بازدید 20118
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس سبز پوش آغاز شد، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کردند، ریزش ارز‌های دیجیتالی+ قیمت ها، برنت تحت تاثیر کاهش تولید اوپک‌پلاس ۶۰ دلاری شد، وزیر خزانه داری آمریکا: برای دخالت در بازار‌ها خیلی زود است، بزرگترین بازار کربن جهان در چین آغاز به کار کرد و سالانه ٢ میلیون خودرو می‌خواهیم را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۳۳۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲ 08 February 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس سبز پوش آغاز شد، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کردند، ریزش ارز‌های دیجیتالی+ قیمت ها، برنت تحت تاثیر کاهش تولید اوپک‌پلاس ۶۰ دلاری شد، وزیر خزانه داری آمریکا: برای دخالت در بازار‌ها خیلی زود است، بزرگترین بازار کربن جهان در چین آغاز به کار کرد و سالانه ٢ میلیون خودرو می‌خواهیم را در بر دارد.

وزیر اقتصاد: سهام داری مثل خرید سکه و طلا نیست؛ بورس نوسانی است

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه تیتر امشب گفت: در بورس شاخص‌های مختلفی داریم. شاید در بعد رسانه‌ای یک شاخص مهم به نظر برسد؛ اما این گونه نیست باید تمام شاخص‌ها مد نظر باشد. بورس برای اینکه عمق بیشتری پیدا کند، باید ورودی‌ها بررسی و رصد شود. پذیرش و عرضه مهم است. اگر مدارک کامل باشد، ظرف یک ماه در بورس پذیرفته می‌شود. کسی که به بازار سرمایه وارد می‌شود، باید کوتاه مدت نگاه نکند؛ بورس نوسانی است.

وزیر اقتصاد: سهام داری مثل خرید سکه و طلا نیست؛ بورس نوسانی است/ قیمت خودرو درب کارخانه تا ۳۰ درصد قابل کاهش است/ دستمزد‌ها در کشور‌های عربی خلیج فارس چقدر است؟

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره ضرر برخی افراد در بورس هم گفت: سهامداری مثل خرید سکه و طلا نیست؛ در بازار سهام نباید کوتاه مدت فکر کنید. دژپسند افزود: بازار سهام برای خریدار بهتر از بازار طلاست. سهامداران نباید همه سهام خود را در یک سبد قرار دهند.

بورس سبز پوش آغاز شد

در حالی که روز گذشته، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۵ هزار و ۱۵۱ واحدی معادل ۳.۱۰ درصد به یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۴۹۷ واحد رسیده بود، امروز در دقایق ابتدایی، نماگر کل بورس، با رشد ۲۳۶۲۷ واحدی همراه شده است. جزئیات بیشتر

سهام آسیا اقیانوسیه رشد کردند

سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، دوشنبه، علی‌رغم اعلام قوانین جدید ضدانحصارطلبی چین که به شرکت‌های تکنولوژی تمرکز دارد، رشد کردند. نیکی ژاپن ۲.۰۸ درصد جهش کرد، در حالی که جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۹۸ درصد بالا آمد. در بازار چین کامپوزیت شانگهای ۱.۰۶ درصد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۹۶ درصد جهش کردند. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۸۲ درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوبی با رشد اندک ۰.۰۵ درصدی روبه رو شد. در بازار ارز، دلار آمریکا در مقابل ین ژاپن ۰.۱۰ درصد تقویت شد و به نرخ برابری ۱۰۵.۴۷ واحد رسید، در حالی که نرخ برابری دلار با یوآن چین ۰.۱۴ درصد تضعیف شده و به ۶.۴۵۷۵ واحد بازگشت.

ریزش ارزهای دیجیتالی+ قیمتها

ارزش بیشتر ارزهای دیجیتالی با کاهش همراه شد. به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، برای دومین روز متوالی بیشتر ارزهای دیجیتالی دچار ریزش شدند که در بین ارزهای اصلی ریزش اتریوم و بایننس کوین از سایر ارزها بیشتر بود. از سوی دیگر، اما حمایت مجدد ایلان ماسک از دوج کوین، باعث صعود عجیب این ارز شد تا بدین ترتیب یک قله تاریخی جدید ثبت شود. از طرف دیگر در نیجریه ـ که بزرگ ترین اقتصاد آفریقاست ـ دولت در دستوری عجیب، هرگونه معامله ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کرد و به بانک ها و صرافی ها هشدار داد به شدت با تخلف در این زمینه برخود خواهد کرد. 

بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی) / این رده حاوی تغییرات قیمتی ده ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیتکوین

قیمت: ۳۸ هزار و ۳۴۴.۱۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۹۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۰۵ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۵۸۰.۴۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۹۸ درصد کاهش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۴۶ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد کاهش

۴- کاردانو

قیمت: ۰.۶۲۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۹۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸۲.۸۸ درصد افزایش

۵- ریپل

قیمت: ۰.۴۱۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۲۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۵ درصد کاهش

۶- پولکا دوت

قیمت: ۱۹.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۸۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۱۹ درصد افزایش

۷- بایننس کوین

قیمت: ۶۸.۴۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۹۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۶۵ درصد افزایش

۸- لایت کوین

قیمت: ۱۵۰.۳۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۴۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۵۴ درصد افزایش

۹- چین لینک

قیمت: ۲۴.۲۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۵۴ درصد افزایش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۰۰۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳۲.۵۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳۳.۴۶ درصد افزایش

برنت تحت تاثیر کاهش تولید اوپک‌پلاس ۶۰ دلاری شد

قیمت نفت خام در معاملات روز دوشنبه، تحت تأثیر کاهش تولید اوپک پلاس و امید به بسته کمک مالی آمریکا و بازگشت اقتصاد این کشور، جهش کرد و قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۰ دلار رسید. تا ساعت ۸:۳۵ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۱.۱۰ درصد جهش کرد و به ۵۹.۹۹ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۱.۰۴ درصد جهش کرد و به ۵۷.۴۴ دلار رسید. گزارش اشتغال ضعیف آمریکا در ماه ژانویه، امیدها برای تصویب سریع‌تر بسته مالی این کشور را افزایش داده است. این بسته در صورت تصویب می‌تواند باعث رشد اقتصادی و بازگشت تقاضای نفت شود.

وزیر خزانه داری آمریکا: برای دخالت در بازارها خیلی زود است

رویترز: وزیر خزانه داری آمریکا با اشاره به نوسانات اخیر بازارهای مالی گفت، هنوز خیلی زود است که نهادهای نظارتی بخواهند به این موضوع ورود و سیاست ها و قوانین جدیدی برای تنظیم وضعیت بازار اعمال کنند. ژانت یلن با بیان اینکه پیش از انجام هر کاری لازم است تا رفتار بازار و معامله گران به خوبی تجزیه و تحلیل شود، از کار مشترک وزارت خزانه داری با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای اطمینان بخشیدن به فعالان بازار خبر داد و گفت: این اطمینان را به سرمایه گذاران می دهم که هر کاری لازم باشد، برای ثبات بخشی به بازارهای مالی انجام خواهیم داد. 

در دو هفته اخیر پس از چندین ریزش متوالی و کم سابقه، ورود سرمایه گذاران آماتور به بازار باعث شد شاخص های بورسی به رکوردهای تاریخی تازه ای دست یابند. قرار است یلن در اجلاسی مشترک با مدیران کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کمیسیون معاملات آتی کالا، مدیران بانک مرکزی و مدیر منطقه ای فدرال رزرو در نیویورک به بررسی روند معاملات خرد در بازار بورس بپردازد تا  مشخص شود لازم است دولت اقدامی برای ثبات بخشی بیشتر به بازارهای مالی این کشور انجام دهد یا خیر. 

بزرگترین بازار کربن جهان در چین آغاز به کار کرد

راشاتودی: بزرگترین بازار آلایندگی کربن در چین آغاز به کار کرد که این می‌تواند مهم‌ترین گام برای دستیابی این کشور به اهداف آب‌وهوایی آن باشد. چین که ۲۸ درصد از کل گازهای گلخانه‌ای جهان را تولید می‌کند، حالا اولین کشوری است که بازاری ملی برای تجارت آلایندگی کربن به راه انداخته است. سال گذشته رئیس‌جمهور چین دوباره بر اهداف خود برای عاری از کربن کردن چین تا سال ۲۰۶۰ تاکید کرد. قرار است در آینده‌ای نزدیک در این بازار مجوز تولید آلایندگی کربن توسط دولت به فروش برسد. البته اینکه فعلاً این مجوزها رایگان به فروش می‌رسند، به معنای این است که پکن هنوز نگران آن است که قیمت گذاشتن بر آلایندگی کربن چه تأثیری بر رشد اقتصادی این کشور خواهد گذاشت. فعلاً سیستم تجارت آلایندگی کربن، صنعت بزرگ برق چین، که شامل بیش از ۲۰۰۰ نیروگاه است را تحت پوشش قرار خواهد داد. این صنعت حدود ۳۰ درصد از کل آلایندگی چین را ایجاد می‌کند.

قیمت خودرو درب کارخانه تا ۳۰ درصد قابل کاهش است

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: تا زمانی که قیمت واقعی نشده و خودروساز از زیان خارج نشود وضعیت به این منوال خواهد ماند؛ هر سال وضعیت نقدینگی بدتر می‌شود و مجبوریم دست گدایی جلوی بانک دراز کرده تا از تسهیلات بانکی استفاده کنیم که البته این هم نمی‌تواند ادامه دار شود، زیرا بانک هم تا یک جایی به شرکت زیان ده وام می‌دهد. بیگلو ادامه داد: همین الان اگر قیمت مواد اولیه در فولاد و آهن و محصولات پتروشیمی اصلاح شود و به قیمت تمام شده به اضافه سود متعارف برسد، قیمت خودرو درب کارخانه تا ۳۰ درصد قابل کاهش است. منتهی ظاهراً قرار است تولیدکنندگان مواد اولیه، سودهای چند ده هزار میلیاردی ببرند، ولی خودروساز و قطعه ساز که همواره جلوی صف هستند، قرار است نفرین مردم پشتشان باشد و زیان ببینند. /مهر

سالانه ٢ میلیون خودرو می خواهیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیاز سالانه کشور به خودرو را حدود دو میلیون دستگاه اعلام کرد و گفت: البته اگر بخواهیم خودروهای فرسوده را از رده خارج کنیم به این رقم اضافه خواهد شد و همچنین بازار صادراتی خوبی برای صادرات در منطقه و کشورهای همسایه نیز داریم. وزیر صمت با گلایه از دولتی بودن و انحصار در حوزه خودرو، این دو عامل را در کنار تحریم ها از علل مشکلات این حوزه دانست و تصریح کرد: با به وجود آمدن تحریم ها، نرخ دلار یکباره افزایش یافت که روی تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت خودرو تاثیر گذاشت و قیمت تمام شده این محصول را بالا برد. همچنین شرکت‌های همکار خودروسازی نیز کشور را ترک کردند. اما علیرغم همه این تحریم‌ها و محدودیت ها، شرکت‌های قطعه‌ساز صنایع خودروسازی، اکنون با تمام ظرفیت و دو یا سه شیفته کار می کنند و نتایج خوبی در حوزه ساخت داخل به وجود آمده است.

شارژ بازار خودروهای برقی در اروپا

در سال ۲۰۲۰ فروش خودروهای برقی و هیبریدی قابل شارژ با پریز در اتحادیه اروپا از رقم یک میلیون دستگاه عبور کرد. به نقل از رویترز، در سال ۲۰۲۰ رقم فروش خودروهای برقی و نیمه برقی نسبت به سال پیش از آن سه برابر شده و تقریبا ۱۰ درصد از خودروهای فروخته شده در اتحادیه اروپا، برقی و نیمه‌برقی هستند. سال‌ها بود که خودروهای برقی و نیمه‌برقی، بازار خاص به حساب می‌آمدند؛ اما حالا به تدریج در حال تبدیل شدن به جریان اصلی و عادی هستند. البته این زمانی اتفاق افتاده که بازار خودروی اتحادیه اروپا به‌ دلیل تعطیلات سراسری و درگیری مردم با همه‌گیری کووید-۱۹ با ۲۴درصد افت مواجه بود و به رقم ۹/ ۹ دستگاه رسید. داده‌هایی که انجمن سازندگان اتومبیل اروپایی منتشر کرده است، نشان می‌دهد فروش خودروهای برقی و نیمه‌برقی از ۳۸۷هزار و ۸۰۸دستگاه در سال ۲۰۱۹ به رقم یک‌میلیون و ۴۶هزار دستگاه رسیده است.

فروش خودروهای هیبریدی خود شارژ شونده ۵۹درصد رشد پیدا کرد و به یک میلیون و ۱۸۲ دستگاه رسید. این در حالی است که فروش خودروی بنزینی و گازوئیلی به ترتیب ۳۷درصد و ۳۲درصد کاهش داشته است. با این اوصاف، هنوز خودروهای بنزینی بیشترین فروش را در اتحادیه اروپا دارند و سهم آنها از این بازار ۴۸ درصد کل فروش بود. با توجه به سخت‌گیرانه‌تر شدن اهداف آلایندگی و کربنی اتحادیه اروپا، خودروسازان می‌توانند با رعایت استانداردهای جدید از یارانه‌های دولتی برای خودروهای برقی و برنامه‌های بازگشت به حالت عادی از وضعیت اضطراری ناشی از کرونا بهره‌مند شوند، به ویژه در کشورهای فرانسه و آلمان. اما طبق آمار، فروش خودروهای تمام برقی نیز از حدود ۲۴۸هزار دستگاه در سال ۲۰۱۹ به نزدیکی ۵۳۹ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۰ رسید. /دنیای اقتصاد

سقوط ۶۸ درصدی صادرات انگلیس به اتحادیه اروپا

طبق اعلام اتحادیه شرکت‌های حمل‌ونقل و تاجران انگلیسی، از آغاز امسال و اجرای مناسبات تجاری جدید با اتحادیه اروپا، صادرات انگلستان به این اتحادیه با سقوط سنگین ۶۸ درصدی روبه رو شده است. دولت این داده‌ها را تأیید نکرده و اعلام نموده است اختلال‌های مرزی از زمانی که انگلستان اتحادیه اروپا را ترک کرده است به حداقل رسیده‌اند. از آغاز امسال تاجران و شرکت‌های حمل‌ونقل مجبور به رعایت ضوابط تجاری جدیدی شده‌اند که این شامل سیستم تجاری جدیدی برای شرکت‌های و مقامات استان انگلیس در ایرلند شمالی می‌شود. این شرایط باعث شده است تا شرایط جدیدی برای ترخیص کالا از گمرک‌های مرزی به وجود بیاید؛ آن هم در شرایطی که با وجود بحران کرونا شروط سلامتی هم برای ترخیص کالاها اضافه شده‌اند.

دستمزد‌ها در کشور‌های عربی خلیج فارس چقدر است؟

پزشکان بالاترین درآمد را بین گروه های مختلف در کشورهای عربی دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از گلف تلنت، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، همواره یکی از بالاترین نرخ های دستمزد را در خاورمیانه داشته اند. در ادامه با سطح دستمزد مشاغل مختلف در این کشورها آشنا می شوید؛

۱- حسابدار

امارات

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۵۰۰۰ درهم

معادل دلاری: ۱۴۰۰ دلار

عربستان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۶۰۰۰ ریال

معادل دلاری: ۱۶۰۰ دلار

کویت

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۴۵۰ دینار

معادل دلاری: ۱۵۰۰ دلار

قطر

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۵۵۰۰ ریال

معادل دلاری: ۱۵۰۰ دلار

عمان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۵۵۰ ریال

معادل دلاری: ۱۴۰۰ دلار

۲- معلم

امارات

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۹۵۰۰ درهم

معادل دلاری: ۲۶۰۰ دلار

عربستان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۱۱ هزار و ۵۰۰ ریال

معادل دلاری: ۳۰۰۰ دلار

کویت

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۹۵۰ دینار

معادل دلاری: ۳۱۰۰ دلار

قطر

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۹۵۰۰ ریال

معادل دلاری: ۲۶۰۰ دلار

عمان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۸۰۰ ریال

معادل دلاری: ۲۱۰۰ دلار

۳- تحلیلگر مالی

امارات

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۱۱ هزار درهم

معادل دلاری: ۳۰۰۰ دلار

عربستان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۱۵ هزار ریال

معادل دلاری: ۴۰۰۰ دلار

کویت

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۱۲۵۰ دینار

معادل دلاری: ۴۲۰۰ دلار

قطر

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۱۶ هزار ریال

معادل دلاری: ۴۴۰۰ دلار

عمان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۱۶۵۰ ریال

معادل دلاری: ۴۲۰۰ دلار

۴- پزشک

امارات

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۲۲ هزار و ۵۰۰ درهم

معادل دلاری: ۶۱۰۰ دلار

عربستان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۱۸ ریال

معادل دلاری: ۴۸۰۰ دلار

کویت

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۱۸۰۰ دینار

معادل دلاری: ۶۰۰۰ دلار

قطر

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۲۲۰۰۰ ریال

معادل دلاری: ۶۰۰۰ دلار

عمان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۲۲۰۰ ریال

معادل دلاری: ۵۶۰۰ دلار

۵- پرستار

امارات

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۸۰۰۰ درهم

معادل دلاری: ۲۱۰۰ دلار

عربستان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۵۵۰۰ ریال

معادل دلاری: ۱۵۰۰ دلار

کویت

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۴۵۰ دینار

معادل دلاری: ۱۵۰۰ دلار

قطر

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۶۰۰۰ ریال

معادل دلاری: ۱۷۰۰ دلار

عمان

متوسط سطح دستمزد ماهانه: ۶۰۰ ریال

معادل دلاری: ۱۸۰۰ دلار

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
بورس نورچشمی را سبزپوشش کردند !!
یک از مصادیق بارز دستکاری و رشد دستوری همین کاریه که دیروز کردند
دامنه نوسان را منهای ۲ و مثبت ۶ کردند !!!
معنیش اینه که اگر نصف سهامداران هم بخواهند سهامشونو بفروشن روزانه حداکثر دودرصد میتونه منفی بشه اما درمورد رشد میتونه تا ۶ درصد مثبت بشه یعنی روزی ۶ درصد رشد کنه !!!!
بازم دوران بادکردن بورس رسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
بورس نوسانی هست یعنی چه اخوی ؟؟؟ نوسان یعنی گاهی پایین و گاهی بالا ولی الان بعضی از سهام ها تا 80
درصد ضرر
کردن در کم ضرر ترین سهامها بالای 40 درصد ضرر داشته در 7-8 ماه گذشته بعد شما اسم این رو میذارید نوسان ؟؟؟ بعد سقوط به چی میگن؟؟؟؟
ناشناس
| Germany |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
تو چرا ناراحتی ؟ مردم ضرر کردن آن هم .سنگین...می خواهند به اصل پولشان برسند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
وزیرانگار ناراحتی بورس درحال رشدهست ...
بورس روتقویت کنیدموتورمحرک اقتصاده اعتمادبدیدبه مامردم هممون میاریم سرمایمونوتوبورس تولیدجون بگیره ماهم سودکنیم دولتم سودکنه چه عیبی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
فعلا بادستکاری بورس راتا ۲۲ بهمن مثبت نگه میدارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
من ( دبیر زبان: فوق لیسانس) هم بعد از ۳۰ سال خدمت تقریبٱ معادل۲۵۰ دلار می گیرم..البته در ایران درآمد پزشکان به مراتب بهتر از کشورهای عربی است.ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا. سایر امکانات رفاهی این کشورها را هم مقایسه کنیم از خجالت آب میشیم.چه می خواستیم چه شدیم.‌‌‍ با مادر بزرگم که در روز مادر نتوانستم هدیه ای برایش بخرم هنوز هم از خجالت نمی توانم روبرو بشم.این خجالت مسؤلین است که عوض آنها ما ملت می کشیم.
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
چرا سطح دستمزد مهندس ها را ننوشتید شاید اونجا مهندس ندارند!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
هزینه مخارج زندگی در کشورهای عربی هم بالاست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
خب بنده خدا اگر درآمد پزشکها در ایران بیشتره پس چرا اینقدر پزشک داره از کشور خارج میشه؟؟؟؟ شما برای اینکه خودت را بکشی بالا حاضری سایرین را تخریب کنی. برای شخصی مثل شما همان 250 دلار هم زیاده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
ناشناس ۱۳:۵۹ عزیز فکر نمیکنم کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تورم چندصد درصدی داشته باشن
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
تکلیف اونایی که ماشین گرون خریدن چی میشه:
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
نباید میخریدن
محمدرضا عادلی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
مهندس اینجا ماهی 1 تومن
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
درود
میزان دستمزد در ایران هم می نوشتی
که خانواده کارگر و کارمند و معلم ارزوی خوردن یک کیلو گوشت را دارن
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
دوشنبه ۲۰ بهمن
دلار ۲۴۸۰۰
سکه ۱۱۵۰۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
اقای دژپسند ::::کسی که به بازار سرمایه وارد می‌شود باید کوتاه مدت نگاه نکند؛ بورس نوسانی است.
الان 8 ماه هست که سرمایه ما نصف شده این کجاش کوتاه مدت هستش !!!!
هر کسی جای شما بود الان 10 مرتبه استعفا داده بود !!!!!!
بورس یکروز سبز بوده 5 روز قرمز لطفا تحلیل درست ارائه بده نه توجیه کن!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
دستمزدهای مردم ما چقدره ؟ یک معلم حدااکثر ۱۵۰ دلار در ایران می گیره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
وقتی دولت با فراخوان مردم جهت سرمایه گذاری در بورس پانصد هزار میلیارد تومان کسب درامد کرد و کسری خود را جبران نمود و در نهایت با کشیدن پول باعث سقوط شدید بورس شد و مردم بدبخت بودند که متضرر شدند و دولت بود که پولش را برد !!! پس این بورس به شدت توسط دولت کنترل میشه .
حالا جناب وزیر میفرمایند بورس ریسک داره !!؟ بله بورس ریسک داره ولی نه عمدی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
متوسط دستمزد با دلار ۲۵هزار تومانی در ایران ماهیانه ۱۵۰دلار است و این یعنی فاجعه .
ناشناس
|
Singapore
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
ماشین ۱۰۰ در ۱۰۰ گرون شد..خریدار دیگه نداره...بازار گرمی کردن هم فایده نداره...پراید ۲۰ میلیونی شده ۹۰..بعد مثلا میگیم ۶۰ بفروشیم...خوبه..قشر ضعیف همون زمان هم ۲۰ میلیون رو بزور جور میکرد..اینرو شرکتای خودروسازی نمیفهمن
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
آقای وزیر، بله بورس نوسانی ست، اما نه نوسانی همیشه رو به پایین
mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
تابناکی ها
چرا خبر نوسان کمتر از منفی 2 درصد رو نمیارید یا حتی توی نظرات بینندگان هم نمیاورید؟؟
mahdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
آقای دژپسند شما راست میگید!
اونموقع که رئیس جمهور (رئیس دولت) به مردم وعده حفظ سرمایه توی بورس میداد میومدی و میگفتی قصد تامین کسری بودجه خودتون رو از پول مردم در بورس دارید!
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
خوذزو چند صد درصد بالا رفته حالا سی درصد پایین بیاید
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
چقدر ملت ما بد بخت شده اند حقوق در کشور های عربی در رویای ایرانیها هم نمی گنجد ما فقط ادعا داریم ولی دولت های آنها بفکر ملت خود هستند ولی مال ما بفر لبنان و یمن ووووووهستند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
این حقوق ها تقریبا مثل ایران خومون است دیگه فقط یک صفر کم داره.
همه ناراضی معلم مهندس دکتر کاسب تاجر تولیکننده......
چه وضعی است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
100 میلون من تو بورس شده 30 میلیون اون هم بعد از 8 ماه کجاش کوتاه مدت است در ضمن یک نگاهی به بیانات ریس محترم دولت بیندازید ببینید مثل خیلی حرفهایی که زدند و عملی نشد در این زمینه چی گفته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
بورس نوسانی است. از توش دولت پول در میاره نوسانش مال ملته. عزیزم شاخص ۶ ماهه نصف شده. چی میگیی؟؟؟ فکر کردی واقعن کسی چیزی از بازار سرش نمیشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
دولت خودش دخالت میکنه تو بورس و تشویق میکنه مردم رو به خرید . مردم که هجوم اوردن و کسری بودجه جبران شد خیلی راحت میگن بورس اینجوری خودتون می دونید .
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
آقای وزیر بخش عمده ای از سهام بورسی به یک پنجم قیمت خود رسیده اند مثلا خگستر از 1300 به 280 رسیده. کجا طلا و سکه و دلار در عرض 6 ماه 80 درصد سقوط میکنه؟
قرابنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
طلا و سکه سقوط نمیکنه چون دست خود مردمه ولی بورس چون دست دولت است از توش برمیداره !!! خیلی راحت و مثل آب خوردن ... بله بورس واقعی نوسانیه نه بورس ایران که دستوریه !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
حالا خودروساز ها مظلوم و معصوم شدند؟؟ آدرس نفرین ها فولاد است؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
جالبه حقوق های ما نصفه صف آنها هم نیست اما دقیقا داریم به دلار هزینه زندگی میپردازیم . حتا قیمت خانه هم در ایران بالاتر از قیمت جهانی آن است
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
وزیر اقتصاد: سهام داری مثل خرید سکه و طلا نیست؛ بورس نوسانی است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پس چرا آقای رییس جمهور گفت همه چیز را به بورس بسپارید؟ حالا کسی جوابگو نیست و می گویید سهامداری مثل خرید سکه و طلا نیست؟ یعنی شما در اینجا هیچ تقصیری ندارید و مردم خودبه خود خود را بدبخت کرده اند؟ علی برکت الله ها را فراموش نمی کنیم. علی برکت الله.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
چرا حقوق مهندس در کشورهای عربی گفته نشده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
بورس نوسانی قبول اما چرا یکباره سه برابر شد وسپس به یک سوم سقوط کرد اگه نوسان اینه باید دوباره سه برابر بشه چرانمیشه چون دستوری بالا رفت.
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
عجب ملت ساده لوحی داریم ها
خود طرف داره سیگنال میده که بورس کارش تمومه۷ اونوقت مردم ما هنوز هم دارن رو قبر خالیه بورس گریه و زاری می کنند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت کوهرنگ روز دانشجو