدابیاییدرای بدید تایکی باشه من همیشه بی کفایتی خودم روگردن خودش ودولتش بیاندازم تغییرکرده!!
ناشناس
|
Japan
|
۰۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
جلیلی گفته فیلترینگ تویترتوجیه ندارد!آخ ببخشیدمن ازاینجافیلترکرده بودم بایدازخودم وملت خجالت بکشم!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
با سپاس از جناب آقای دکتر همتی، وقتی می شنویم 450 هزار تمن دقیقا نمی دانیم یعنی چقدر! ریال رفتار کوانتومی دارد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
مگه چیزی بنام حزب هم داریم؟ بیشتر هلدینگ اند. مثلا هلدینگ پایداری!!!
ناشناس
|
Turkey
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
مشکل از نبود احزاب واقعی و فقدان برنامه است. وقتی انتخابات نزدیک می شود عده ای فامیل و دوستان را دور خود جمع می کنند و اسمی هم برایش می گذارند. اصلا نمی دانند حزب چیست و چه کارکردی دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
جناب رئیسی با کمال صداقت و احترام به شما توصیه میکنم
از ادامه مبارزه انتخاباتی انصراف بدهید
و به کار تخصصی خودتان در قوه قضائیه که انصافا خوب و شایسته و به نفع کشور و مردم بوده ، برگردید .
قطعا شما در میدان کار ریاست جمهوری بشدت ضعیف هستید و شکست خواهید خورد
و خسران بزرگی به هر دو قوه قضائیه و مجریه خواهید زد .
من الله التوفیق
ناشناس
|
Luxembourg
|
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آقای رییسی اطلاعات سیاسی اش همچون شش کلاسش ابتدایی است او از حزب بازی در کشور حرف می زند اما همه عالم و آدم می دانند هیچ حزبی در ایران به معنی واقعی وجود ندارد و ساختار قدرت در ایران یک هرم نوک تیز است در حالی که ساختار قدرت درست باید یک هرم نوک برید و صاف باشد رییسی اگر کمی دانش داشت باید می گفت مشکلات کشور به خاطر هرم نوک تیز قدرت است.


رای بی رای
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
حزب‌بازی‌ها در کشور مشکلات جدی رقم زده است!!
آیا (بی حزبی نیست که بزرگترین ضرربه را زده است!!؟؟) که معلوم نیست به کجا وابسته اید و از کجا تغذیه میشید و به کی باید پاسخگو باشید؟؟؟؟ ضربه ای که ملت ما خورده از بی حزبی است نه از احزاب.
پس تو با حزب جمهوری هم مخالفی می گویی بیشترین ضربه را از همین احزاب خورده ایم!!
مثل .... همینطور وسط اومده اید و همه را به باد انتقاد و فریاد با عصبانیت و اصلا معلوم نیست مخاطب شما کیانند؟؟
اگر گذاشته بودید کشور حزب داشته باشه یه نفر به همه عالم و آدم انتقاد بکنه بلکه برای او سهم مشخص می شد که پایش را از گلیم خودش بیشتر دراز نکنه . حزب قابلیت نظارت بر آن وجود دارد و تحت حمایت و مجوز قانونی عمل می کند اما امثال آدمهای آزاد را چه کسی باید براشون نظارت بکنه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
با استناد به آمار سازمان خوار و بار جهاني FAO که در سايت FAOSTAT قابل دسترسي است هر ايراني به طور متوسط 3084 کيلو کالري در روز انرژي از محل غذا در يافت مي کند
3084 کيلو کالري يا 3084000 کالري در روز
2500 کالري معادل هشت صدم درصد نياز انرژي روزانه هر ايراني. يعني آقاي جليلي وعده تامين انرژي حدود يک دقيقه در روز را داده
...
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
راه حل جلوگیری از رشد نقدینگی حذف تمامی یارانه های قیمتی،عدم افزایش دستمزد بیشتر از 2 درصد،عدم پرداخت سود بانکی بیشتر از 2 درصد،عدم پرداخت تسهیلات تکلیفی و سر و پا نگه داشتن شرکت های ورشکسته دولتی با پول چاپی و اصلاح ساختار انها به منظور سود اور شدن از طریق کاهش تعداد کارکنان و ازاد سازی قیمت کالا و خدمات انها،یک سان سازی نرخ ارز در قیمت بازار،منع هر نوع قیمت گزاری دستوری و......... حالا کدام این اقایان ادم این کارهاست؟وعده هایشان که دقیقا بر عکس است.این اصلاحات دردناک منطق علم اقتصاد به منظور اماده شدن کشور جهت رشد اقتصادی بالا است.
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
درود
جناب رضایی..می خواهد کشور را تبدیل به ونزوئلا بکنند
جناب جلیلی ....می خواهد کشور را تبدیل به کره شمالی
خدایا کمک کن تا از کشور فرار کنم.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آقای رئیسی مردم وچی فرض کردین شمادوره قبل مگه کاندید اصولگراها نبودین صادقانه تر صحبت کنین بهتر نیست
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آقای رضایی میخواد یارانه رو 10 برابر کنه بعد دم از افزایش نقدینگی میزنه!!!!!
به رییس جمهور اینده پیشنهاد می کنم یک سال یارانه رو به مردم ندن و بجای اون با یارانه هر شهر یک کارخانه در اون شهر احداث کنند و از سود اون پارانه مردم همون شهر پرداخت گردد نه تورم داریم نه نقدینگی اضاف میشه و اشتغال و تولید ثروت هم زیاد
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
همتی: باید اقتصاد را به بازار واگذار کرد و دولت فقط نظارت کند:
تو را به کسی که به آت معتقد هستید مصلحت اندیشی و ترس و واهم را کنار بگذارید و نگذارید امثال همتی از تریبونها سو استفاده کند و دروغ تحویل مردم دهند. از کدام اقتصادی و کدام بازار صحبت میکند. واردات ممنوع، صادرات آزاد، دلالی، قاچاق، سفیه بازی، گران فروشی ، کم فروشی، بی کیفیت فروشی، احتکار، دروغ و ریا، مسئولیت ناپذیری، و صدها مورد دیگر را در این هشت سال به مردم نشان دادند، دست و پای مصرف کننده را بستید آنها را فرستاده اید در رینگ بوکس جلوی بانکها، موسسات مال، اتحادیه ها و اصناف، اتاق بازرگانی، دلال، قاچاقچی و سفته بازی و ... بنام خصوصی سازی مردم را به هیچ چیز محتاج کردید. همۀ این مقصر رسانه ها هستند که پاسخ مردم به دورغهای شما را بازتاب نمیدادند. بقول آقای رضایی ضعیف ترین بعد از انقلاب هستید. هیچ پایگاهی در هیچ قشری ندارد. آ همتی خطاب به آ رضایی میگوید "من که میدانم که چطور دکترای اقتصادتان را گرفته اید"؟ یکی نیست که از همتی بپرسد شما که به ادعای پوچ خودت اقتصادانی چه کردی و چه گلی بر سر مردم زدید! اگر راست میگوید اجازه بدهید که مردم از درب حفاظت بانک مرکزی بتوانند وارد شوند تا شما بفهمید، چه بلای سر این مردم آوردید و چه دورغها تحویل مردم دادید. شما که موقعی هستید روحانی از هم بهتر است و فقط بیش اقتصادی ندارد پس چطور بقول خودت شما را کنار گذاشت! چطور چند سال نتوانسیت ایده های اقتصادیتان را به روحانی بقولانید!!! چطور حاضر نیستید بپذیرید که شما نماینده کسی هستید که از همه قوی تر، سیاسی تر، مردمی تر و ... است و فقط بینش سیاسی ندارد. اگر راست میگوید یک ساعت بدون محافظ جلو بانک مرکزی بیاید تا بفهمید که یه من ماست چقدر کره دارد!! با لیست ابر بدهکاران بانکی چه کردید؟ کی به کارتون خواب و معتاد خیابان و ... ارز 4200 داد؟ چند قیمت ارز داریم؟ چقدر از سود مردم دزدید و به دهان بانکها و موسسات مالی ریختید؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
همتی میخواهد اقتصاد همین طور بماند
در دوران هشت ساله روحانی فقط کارش نظاره کردن بوده است!
آموزش و پرورش خصوصی سازی شد و دولت فقط نظاره گر بود. کلیه دانش بنیان های امروزی از دوران گذشته غیر خصوصی سازی بوده اند. چقدر نو آوران ایرانی هنوز در سنین زیر سی سال سرطان ناگهانی مانند چاوز و عرفات گرفته و ما را ترک کردند که متعلق بدوران غیر خصوصی سازی آموزشی بودند
کشاورزی بهداشت خودرو سازی... توخود بخوان ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
جناب رضایی جلیلی زاکانی و بقیه اصول گرایان هیچ میلی به رفع تحریم ها و بهتر شدن اوضاع اقتصادی مردم ندارند برای اینکه در این وضعیت منافع بمراتب بیشتری برای دلالان و وارد کنندگان کالا می باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
به غیر از رضایی بقیه کاندیداها انشایی اند .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج حسین همدانی سلمان رشدی آیات شیطانی
وب گردی