بازدید 24860
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سود سپرده بالاتر از مصوب شورای پول و اعتبار، هزینه قابل قبول مالیاتی نیست، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ بازدهی صندوق‌های سهامی در یک سال گذشته، قیمت جهانی طلا با ترس از کرونای هندی رشد کرد، طلای سیاه ارزان شد، ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی چقدر شد؟ و نوسان سهام آسیا اقیانوسیه را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۴۹۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷ 03 May 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون سود سپرده بالاتر از مصوب شورای پول و اعتبار، هزینه قابل قبول مالیاتی نیست، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ بازدهی صندوق‌های سهامی در یک سال گذشته، قیمت جهانی طلا با ترس از کرونای هندی رشد کرد، طلای سیاه ارزان شد، ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی چقدر شد؟ و نوسان سهام آسیا اقیانوسیه را در بر دارد.

سود سپرده بالاتر از مصوب شورای پول و اعتبار، هزینه قابل قبول مالیاتی نیست

معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی سود علی‌الحساب پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتبازی مجاز به سپرده‌گذاران تا سقف مصوب شورای پول و اعتبار به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته می‌شود.

محمود علیزاده معاون سازمان امور مالیاتی در نامه مورخ یازدهم ادریبهشت ماه سال جاری که به ادارات مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شده، آورده است: پیرو بخشنامه شماره ۲۱۰/۸۸/۱۰۵ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ موضوع ابلاغ صورتجلسه شماره ۴۲-۲۰۱ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ شورای عالی مالیاتی و با عنایت به نامه شماره ۶۲/۷۶۳۹ مورخ ۱۴۰۰/۱/۲۱ وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، سود على الحساب پرداختی بانک ها و موسسات اعتباری مجاز به سپرده گذاران تا سقف نرخ سود على الحساب مصوب شورای پول و اعتبار در اجرای مقررات مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی بوده و پرداختی سود على الحساب مازاد بر نرخ های مصوب جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی نمی باشد.

تداوم ریزش شاخص کل بورس

در حالی که روز گذشته شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳ هزار و ۶۲۶ واحدی معادل ۱.۱۴ درصد به یک میلیون و ۱۸۰ هزار و ۷۱۲ واحد رسید، امروز و در لحظه انتشار این پیمانه، نماگر کل بورس با افت بیش از هشت هزار واحدی مواجه شده است. /بیشتر بخوانید

تداوم ریزش شاخص کل بورس/ جزئیات اعطای اقامت ۵ ساله سرمایه‌گذاران خارجی که به بورس ایران بیایند/ دلار وارد کانال ۲۱ هزار تومانی شد/ افت نرخ ارز رکود بازار خودرو را عمیق‌تر کرد

جزئیات اعطای اقامت ۵ ساله سرمایه‌گذاران خارجی که به بورس ایران بیایند

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل با اشاره به شیوه‌نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ‌ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی و مستندات قانونی آن گفت: هرچند این مصوبه از پیشینه قانونی برخوردار و پیش از این از تصویب هیات وزیران گذشته بود، اشاره صریحی به فعالیت در بازار سرمایه و خرید سهام نکرده بود که نخستین بار رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری با سخنگوی دولت در بسته پیشنهادی دهگانه تحت عنوان ۷+۳ به صراحت بر آن تاکید و موضوع آن را رسانه ای کرد. بیژنی توضیح داد: افرادی که حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر در بازار سرمایه کشور سرمایه گذاری کنند، به همراه همسر، فرزندان پسر کمتر از ۱۸ سال و دختر مجرد و پدر و  مادر (حداکثر به تعداد پنج نفر)، مجوز اقامت دریافت خواهند کرد. در صورتی که تعداد افراد بیش از پنج نفر باشد، متقاضی باید به ازای هر نفر، ۵۰ هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر مورد قبول بانک مرکزی سرمایه‌گذاری یا سپرده‌گذاری کند. بیژنی در خصوص نحوه اقدام سرمایه گذاران برای دریافت مجوز اقامت اظهار داشت: افراد متقاضی با توجه به ضوابطی که در شیوه نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ‌ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی آمده می توانند از طریق سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران اقدام و مجوز اقامت دریافت کنند. از آنجا که بین المللی شدن بازار سرمایه، یکی از مهمترین مواردی است که در دستور کار سازمان بورس است و این سازمان برای سرمایه گذاری خارجی اهمیت زیادی قایل است، طبیعتا این مصوبه قابل تمدید نیز خواهد بود.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۷ میلیون و ۷۶۹ هزار و ۹۴۶ تومان رسید که نسبت به دیروز ۱.۷ درصد معادل ۱۳۴ هزار و ۶۹۴ تومان کاهش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۴ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۹۶۷ تومان رسیده است. /نبض بورس

بازدهی صندوق‌های سهامی در یک سال گذشته

اداره بازرسی صندوق‌های سرمایه گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار گزارش ماهانه صندوق‌های سرمایه گذاری منتهی به ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ را منتشر کرد؛ بنابراین، در حالی میزان بازدهی صندوق‌های با درآمد ثابت در یک سال گذشته بالغ بر ۲۳.۴۵ درصد عنوان شده است که صندوق‌های سهام در مدت مشابه بازدهی ۵۹ درصدی داشتند. همچنین صندوق‌های مختلط در یک سال گذشته ۴۸ درصد بازدهی و صندوق‌های بازارگردانی نیز ۴۰.۸۳ درصد بازدهی را از آن خود کردند. در این میان، صندوق‌های کالایی نیز با بازدهی ۴۸.۴۵ درصدی یک سال گذشته را پشت سر گذاشته اند.

سهام آسیا اقیانوسیه نوسان کردند

سی‌ان‌بی‌سی: سهام آسیا اقیانوسیه در حالی معاملات امروز، دوشنبه را با نوسان آغاز کردند که سرمایه‌گذاران با نگرانی تحولات پاندمی کرونا در هند را دنبال می‌کنند. جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۹۵ درصد سقوط کرد، در حالی که نیکی ژاپن ۰.۸۳ درصد پایین آمد. در بازار چین، کامپوزیت شانگهای ۰.۸۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ با سقوط ۱.۴۸ درصدی روبه رو شد. اما ای‌اس‌اکس استرالیا و کوسپی کره‌جنوبی رشد کردند و به ترتیب ۰.۰۵ درصد و ۰.۱۶ درصد بالا آمدند.

قیمت جهانی طلا با ترس از کرونای هندی رشد کرد

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز دوشنبه، تحت تأثیر نگرانی از وضعیت بحران کرونا در هند رشد کرد. هفته گذشته برای اولین بار در تاریخ طلا با تخفیف در هند به فروش رسید. در شرایطی که بحران کرونا سرمایه‌گذاران بزرگترین بازار طلا را بی‌میل کرده بود، این تخفیف باعث شد تقاضای خرید طلا بالا برود. از سوی دیگر، اتحادیه طلای چین اعلام کرد در سه ماهه اول امسال مصرف طلای چین نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل. ۹۳.۹ درصد جهش کرده است. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۹:۰۳ به وقت تهران، ۰.۳۰ درصد رشد کرد و به ۱٫۷۷۳.۹۹ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا، ۰.۳۶ درصد رشد کرد و به ۱٫۷۷۴.۰۰ دلار رسید.

طلای سیاه ارزان شد

قیمت نفت خام در معاملات امروز دوشنبه، تخت تأثیر نگرانی جهانی از وضعیت بحران کرونا در هند و احتمال کاهش تقاضای نفت، افت کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، تا ساعت ۹:۰۷ به وقت تهران، ۰.۴۸ درصد افت کرد و به ۶۶.۴۴ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۰.۴۷ درصد افت کرد و به ۶۳.۲۸ دلار بازگشت. سازمان‌های اقتصادی برجسته هند دیروز خواهان این شدند که برای نجات جان افراد، فعالیت‌های اقتصادی کاهش داده شود. وضعیت بحران کرونا در هند هر روز وخیم‌تر می‌شود و در حال حاضر سازمان بهداشت این کشور را از رمق انداخته است. با این حال آن‌چه از سقوط بدتر قیمت‌های نفت جلوگیری کرد، این بود که این انتظار وجود دارد با توجه به واکسیناسیون گسترده کرونا در جهان تقاضای نفت خام در اروپا، آمریکا و چین تقویت شود.

دلار وارد کانال ۲۱ هزار تومانی شد

روز گذشته، دلار بیش از هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با از دست دادن کانال‌های ۲۳ و ۲۲ وارد کانال ۲۱ هزار تومانی شد. دلار که روز سه‌شنبه روی عدد ۲۳ هزار و ۵۰ تومان به کار خود پایان داده بود، ساعت ۴ بعدازظهر روز یکشنبه به قیمت ۲۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید. این قیمت که هزار و ۲۰۰ تومان کمتر از روز ابتدایی هفته بود، موجب شد اسکناس آمریکایی به کمترین قیمت از ۲۹ دی ماه برسد. جالب این که بازار آخرین باری که افت بیشتری را در مقایسه با روز گذشته تجربه کرد، به همان تا‌ریخ ۲۹ دی ماه برمی‌گشت که دلار هزار و ۲۵۰ تومان افت کرده بود. تندتر شدن سرعت نزول دلار، انتظارات کاهشی را افزایش داده است، ولی همزمان گروهی باور دارند بازار به شکل هیجانی کاهشی شده و بهتر است پله‌ای خرید‌های خود را بالا ببرند. /دنیای اقتصاد

افت نرخ ارز رکود بازار خودرو را عمیق‌تر کرد

بررسی‌ها از بازار خودروی پایتخت حاکی است، کاهش نرخ دلار در روزهای اخیر و ورود آن به کانال ۲۱ هزار تومانی، موجب دست نگه‌ داشتن مشتریان از خرید شده، به طوری که آنها منتظر کاهش بیش از پیش قیمت‌ها هستند.

به نظر می‌رسد اکنون همه منتظر نتیجه اتفاقات سیاسی و بین‌المللی هستند و حتما پایین آمدن نرخ ارز در کانال‌های پایین‌تر اثر روانی بر بازار خواهد داشت. کارشناسان می‌گویند: مقایسه وضعیت کنونی قیمت‌ها با ماه‌های گذشته که دلار در کانال ۲۰ هزار تومانی بود، هنوز حباب زیادی را نشان می‌دهد که دلیل اصلی آن مدیریت بازار و عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان است. فعالان بازار معتقدند: به‌ طور حتم وضعیت بازار خودرو تا چند روز آینده مشخص خواهد شد، اما آنچه مسلم است به دلیل اتفاقات مثبت سیاسی دست‌کم برای هفت تا هشت ماه از افزایش قیمت‌ها خبری نخواهد بود. همچنین برخی پیش‌بینی می‌کنند دولت بالاخره با واردات خودرو برای تامین نیاز برخی اقشار موافقت خواهد کرد و با آرامشی که در جامعه حاکم می‌شود، سرمایه‌گذاری‌ها افزایش یافته، اقتصاد به سمت تعادل حرکت خواهد کرد و کمبود کالاها رفع خواهد شد. /ایرنا

ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی چقدر شد؟

روند صعودی بسیاری از ارزهای دیجیتالی متوقف یا کند شد. مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۲۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۶ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین دوازده سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۵۶ هزار و ۸۱۵.۳۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۷۱ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۹۳۳.۵۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۴ درصد افزایش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۴.۹۶ درصد افزایش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۶۲۳.۹۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۱.۳۴ درصد افزایش

۴- ریپل

قیمت: ۱.۵۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۹.۰۶ درصد افزایش

۵- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۶- کاردانو

قیمت: ۱.۳۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۵۸ درصد افزایش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۳۸۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۸۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۵.۲۶ درصد افزایش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۳۶.۳۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۷۷ درصد افزایش

۹- یونی سواپ

قیمت: ۴۲.۴۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۷۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۵۴ درصد افزایش

۱۰- بیت کوین کش

قیمت: ۹۸۰.۸۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۳۵ درصد افزایش

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
الان مثلا دلار رو تا انتخابات پایین نگه میدارین که چی بشه؟ چی در مورد مردم فکر میکنین؟ ماشین و خونه آخر سال چقدر گرون میشه؟ چرا پس همه چی داره 40 درصد گرون میشه؟ سیمان، دستمال کاغذی، دارو، شیر، ماست و . . . .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
كاهش قيمت دلار به دليل شايعه آزاد سازي بخشي از پول بلوكه شده ايران در آمريكاست و افزايش قيمت كالاها به دليل افزايش نهاده هاي مربوطه و تاخير تاثير گذاري قيمت دلار بر روي قيمت نهاده هاست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
آقا دقیقا فازتون چیه؟؟ تا دلار می‌ره بالا،میگین چرا دولت کاری نمیکنه؟؟ وقتی داره میاد پایین،میگین نه این کار خودشونه و نباید بیاد پایین،ایران بهشت دلالان.
ناشناس
|
Turkey
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
دلار با این توافقات شاید پایین بیاد اما نمیتونه پایین بمونه و باز میره بالاتر ، اما دیگه بعدش بهونه ای نیست که بیارن برای بالا رفتنش ...
دلار وقتی قیمتش واقعی میشه که در تمام بانکها و فرودگاههای جهان به رسمیت شناخته بشه ، به هر مقدار و به هر شکل از ریال بتونه به ارزهای خارجی تبدیل بشه و بانکهای خارجی با بانکهای ایرانی تبادلات آزادانه ارزی برای اشخاص حقیقی و حقوقی داشته باشند ..
با فرض موارد بالا ، دلار همین الان 100 هزار تومنه ..
از من به شما نصیحت ، دلار هر وقت پایین اومدنش برای یک ماه متوقف شد ، بهتره هر چی ملک و ماشین دارین به دلار تبدیل کنین ..

ممنونم
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
هیچ صرافی به شما بیش از 2 هزار دلار نقد نمی فروشه، خرید از دلال هم مطمئن نیست و ریسک داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
ارزش واقعی دلار 8 هزار تومن بیشتر نیست
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
عزیز از روزگار پرتی الان مردم دنیا در عصری که دوج کوین،تتا و پن کیک یک ساله به دلار 150 برابر شده اند دلار هم نگه نمی دارند و تب ارز مجازی کل دنیا را گرفته است ریال که جای خود را دارد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
به امید روزی که ایران با کل جهان مراودات مالی عادی داشته باشه،تا بساط دلالی و دلال بازی جمع بشه،در کل از استرسی که به دلال های عزیز وارد میشه،لذت میبرم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
خیلی جالبه بیاد توی بورس ایران که روزی پونزده هزار تا میریزه سرمایه گزاری کنه بعد تازه اقامت ایران رو بهش بدین؟

یعنی هم ضرر کنه هم مجبور بشه توی ایران زندگی کنه؟

من حاضرم همین سرمایه گزاری رو توی بورس بکنم ولی عوضش بتونم از ایران برم

من باختم!!! بدم باختم !!! من دارم به قهقرا میرم "فقط بزاررررررین بررررم من"
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اگه راست میگید یک کاری کنید به درد بخور ها از ایران نروند برگردوندن سرمایه دار ها پیشکش تون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
حباب مسکن و خودرو یکدفعه خواهد ترکید و سقوطی وحشتناک را تجربه خواهد کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
بعد انتخابات همه چیز دوبل میشه
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
باش تا صبح دولتت بدمد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
نصف میشه حداقل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
عزیزانی که منفی دادین،فازتون دقیقا چیه؟؟؟
رئیس صنف مفتخوران ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
همه مشاغل یک روز به نامشونه........... لطفا یک روز هم بگذارید به نام دلال مفتخور
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
یکیشون پیدا شد.منفی داد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اینها تا دلار داره میاد پایین،سریع دست به کار میشن و میگن آی ملت به هوش باشید که دولت می خواد دستوری دلار را بیاره پایین و به شما ضرر بزنه.،یه وقت نفروشیدا!!!
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
با این وضعیت دلار شاخص تا 800 هزار واحد به راحتی سقوط میکنه ضمن اینکه اعتماد مردم به بورس کاملا از دست رفته و قابل بازگشت نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
بورس عزیزم:بریز داداش ما دیگه به ریختنت عادت کردیم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
تو که زبونش رو بلدی بهش بگو یه چند لحظه نریزه من بفروشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
حتی دیگه مردم افغانستانم حاضر نیستن اقمت ایرانو بگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اقامت پنج ساله ایران، ۰خخخخخخخخخخخخخ
نکنه فکر کردید مردم سوییس سر و دست میشکنن که بیان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
مردم خودتون دارن پول جمع میکنن که برن، فکر کردید کی بلند میشن پول بده بیاد اینجا.
دیگه توهمم حد و اندازه داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
كسي كه از واقعيت علم اقتصاد خبر داشته باشه و آينده را بتونه پيش بيني كنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اقامت پنج ساله در ایران
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
من هیچی نمیگم
روز خوبی داشته باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
واردات خودرو با تعرفه باید ازاد شود تا رقابت شکل گرفته و انحصار رفع شود. برای دولت هم در امدهای مالیاتی خوبی دارد و برای خودرو سازان انگیزه رقابت
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
جوک سال که نه جوک قرنه که خارجی بیاد ایران با زن و بچه تازه یه پولی هم بیاره. الان ایرانیها خودشون دارند هزاران دلار خرج می کنند که فرار کنند از دست این شرایط
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
با این اوضاع سیاسی روز به روز وضع بورس بد تر خواهد شد
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
خخخخ خداییش خیلی با نمکن اینا یعنی طرف هم پول بده هم مجبور بشه توی ایران زندگی کنه
حتما بیشترین متقاضی هم از کشور سوئیسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
کدوم خارجی میاد توو بورس ایران سرمایه گذاری کنه و اقامت ایران رو بگیره؟ مگه دلش میخواد دو سره ضرر کنه؟
ناشناس
|
Italy
|
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
"اعطای مجوز اقامت ۵ ‌ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی"


ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
ریزش بورس هنگامی ریزش واقعی و منفی است و جای نگرانی دارد که ما ریزشی در دلار و خودرو و مسکن نداشته باشیم و لذا ریزش فعلی بورس که همزمان با ریزش دلار و مسکن و خودرو است جای نگرانی ندارد چون همزمان با ریزش بورس با ارزش شدن پول ملی را داریم که باعث جبران ریزش می شود.
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
دانشمند شما نبودی که پارسال ن.بل اقتصاد را بردی،؟یک چند ماهی صبر کن وقتی کل ارزهای وارده به مملکت تبدیل به ارز دیجیتال شد ازت می پرسم دلار چنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
دلار باید بیاد روی نرخ سال ۱۳۹۰ تا اقتصاد بگردد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
خذا پدر محمودو‌بیامرزه ۶سال دلارو ثابت ۱۰۰ نگه داشت حداقل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
فراموش کردید که ایشان هم نسبت به دوره قبل از خودش دلار را سه برابر کرد؟؟هر رئیس جمهور دیگری هم بیاید بعد از ۴ سال این کار را خواهد کرد. باور نمی کنی ؟ صبر کن خواهی دید
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اخبار ایران داره کم کم شبیه جوک میشه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اقامت ۵ ساله ایران به چه دردی میخوره، تازه ۲۵۰ هزار دلار هم طرف باید سرمایه گذاری کنه. بیشتر به جوک شباهت داره. واقعا حال این آقایان خوبه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اگر راست می گویند و به فکر کردم هستند ، قیمت مسکن را به قیمت دو سال پیش برگردانند.
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
دوست محترم، وقتی کیسه 50 کیلویی سیمان از 8 تومان رسیده به 20 تومان، یا گچ و رنگ و چوب با دلار رفته بالا چطور توقع داری سازنده قیمت رو با شما با دلار 5 تومانی حساب کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
این همه افغانی و پاکستانی به صورت غیر مجاز و قاچاق دارن تو کشور بدون هیچ پیگرد و دردسری با بهترین شرایط زندگی میکنن
اونوقت چرا باید مجوز اقامت بگیرن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
و کلی پول هم از کشور خارج می کنند
تنگسیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
پیشنهاد میکنم بهتر بگید هر ایرانی 250 هزار دلار در بورس سرمایه گذاری کنه اقامت یک کشوری براش جور میکنید مطمئن باشید از همه بورس های دنیا جلو می زنید
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اقامت پنج ساله ایران، مردم خود ایران دارند از ایران سرمایشون رو میبرند و از ایران دارند مهاجرت می کنند بعد چی باعث شده فکر کنین یه خارجی با این شرایط مالی ما که یکیش همین FATF هست حاضر به سرمایگذاریه داخل ایرانه؟؟؟؟ همین FATF خودش به تنهای مانع سرمایگذاریه چون درامد فرضی حاصل از این سرمایگذاری رو نمی تونه از ایران ببره اگر ببره باید ثابت کنه پولشویی نیست! شرکتهای خارجی حتی نمی تونن 100 دلار به برنامه نویس داخل ایران پول بدن چون به مشکل می خورند این حرفها همش شعار و دکانه
جون مایک فیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
۱۰۰۰ دلار بفرسم ایران توسط بانک مرکزی تبدیلش کنم به ۲۱ میلیون تومان سهام بخرم بعد از یکسال سهام میفروشم ۱۰ میلیون و با دلار ۴۰ تومانی سال آینده سرمایه ۱۰۰۰ دلاریم میشه ۲۵۰ دلار ، ببخشید مگر مغز ...خوردم
kh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
آقا چرا جک تعریف میکنین مردم ایران اگر راهی داشتن حتما و بدون تردید فرار میکردن حالا شما داری دم از سرمایه گذاری و اقامت اونا میزنین.
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
اول اینکه این دوتا موضوع یعنی نادان بودن و 250 هزار دلار داشتن نقیض هم هستند یعنی یا ادم باید نادان باشدکه در اینصورت بعید نیست حاضر باشد اقامت ایرانی بگیره یا بر عکسش ادم عاقلی هست و 250 هزار دلار دارد و اقامت ایرانی حتی به مخیله اش هم نخواهد آمده چه برسه اقدام کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
ای وای چقد خندیدم!
اقامت پنج ساله خخخخخخخخخخ
کی میاد آخه تازه شرط و شروط هم براش میذارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
ما هر چه داریم حاضریم ده درصد زیر قیمت عرضه اولیه بفروشیم ولی کسی خریدار نیست که نیست. خارجی ها اگر بخرند حرفی نیست به جای پنج سال ده سال در ایران بمانند اصلا اینقدر در ایران بمانند که سرمایه شان در بورس به ده درصد عرضه اولیه برسد.
مرتضی زنجانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
بله مردم دنیا حتما میان ایران بری سرمایه گذاری و اقامت ، فقط مطمئنم اونایی که میان یه تختشون مطمئنا کمه
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
مردم خوش خیال فکر میکنند که قراره بعد از برجام یا بعد از دولت روحانی دلار برگرده به ده تومن و پونزده تومن. ولی هر کسی که کمی سرش توی حساب باشه و ارقام پولهای بدون پشتوانه ای که در این مدت چاپ شده رو بدونه، متوجه میشه که اینها همش خواب و خیالی بیش نیست. شاید دولت با دلار پاشی دم انتخابات قصد تهییج احساسات مردم رو داشته باشه ولی مطمئنا یک مقطع کوتاه خواهد بود و دوباره به قیمتهای بالا 25 تومن میرسه. این خط و این نشون. مملکتی که روزانه سه هزار میلیارد تومن پول بی پشتوانه و بدون تولید خلق میکنه به همون نسبت هم ارزش پولش داره کمتر و کمتر میشه. منتها اینجا دلار رو سرکوب میکنند دو سه سال و یهو دو برابرش میکنند. این عادت همیشگیشون شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
250 هزار دلار بدید پاسپورت بی اعتبارترین کشور دنیا را بگیرید. با این پول اقامت کانادا میشه گرفت عمو.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
ایران بهشت دلالان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
مردم هزار بار گزيده شدند اين بار پول پاشي جواب نمي دهد حتي بردن شاخص بورس به 10 ميليون هم جواب نخواهد داد. اعتمادي نمانده است. ...
ناشناس
|
France
|
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
کمک......هر چی سویسی ...آلمانی...فرانسیه....صف کشیدن بیان ایران....بدبخت شدیم.....دیگه برای کسی جا نمیمونه...تازه گفتن...۲۰۰ هزار دلار چیه...۵۰۰ تا میدیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو تنفیذ حکم ریاست جمهوری ارشا اقدسی محمدرضا گرایی محمدهادی ساروی