بازدید 7391

معلمی که برای تدریس زمین خود را فروخت

معلمی با ۲۷ سال سابقه خدمت برای اینکه دانش آموزان روستا از تحصیل جا نمانند مسئولیت رفت و آمدشان از مسیر صعب العبور را بدون هیچ کمکی از طرف دولت و با فروش زمین شخصی بر عهده گرفت.
کد خبر: ۱۰۵۲۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶ 19 May 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، عدالت آموزشی یکی از مسائلی است که تبدیل به گره بزرگ باز نشده آموزش و پرورش شده است. تا قبل از کرونا عدالت آموزشی در کلاس های کانکسی و چادری یا نبود معلم و امکانات آموزشی خلاصه می شد اما با شیوع و گسترش این ویروس، اهمیت عدالت آموزشی بیش از همیشه خود را نشان داد اما در این میان هستند معلمانی که با وجود تمامی مشکلات و نبود عدالت آموزشی باز هم به تدریس و خدمت ادامه می دهند و خود را نسبت به آموزش دانش آموزان متعهد می دانند.

شعبان متولی زاده، معلمی که همچنان و پس از ۲۷ سال سابقه کاری در مناطق صعب العبور مشغول تدریس و خدمت به دانش آموزان است، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: من پس از ۲۷ سال در یکی از مناطق محروم استان مازندران مشغول به تدریس هستم و در این راه از هیچ کاری فروگذاری نکرده ام.

این معلم با سابقه افزود: متاسفانه یکی از مشکلاتی که دانش آموزان ما برای بهره مندی از تحصیل در این منطقه با آن دست و پنجه نرم می کنند صعب العبور بودن مسیر روستا تا مدرسه است که با عبور از رودخانه و جنگل ممکن است بنابراین من تصمیم گرفتم که مسئولیت رفت و آمد دانش آموزان را هم بر عهده بگیرم چراکه بسیاری از دانش آموزان ما دختر هستند و عبور از چنین مسیری آن هم با مشکلات بی شماری که دختران در مناطق محروم برای درس خواندن دارند غیر ممکن است.

متولی زاده عنوان کرد: من قصدم مسائل مالی نیست اما من برای اینکه بتوانم از این مسیر سخت جنگلی دانش آموزان را به سلامت به مدرسه برسانم مجبور به فروش زمین خودم آن هم زیر قیمت بازار شده ام تا بتوانم یک ماشین بهتر برای طی این مسیر تهیه کنم.

وی بیان کرد: در این چند سال که مشغول خدمت هستم هیچ مسئولی از هیچ نهادی به خصوص آموزش و پرورش علی رغم پیگیری بنده برای حل مشکلات قدم پیش نگذاشته است. تا کنون چندین بار درخواست آسفالت جاده منتهی به مدرسه را داده ام و یا درخواست وام برای خرید ماشین بهتری را داشته ام اما هیچ پیگیری و خبری از مسئولان نبوده و نیست.

متولی زاده با اشاره به اینکه در روزهای کرونا یک روز هم تحصیل دانش آموزان را قطع نکرده است، تصریح کرد: در روزهایی که شیوع کرونا گسترش پیدا کرده بود بسیاری از همکاران به من گوشزد می کردند که به روستا برای تدریس نروم اما من از مرگ هراسی ندارم و با رعایت تمامی پروتکل ها برای دانش آموزان با ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تدریس و تحصیل دانش آموزان را یک روز هم قطع نکردم.

این معلم با سابقه گفت: من نیازی به تشکر و قدردانی ندارم چرا که به وظیفه خود عمل کردم اما بچه های این روستا هم مانند سایر دانش آموزان حق تحصیل و بهره مندی از امکانات را دارند چرا این چنین با سختی باید مسیر روستا تا مدرسه را طی کنند و یا قید درس خواندن را بزنند و خانه نشین شوند؛ دانش آموزان ما از لحاظ استعداد هیچ تفاوتی با سایر دانش آموزان ندارند و تنها در منطقه محروم ساکن هستند بنابراین نباید از امکانات آموزشی هم محروم باشند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰
یعنی دولت تدبیر امید کجا است وزیر آموزش پرورش مدیر کل و ریس آموزش و پرورش کجا هستن خدا نگهدارت باشه که معلم شغل انبیا است و باید دست این عزیز را بوسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
رفتن گل بچینن
اقای معلم زمین را برای خرید ماشین وبرای سهل شدن ایاب وذهابت خریدی والان برای اینکه ازبیت المال چیزی بکندی ومعروف بشی خرید ماشین را برسر دانش اموزان محروم نکوب وفیلم هم بازی نکن
اقای معلم در اشتباهی
تامین هزینه تحصیل کودکان وظیفه شما نیست
مگر حقوق ناچیز معلمی چقدر است
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
ایران کشور ثروتمندی است و دولت وظیفه دارد که هزینه تحصیل فرزندان این سرزمین را پرداخت کند
اقای معلم فکر کرده اگر دارایی خود را حراج کنه ان کودکان بیچاره انشتاین خواهند شد خیر
ان کودکان که هزینه تحصیل در روستا را ندارند هرگز توان تامین هزینه دانشگاه را در اینده نخواهند داشت
اقای معلم در اشتباهی
تامین هزینه تحصیل کودکان وظیفه شما نیست
مگر حقوق ناچیز معلمی چقدر است
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
ایران کشور ثروتمندی است و دولت وظیفه دارد که هزینه تحصیل فرزندان این سرزمین را پرداخت کند
اقای معلم فکر کرده اگر دارایی خود را حراج کنه ان کودکان بیچاره انشتاین خواهند شد خیر
ان کودکان که هزینه تحصیل در روستا را ندارند هرگز توان تامین هزینه دانشگاه را در اینده نخواهند داشت
این وظیفه دولتها است نه معلم آقا معلم.
عشق جنون میاره . بهترین جنون دنیا
درود به شرف و قلب پاک شما واقعا چون تحصیل کرده هستی درک کردی که هیچ سازمانی به شما کمک نمی کند . شک نکن خدای بزرگ پاسخ کار نیک شما را می دهد . البته قلب زلال و دعای بچه ها را هم فراموش نکن دستت را می بوسم .پیروز و موفق
دداش ولش کن ببین فرزندان مسئولین کجاها و کدوم کشورها هستند برو آنجا حالشو ببر
خدا خیرش بده، ان شاء الله
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی