بازدید 15043
سقف افزایش حقوق تا ۲.۵ میلیون تومان/ موسسات کنکور مالیات می‌دهند
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سقف افزایش حقوق در سال آینده ۲.۵ میلیون تومان شد که شکاف بین دستمزد‌های دولتی را کاهش می‌دهد و حدود ۱۰ هزار میلیون تومان برای دولت صرفه جویی دارد.
کد خبر: ۱۰۳۹۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰ 09 March 2021
به گزارش تابناک به نقل از مهر، مهدی طغیانی در خصوص سرانجام لایحه بودجه ۱۴۰۰ در یک نشست مجازی اظهار داشت: بودجه در زندگی همه مردم تأثیرگذار است و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، بودجه‌ای که دولت پیشنهاد داد اشکالات زیادی از جمله کسری بودجه داشت و اگر این کسری با درآمد‌های نفتی و بدهی جبران نشود، منتهی به استقراض و تورم در اقتصاد کشور می‌شود.

وی ادامه داد: با رفت و برگشت بودجه حدود ۴۰ درصد از کسری بودجه کاهش پیدا کرد و البته اهدافی که در بودجه دنبال می‌کردیم، محقق نشد و توقع داشتیم در هزینه‌های دولت صرفه‌جویی ایجاد کنیم که به قدر کافی نتوانستیم، زیرا نمایندگان با انبوهی از مطالبات تصمیم‌گیری می‌کند که ممکن است با منابع موجود همخوانی نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد یعنی همه چیز را نمی‌توان باهم داشت، تصریح کرد: منبع محدودی به نام بودجه وجود دارد که باید با نگاه ملی به مطالبات و خواسته‌ها رسیدگی شود؛ مباحث درآمدی بودجه مانند رفع برخی از معافیت‌ها پیگیری و معافیت مالی مؤسسات کنکور حذف شد.

حذف معافیت‌های مالیاتی خانه‌ها و خودرو‌های لوکس

وی حذف معافیت مالیاتی از هنرمندانی که بالای ۲۰۰ میلیون تومان در ماه درآمد دارند، مالیات خانه‌های لوکس و بالای ۱۰ میلیارد تومان، خودرو‌های بیش از یک میلیارد تومان را از موارد مورد بحث در حذف معافیت مالی برشمرد و افزود: باید توجه داشت که یکی از اهداف مالیات، باز توزیع است و دارایی آن‌ها بسیار افزایش قیمت پیدا کرده و باید توزیع شود تا قشر پایین جامعه هم بهره‌مند شوند، این نوع مالیات‌ها تنظیم‌گری را در ثروت‌ها انجام می‌دهد.

طغیانی در خصوص درآمد نفت در بودجه گفت: همان چیزی که دولت در اصلاحیه قرار داده بود تصویب شد، اما در این میان دولت گفت که اگر مازاد بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان جبران نشود از طریق فروش اوراق نفتی صورت گیرد، اما این موضوع عملاً قبول نشد و اوراق معمول اسلامی جایگزین آن شد و مقدار فروش نفت به یک و نیم میلیون بشکه نفت کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به درخواست تأمین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی مبنی بر همسان‌سازی، بیان داشت: سازمان تأمین اجتماعی مطالبات بالا و منابع محدودی دارد و درخواست آن‌ها این است که اگر دولت بخشی از مطالبات خود را پرداخت کنند به پشتوانه آن می‌توانند همسان سازی کنند.

سقف افزایش حقوق تا ۲.۵ میلیون

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: تبصره ۱۲ قانون معمولاً به حقوق‌ها می‌پردازد و در مورد حقوق کارکنان، سناریوی دولت اضافه کردن ۲۵ درصد به همه حقوق‌ها بود و نتیجه این سیاست این بود که کسی که ۳۰ میلیون حقوق می‌گرفت در مجموعه حدود ۷.۵ میلیون اضافه حقوق می‌گرفت و کسی که چهار میلیون حقوق می‌گیرد حداکثر یک میلیون به حقوق آن اضافه می‌شود، که در نتیجه مجلس در این شرایط اقتصادی آن را تغییر داد.

وی تصریح کرد: سقف افزایش حقوق در سال جدید را ۲.۵ میلیون تومان قرار دادیم که در این شرایط سخت اقتصادی شکاف بین دستمزد‌های دولتی را کاهش می‌داد و حدود ۱۰ هزار میلیون تومان برای دولت صرفه‌جویی ایجاد کرد.

طغیانی گفت: در قانون معدل تورم باید افزایش حقوق باشد و در سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته، اما در حال حاضر باید در چهارچوب منابع دولت صورت گیرد و نباید به نحوی باشد که دولت کم بیاورد و دوباره دست در جیب مردم کند و افزایش را با استقراض و تحمیل تورم جبران کند.

قیمت گذاری در اقتصاد توسط دولت محکوم به شکست است

وی با اشاره به مباحث ده درصدی که به اپراتور‌ها تحمیل شد و قراردادی که دولت با آن‌ها می‌بندد و ۲۸ درصد از درآمد آن‌ها را دریافت می‌کند، گفت: در کمیسیون تلفیق ده درصد به این میزان اضافه شد و استدلال این‌ها این بود که اپراتور‌ها درآمد سرشاری دارند و باید بخشی از آن کمک بودجه شود؛ این کشمکش ادامه دارد و میزان دریافتی دولت به ۳۸ درصد افزایش پیدا کرد. هرچند که به شخصه با بالا بردن هزینه‌های اپراتور‌ها مخالف بودم؛ زیرا در اقتصاد قیمت گذاری توسط دولت محکوم به شکست است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الزام مشاغل حوزه سلامت و تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت از دیگر مباحث بودجه ۱۴۰۰ بود، افزود: یکی از حوزه‌هایی که درآمد سرشاری دارد سلامت است و تلاش شد از لحاظ مالیاتی شفاف‌تر بشوند.

وی با نوید اتفاقات جدید در سال‌های آینده گفت: قانون چک از اوایل سال اجرا می‌شود و معدلات مالی را شفاف‌تر می‌کند. دوم تمامی کارتخوان‌ها و درگاه‌های پرداختی در سامانه پایانه معدیان باید شفاف شوند و سوم تعیین مالیات بر مجموع درآمد افراد است که درواقع تمامی درآمد‌های فرد جمع و برای آن مالیات تعیین می‌شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
خیلی جالبه خونه ما زیر 1 میلیارد بود با دسته گله اقایون رفته بالای 10 میلیارد حالا باید بابت خونه ای که یه عمر توش نشستیم به دولت مالیات بدیم
دلم نمیسوخت اگه خرج فقرا میکردن ولی میدونم تو فساد سیستم دود میشه میره هوا
به نام مردم به کام مسئولین.......
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
مرد مؤمن سقوط پول ملي باعث شده خودرو بره بالا يك ميليارد مثلا يك ماشين هيونداي كجاي لوكس هست حالا شده يك ميليارد هشصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
معافیت تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در ماه ؟؟؟؟؟

هنر فقط بازیگری است ؟؟؟
ناشناس
|
France
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
چرابالغات بازی میکنیم خانه لوکس بمعنای خانه بالای ده میلیاردتومان نیست چقدرپدربزرگها وپدران ماهستندکه چهل یا
پنجاه سال پیش زندگی متوسطی داشتندوخانه ای سیصد یاچهارصدمتری خریدندکه ارزان بودوهرکسی باکاروتلاش براحتی میتوانست پنجاه سال پیش بخردویاحتی خانه های دویست متری که اکنون هرچندکهنه وفرسوده هستند ولی
قیمتی بمراتب بیشترازده میلیاردتومان دارند آنها که امکان کار ندارندمعمولاً سرمایه مادی زیادی ندارندوتماماًبازنشستگان ابرو داری هستندکه نمیتوانندویانمیخواهنددستشان راپیش فرزندانشان یاکس دیگری درازکنندوصحیح هم نیست این قانون اگرهم قراراست تصویب شودبایستی ازموقع تصویب خانه هائی که باچنین قیمتی مثلاًمعامله میشوند لحاظ شود. ولی راستی چرادرمملکت ماکه درسنتهای ملی وشرعی مااحترام ورعایت حال بزرگترهاوپدرانمان واجب است اصلاً چنین ملاحظاتی رادرنظرنمیگیریم فرداهمه پیروناتوان میشویم وهمین بلائی که سرپیران امروزدرمیآوریم جوانها باشدت بیشترسرخودما میآورندوقتیکه اخلاق نزول بخداقسم دنیای غرب ماشینی چنین نیست بزرگترهادرکشورهای پیشرفته حرمت و
کرمت بیشتری دارندتادرکشورکهن ما
مهدی
|
Canada
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
"وی تصریح کرد: سقف افزایش حقوق در سال جدید را ۲.۵ میلیون تومان قرار دادیم که در این شرایط سخت اقتصادی شکاف بین دستمزد‌های دولتی را کاهش می‌داد و حدود ۱۰ هزار میلیون تومان برای دولت صرفه‌جویی ایجاد کرد".

درست نوشتید تابناک!! 10 هزار میلیون تومان منظورتون 10 میلیارد تومان هست!!! دست دولت و مجلس بابت این صرفه جویی درد نکند. اگر واقعا اعداد را نماینده مجلس و شما درست بیان کرده باشید باید تاسف خورد به حال این مجلس که در این حد درک نداد که این 10 میلیارد صرفه جویی بیش از چندصد میلیارد نارضایتی شغلی، کاهش کارایی و مواردی از این دست را به همراه خواهد داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
نه عزیزم. 10 هزار میلیارد تومن صرفه جویی شده. بالاخره وقتی مدیران و برخی کارمندان خاص دولت حقوق های چند ده میلیونی و حتی چند صد میلیونی می گیرند، افزایش 25 درصدی برای آنها به معنی ارقام خیلی درشتی است
ساحل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
حقوقهای بالا را مهار کردید تاحدّی...
ولی هییییچ کاری برای حقوقهای پایین بدبخت نکردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
سلام سقف ۲/۵ اجحاف به کسانی است که سالهادر زمینه تحصیلی و مدیریتی تلاش کرده ومسعولیت پذیرفته وکسور بیشتری داده‌اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
راه برای اختلاسات جدید پیدا شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
این جور که قیمت خودرو بالا میره بزودی پژو و ال نود و ساندرو بالای یک میلیارد میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
اولویتهای کشور :۱.شفافیت آرا در مجلس و دولت در امور غیر امنیتی برای جلوگیری از حوادثی مثل دلار ۴۲۰۰ تومانی و استفاده از رانت آن ۲.مالیات بر مجموع درآمد هر ایرانی به صورت پلکانی (هرچه درآمد بیشتر درصد مالیات بیشتر ) برای جلوگیری از فرار مالیاتی همه صنوف از جمله دلالان و وکلا و پزشکان و کاهش وابستگی به درآمد نفت ..۳.مالیات بر عایدی سرمایه با نرخ بالا بر سود فروش کالای غیر مصرفی مثل خانه دوم و خودرو دوم و ارز و ...برای جلوگیری از دلالی و سوداگری و هدایت نقدینگی به سمت تولید و بورس و بانکها و پس از هدایت نقدینگی به سمت تولید کاهش نرخ سود بانکی ۴.هماهنگی وزارت صنعت و امورخارجه جهت صادرات هدفمند و منظم ۵.اصلاح گمرک و جلوگیری از واردات اقلامی که ضروری نمی باشد و یا در داخل امکان تولید آن وجود دارد مثل خلال دندان و دسته بیل ۶.ساماندهی صادرات مازاد محصولات کشاورزی جهت جلوگیری از کم یاب شدن آن در داخل ۷. پس از قدرتمند شدن کشور از نظر اقتصادی مذاکره عزتمندانه با آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
از ماست که بر ماست درود بر کسانی که سال ۵۷ اغتشاش کردند که بقیه باید تاوان مردانگی انار را بدهند درود درود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت فرامرز صدیقی کوهرنگ