یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که انتشار ۲۴ هزار میلیارد تومان اوراق توسط هلدینگ ها، سرآغازی برای حمایت بیشتر از بازار سرمایه است و باید شرکت های بیشتری برای انتشار اوراق قدم بگذارند.
کد خبر: ۱۰۴۷۰۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳ 19 April 2021
به گزارش بورس تابناک، عظیم ثابت با اشاره به هماهنگی های انجام شده به منظور تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه گفت: یکی از مسایلی که هم اکنون وجود دارد این است که انتشار اوراق، بیشتر در دست دولت است؛ دولت با انتشار اوراق، از بازار سرمایه تامین مالی کرده و شرکت ها نمی توانند یکباره  به چنین رقمی دست یابند.
 
وی افزود: شرکت ها به نسبت دولت اوراق کمتری منتشر می کنند و اگر آنها بتوانند اوراقی منتشر کنند و از منابع آن در راستای حمایت از سهامشان استفاده کنند به نفع بازار سرمایه است.
 
این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: ۲۴ هزار میلیارد تومان می تواند سرآغازی برای انجام این کار باشد، چرا که باید شرکت های بیشتری برای انتشار اوراق قدم بگذارند و حتما منابع حاصل را برای حمایت از سهامشان استفاده کنند.
 
ثابت به آثار مثبت این اقدام اشاره کرد و گفت: تصمیم جدید سازمان بورس در جهت حمایت از بازار سرمایه و به منظور کاهش رفتار هیجانی تعدادی از سهامداران گرفته شده که  موجب رشد نقدشوندگی بازار سهام می شود و تا حدودی صف های فروش ایجاد شده را پوشش می دهد.
 
وی بیان کرد: قیمت سهام در بازار بسیار ارزنده است و تنها نقدشوندگی است که تضعیف شده است.
 
این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: در همه کشورها زمانی که تعادل بورس بهم می خورد دولت دست بکار می شود و به حمایت بازار می پردازد، با توجه به اینکه سال گذشته دولت تامین مالی قابل توجهی از بازار سرمایه داشت، انتظار داریم که ۱۰ هزار میلیارد تومانی که اعلام شده ، از صندوق توسعه ملی به بازار تزریق شود تا تعادل به بازار برگردد.
 
ثابت خاطرنشان کرد: بازار سهام نیاز به حمایت جدی دارد و تنها دولت می تواند حمایت پرقدرتی از بازار داشته باشد تا بازار به مدار طبیعی خود برگردد.
 
منبع: سنا
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین دعای روز بیست و پنجم رمضان