تائو تیان چینی با دو کیلو بیشتر از سهراب، طلای آسیا را به سینه زد و نشان داد اگر سهراب در شرایط آماده خود بود، حتی در ۳۲ سالگی و اوج دردهای ناشی از مصدومیت و جراحی هم حریف پهلوان ایرانی نمی‌شد.

مرادی رکورد ۱۷۴ یک ضرب، ۲۱۰ دوضرب و مجموع ۳۸۴ کیلوگرم را به ثبت رساند و در آسیا صاحب برنز یک ضرب، نقره دوضرب و نقره  شد. او مجموع امتیازات خود را به عدد ۳۰۸۹ رساند و توانست از کیانوش رستمی و وزنه بردار چین تایپه پیش بیفتد اما همچنان در رقابت با وزنه بردار قرقیز عقب است و تنها فرصت باقی مانده او در کلمبیا و سه هفته آینده است؛ فرصتی که به نظر نمی رسد موجب بهبود جدی رکوردهای قهرمان سرشناس ایرانی شود.

در حال حاضر  امتیاز وزنه بردار قرقیز ۳۲۱۸، چین تایپه ۳۰۶۶ و کیانوش رستمی ۳۰۱۴ است. از این چهار وزنه‌بردار هر کس که بیشترین امتیاز را بیاورد به عنوان سهمیه آسیا راهی المپیک می‌شود و سه وزنه‌بردار دیگر با بازی های توکیو وداع خواهند کرد که در حال حاضر شانس وزنه‌بردار قرقیز بیشتر است.

امروز رقیب تایوانی با اوت کردن در حرکت یکضرب و سه بار ناکامی در وزنه ۱۷۰ کیلو، امیدها را افزایش داد اما سهراب نتوانست به نزدیکی رکوردهای سابق خود هم برسد. در این میان درخشش وزنه بردار کره جنوبی و افزایش هشت کیلویی رکورد یکضرب وی، سهراب و مربیان ایرانی را شوکه کرد.

شانس سهراب مرادی برای کسب سهمیه المپیک ابتدا به عملکرد وزنه بردار قرقیزستان بستگی دارد که فردا در دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه می زند و مشخص می شود تا چه اندازه از لحاظ امتیازی عقب می ماند و سپس اینکه باید دید در گزینشی المپیک کلمبیا به رکورد مد نظر می رسد یا خیر!

*عملکرد مرادی به شرح زیر است؛

حرکت یک ضرب

مرادی در اولین حرکت یک ضرب، ۱۷۰ کیلوگرم را به خوبی بالای سر برد.  او در حرکت دوم برای مهار وزنه ۱۷۴ کیلوگرم روی تخته آمد که این وزنه را انداخت. این اتفاق در حالی افتاد که بین حرکت اول و دوم او فاصله زیادی افتاد و حتی یک بار اشتباه روی تخته آمد و برگشت. 

در حرکت سوم دوباره پشت وزنه ۱۷۴ کیلوگرم قرار گرفت که این بار موفق شد این وزنه را مهار کند.

جن پو چن از چین تایپه با مرادی برای کسب عنوان بهترین وزنه بردار آسیا و گرفتن سهمیه المپیک رقابت داشت. در حرکت اول، دوم وسوم ۱۷۰ کیلوگرم را انداخت و از جدول یک ضرب  و مجموع مسابقات حذف شد. به این ترتیب امتیازی را نمی تواند برای کسب سهمیه المپیک بگیرد.

تائو تیان رقیب نامدار مرادی از چین نیز در این مسابقه حضور داشت که البته مرادی به فکر رقابت با او نبود. تیان رکورد ۱۷۵ در یک ضرب را ثبت کرد.

حرکت دوضرب

مرادی در اولین حرکت دوضرب ۲۱۰ کیلوگرم را مهار کرد. مرادی که به دنبال افزایش رکورد مجموع خود بود در دومین حرکت پشت  وزنه ۲۲۰ کیلوگرم قرار گرفت، ولی وزنه را از پشت سر انداخت. 

مهار وزنه ۲۲۰ کیلوگرم برای مرادی بسیار مهم بود و در حرکت سوم که روی تخته آمد، اما متاسفانه این وزنه را انداخت و هر چند نقره دوضرب و مجموع را گرفت، نتوانست حداکثر امتیازی که لازم داشت را کسب کند.

مدال آوران دسته ۹۶ کیلوگرم قهرمانی آسیا
۱- تائو تیان از چین  با رکورد۱۷۵ یک ضرب، ۲۱۱ دوضرب  و مجموع ۳۸۶ کیلوگرم (۳ مدال طلا)
۲-  سهراب مرادی از ایران با رکورد ۱۷۴ یک ضرب، ۲۱۰ دوضرب  و مجموع ۳۸۴ کیلوگرم (۲نقره دوضرب  و مجموع و برنز یک ضرب)
۳- جانگ از کره جنوبی با رکورد ۱۷۴ یک ضرب، ۲۰۵ دوضرب و مجموع ۳۷۹ کیلوگرم (نقره یک ضرب  و برنز مجموع)
۴- یاماموتو از ژاپن  با رکورد ۱۶۵ یک ضرب، ۲۰۵ دوضرب  و مجموع ۳۷۰کیلوگرم (برنز دوضرب)