بازدید 15461
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش اندک قیمت سکه در آخرین روز هفته، وعده چندباره مسئولان درباره کاهش قیمت مرغ، نماد‌های پربیننده بورس کدامند؟ افزایش قیمت طلا با کاهش شاخص درآمد خزانه داری آمریکا، سرمای شدید آمریکا را فلج کرد، افزایش قیمت نفت به ۶۵ دلار و خوش بینی دبیرکل اوپک از بازار نفت در ۲۰۲۱ را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۳۵۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰ 19 February 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش اندک قیمت سکه در آخرین روز هفته، وعده چندباره مسئولان درباره کاهش قیمت مرغ، نماد‌های پربیننده بورس کدامند؟ افزایش قیمت طلا با کاهش شاخص درآمد خزانه داری آمریکا، سرمای شدید آمریکا را فلج کرد، افزایش قیمت نفت به ۶۵ دلار و خوش بینی دبیرکل اوپک از بازار نفت در ۲۰۲۱ را در بر دارد.

کاهش اندک قیمت سکه در آخرین روز هفته

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران روز (پنجشنبه، سی ام بهمن‌ماه) با کاهش ۱۰هزار تومانی نسبت به روز کاری قبل (چهارشنبه) ۱۱ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قیمت خورد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۴۱ هزار تومان و هر مثقال طلا به چهار میلیون و ۹۴۳ هزار تومان رسید. انس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۷۸۴ دلار و ۱۹ سنت فروخته شد.

افزایش سه کاناله دلار در بهمن ماه

در حالی که در آخرین روز بهمن ماه، خبری از افزایش نرخ ارز به ویژه دلار در صرافی‌های بانکی و مجاز نبود، نگاهی به روند بازار در یازدهمین ماه سال، نشان می‌دهد در این مدت، نرخ فروش دلار آمریکا از کانال بیست و دو هزار تومانی به کانال بیست و پنج هزار تومانی رسیده است. به بیان دیگر، دلار آمریکا در نخستین روز بهمن به قیمت ۲۲۷۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد و در آخرین روز بهمن یعنی روز گذشته، نرخ فروش دلار آمریکا به رقم ۲۵۱۷۰ تومان رسیده است.

یک مقام مسئول: با دلار ۲۶ هزار تومان کمتر از ۷۰۰-۸۰۰ دلار حقوق می‌گیرم

محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: من در سال ۸۹ در مترو مدیرعامل بودم و ماهی ۶ میلیون تومان حقوق می‌گرفتم که با دلار ۹۰۰ تومان آن موقع ۷۰۰۰ دلار حقوق می‌گرفتم و الان که رئیس شورای شهر هستم و نزدیک به ۲۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرم و با دلار ۲۶ هزار تومان کمتر از ۷۰۰-۸۰۰ دلار حقوق می‌گیرم. /ایسنا

حداکثر حقوق پرداختی به کارکنان برای سال ۱۴۰۰

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در نشست خبری گفت: کمیسیون تلفیق حداکثر حقوق دریافتی را ۱۵ برابر حداقل حقوق دریافتی در سال آینده تصویب کرده بود؛ اما دولت درخواست افزایش سقف را داشت که کمیسیون تلفیق مجددا رأی به مصوبه خود داد. این نماینده مجلس افزود: در خصوص اخذ مالیات از حقوق به جز اعضای هیات علمی و قضات تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت مالیاتی در نظر گرفته شد و از حقوق های ۴ تا ۸ میلیون تومان ۱۰ درصد، از ۸ تا ۱۲ میلیون تومان ۱۵ درصد، از ۱۲ تا ۱۸ میلیون تومان ۲۰ درصد، از ۱۸ تا ۲۴ میلیون تومان ۲۵ درصد و از ۲۴ تا ۳۲ میلیون تومان ۳۰ درصد و بالاتر از ۳۲ میلیون تومان ۳۵ درصد مالیات دریافت می شود.

وعده چندباره مسئولان درباره کاهش قیمت مرغ

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: در تولید مرغ هیچ کاهشی نداشتیم و برنامه ستاد تنظیم بازار مبنی بر ۱۲۵ میلیون جوجه‌ریزی و تولید ماهانه ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ توسط وزارت جهاد کشاورزی، به انجام رسیده و بر همین مبنا روزانه ۶ تا ۷ هزار تن تولید گوشت مرغ داریم. از آنجا که شبکه توزیع با افزایش تقاضای صورت گرفته متناسب نیست، شاهد افزایش قیمت مرغ در بازار هستیم. مصرف مرغ در تهران ظرف یک هفته از هزار تا ۱۲۰۰ تن به حدود ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ تن رسیده که برنامه‌ریزی برای تامین این میزان و همچنین تامین روزانه ۶ تا ۷ هزار تن مرغ برای کل کشور انجام شده و حالا می‌بایست شبکه توزیع با تامین متناسب شود که به این ترتیب، تقاضا پوشش داده شود. وی گفت: در همین راستا ورودی میدان بهمن ساماندهی شده و از هفته آینده با افزایش ورودی این میدان از ۴۰۰ تن فعلی به ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن، شاهد کاهش قیمت مرغ خواهیم بود. /خبرگزاری صدا و سیما 

نمادهای پربیننده بورس کدامند؟

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس، نمادهای شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران‌خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت تهران (شتران) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند. در پنج روز معاملاتی این هفته بورس، نمادهای شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران‌خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت تهران (شتران) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت، انبوه سازی املاک و مستغلات، ماشین‌آلات و تجهیزات، کانی غیرفلزی، محصولات فلزی، لاستیک و پلاستیک، صنایع غذایی به‌ جز قند و شکر، وسایل ارتباطی، رایانه، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، فلزات اساسی، خودرو و قطعات، زراعت و خدمات وابسته، مخابرات، سرمایه گذاری ها، چاپ، دارویی، منسوجات، دستگاه‌های برقی، سیمان، آهک و گچ، محصولات کامپیوتری، الکتریکی و نوری، فعالیت های مهندسی، تجزیه و تحلیل و آزمایش فنی، فرآورده‌های نفتی، استخراج نفت و گاز جز اکتشافات، استخراج سایر معادن، قند و شکر، استخراج زغال سنگ، سایر حمل و نقل، محصولات چوبی و سایر واسطه‌گری‌های مالی بالاترین درصد بازدهی را داشتند. همچنین نماد هتل و رستوران، اطلاعات و ارتباطات، شیمیایی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، استخراج کانه‌های فلزی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، بیمه و بازنشستگی، پیمانکاری صنعتی، محصولات چرمی، چند رشته‌ای صنعتی، خرده‌فروشی، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه از جمله نمادهایی بودند که بازدهی منفی را در بازار ثبت کردند.

افزایش قیمت طلا با کاهش شاخص درآمد خزانه داری آمریکا

دیروز قیمت طلا در بازار‌های جهانی از کمترین قیمت دو ماه اخیر خود فاصله گرفت و هر اونس بیش از ۹ دلار افزایش قیمت داشت. خبرگزاری رویترز می‌نویسد، افزایش قیمت طلا متأثر از تهدید دوباره دارایی‌های خزانه‌داری آمریکاست. دارایی خزانه داری آمریکا میزان پولی است که از اوراق قرضه، صورتحساب ها، سهام و ... به دست می‌آید.

بر اساس اعلام «ترید وب»، میانگین شاخص ده ساله درآمد خزانه داری آمریکا امروز ۱.۲۹۷ درصد بوده که در مقایسه با دو روز پیش که ۱.۲۹۸ درصد بود کاهش داشته است. قیمت طلا دیروز در کمترین زمان ۱۷۷۸ دلار و ۸۰ سنت در بیشترین زمان ۱۷۸۹ دلار و ۸۰ سنت معامله شد. قیمت این فلز گرانبها دیروز نسبت به یک ماه گذشته ۵۴.۶ دلار کاهش داشت، اما نسبت به یک سال گذشته ۱۸۳ دلار و ۹۰ سنت با افزایش روبه‌رو شد. قیمت نقره هم ۲۱ سنت کاهش داشت؛ اما فلز پلاتینوم با ۳ دلار افزایش روبه‌رو شد، ولی افزایش ارزش دلار هم مانع از بالا رفتن بیشتر قیمت طلا شد، چون ارزش دلار به بیشترین میزان یک هفته گذشته در برابر ارز‌های رقیب خود رسیده و باعث شد که طلا برای خریداران با دیگر ارز‌ها گرانتر شود و به همین دلیل تا حدودی از تقاضای این فلز گرانقیمت کاسته شد. بر اساس گزارش رویترز، طلا همواره به عنوان مانع و سوپاپ اطمینانی برای تورم در جامعه محسوب می‌شود و مقامات فدرال رزرو آمریکا ماه گذشته در باره اینکه چطور مقدماتی را فراهم کنند که جامعه پذیرش تورم را داشته باشند، بحث می‌کردند.

 

سرمای شدید آمریکا را فلج کرد/افزایش قیمت نفت به ۶۵ دلار

دیروز قیمت نفت به دلیل سرمای و یخبندان شدید هوا در تگراس آمریکا که احتمالا عرضه نفت از این منطقه را برای چند روز و حتی چند هفته مختل خواهد کرد، افزایش یافت و به بیشترین میزان سیزده سال گذشته رسید، چون تقاضا برای نفت هم در چنین شرایطی افزایش یافته است.

قیمت نفت برنت با ۴۰ سنت افزایش به ۶۴.۷۵ دلار در هر بشکه رسید، قیمت نفت وست تگزارس آ «ریکا هم با ۶۶ سنت افزایش به رقم ۶۱ دلار و ۸۰ سنت به فروش رسید. تولیدکنندگان و پالایشگاه‌های نفت منطقه تگزاس به دلیل سرمای شدید هوا ۵ روز است که فعالیت نمی‌کنند و دولت هم صادرات گاز طبیعی را ممنوع کرده و امیدوار است فعالیت‌های دوباره از سر گرفته شود، اما این مستلزم زمان است. به نقل از فارس؛ بر اساس تحیلیل وودمکنزی، تولید یک میلیون بشکه در روز حداقل کم شده است و برای برگشتن دوباره این میزان تولید شاید هفته‌ها طول بکشد. «هیروکی» مدیر پژوهش در شرکت نیسان هم گفت: «قیمت نفت با قبول این نظر که برگشت دوباره تولید نفت و فعالیت پالایشگاه‌ها در منطقه تگزاس هفته‌ها طول خواهد کشید، افزایش یافت.»

 

خوش بینی دبیرکل اوپک از بازار نفت در ۲۰۲۱

محمد بارکیندو دبیر کل اوپک گفت: زمینه‌های زیادی در بازار نفت وجود دارد که باعث شده به سال ۲۰۲۱ با خوش بینی بیشتری نگاه کنیم، در سال جاری پس از کاهش تقاضا و قیمت که در نفت خام به دلیل شیوع ویروس کرونا ایجاد شد، شاهد بهبود اوضاع خواهیم بود. بارکیندو در عین حال تاکید کرد: علی رغم اینکه شواهد مثبتی از بهبود اوضاع قیمت و تقاضای نفت درسال ۲۰۲۱ وجود دارد، اما برخی ابهامات هم در پیش روی ماست. دبیر کل اوپک بدون اشاره به این ابهامات گفت: در افق کوتاه مدت چشم انداز مثبتی برای افزایش مصرف نفت خام دیده نمی‌شود.

فرصت نام‌نویسی وام اجاره تمام شد

پایان بهمن ماه آخرین مهلت دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام شد. البته بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی کماکان به کسانی که پیش از این نسبت به بارگذاری مدارک و تشکیل پرونده در بانک اقدام کرده اند، تسهیلات پرداخت می شود اما فرصت نام نویسی جدید تمام شده است. /ایسنا

استخراج کنندگان رمزارز برای استفاده از برق مجاز اقدام کنند

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: استخراج کنندگان رمز ارزها برای برخورداری از برق مطمئن نسبت به اخذ مجوزهای قانونی اقدام کنند.

امهال بدهی تولیدکنندگان به بانک‌ها ابلاغ شد

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر تمدید مهلت استفاده از مصوبه این شورا در خصوص تعیین تکلیف بدهی غیرجاری واحدهای تولیدی تا پایان شهوریور ۱۴۰۰ را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

منطقه‌ای کردن تنظیم بازار در دستور کار

محمدصادق مفتح قائم‌مقام وزیر صمت در نشست ویدئوکنفرانسی با روسای سازمان‌های صمت استانی اعلام کرد: به دنبال منطقه‌ای کردن تنظیم بازار برای تصمیم‌گیری در این حوزه با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و شاخص‌های خاص هر استان و منطقه هستیم.
 
 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۸
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
مثل من استعفا بده برو یه کاری پیدا کن ده هزار دلار دربیار در ماه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
رانت خوری یا آقازاده؟
یا مختلص؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
کار شرافتمندانه باشه منو هم خبر کنید به ۵ هزار دلار هم راضیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
حالا شما بگو از کجا استعفا دادی و در کجا مشغول شدی که ماهی ده هزار دلار معادل ماهی 260 میلیون تومان در آمد داری. فقط اگر جای امثال خاوری را گرفته باشی ممکن است چنین در آمدی داشته باشی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
داداش دست ما رو هم بگیر . من الان ماهی 150 دلار حقوق میگیرم حدودا 4 میلیون و خرده ای.این ها با 20 میلیون نمیتونن زندگیشون رو بچرخونن . حالا نمیدونم چطور انتظار دارند مردم با حقوق زیر 5 میلیون زنده بمونن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
آقای هاشمی درست گفته . اقتصاد ایران با دلار ارتباط مستقیم داره بنابراین حقوق کارمندان و کارگران نیز معادل تغییرات آن باید تغییر کنه از سال 96 تا الان ببینید چه به سر ما حقوق بگیران آمده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
من در سال ۸۹ با حقوق ۸۵۰ هزار تومان بازنشسته تامین اجتماعی شدم
که با دلار ۹۰ تومان میشد بیش از ۹۰۰ دلار
حالا مستمری من شده ۲/۵ میلیون تومان
یعنی کمتر از ۱۰۰ دلار
خلاصه اینکه ظرف ده سال
ده برابر حقوق و قدرت خرید من و امثال من کم شده
هیچ کسی هم توجهی نمیکند
و فقط وعده و وعید میدهند و هیچی به هیچی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
به این مقام مسئول بگویید بنده حاضرم با نصف همین حقوق شما سه برابر شما کار کنم و به مردم خدمت کنم ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
شما هم کار میکنی کار بیشتر از اینا قیمت داره کاری که نتیجش رو تو شهر ببینم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
واقعا باید دلمون بسوزه مقام مسئول ۸۰۰دلار میگیره وناراحته کارگر چی بگه ۶۰ دلار میگیره کسی بدادش نمی رسه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
دوست عزیزخداوندهم بندگانش رایکسان نیافریده هرکسی دارای استعدادوتوان خاصی است که اگردرست بکارببرد درزندگی موفق میشود ونه اینکه دائم حسرت زندگی دیگران رابخورد ودست روی دست بگذارد وکاری نکند وفقط نق بزند
بی طرف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
درسته که خداوند بندگانش رو یکسان نیافریده ولی استدلال شما کاملا غلط است. چرا که طبق استدلال شما میزان مجاز شکاف طبقاتی در جامعه مشخص نیست. طبق همین استدلال شما فرعون ها سر از تاریخ درآورده اند. وقتی در یک جامعه تبعیض حقوق وجود داشته باشد و فرصت ها برای همه برابر نباشد، نمی توان صحبت از توان شخصی کرد.
ناشناس
|
France
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
هاشمی جان اگر بروید در دبی در یک رستوران کار کنید ما۶ی ۲۰۰۰ دلار درامد خواهید داشت. می توانی ۷۰۰ دلار برخود خرج کنی و ۱۳۰۰ دلار برای خانواده بفرستی.
باید از اقای روحانی تشکر کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
دبی به ما اجازه کار نمیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
آقای محسن هاشمی کارگر ایرانی حداکثر سه میلیون می گیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
من هم به عنوان استاد دانشگاه حق التدریسی فلک زده با مدرک دکتری ساعتی یک دلار و نیم تقریبا می گیرم! پولی که به کارگر ساده هم نمیدند کشورهای خارجی! علی برکت ال...
پاسخ ها
ناشناس
| Korea, Republic of |
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
الحق که مظلوم ترین قشر این مملکت شما هستید. بنده به واسطه شغلم( مدیر گروه ) از نزدیک شاهد ماجرا هستم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
15 برابر چه خبره! با تشکر از مجلس انقلابی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
تورم واقعی( نه انچه اعلام میشود) ۲۰۰-۳۰۰ درصد است ونهایتا حضرات هرسال اگرهنرکنند میزان افزایش حقوق ها را۲۰-۲۵ درصد اعلام میکنند ولی ماجرابه همینجا ختم نمیشود وکارفرمایان همین راهم اعمال نمیکنند و براساس یک رویه ظالمانه تنها پایه حقوق ونه کل حقوق ومرایا راملاک افزایش قرارمیدهند به این ترتیب نهایتا میبینید کارمندی که مثلا ۴ میلیون تومان حقوق میگیرید بیشتر از ۴۰۰ هزارتومان (۱۰درصد) به دریافتی اش اضافه نمیشود !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
کمیسیون تلفیق حداکثر حقوق دریافتی را ۱۵ برابر حداقل حقوق دریافتی در سال آینده تصویب کرده بود اما دولت درخواست افزایش سقف را داشت که کمیسیون تلفیق مجددا رأی به مصوبه خود داد.
زحمت کشیدن نمایندگان ونمی دانیم چطور مراتب تشکر وقدردانی خود را اعلام کنیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
از اون 23 میلیون نفری که به این دولت رای دادن متشکر باش که خیلی بیشتر از این میخواستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
عمرا دولت بذاره دلار بياد زير ٢٥ تومن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
دقیقا -
همه گرونی ها دست دولته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
شما 700 دلار حقوق میگیری ناراحتی وای به حال ما که 120 دلار حقوق میگیریم
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
اقای هاشمی کسانی که با حقوق مستمری وتامین اجتماعی زندگی میکنند ومثل شما همه جا اشنا ودوست ندارند چه کار میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
به برکت بدهی ۳۶۰ هزار میلیارد تومان دولت به صندوق تامین اجتماعی
الان تعداد ۳/۵ میلیون بازنشستگان حداقل بگیر فقط حدود ۸۰ دلار در ماه دریافت میکنند
واقعا شرم آور است
که هزینه های زندگی ما به دلار است
و درآمد ما به ریال است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
۲۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرم ???????????????????????????????????
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
منم با حقوق ۲.۷ هم صد دلار حقوق میگیرم
من چقدر خوشبختم
ناشناس
|
-
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
مگه اینجوری مملکت داری میکنن؟ قیمتها همینجور داره میره بالا... فکر نمیکنین مردم چجوری باید زندگی کنن؟؟؟؟ واقعا اصلا کسی به فکر مردم هست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
نه - فقط موقع انتخابات
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
آقای محسن هاشمی همین الانش شما با حقوق به قول خودتان ۸۰۰ دلاری ده برابر یک کارگر حقوق می گیرید البته همه می دانیم این حقوق های رسمی شماها در برابر مزایای غیر رسمی که می گیرید هیچ چیزی نیست در ضمن شما قبلا تا توانسته اید مزایا گرفته اید و الان نه اجاره نشین هستید نه در خرج بهداشت و درمان خود و خانواده مانده اید نه فرزند بیکار دارید و نه بدهکار هستید پس منت سر مردم نگذارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
حیف که نمیشه بیشتر از یک مثبت داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
منم 4 سال پیش 3 میلیون حقوق میگرفتم که میشد 700 دلار، الان 4 میلیون حقوق میگیرم که میشه 160 دلار.... مقایسه میخواین بکنید، یک نگاه به زندگی مردم هم بکنید.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
شما که 20 تومن، پول خرده جیبت محسوب میشه داری مینالی ما چیکار کنیم با این حقوق های ناچیز دریافتی بازنشستگی از صندوق تامین اجتماعی.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
در قوانین ایران حداکثر حقوق برای دهها سال هفت برابر حداقل حقوق بوده چطور امسال رقم 15 برابر را از کجا آوردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
نه عزیز به ما میگفتن ۷ برابر ولی ۲۱ برابر بوده در قانون نوشته یا نانوشته شان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
کارگر نفرین شده با دلار 26تومان کمتر از 100دلار میگیره جناب هاشمی اگر انرا هم بموقع جناب ارباب لطف کنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
با همان دلار خیلی ها زیر صد دلار حقوق میگیرند مسئول که باید در اندازه مردم زندگی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
سال ۸۹ که محسن هاشمی ۶ میلیون میگرفته حقوق کارگر ۳۰۰ هزار تومن بوده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
پس معلوم شد بازم حقوق نجومی در کشورمان وجود دارد. علی برکت ا.... بدا به حال بیکاران وبیچارگان در این مملکت اسلامی
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
تنبلهاوتن پرورها درهمه جای دنیاجزوبیچارگانندمگردرکشورماکه دولت اسکناس چاپ میکندوبدستشان میدهدالبته بینوایان واقعی وآنانیکه قدرت کارندارند بایستی موردحمابت جدی قرارگیرندوصد البته خیرباکمک ولی نه با اسکناس بی ارزش
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
آنچنان رونق اقتصادی ایجاد می کنم که.....................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ امان ار دست شعار های مسوولین ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
بیای بیرون همونم بهت نمی دن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
من هم زمان طرح تخصص 2700 حقوقم بود و میانگین 10 کارانه خالص( البته با تاخیر) که حدودا 3500 دلار میشد، الان که مطب زدم کل درامد مطب وبیمارستان و درمانگاه 17 ت( که 4 ت خرج اجاره مطب و حقوق منشی و مالیات و...)هستش.... خالصش با حذف هزینه ها 500 دلار میشه.......
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
نظرات مخاطبین گواه آنستکه درجامعه مابخل وحسد ریشه دوانده وجاافتاده چون اکثراًگله داریم که چرافلانی حقوقش ازمابالاتراست ویاچرادیگری زندگی بهتری دارد نمیخواهیم بگوئیم وضع ماخوب نیست ومسئولین دقت کنندکه بهترشود
مشکل ما وضع بهتردیگران است قدیمها به این طرزفکر
تفرقه بیاندازوهمه رابجان هم بیانداز و بخندبریششان ومیگفتندکه این هنریاموذیگری استعماراست حالا اگربجای ماتم گرفتن ازوضع خوبتردیگران تلاش کنیم وضع خودمانراباکارسخت وپشتکاروصرفه جوئی بهترکنیم آیابهترنیست تایک عمرچشم به مال دیگری داشته باشیم
ودرآخرهم باحسرت دنیاراترک کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
توزیع عادلانه ثروت نه بخل است و نه حسد
داریوش
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
بخل و حسد را خود رانت خواران و آقا زادها رواج دادن نه مردم
ناشناس
| Germany |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
بروکارمیکن مگوچیست کار
که سرمایه جاودانیست کار
برای ما سرمایه جاودانی شده نگاه به زندگی دیگران وحسرت خورد ن به زنگی آنانیکه یک عمر کاروتلاش کردند ودرآخر عمر زندگی آبرومندی دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
برو تورنتو برا يه زير زمين ٤٠ متري ماهي كه ٣٠ كيلومتر از مركز شهر فاصله داره ماهي ١٢٠٠ دلار كرايه بده تا بفهمي ٧٠٠ دلار ما معادل ٧٠٠٠ دلار اونجاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
عمو جون مثه اینکه تو خانواده پولدار بدنیا اومدی . یه سر برو شهرهای مرکزی و جنوب شرق تا بفهمی بی کارو بی پولی پدر یعنی چی. بدون امکانات بدنیا بیایی یعنی چی.زمانی که بچه 4 ساله باشی و ازت کار بکشن .
من پدرم همینطور بود و الان با بدبختی به یه جایی رسیدم که بهم بگن کارگر دائم نه کارگر روز مزد.
ایران فقط چالش زنده موندن هست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
قوانین مجلس هم فقط برای منافع خودش هست شما برید ببینید امثال پله های مالیاتی را چکار کردن!!!! خط فقر 10 میلیون !!!!!! معافیت مالیاتی 4 میلیون و تا 8 میلیون 10 درصد در حالیکه این پله قبلا هم 2.5 برابر بود امسال کردن 2 برابر!!!!!! و سایر سطوح را هم آوردند پایین تر!!!!!! و نکته جالب اینکه کارانه چند ده میلیون پزشکان معاف از مالیات شده چرا!!!!!
پاسخ ها
بی طرف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
پزشکان تو این مملکت از همون قدیم تافته جدا بافته بوده اند. وقتی مردم جلوشون خم و راست می شن و جرأت نمی کنند تو مطب از ویزیت ضعیف شون گله بکنند اونا هم توهم خود برتربینی بهشون دست میده. پزشکان باید بالاتر از 50 درصد مالیات بدهند که نمی دهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
کشوری که در آن فقرا مالیات می دهند و ثروتمندان از مالیات معاف می شوند !
پاسخ ها
بی طرف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
پزشکان مالیات مطب رو چطوری پرداخت می کنند؟!!!
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
بمیرم برایشان که چقدر محرومیت می کشند. در واقع تقصیر سیستم تبعیض آمیز حقوق و دستمزد است که چنین سخنانی را زمینه سازی می کند. ببینید یک کارگر چند دلار می گیرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
متاسفانه خیلی ها گرفتار سیاست بازی هستند درصورتیکه بنده خدا حرف دل شما را میزنه . حالا یکی کمتر یکی بیشتر حقوق میگیره مهم اینه که ارزش پول ملی در برابر دلار وحشتناک افت داشته و در کنار این آفت و وابستگی اقتصادی ایران به دلار قدرت خرید مردم حفظ نشده بخصوص قشر حقوق بگیر و از همه بدتر برای کارگران زحمتکش.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
چرا حقوق خود را به دلار امریکا حساب میکنید؟
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
ناشناس محترم ۱۸:۵۱ که میگوئیدتوزیع عادلانه ثروت شمامعنی لغوی آنرابامعنی علمی آن اشتباه نگیرید ، توزیع عادلانه این نیست که دریک کلاس شاگردتنبل نمره صدبگیردوشاگرددرس خوان هم صدبگیردیادریک کارخانه کارگری تنبل واززیرکاردررو همانقدرحقوق بکیردکه یک کارگرزحمت کش وسخت کوش ویادرادارات بهمچنین ودرهمه جا بهمچنین توزیع عادلانه آنستکه کسی که تلاش میکندوزحمت میکشددرآمدخوبی داشته باشدوآنکه اهل کاروتلاش نیست نان بخورونمیر مگراستثناً معلولیت یابیماری خارج ازاختیارش داشته باشدکه قطعاًمغوله دیگری است برخلاف فرمایش شما ماتوزیع عادلانه فقرداریم همچون کره شمالی هرچنددرآنجاهم مردم معمولی گرسنه اند نه مسوولین شمابهتراست مطالعه کنید وبجای شعارگرائی عمل گراوپرکاروفعال باشیدهمه چیزبرایتان درست میشود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
گروه های شغلی سایت غنی سازی نطنز ماه رمضان غنی سازی اورانیوم دعای روز چهارم رمضان