بازدید 2711
گزارشی از کنگره فیفا در آفریقای جنوبی؛
بلاتر با اشاره به توسعه فوتبال در سراسر جهان تصريح كرد: در حال حاضر بيش از 4 ميليون دختر در سراسر جهان فوتبال بازي مي‌كنند كه اين نشان از محبوبيت اين رشته در بين جهانيان دارد. بايد به وسيله فوتبال با نژادپرستي، دوپينگ و تقلب مبارزه كنيم كه ميزباني آفريقاي جوبي بهترين فرصت براي اين كارها است.
کد خبر: ۱۰۳۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۲ 10 June 2010
سپ بلاتر در سخنان اخير خود به صورت جدي بر جدايي ورزش از سياست تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و فارس از آفريقاي جنوبي، سپ بلاتر رئيس فدراسيون جهاني فوتبال در سخنراني خود در كنگره شماره 60 فيفا گفت: سياست نبايد با ورزش ادغام شود. فيفا در چند سال آينده مبارزه با اين روند شوم و ناپاك را در اولويت كاري خودش قرار مي‌دهد و هر كشوري كه ورزش آن سياسي تشخيص داده شود به شدت تحت تحريم قرار خواهد گرفت.

بلاتر در بخش ديگري از سخنانش تصريح كرد: عده‌اي از اعضاي فيفا اصرار دارند براي تغيير اساسنامه راي گيري كنيم كه من شخصا اين مسئله را ضروري نمي‌بينم اما اگر اكثريت اعضا چنين اراده‌اي داشته باشند چاره‌اي به جز قبول آن ندارم.


250 هزار دلار به تمام فدراسيون‌هاي فوتبال جهان اختصاص يافت
سپ بلاتر رئيس فيفا در كنگره سراسري اين سازمان در سخنان خود خطاب به همه روساي فدراسيون‌ها اعلام كرد: به هر كنفدراسيون فوتبال مبلغ 270 هزار دلار و به هر فدراسيون فوتبال در سراسر دنيا مبلغ 250 هزار دلار هديه داده شد.

بلاتر بر نظارت فيفا در اين پروژه تاكيد كرد و گفت: اين مبالغ به صلاحديد روساي فدراسيون فوتبال هر كشور خرج مي‌شود اما گزارش آن براي ما اهميت دارد و بايد بدانيم كه اين مبالغ چگونه در راه پيشرفت فوتبال هر كشور خرج مي‌شود.

حضار در سالن و روساي فدراسيون‌هاي فوتبال با شنيدن اين خبر بلاتر را براي دقايقي تشويق كردند.


براي توسعه فوتبال ميزباني جام جهاني را به آسيا و آفريقا داديم
زوژف سپ بلاتر، رئيس فيفا در بخشي دیگر  از سخنان خود در كنگره سراسري اين سازمان خطاب به تمام روساي فدراسيون‌ها با اشاره به ميزباني آفريقاي جنوبي اظهار داشت: مي‌دانيد چرا ميزباني جام جهاني را به آفريقاي جنوبي داديم؟ چون از ميزباني‌هاي پي‌درپي آمريكا و اروپا خسته شده بوديم. فوتبال وسيله‌اي براي شادي و نشاط است و در اين بحران و تورم اقتصادي مي‌تواند به مردم براي تحمل اوضاع كمك كند.

وي ادامه داد: در فوتبال ما،‌ باختن را ياد مي‌گيريم و در كنارش بردن كه همان پيشرفت است را مي‌آموزيم. براي توسعه فوتبال ميزباني جام جهاني را به آسيا و آفريقا داديم و از اين كار بسيار خوشحالم. من رئيس فيفا نيستم و افسر فيفا هستم و وظيفه اصلي‌ام توسعه فوتبال در سراسر جهان است.

بلاتر با اشاره به توسعه فوتبال در سراسر جهان تصريح كرد: در حال حاضر بيش از 4 ميليون دختر در سراسر جهان فوتبال بازي مي‌كنند كه اين نشان از محبوبيت اين رشته در بين جهانيان دارد. بايد به وسيله فوتبال با نژادپرستي، دوپينگ و تقلب مبارزه كنيم كه ميزباني آفريقاي جوبي بهترين فرصت براي اين كارها است.

وي خطاب به حاضرين گفت: فكر نمي‌كنيد با اعطاي جام جهاني به آفريقاي جنوبي با نژاد پرستي در اين كشور مقابله كرده‌ايم؟ در اين هنگام تمام نمايندگان كشورهاي حاضر با تشويق بلاتر به سوال وي پاسخ مثبت دادند.

رئيس فيفا گفت: مدارس فوتبال بايد به بهترين شكل برگزار و به مسئله آموزش بيشتر توجه شود. براي پيشرفت فوتبال نياز به آموزش و تعامل بيشتر است كه بايد انجام شود. از شما مي‌خواهم از زندگي در كنار فوتبال لذت ببريد.


بلاتر: بار ديگر نامزد رياست فيفا مي شوم
سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال در شصتمین کنگره فیفا در ژوهانسبورگ در حضور دویست و هفت نماینده کشورهای مختلف اعلام کرد بار دیگر در انتخابات آینده این فدراسیون نامزد می شود.

بلاتر گفت: صادقانه و رو راست بگویم که هنوز ماموریت خودم را به عنوان رئیس فیفا به پایان نرسانده ام و برای یک دوره دیگر در شصت و یکمین کنگره در زوریخ در تابستان دو هزار و یازده آماده هستم.

این اظهارات بلاتر با تشویق حضار همراه بود. بلاتر هفتاد و چهار ساله که از هشتم ژوئیه سال 1998، ریاست فیفا را به عهده دارد، تاکنون در مناسبت های مختلف اعلام کرده که ماموریت خود را به پایان نرسانده است.


اوگورا نشان لياقت فيفا را دريافت كرد
همچنین جونجي اوگورا عضو كميته اجرايي AFC و FIFA نشان لياقت فيفا را در مراسم افتتاحيه كنگره دريافت كرد.

اوگورا 71 ساله سومين ژاپني است كه نشان لياقت فيفا را دريافت مي‌كند. پيش از اين شيزو فوجيتا و سابورو كاوابوچي اين نشان را دريافت كرده بودند. اوگورا كه غير از عضويت در كميته اجرايي فيفا نايب رئيسي فدراسيون فوتبال ژاپن را هم برعهده دارد با خوشحالي اين جايزه را دريافت كرد.

وي پس از دريافت اين نشان اظهار داشت: از اينكه مورد توجه فيفا قرار گرفتم خوشحالم. با داشتن افتخار دريافت اين نشان به تلاش‌هايم براي خدمت و توسعه فوتبال در آسيا و جهان تلاش مي‌كنم.

اوگورا كه در سمت‌هاي مختلف به فدراسيون فوتبال ژاپن خدمت كرده است و با نزديكي هميشگي به FIFA و AFC يكي از نفرات كليدي در پيشرفت فوتبال اين منطقه بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول