بازدید 13434
پیمانه اقتصادی

وزیر اقتصاد: خبر‌های خوشی برای اقتصاد داریم/ پیش‌بینی قیمت نفت در تابستان امسال/ هشدار وزارت صمت به شرکت‌های پخش/ پیش بینی بازار لوازم خانگی در سال ۱۴۰۰/ هزینه آجیل شب عید خانواده‌ها

این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد مثبت تولید ناخالص داخلی صنعت، خطر قاچاق گندم محتمل است؟!، ۵۵ هزار تن روغن به بنادر کشور رسید، باید املاک خود را در سامانه ثبت کنید، رشد بی سابقه قیمت مسکن کانادا در سه دهه اخیر و ادعای فروش روزانه یک میلیون بشکه نفت ایران به چین را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۴۱۷۰۰
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰ 20 March 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد مثبت تولید ناخالص داخلی صنعت، خطر قاچاق گندم محتمل است؟!، ۵۵ هزار تن روغن به بنادر کشور رسید، باید املاک خود را در سامانه ثبت کنید، رشد بی سابقه قیمت مسکن کانادا در سه دهه اخیر و ادعای فروش روزانه یک میلیون بشکه نفت ایران به چین را در بر دارد.

رشد مثبت تولید ناخالص داخلی صنعت

بر اساس آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی، رشد مثبت تولید ناخالص داخلی صنعت در هر سه فصل به ترتیب معادل ۱.۳، ۱۱.۹ و ۹.۸ درصد بوده است. بر این اساس رشد تولید ناخالص داخلی صنعت از ۵۶۸ هزار میلیارد ریال در ۹ ماهه ۱۳۹۸ به ۶۱۳ هزار میلیارد ریال در ۹ ماهه ۱۳۹۹ رسید و رشد ۷.۸ درصدی را تجربه کرد. همچنین بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران رشد مثبت تولید ناخالص داخلی صنعت در دو فصل متوالی تابستان و پاییز به ترتیب معادل ۰.۵ و ۳.۱ درصد در شرایط رکود اقتصادی بوده است. بر این اساس رشد تولید ناخالص داخلی صنعت از ۶۶۹ هزار میلیارد ریال در ۹ ماهه ۱۳۹۸ به ۶۷۴ هزار میلیارد ریال در ۹ ماهه ۱۳۹۹ رسید و رشد ۰.۸ درصدی را شاهد بوده است. همچنین تورم فصلی پاییز به تابستان ۱۳۹۹ از ۳۱.۷ درصد به ۲۱.۸ درصد کاهش یافت. روند شاخص تولید کننده در سه فصل ابتدایی ۱۳۹۹ صعودی بوده، اما سرعت رشد آن در پاییز نسبت به تابستان کمتر شده که از این رو تورم فصلی کاهش یافته است.

پیش‌بینی قیمت نفت در تابستان امسال

رویترز: گلدمن ساچز پیش‌بینی کرده که قیمت نفت برنت به دلیل افزاییش تقاضا در تابستان امسال به بشکه‌ای 80 دلار خواهد رسید. بر اساس این گزارش قیمت نفت قرار بود این هفته پس از نگرانی‌ها درباره کاهش تقاضا در اروپا و نیز تقویت ارزش دلار 9 درصد کاهش یابد اما قیمت‌های آتی نفت برنت در روز پنج‌شنبه 7 درصد افت داشت. قیمت نفت برنت در 8 مارس به بالای 70 دلار در هر بشکه رسید که بیشترین قیمت از زمان آغاز پاندومی کووید ـ 19 محسوب می‌شد. قیمت نفت برنت امروز به بشکه‌ای 63.47 دلار رسیده است. علیرغم کاهشی که در بازار نفت دیده می‌شود اما همچنان گلدمن ساچز انتظار دارد که با متعادل شدن بازار در ماه‌های آینده قیمت افزایش یابد.

در این میان «وال‌استریت بانک» هم گفته است کاهش تقاضا در اتحادیه اروپا و نیز افزایش عرضه نفت از سوی ایران باعث تعادل در بازار نفت خواهد شد که در سه ماهه دوم سال 750 هزار بشکه در روز تراز را مثبت می کن بنابراین انتظار می‌رود که کشورهای موسوم به اوپک‌پلاس برای جبران این مسأله تصمیم جدید بگیرند. گلدمن ساچز اعلام کرده است برآورد می‌کنیم که بازار نفت همچنان با کسری بزرگ 2 و نیم میلیون بشکه در روز علیرغم صحبت‌هایی که درباره افزایش عرضه 700 هزار بشکه نفت ایران هست،‌وجود داشته باشد.

هشدار وزارت صمت به شرکت‌های پخش

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که فروش هرگونه کالا به همراه روغن نباتی از سوی شرکتهای پخش تخلف محسوب می‌شود. صدیف بیک زاده تاکید کرد که این ممنوعیت طی‌ نامه‌ای به انجمن شرکت‌های صنعت پخش ایران نیز ارسال و ابلاغ شده است. به گفته  وی در صورت احراز تخلف فروش هر کالایی به همراه روغن نباتی، مجوز پخش شرکت مربوطه تعلیق خواهد شد. مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت همچنین از شهروندان درخواست کرد تا در صورت مشاهده چنین مواردی، مراتب را به سامانه ۱۲۴، سازمان حمایت و یا سازمان‌های صمت استانی گزارش دهند.

به گزارش ایسنا، اواخر شهریورماه بود که عرضه روغن جامد در فروشگاه ها کم شد و قیمت آن نیز افزایش یافت. کمتر از یک ماه بعد نیز روغن مایع در بازار کمیاب شد؛  به طوری که این کالا یا در مغازه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ نبود یا به هر نفر تنها یک روغن فروخته می شد. اگر چه بنا بر وعده مسئولان مربوطه قرار بود از اوایل دی ماه روغن در بازار توزیع و مشکل این کالای پرمصرف حل شود،  اما به نظر می رسد این وعده در بخش روغن جامد هنوز  عملیاتی نشده است؛  به طوری که اوایل اسفند فروش روغن جامد با کارت ملی خبرساز شد، اما معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت فروش روغن با کارت ملی را تکذیب کرد و از افزایش ۲۵ درصدی تولید روغن خبر داد. با این حال اواخر اسفند بالاخره قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی به وجود مشکلاتی در بازار روغن جامد اذعان کرد و وعده داد که این مشکلات در فروردین ۱۴۰۰ برطرف شود. در این مدت گزارش‌هایی هم از فروش اجباری روغن از سوی شرکت‌ها پخش یا از سوی فروشگاه‌ها به مردم منتشر شد که بر اساس قانون نظام صنفی تخلف محسوب می‌شود.

خطر قاچاق گندم محتمل است؟!

علیقلی ایمانی رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران گفت: بر اساس اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی تعیین قیمت‌های خرید بر عهده شورای گذاشته شده است. این شورا موظف است قیمت های خرید محصولات را نحوی تعیین کنند که علاوه بر تامین هزینه و سود کشاورزان تضمینی برای بقای تولید محصولات و حفظ امنیت غدایی باشد. ایمانی با تاکید بر اهمیت تعیین به موقع و مناسب قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: تعیین به موقع و مناسب قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی علاوه بر تداوم تولید، از خروج محصول از مسیر درست آن جلوگیری می‌کند. وی با اشاره به توقف تشکیل شورای تعیین خرید تضمینی محصولات کشاورزی نسبت به تاخیر در اعلام قیمت خرید تضمینی گندم هشدار داد.

ایمانی با بیان اینکه تا چند روز دیگر برداشت گندم در کشور آغاز می شود، اظهار کرد: آغاز برداشت گندم سالجاری نزدیک است، اما هنوز قیمت آن تعیین تکلیف نشده است و این موضوع می‌تواند خطر خروج گندم از مسیر خرید تضمینی و عدم تامین ذخایر استراژیک را به همراه داشته باشد. به نقل از ایلنا؛ وی پیش بینی کرد با توجه به قیمت بالای گندم در بازار آزاد، قیمت بالای سبوس و کاه گندم این محصول سر از بازار دلالی درآورد. قیمت هر کیلوگرم گندم در بازار آزاد 5 هزار تومان، هر کیلوگرم سبوس گندم 5 هزار تومان و هر کیلوگرم کاه گندم 2 هزار و 500 تومان است در حالی که دولت قبل از اصلاح قانون خرید تضمینی در مهرماه سالجاری قیمت خرید هر کیلوگرم گندم از کشاورزان را 4 هزارتومان اعلام کرد. به گفته وی؛ همچنین خطر قاچاق گندم با توجه به قیمت بالای آن در کشورهای همسایه محتمل است. ایمانی تبدیل شدن گندم به گزینه‌ای برای خوراک دام را از دیگر خطرناک قابل پیش‌بینی برای گندم سالجاری برشمرد. ایمانی عدم تعیین نوع ارز برای واردات نهاده‌های دام برای 6 ماهه دوم سال 1400 را زمینه ساز نگرانی دامداران از آینده بازار نهاده و سوق آن ها به مصرف گندم برای خوراک دام عنوان کرد.

ادعای فروش روزانه یک میلیون بشکه نفت ایران به چین

وال‌استریت ژورنال مدعی شده است چین به طور فزاینده‌ای میزان واردات نفت از ایران و ونزوئلا را افزایش داده است. شرکت آمریکایی کپلر اعلام کرده انتظار می‌رود چین در ماه مارس 918 هزار بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده باشد که بیشترین فروش از زمان تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران طی دو سال گذشته محسوب می‌شود. این شرکت مدعی شده آمارهای ردیابی کشتی‌ها هم این میزان فروش نفت را تأیید کرده و حتی رقم یک میلیون بشکه در روز را اعلام کرده اند. یک کارشناس انرژی در حوزه نفت و رئیس شرکت انرژی آمریکایی گفته است: « اگر ایران یک میلیون بشکه در روز با قیمت فعلی نفت بفروشد هیچ حساسیت و عجله‌ای برای مذاکره با آمریکا نخواهد داشت.»

۵۵ هزار تن روغن به بنادر کشور رسید

معاون فنی گمرک گفت: اکنون ۳۴۵ هزار تن روغن خام در بنادر کشور موجود و منتظر انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص و ورود به کشور است.

پیش بینی بازار لوازم خانگی در سال ۱۴۰۰

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی در روزهای منتهی به عید نوروز اظهار کرد: با اینکه شب عید است روز به روز با کاهش تقاضا مواجه هستیم. در ابتدای سال ۹۹ با شیوع بیماری کرونا بازار لوازم خانگی نیز مانند دیگر صنایع تحت تاثیر قرار گرفت. در ادامه با افزایش قیمت‌ها قدرت خرید مردم هم در حوزه لوازم خانگی رو به کاهش رفت و بازار دچار رکود شد در حدی که حتی شب عید هم در بازار تقاضای قابل توجهی وجود نداشت.  بعد از عید هم با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان و روزهای انتخابات را پیش رو داریم قطع به یقین بازار خوبی در انتظار لوازم خانگی نیست. کمااینکه تولید در امسال افزایش پیدا کرده و می‌توان گفت کالا از جمله یخچال، یخچال فریزر و ماشین لباسشویی در بازار به وفور وجود دارد. به نقل از ایلنا؛ اسلامیان در مورد وضعیت بازار در سال ۱۴۰۰ پیشبینی کرد: به طور کلی به نظر نمی‌آید سال ۱۴۰۰ از نظر کسب و کار سال پررونقی باشد، برای مثال با پیش رو داشتن انتخابات ریاست جمهوری در این سال جو روانی در جامعه حاکم می‌شود که مردم منتظر ایجاد یک تغییر می‌شوند. همه منتظر می‌شوند تا ببینند چه کسی روی کار می‌آید، موضوع برجام به کجا می‌رسد و در نتیجه چه تاثیری روی بازار می‌گذارد تا خرید خود را انجام دهند.  از طرف دیگر وضعیت اقتصادی مردم هم تاثیرگذار است، قدرت خرید مردم واقعا کم شده است. خرید یک یخچال فریزر ۲۰ میلیون تومانی در توان یک فرد عادی نیست. بنابراین گرچه نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از سال آینده داشت اما من فکر می‌کنم در سال ۱۴۰۰ با رکود بیشتری مواجه خواهیم بود. 

باید املاک خود را در سامانه ثبت کنید

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، تمامی سرپرستان خانوار از تاریخ ۱۹ فروردین ماه به مدت دو ماه فرصت دارند املاک تحت تملک خود را در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir ثبت کنند.

رشد بی سابقه قیمت مسکن کانادا در سه دهه اخیر

داده های منتشر شده توسط مرکز آمار کانادا نشان می دهد که متوسط رشد قیمت مسکن نوساز در این کشور در ماه فوریه به بالاترین سطح خود از سال ۱۹۸۹ تاکنون رسیده است که این مساله نگرانی ها از ایجاد حباب قیمتی را تشدید می کند. نرخ بهره بسیار پایین کانادا باعث شده است تا تمایل مردم برای دریافت وام و خرید مسکن افزایش پیدا کند. به دنبال شیوع کرونا و با هدف حمایت از اقتصاد، بانک مرکزی ناچار شد نرخ بهره را به ۰.۲۵ درصد کاهش دهد. دیوید روزنبرگ- کارشناس اقتصاد کانادا- گفت: فکر می کنم مدت ها طول می کشد که نرخ بهره به سطوح بالای قبل برگردد و این یعنی حباب بازار مسکن بزرگ تر خواهد شد.  

مرکز آمار کانادا با ابراز نگرانی از روند سریع رشد قیمت مسکن گفته است این مساله قدرت خرید شهروندان کم درآمد را کاهش و مدت زمان لازم برای خانه دار شدن آن ها را افزایش خواهد داد. در بین ۲۷ شهر بزرگ کانادا متوسط رشد قیمت مسکن در ماه فوریه هفت درصد بوده است اما بر خلاف روال معمول که ونکوور پیشتاز رشد قیمت ها بود، این شهر با رشد چهار درصدی یکی از کمترین مقادیر رشد را داشته است. به جز پنج شهر که با رشد منفی قیمت ها مواجه بوده اند در ۲۷ شهر بزرگ دیگر شاهد افزایش قیت مسکن نوساز در دوره فوق بوده ایم. برخی از سازندگان بزرگ مسکن کانادا، یکی دیگر از دلایل گران شدن قیمت ها را افزایش هزینه ساخت و افزایش دستمزد کارگران عنوان کرده اند. پس از شیوع کرونا و اخلال در زنجیره تامین، روند توزیع مصالح ساختمانی در کانادا دچار اختلالاتی شده که به افزایش قیمت آن ها دامن زده است. انتظار می رود با توجه به بازگشایی کارخانه ها و واردات مصالح لازم، از شدت رشد قیمت مصالح در ماه های آتی کاسته شود.  

هزینه آجیل شب عید خانواده‌ها

بررسی بازار آجیل عید نوروز در سطح شهر و میادین میوه و تره بار نشان می دهد که خانواده ها برای خرید آجیل بایستی چقدر هزینه کنند. به گزارش ایسنا براساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر تهران هرکیلو پسته اکبری درجه یک حدود ۳۰۰ هزارتومان، پسته احمد آقایی حدود ۳۰۰ هزارتومان، مغز بادام کیلویی ۲۸۵ تا ۳۲۰ هزارتومان، مغز فندق حدود ۳۹۵ هزارتومان، بادام هندی حدود ۳۰۰ هزارتومان، تخمه  جابونی شور ۷۸ تا ۸۰ هزارتومان، تخمه آفتابگردان ۵۶ هزارتومان و نخودچی ۵۵ هزارتومان است. گفتنی است که قیمت های ذکر شده حدودی  بوده و ممکن است در برخی  مناطق بیشتر یا کمتر باشد. در میادین میوه وتره بار نیز قیمت هرکیلو بادام زمینی غلاف‌دار ۴۵ هزار تومان، بادام پوست کاغذی ۱۵۳ هزار تومان،  پسته احمدآقایی ۱۸۹ هزار تومان،  پسته اکبری هر کیلو ۲۱۰ هزار تومان، پسته فندقی  ۱۷۳ هزار تومان، پسته کله قوچی  ۱۹۵ هزار تومان، تخمه جابونی ممتاز هر کیلوگرم ۴۵ هزار تومان، تخمه کدوی درشت مروی  ۹۹ هزار تومان،  فندق با پوست درشت  ۱۶۳ هزار تومان،  گردو با پوست کاغذی ۱۱۰ هزار تومان،  مغز بادام  ۱۹۸ هزار تومان،  مغز بادام زمینی ممتاز  ۷۷ هزار تومان و نخودچی دو آتیشه درشت هر کیلوگرم ۴۲ هزار تومان است.

وزیر اقتصاد: خبر‌های خوشی برای اقتصاد داریم

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پیام نوروزی اش گفت: امیدواریم در سال آینده بتوانیم زندگی پر رونق را برای آحاد جامعه به ارمغان بیاوریم، وزارت اقتصاد عمدتا زمینه ساز رشد و جهش تولید است. وی افزود: امسال تلاش کردیم با مالیات، بهبود فضای کسب و کار، خصوصی سازی ، خزانه داری، بیمه، بورس و تسهیل فرایند گمرک اقتصاد را به پیشرفت برسانیم به طوری که می توان گفت امروز خبرهای خوشی برای اقتصاد داریم.
 
 
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۷
بدبخت شديم رفت!!!
بازهم خبر خوش اقتصادى!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
رئیس صنف مرغدارن گفته بود که باید از تولید حمایت شود! باید به ایشان گفت که ایران تولید مرغ ندارد. بلکه مونتاژ مرغ دارد. وقتی 95 درصد دان مرغ از خارج وارد می شود دیگر تولید نیست. بلکه همان مونتاژ با پرت بسیار بالا با وجود قیمت اب و برق و گاز و گازوییل و نیروی کار تقریبا مجانی در قیاس حتی همین تولید کننده مرغ ترکیه هست. صنعت مرغداری و تولید! مرغ ایران مانند خیلی صنایع دیگر ایران چیزی نیست جز مونتاژ و کانال استفاده از رانت دلار نفتی. اگر روزی مرغداران ایران توانستند دان مرغ را با دلار 25 هزار تومنی وارد کنند و انوقت توانستند در بازار جهانی حتی یک کیلو صادرات داشته باشند باید مجسمه انها را از طلا گرفت. صنایع خودرو و دارو سازی و لبنیات و.... هم همین داستان است. اگر تا الان هم مرغ گران نشده بود به خاطر دلارهای نفتی ذخیره ایران در هند بود که به روپیه و سپس به دان مرغ تبدیل میشد. الان که ان ذخایر تمام شده بانک مرکزی چاره ای جز دادن دلار نیما به نهاده ندارد و نتیجه ان مرغ 40 هزار تومنی است.
ناشناس
| Germany |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
اگر تا الان هم مرغ گران نشده بود به خاطر دلارهای نفتی ذخیره ایران در هند بود که به روپیه و سپس به دان مرغ تبدیل میشد. الان که ان ذخایر تمام شده بانک مرکزی چاره ای جز دادن دلار نیما به نهاده ندارد و نتیجه ان مرغ 40 هزار تومنی است.
ناشناس
| Germany |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
مانند بحث تولید! روغن در کشور. ما تولید روغن نداریم. 95 درصد روغن مصرفی مردم ایران بصورت خام از هند و مالزی و اندونزی وارد می شود و در کارخانه ها تولید! بسته بندی می شود و چند برابر به خلق الله فروخته می شود. مانند بحث دارو. 90 درصد مواد اولیه دارو باز از هند و چین وارد می شودو در این کارخانه های داروسازی بسته بندی می شود. خلاصه نفت در ایران همه چیز است. حالا که درست بفروش نمیرسد و ذخایر دلاری هم در این دو سال با تبدیل به یوان و روپیه و لیر و... ته کشیده می بینید که این همه وزیر صنعتی و اقتصاد کاری نمی توانند کنند جز معذرت خواهی و وعده
منتظر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
ایول گل گفتی
آقای وزیر
با این وعده های بی اساس به مردم توهین نکنید
شاید خبر خوش اقتصادی برای بعضی ها باشد نه مردم!!!
مردیم از خوشی....کمتر خبر خوش بده
نتیجه خبرای خوش قبلی رو تا اعماق جان احساس کردیم.
در دین توصیه شده زن و شوهر کفو هم باشند، کفو به معنی هم کفه و مثل تراز دو کفه ترازو (اما به معنی هم نیست/ در کفه ترازو یک چیزی و در کفه دیگر چیز دیگر، اما تعادل دارند)، برخلاف تصور برخی، معنی کفو مساوی بودن نیست، اشرافیت و اربا و رعیتی و نژادپرستی در دین ممنوع است، کفو یعنی تعادل داشتن/ در نتیجه زن بلند قد و مرد کوتاه قد، زن سفید با مرد سیاه، زن پولدار با مرد فقیر، زن دانشگاهی با مرد دیپلمه و زن زیبا با مرد زشت ، برعکس میتوانند ازدواج کنند و اتفاقا بایست این تفاوتها باشد تا جذابیت باشد، کفو بودن حکمت دین و عقل استف موجب تنوع ژنتیکی و جلوگیری همسانی ژنتیکی و بیماری ژنتیکی میشود برای همین ازدواج فامیلی توصیه نمیشود/ کفو یعنی تعادل. / وگرنه بیعدالتی اجتماعی در ازدواج در نهایت به بیعدالتی در همه چیز میشود/
دیگه گول نمی خوریم
رای بی رای
اقتصاد مال خودتان
کشور مال خودتان
بدبختمان کردید با این خبرهای خوش اقتصادی
خوش خبر باشی عزیز جان.....دست گلت درد نکنه..تا حالا که مدیریت شما از آخر ۱۰۰ گرفته...با همین فرمون برید...عالیه
وزیر محترم اقتصاد تا زمانی که با آمریکا مذاکره و توافق نکنید از خبر خوش اقتصادی هیچ خبری نخواهد بود پس دست از تعارض بردارید وپنجره تعامل را باز کنید تا اوضاع اقتصاد وخیمتر نشده است
خبر خوش اقتصاد مملکت، 4 ماه دیگه است.
آقای دژپسند شما را بخدای یکتا قسم می دهم بگذارید سال نو را بدون دغدغه آغاز کنیم سالی که گذشت برایمان کافیست که دیگر طاقت نداریم
هیچ کدام با ارقام ذکر شده در رابطه با اوضاع اقتصادی ایران توسط صندقوق بین المللی پول IMF همخوانی ندارد!
فقط 2 ماه فرصت دارین املاکتون رو در سامانه ثبت کنید؟ خب بعدش چی؟ ثبت نکنیم مثلا میخوای چه کنی؟ املاکمون رو مصادره میکنی؟؟؟؟؟؟ چی شده؟ پول ندارین؟ تحریم با خزانه چه کرده؟ بس کنید، با اعصاب ملت بیش از این بازی نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
دنبال خانه های خالی برای مالیات 40 درصدی هستن، دلال‌ها بدبخت شدن
لعنت به جبرجغرافیا، لعنت به این زندگی که الکی الکی تو این شرایط سخت پیرشدیم، لعنت به این جوانی که باید تو صف ولنگ دوتا مرغ باشیم، لعنت به این عمر که اول صبح روز مثلا عید بخاطر افزایش پول پیش خونه وکم داشتن پول رهن باید کاسه چه کنم چه کنم دستم بگیرم وتو خونه باخانواده مشاجره وجنگ لفظی داشته باشم...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
بزرگترین تفاوت میان جهان سوم و جهان اول نحوه مدیریت آنها است. و گرنه کشورهای جهان سومی اغلب پر از منابع طبیعی هستند.
خبر خوش برای کدوم مردم
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
منظورش چهاردرصد خودشان را میگه
سکوت شما بهترین خبر است یک نگاه به وعده ها ی خودتان بکتید
ساختمان های برخی ادارات و ارگان ها دارای فضای خالی هستند آیا این قانون شامل آنها هم می شود!؟
خواهشا از این گشایش های اقتصادی نکنید ، کمر ما شکست زیر بار این گشایش های اقتصادی
وای وای باز خبر خوش
توروخدا بسه
ای کاش در مغولستان بدنیا آمده بودم زندگی با شرایط کویت و بحرین و مالزی نخواستیم
هیچی در هیچ جا ثبت نخواهم کرد. هر کاری می خواید بکنید بکنید. از این بدتر که نمیشه!‌
دلمان خوش نیست
ممنون آقای وزیر خ.ش خبر باشید، دوباره برای خالی کردن جیب مردم چه نقشه گلی دارید
بازهم موعدانتخابات رسید وعده ها سرازیر شدند !!!!
فعلا مشکلی را که در بورس به وجود آ وردین جمعش بکن بعد بیا خبر خوش بده
بهترین عیدی شما به ملت همانا سکوته
نمردیم و معنی خبر خوش را نیز فهمیدیم از یک طرف بدون هیچ حسآب و کتابی قیمت بنزین را سه برابر کردند و اوضاع اقتصاد کشور را حسابی به هم ریختند حال می خواهند با افزایش مالیات تورم 1400 را صد چندان کنند خدا را شکر که اقتصاد کشورهای.صنعتی بدست این ها نیفتاده چون مردم دنیا را این ها بیچاره می کردند
آقای وزیر تو دیگه چرا؟
آقای وزیر چرا فکر می کنید مردم نمی فهمن؟
میدونن مردم خریدهاشونو با قیمتهای گران اجناس انجام دادن
حالا اومدن خبر خوش اقتصادی میدن
شماها به نظرم دخالت نکنید اقتصاد بهتر میچرخه
وزیر اقتصاد: خبر‌های خوشی برای اقتصاد داریم/
از این دولت نه خیر و نه خوشی به مردم نمیرسد. حنای شما دیگر رنگی ندارد.
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی