بازدید 44940
۲

تذکر روحانی به وزیر اطلاعات

سخنان تلویزیونی وزیر اطلاعات همچنان خبرساز است و امروز محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور از تذکر حسن روحانی به علوی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۳۵۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱ 17 February 2021

به گزارش تابناک به نقل از فرارو، رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد اظهارات محمود علوی وزیر اطلاعات پیرامون فتوای رهبر انقلاب گفت: "موضع نظام و دولت تغییر پیدا نکرده و فتوای رهبر انقلاب به قوت خود باقی است و این فتوا چیزی نیست که با یک حرف تغییر کند."

واعظی در پاسخ به این پرسش که آیا آقای روحانی در این زمینه به وزیر اطلاعات تذکری داده است یا خیر عنوان کرد: بله.

امروز هم حسن روحانی در جلسه هیات دولت تاکید کرد که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست. او گفت: «جمهور اسلامی ایران نمی خواهد دارنده و نگه دارنده سلاح هسته ای باشد و نمی خواهد از آن استفاده کند و از سال1370 بارها خدمت مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی و در شورای عالی امنیت ملی صحبت کردیم و همیشه نظر واحد بوده که دنبال سلاح هسته ای نخواهیم بود اما دنبال فناوری های صلح آمیز هسته ای خواهیم بود و این حق ما هست.»

هفته پیش وزیر اطلاعا در یک برنامه تلویزیونی. با بیان اینکه صنعت هسته ای ما یک صنعت صلح آمیز است، گفت: "رهبری صراحتا در فتوای خود فرمودند که تولید سلاح هسته ای خلاف شرع است و جمهوری اسلامی سراغ آن نمی رود و آن را حرام می داند اما اگر گربه ای را گوشه ای گیر بیندازند ممکن است رفتاری کند که گربه ای که آزاد است آن رفتار را نمی کند. اگر ایران را به آن سمت ها هل دهند تقصیر ایران نیست تقصیر کسانی است که ایران را به آن سمت هل دادند."

برخی نمایندگان مجلس این اظهارات را خلافت امنیت ملی دانستند و طرح سوالی را در این رابطه از وزیر اطلاعات ثبت کردند. اگر این سوال اعلام وصول شود علوی باید در مجلس در این باره توضیح دهد.

بخش دیگری از سخنان علوی نیز خبرساز شد، آنجا که او با اشاره به ترور شهید فخری زاده از هجمه ها به وزارت اطلاعات انتقاد کرد و گفت: «وزارت اطلاعات دوماه و نیز پنج روز پیش از ترور محسن فخری زاده اعلام کرده بود دشمن به دنبال ترور شهید فخری زاده در آن نقطه است؛ فقط زمان را نمی دانستیم.»

او افزود: «فردی که امکانات ترور را فراهم کرده بود از اعضای نیروهای مسلح بود بخاطر همین نتوانستیم جلوی ترور را بگیریم. از نیروهای مسلح کمک خواستیم قرار بود فردی را معرفی کنند که روی مسئله کار کنیم که متاسفانه ترور انجام شد.»

وزیر اطلاعات چند روز بعد این بخش از سخنان خود را اصلاح کرد و گفت فرد مورد نظر اخراجی نیروهای مسلح بوده و در خارج از کشور تحت تعقیب است.

با این حال ستاد کل نیروهای مسلح روز گذشته بیانیه ای صادر کرد و از سخنان علوی انتقاد کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۲
تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد. وزیر اطلاعات بایدکیاس باشد.هیچ دلیلی هم ندارد که خطیب توانایی باشد بهتر است کمتر حرف بزند.اگر هم لازم شد بیانه رسمی صادر کند
مرموزترين دولت ایران همین دولته، ظاهرا تذکره می دهد ولی در خفا دولت پروژه ای مبنی بر قفل فرجام برای دولت بعد بجا می گذارد.
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل