بازدید 40264
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون دولت به متضرران صندوق پالایش یکم سهام جدید هدیه می‌دهد، سهام آسیا اقیانوسیه نوسان کردند، افت قیمت طلا در آستانه اجلاس فدرال‌رزرو، تثبیت قیمت نفت خام پس از جهش دیشب قیمت‌ها، قیمت مس تا آستانه ۱۰ هزار دلار پیش رفت و دومین صعود متوالی دلار در معاملات خارجی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۴۸۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰ 28 April 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون دولت به متضرران صندوق پالایش یکم سهام جدید هدیه می‌دهد، سهام آسیا اقیانوسیه نوسان کردند، افت قیمت طلا در آستانه اجلاس فدرال‌رزرو، تثبیت قیمت نفت خام پس از جهش دیشب قیمت‌ها، قیمت مس تا آستانه ۱۰ هزار دلار پیش رفت و دومین صعود متوالی دلار در معاملات خارجی را در بر دارد.

ادامه سبزپوشی سهام در آخرین روز هفته

در حالی که روز گذشته، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۵ هزار و ۷۲۰ واحدی معادل ۱.۳۲ درصد به یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۷۶ واحد رسید، امروز و در لحظه انتشار این پیمانه، نماگر کل بورس با رشد بیش از پنج هزار واحدی همراه شده است. /جزئیات بیشتر

دولت به متضرران صندوق پالایش یکم سهام جدید هدیه می دهد

رییس سازمان بورس با بیان اینکه ٣۶٠٠ فرد حقیقی و حقوقی خارجی در بازار سرمایه حضور دارند، افزود: افرادی که ٢۵٠ هزار دلار در ایران سرمایه گذاری کنند، اقامت می‌گیرند؛ این در حالی است که تاکنون اجازه سرمایه گذاری در بورس برای آنها دیده شده است. دهقان دهنوی ادامه داد: اگر فرد سهام هم بخرد، با درخواست اقامت او در ایران موافقت خواهد شد. وی در خصوص ضرر سهامداران از عرضه دارایکم و پالایش یکم گفت: سهامداران پالایش یکم ضرر کردند به خصوص اینکه مردم انتظار ندارند از خرید از دولت ضرر کنند؛ ضمن اینکه بورس از همه ناشران عرضه اولیه انتظار داریم اجازه ندهند تا یک سال قیمت سهام آن از نرخ اولیه کمتر شود؛ این در حالی است که به میزان ضرری که کرده اند از سهام پالایش یکم یا سایر صندوق‌ها به آنها سهام داده شود.

تصمیمات جدید بانک مرکزی برای حمایت از بورس

همتی رئیس کل بانک مرکزی شب گذشته در یادداشتی در فضای مجازی اعلام کرد:رییس کل بانک مرکزی از موافقت این بانک با تصمیماتی از جمله اعطای تسهیلات به کارگزاری‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و اصلاح نرخ تسعیر دارایی‌های ارزی بانک‌ها در راستای حمایت از بازار سرمایه خبر داد. امروز دو جلسه مفصل درخصوص بورس داشتیم؛ یکی در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و در حضور رئیس محترم جمهور و دیگری جلسه‌ای در مجلس شورای اسلامی در حضور رئیس محترم مجلس. اراده جمعی دولت و مجلس، حمایت از بازار سرمایه و اقدام برای افزایش اعتماد سهامداران به بازار بورس است. تصمیمات متخذه درجهت حمایت از بورس خصوصا سهامداران خرد بود. مجاز بودن بانک‌ها در اعطای تسهیلات به کارگزاری‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری، پیشنهاد مستثنی شدن بانک‌ها از قانون رفع موانع تولید در خرید سهام بورسی غیر مدیریتی، فروش ۲۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و پرداخت معادل ریالی آن به صندوق تثبیت سهام و نیز اصلاح نرخ تسعیر دارایی‌های ارزی بانک‌ها، مواردی از موافقت‌های بانک مرکزی بود.

سهام آسیا اقیانوسیه نوسان کردند

سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، چهارشنبه، در حالی دچار نوسان شدند که سرمایه‌گذاران داده‌های اقتصادی ژاپن و استرالیا را هضم می‌کردند. گزارش های دولتی نشان داد که فروش خرده‌فروشان ژاپن در ماه مارس با رشد سالانه ۵.۲ درصدی روبرو شده است. طبق داده‌های اداره آمار استرالیا، شاخص قیمت مصرف‌کننده استرالیا در ماه مارس ۰.۶ درصد رشد کرده است. جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۱۵ درصد رشد کرد و نیکی ژاپن ۰.۳۶ درصد بالا آمد. در بازار چین کامپوزیت شانگهای با افت اندک ۰.۰۴ درصدی روبه رو شد؛ اما هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۱۳ درصد رشد کرد. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۴۸ درصد به ارزش خود افزود، در حالی که کوسپی کره‌جنوبی با سقوط ۰.۹۶ درصدی روبه رو شد.

افت قیمت طلا در آستانه اجلاس فدرال‌رزرو

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، در حالی مجدداً افت کرد که ارزش دلار در آستانه اجلاس سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو تقویت شده است. تا ساعت ۹:۱۵ به وقت تهران، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا ۰.۲۹ درصد افت کرد و به ۱٫۷۷۱.۵۶ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰.۴۴ درصد افت کرد و به ۱٫۷۷۰.۹۰ دلار رسید. این پایین‌ترین قیمت طلا در یک هفته اخیر است. در آستانه اجلاس سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو، سود اوراق قرضه آمریکا به بالاترین سطح از ۱۵ آوریل جهش کرد و باعث شد دلار ۰.۱ درصد در مقابل ارزهای مهم جهان تقویت شود. افزایش ارزش دلار باعث می‌شود قیمت طلا برای دارندگان ارزهای غیر دلاری گران‌تر تمام شده و تقاضا برای خرید آن کاهش یابد. تحولات امروز بازار در حالی صورت می‌گیرد که انتظار نمی‌رود اعضای فدرال‌رزرو در این اجلاس خود تصمیم مهمی بگیرند. قیمت خرید نقدی هر اونس نقره در بورس نیویورک هم با سقوطی ۱.۲۳ درصدی به ۲۶.۰۸۵ دلار رسید.

تثبیت قیمت نفت خام پس از جهش دیشب قیمت‌ها

قیمت نفت خام در معاملات امروز، چهارشنبه، به دنبال جهش قیمت‌ها در معاملات دیشب که در واکنش به تصمیم اوپک پلاس رخ داده بود، تثبیت شد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت که دیشب ۱.۱۷ درصد جهش کرده بود و به ۶۶.۴۵ دلار رسیده بود، امروز تا ساعت ۹:۰۶ به وقت تهران در ۶۶.۴۸ دلار تثبیت شد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، که دیشب ۱.۶۳ درصد جهش کرده و به ۶۲.۹۴ دلار رسیده بود، صبح امروز در ۶۲.۹۷ دلار تثبیت شد. اینکه اوپک پلاس در اجلاس خود تغییری در تصمیمات قبلی خود ایجاد نکرد و همچنان قرار شد، از اول ماه می تولید خود را به تدریج افزایش دهد، این حقیقت را به سرمایه‌گذاران نشان داد که اوپک پلاس تأثیر تشدید پاندمی کرونا در هند را بر تقاضای نفت خام زودگذر و موقت تخمین زده است. بنابراین خوش‌بینی محدودی که در بین سرمایه‌گذاران به وجود آمد قیمت‌ها را بالا برد.

قیمت مس تا آستانه ۱۰ هزار دلار پیش رفت

روند صعودی مبهوت کننده قیمت مس به سمت مرز ۱۰ هزار دلار تحت تاثیر تدابیر محرک اقتصادی، اجرای برنامه های واکسیناسیون کووید ۱۹ و وعده های اقلیمی دولتها که چشم انداز احیای اقتصادی را تقویت کرده است، در معاملات روز سه شنبه شتاب گرفت.

مس که معیاری برای سنجش اقتصاد جهانی است، از برنامه های محرک اقتصادی و وعده های اقلیمی دولتهای جهان بهره برده و پرچمدار صعود فلزات شده است. تقاضای سرمایه گذاران برای خرید در قراردادهای مس بازار بورس شانگهای به بالاترین میزان در بیش از یک سال اخیر رسید. ویوک دهار، تحلیلگر بانک کامن ولث استرالیا در یادداشتی با اشاره به شاخصهای تولید صنعتی و تولید در سراسر جهان، نوشت: آمار اقتصاد کلان همچنان به وجود تقاضای قوی برای مس اشاره دارند.

قیمت مس در بازار فلزات لندن حداکثر ۲.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۹۶۵ دلار در هر تن رسید که بالاترین سطح از مارس سال ۲۰۱۱ بود اما تا ساعت دو و نیم بعدازظهر به وقت لندن، به ۹۸۲۷ دلار عقب نشینی کرد. قیمت مس در فوریه سال ۲۰۱۱ به ۱۰ هزار و ۱۹۰ دلار در هر تن صعود کرده بود که بالاترین رکورد همه زمانها بود. آلومینیوم هم در بازار لندن پس از این که به بالاترین قیمت در سه سال گذشته صعود کرد، عقب نشست.

دومین صعود متوالی دلار در معاملات خارجی

ارزش دلار جهانی در مقابل بیشتر رقبا برای دومین روز متوالی بالا رفت. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۹۰۳ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۴ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)

نوسان قیمت دلار در کانال ۲۳ هزار تومان

بازار ارز در پنجمین روز هفته، شاهد ادامه نوسان دلار در کانال بیست و سه هزار تومانی است، به گونه‌ای که در حال حاضر هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های مجاز به نرخ ۲۲۷۷۷ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۳۲۳۷ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود. هر یورو نیز در این صرافی‌ها به نرخ ۲۷۴۲۳ تومان از مردم خریداری و به نرخ ۲۷۹۷۷ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود.

عقبگرد قیمت مسکن در شهر تهران؛ فرمان هدایت ملک باز‌ها چرخش کرد

انتشار گزارش رسمی بانک مرکزی ازتحولات بازار مسکن شهر تهران در نخستین ماه ۱۴۰۰ طی روز گذشته نشان داد، در ماه ابتدایی امسال، فرمان هدایت ملک باز‌ها چرخش کرد؛ به این معنی که بازار ارز، سکه و سهام به عنوان عوامل بیرونی تاثیرگذار بر بازار ملک برخلاف چندماه گذشته که در مسیر افزایشی حرکت می‌کردند با چرخش ۱۸۰ درجه‌ای، بازار مسکن را نیز به مسیر جدیدی هدایت کردند؛ مسیری که باعث سکته کامل در بازار مسکن شد. بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد میانگین قیمت هرمترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران طی یک ماه فروردین، با یک کانال عقبگرد، به سطح ۲۹ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسیده است. به این ترتیب تورم ماهانه بازار املاک منفی ۱/ ۳ درصد ثبت شده است، در حالی که در اسفندماه میانگین قیمت آپارتمان در شهر تهران در کانال ۳۰ میلیون تومان قرار داشت و تورم ماهانه معادل ۷ درصد بود، اما اکنون نزدیک به یک میلیون تومان میانگین قیمت مسکن در هر مترمربع، کاهش پیدا کرده است. بررسی روند قیمتی و تورم ماهانه املاک طی چند سال اخیر نشان می‌دهد، تورم ماهانه منفی ۳ درصد در فروردین ماه ۱۴۰۰، بیشترین افت قیمت مسکن از شهریور سال ۹۸ تاکنون است.

رشد قیمت مسکن در آمریکا اوج گرفت

فاکس بیزینس: به دنبال کاهش شدید در بخش عرضه مسکن، متوسط رشد قیمت خانه ها در بزرگ ترین اقتصاد جهان در ماه فوریه به بالاترین سطح خود در ۱۴ سال اخیر رسیده است. در بازه زمانی ۱۲ ماهه، رشد قیمت مسکن در ۲۰ شهر بزرگ آمریکا ۱۲.۲ درصد اندازه گیری شده که این رقم نسبت به بازه مشابه ماه قبل ۰.۲ درصد افزایش داشته است. از ۲۰ شهر بزرگ آمریکا متوسط قیمت مسکن در ۱۹ شهر در ماه فوریه به نسبت ماه قبل افزایش پیدا کرده است. شهر فونیکس در ایالت آریزونا رکورددار افزایش قیمت در این بازه بوده است تا جایی که رشد ۱۷.۴ درصدی قیمت مسکن در این شهر در یک سال اخیر به ثبت رسیده است. شهر سن دیگو در کالیفرنیا با ۱۷ درصد افزایش و سیاتل در واشنگتن با رشد ۱۵.۴ درصدی در رده های بعدی قرار دارند.  

کریگ لازارا- مدیر اجرایی در موسسه اند پی دی جی آی- گفت: اثر کرونا روی بخش مسکن کاملا محسوس باقی مانده است و خریداران با انگیزه بیشتری به دنبال خرید خانه هستند، در حالی که عرضه مسکن به دلیل مشکلات مواد اولیه کاهش یافته است. این افزایش قیمت در حالی رخ می دهد که فروش خانه ها در این کشور کاهش یافته است. داده های منتشره نشان می دهند که در ماه فوریه ۶.۲۲ میلیون واحد مسکن در این کشور معامله شده اند که نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش کلی خانه های معامله شده، میزان فروش خانه های جدید نسبت به ماه قبل ۹ درصد افزایش داشته است.  

صادرات گاز آذربایجان به ترکیه متوقف شد

یک منبع اعلام کرد که انتقال گاز میدان فراساحلی شاه‌دنیز جمهوری آذربایجان به ترکیه به‌دلیل انقضای این قرارداد متوقف شده است. بر اساس این قرارداد که سال ۲۰۰۱ میلادی امضا شده بود، آذربایجان سالانه ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می‌کرد. این منبع گفت: مذاکرات شرکت بوتاس ترکیه و شرکت تأمین گاز آذربایجان (AGSC) که نماینده کنسرسیوم شاه‌دنیز است، برای تمدید قرارداد ادامه دارد، اما صادرات گاز به‌ دلیل پایان مهلت قرارداد در ۱۶ آوریل (۲۶ اردیبهشت‌ماه) متوقف شده است. به گفته این منبع، آب و هوای بهاری ترکیه، تقاضای گاز در این کشور را کاهش داده و وجود گزینه‌های دیگری برای واردات - مانند تک‌محموله‌های ال‌ان‌جی - به معنای آن است که توقف صادرات گاز جمهوری آذربایجان به احتمال زیاد مشکلی ایجاد نمی‌کند، بنابراین، هیچ فوریتی برای تمدید قرارداد وجود ندارد. دو منبع دیگر اظهار کردند: با توجه به روابط نزدیک جمهوری آذربایجان و ترکیه، این قرارداد به احتمال زیاد تمدید می‌شود، اما مفاد آن با قرارداد پیشین متفاوت است. /مهر

ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی چقدر شد؟

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۰۷۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۰۷ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۵۴ هزار و ۹۳۰.۳۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۴ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۶۳۷.۰۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۵۴ درصد افزایش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۶.۹۰ درصد افزایش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۵۶۴.۱۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۳۹ درصد افزایش

۴- ریپل

قیمت: ۱.۳۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۹۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۲۵ درصد افزایش

۵- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۶- کاردانو

قیمت: ۱.۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۷۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۹۱ درصد افزایش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۶۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۴.۲۷ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۳۳.۸۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۹۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۴۳ درصد کاهش

۹- یونی سواپ

قیمت: ۳۹.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۰۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۰ درصد افزایش

۱۰- لایت کوین

قیمت: ۲۵۷.۳۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۵۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۳۷ درصد کاهش

 

 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۲
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
خدا بخاد با اجرای قانون مالیات خانه های خالی، قیمت مسکن ارزان میشه. بابا مصالح مگه چند درصد قیمت خانه را شامل میشه، که شده بهانه دلال‌ها، خب تابناک پیگیری کن تابناک
پاسخ ها
مرد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
به همین امید باشید ارزون که نمیشه هیچ گرونتر هم میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
مصالح چند درصد قيمت ملك رو شامل ميشه؟؟؟؟ خونه رو با چي ميسازن؟
بی طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
افزایش قیمت مسکن نهایتا در جایی باید متوقف شود. فقط کسایی می تونن مسکن بخرند که مسکن یا ملک دیگری را فروخته باشند. با حقوق و وام کسی توانایی خرید مسکن با این قیمت ها را ندارد. این دوره موقتی است ولی در نهایت آنهایی که می بایست جیب خود را پر از پول می کردند به هدف خودشان رسیده اند. چرا در سرزمینی با این وسعت، زمین مسکونی تا این اندازه باید گران باشد!!!!
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
بیش از 95% قیمت مسکن کاذب خیالی است و هیچ وقت خریدار پیدا نمی کنه مگر ریزش شدید و سقوط آزاد.
هیچ خریداری بالاتر از ارزش واقعی مسکن برای خرید مسکن هزینه نمی کند.
قیمت واقعی مسکن یک هزارم قیمتهای کاذب خیالی است!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
تو این ۴۲ سال نمودار تورم رو نگاه کن بعد اظهار نظر اقتصادی کن کارشناس اقتصادی
متذکر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
ناشناس 05:13!
نگاهت به قیمتهای کاذب خیالی مسکن جنبه علم اقتصادی ندارد بلکه سودجویانه و فرصت طلبانه است!
تنها کاری که امثال تو با سو استفاده از وضعیت مسکن و اقتصاد کشور کردید فقط سودجوئی بوده نه رفتار براساس علم اقتصاد!
وقتی قیمت مسکن در آذر سال 96 به یکباره 10 برابر میشود و در سالهای بعد نیز هر ساله همان قیمت کاذب خیالی شده چند برابر میشود نشان از علم اقتصاد ندارد! و حتی براساس تورم ادعائی امثال تو افزایش نیافته است که بخواهیم این قیمتهای کذائی را معقول و براساس تورم بدانیم!
تنها کاری که با همراهی املاکی ها دلال کرده اید فقط خواباندن صنعت ساخت مسکن بوده که می توانسته هزاران شغل ایجاد کند و یا به آنها رونق ببخشد.
حتی اگر از نظر امثال تو این قیمتها براساس تورم باشد بازهم چنین قیمتهائی هیچ وقت خریدار نخواهد داشت!
قیمت مسکن می تواند از دو راه تعیین شود:
1- براساس هزینه تمام شده ساخت مسکن
2- تعیین قیمت در معامله که هیچ وقت خریدار چنین قیمتهائی را قبول نخواهد کرد و به سود و زیاد فروشنده و یا سازنده اعتنا نخواهد کرد و قیمتی را خواهد دادکه بسیار پائین تر از حتی هزینه ساخت خواهد بود که یک هزارم قیمتهای کاذب خیالی بسیار واقعی تر است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
05:13!
خیالت راحت وقتی قیمتهای سال 96 هیچ خریداری نداشت روی این قیمتهای توهمی حتی تو خواب هم صاحب باز نکن شاید بتوانید با قیمتهای سال 86 کمی مشتری جلب کنید.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
یعنی خوشم میادددد داد می زنید که آی قیمت مسکن توی آمریکاااااااا افزایش پیدا کرد اونجا تو یه سال اونم بعد از سالها اگه به 20 درصد برسد اما اینجا تو یه سال 200 درصد افزایش قیمت داریم
ناشناس
|
Australia
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
گیرم که وضعیت بورس به حالت عادی برگشت. جبران خسارات این یک ساله چی می شه؟ ما هم از سهام عدالت و هم صندوق سرمایه گذاری و.. ضررهای میلیونی داشتیم. این ها چه جوری جبران میشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
کشوري که به توليد بها داده نشود لابد دلالي ها با توسل با هر دوز کلکي برنده اند و انچه در ملک و لابيهايشان را مي بينيم يا در لابيهاي رباي بانکي به گونه ديگر ميشود و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
ارزش واقعي دلار حدود 26 و 27 تومان است قيمتهاي پايين فقط يک نوع براي جمع اوري دلار از بازار است و مصنوعي نگه داشتن قيمت ان است به همين جهت در بازار ما افت قيمت نداريم که روز بروز قيمتها يا بالاتر يا قيمتهاي بالاي کنوني تثبت ميشود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
عجب دلال خوبی هستید شما!
ناشناس
| Romania |
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
متاسفانه واقعیت همینه،...با این حجم نقدینگی که دولت ایجاد کرده و هر روز داره ایجاد میکنه ،در بهترین حالت حتی با احیای برجام ،قیمت دلار تا آخر سال حدود ۲۷ تومن خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
قیمت دوج کوین تا سال دیگه به 250 دلار میرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
هر خبر خوبی هم بدید ما رای بده نیستیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
عقبگرد قیمت مسکن؟ شوخی جالبی بود و ما که ارزونی ندیدیم ولی اگر قیمت زمین و مصالح رو ببینیم میفهمیم بزودی دوباره جهش قیمت خواهیم داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
هر قیمت خیالی میشه دادم مهم اینکه این قیمتها خریدار نداره حالا تو هرچی دوست داشتی جهش بده آخر سر باید جهش قیمتی منفی بدید تا ضرر کم بکنید!
اگه تونستی با 50 برابر پائین تر ملکتو بفروشی بفروش تا کل سرمایت به باد رفته! عجله کن وقت زیادی ندارید!!!
لیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
چطوری مسکن ارزان میشه وقتی حقوق کارگر بنا مجوز و پروانه ی ساختمان مصالح هر روز داره گرونتر میشه ؟؟ با این خبرها فقط ساخت و ساز را راکد می کنید. کارگرهای ساختمانی بیکار میشن . وگرنه برای سرمایه دار چه فرقی می کنه کجا سرمایه گذاری کنه ؟ سرمایه گذاری در مسکن کم باشه عرضه کم میشه دوباره قیمتها اوج می گیره اون وقت میگید همش حبابه ... درستش اینه که کاری کنید قیمت مصالح و لوازم جانبی و بقیه موارد مورد نیاز در ساختمان سازی ثابت بمونه تا قیمت مسکن هم ثابت بمونه . با این اخبار هم خریدار و هم سازنده را در بلاتکلیفی قرار میدید.
کامیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
واقعا سازمان اصناف مسکن رسیدگی نمیکند و هرکسی به هر قیمتی ملک خود را برای رهن و اجاره با قیمت بالا میدهد و همینطور قیمتهای خرید و فروش ملک در تهران سرسام آور شده . با کمنرین قیمت میتوان در کشورهای همسایه خانه خرید با بهترین متریال و امکانات .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۹
باید هم مسکن سکته کامل بزنه چون خونه ای که من سال ۹۶خریدم صد میلیون در تهران الان یک میلیارد پانصد میلیون شده این کارمافیای بانکی ها بوده همه مردم میدونند. و الان هم که کسی نمیخره و ۱۵درصد ریزش داره با اخبار کذب بانکی سه درصد ریزش اعلام میکنند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین دعای روز بیست و هفتم رمضان