بازدید 1811
اما یکی از اولین نیازهای هر باغبان لوازم آبیاری است. آبیاری به شیوه سنتی می‌تواند کار پردردسری باشد، اینکه شلنگ را در کل باغ بکشید، آب‌پاش‌‌ها را در قسمت‌های مختلف جابجا کنید و ساعت‌ها برای اینکار وقت صرف کنید. کار را به کاردان بسپارید و دیگر نگران چیزی نباشید. همه ابزارهای آبیاری که نیاز دارید در دسترس هستند. با ما همراه باشید تا این محصولات را بشناسید.
کد خبر: ۱۰۳۱۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸ 01 February 2021

یک باغ یا باغچه زیبا همان جایی است که می‌توانید درکنار خانواده از آن لذت ببرید، با دوستان خود وقت بگذرانید و استرس یک هفته کاری را پشت سر بگذارید. اما قبل از اینکه بتوانید از زیبایی‌های باغ‌تان لذت ببرید، باید آن را سرحال و شاداب نگه دارید. اگر تازه کار هستید ابزار زیادی را باید به مجموعه خود اضافه کنید اما یکی از اولین نیازهای هر باغبان لوازم آبیاری است. آبیاری به شیوه سنتی می‌تواند کار پردردسری باشد، اینکه شلنگ را در کل باغ بکشید، آب‌پاش‌‌ها را در قسمت‌های مختلف جابجا کنید و ساعت‌ها برای اینکار وقت صرف کنید. کار را به کاردان بسپارید و دیگر نگران چیزی نباشید. همه ابزارهای آبیاری که نیاز دارید در دسترس هستند. با ما همراه باشید تا این محصولات را بشناسید.

گیاهان خود را به زیباترین شکل ممکن آبیاری کنید

مهم‌ترین لوازم آبیاری که برای هر باغ و باغچه‌ای لازم است

یک شلنگ مناسب انتخاب کنید

اگر باغ خیلی بزرگی ندارید، یا فقط قرار است یک قسمت مشخص را آبیاری کنید، شلنگ آب را بردارید و دست به کار شوید. شلنگ آبیاری باید به اندازه کافی مقاوم باشد تا بتواند فشار آب را تحمل کند. در ظاهر شلنگ‌های مختلف تفاوت زیادی با هم ندارند. کسانیکه به باغبانی علاقمند هستند ممکن است مدل‌های ارزان قیمت را انتخاب کنند اما در بیشتر موارد این شلنگ‌ها دوام چندانی ندارند و  نشتی آب و تا شدن شلنگ‌ دردسرهای زیادی ایجاد می‌کند. انعطاف‌پذیری یکی از معیارهای یک شیلنگ خوب است. شلنگ‌های آبیاری با کیفیت در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید مقاوم هستند و استحکام، انعطاف‌پذیری، مقاومت و عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند. انعطاف‌پذیری بالا یکی دیگر از معیارهای یک شیلنگ خوب است که مانع از آسیب دیدن آن در زمان کشیدن به اطراف می‌شود.

از شلنگ‌های با ارزشتان محافظت کنید

شلنگ‌های آبیاری ارزان قیمت نیستند پس بهتر است راه مناسبی برای محافظت از آن‌ها انتخاب کنید. رها کردن شلنگ‌ها روی زمین‌ مرطوب و گل‌آلود باعث کوتاه شدن طول عمر مفید آن‌ها‌ می‌شود. پیشنهاد میکنیم از آویز‌ها و ابزارهای نظم‌دهنده شلنگ برای محافظت و مرتب نگه داشتن شلنگ‌ها استفاده کنید. زمان جمع کردن شلنگ های سنگین و بزرگ ممکن است با خودتان فکر کنید آیا راهی آسان‌تر هم برای جمع کردن شلنگ وجود دارد؟ اگر قرقره شلنگ جمع کن مناسبی برای جمع کردن و کلاف کردن شلنگ‌ها داشته باشید، کار برایتان خیلی ساده‌تر خواهد شد. قرقره‌های شلنگ‌جمع‌کن دوک‌های استوانه‌ای از جنس فلز، فایبرگلاس یا پلاستیک هستند که با توجه به قطر و طول شلنگ، میزان فشار و روش جمع کردن شلنگ دسته بندی می شوند. شیلنگ‌ها انواع مختلفی دارند اما به هر حال کارکرد شلنگ‌جمع‌کنها یکسان است.

فشار آبیاری را کنترل کنید

داشتن یک شلنگ مناسب و مراقبت از آن بسیاری از مشکلات را حل می کند اما هنوز هم نکاتی هست که باید به آنها توجه کرد. استفاده از شلنگ برای آبیاری می‌تواند زمان زیادی از شما بگیرد و میزان هدررفت آب هم زیاد باشد. علاوه بر همه این‌ها ممکن است آبیاری برایتان خسته کننده شود. از آب‌پاش‌های دستی استفاده کنید تا آبیاری برایتان به یک کار لذت بخش تبدیل شود. تفنگی‌های آب‌پاش دستــه قابل تنظیم با ایـن آب‌پاش‌ها روکشی نرم دارند و مجهز به ماشه قفل شونده هستند که کار با آن‌ها را بسیار سـاده می‌کـند. این اسپری‌های چندکاره الگوهای مختلفی برای پاشش آب دارند، و امکان استفاده برای کاربردهای مختلف را به شما می‌دهند. مثلاٌ برای آب دادن به گیاهان بهتر است از تفنگی‌هایی استفاده کنید که روی یک منطقه بزرگ آب می‌پاشند و جریان آب آن‌ها روی گیاهان کاملاٌ ملایم است. سبزیجات و گیاهان جوان‌تر باید با احتیاط بیشتری آبیاری شوند و استفاده ازحالت مه‌پاش برای این کار بسیار ایده‌آل است.

مهم‌ترین لوازم آبیاری که برای هر باغ و باغچه‌ای لازم است

به همه قسمت‌ها آب برسانید

آب پایه واساس زندگی باغ شما است، اگر باغ بزرگ‌تری دارید مهم است که به همه قسمت‌ها به طور یکنواخت آب برسد. استفاده از فواره‌های آب‌پاش راه حل مناسبی برای آبیاری هر نوع باغ، بزرگ و کوچک، صاف و مسطح و یا شیبدار هستند. فقط کافی است فواره را در زمین نصب کنید و به جریان آب وصل کنید. هرچه فضای باغ شما بزرگ‌تر باشد، تعویض سیستم آبیاری و استفاده از اسپرینکلرها کار منطقی‌تری است. به این‌ترتیب نه تنها در وقت صرفه‌جویی می‌کنید، از گیاهان هم دربرابر کمبود آب محافظت می‌کنید. حتما از اسپرینکلر و فواره‌های آب‌پاشی استفاده کنید که سازگار با انواع شلنگ‌های استاندارد در دنیا هستند.

هوشمندانه آبیاری کنید

اصلاً نگران آبیاری گیاهان خود نباشید، حتی وقتی بیرون از خانه یا در تعطیلات هستید. خیلی از باغبانان تازه‌کار فکر می‌کنند که یک باغ خوب با کارهای سخت و پر زحمت ساخته می‌شود. اما واقعاً این‌طور نیست. بهترین باغبان‌ها هوشمندانه‌ترین راه‌ها را انتخاب می‌کنند نه سخت‌ترین‌ها را. تایمرهای آبیاری برای رسیدن به چنین هدفی به شما کمک می‌کنند، و یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌های شما برای نگهداری از باغتان هستند.

تایمرهای آبیاری، آبیاری باغ را دقیقاً طبق برنامه‌ریزی شما و در صورت نیاز با مقدار مشخصی از آب کنترل می‌کنند. تنظمیات و زمان‌بندی مناسب را بر اساس نیاز گیاهان انتخاب کنید و دیگر نگران آبیاری آن‌ها نباشید. استفاده از تایمرهای باغبانی همچنین روش بسیار عالی برای صرفه‌جویی در هزینه، وقت و مصرف آب است. جلسات آبیاری به طور دقیق و اتوماتیک در زمان از پیش تعیین شده، آغاز و متوقف می‌شوند.

بفرمایید باران!

یکی دیگر از راه‌های هوشمندانه‌ای برای آبیاری بهینه گیاهان، صرفه‌جویی در مصرف آب، جلوگیری از رشد قارچ و انواع بیماری‌ها در گیاهان، استفاده از آبیاری قطره‌ای است.

سیستم آبیاری قطره‌ای، سطح رطوبت بسیار مناسبی در خاک ایجاد می‌کند که برای رشد گیاهان بسیار مناسب است. فناوری نوآورانه و سنسورهای دقیق این سیستم‌ آبیاری به شما اطمینان می‌دهد که  دقیقاً میزان آب مورد نیاز برای رشد گیاهان تامین می‌شود. با سیستم آبیاری قطره‌ای کارچر آب دقیقا همان جایی که لازم است خارج می‌شود و هیچ گونه هدر رفتی وجود نخواهد داشت. سیستم آبیاری قطره‌ای کاملاً سازگار با محیط زیست است و در هزینه‌های ناشی از مصرف بیش از حد آب هم صرفه‌جویی می‌کند. دیگر مهم نیست که وضعیت آب و هوا چطور است، این سیستم آبیاری منعطف به حفظ باغ شما کمک می‌کند و شرایط بهینه‌ای برای رشد گیاهان فراهم می‌آورد.

مهم‌ترین لوازم آبیاری که برای هر باغ و باغچه‌ای لازم است

از تجهیزات آبیاری با کیفیت استفاده نمایید

Kärcher برند تجاری مورد علاقه بسیاری از مردم در سراسر جهان است. طیف گسترده تجهیزات آبیاری کارچر(کرشر)، رضایت همه دوستداران باغ و باغبانی را جلب می‌کند. تمام محصولات آبیاری کارچر طوری طراحی شده‌اند که تضمین می‌کنند از گران‌بها‌ترین سرمایه زندگی یعنی آب به درستی استفاده می‌شود. تجهیزات آبیاری مکانیزه کارچر دارای بخش‌های بسیار متنوعی مانند انــواع فواره‌های آب‌پاش، نـازل‌های آب‌پاش و کانکتور‌های شلنگ می‌باشد. طراحی زیبا و کیفیت این تجهیزات و همینطور تطبیق‌پذیر بودن آنـها با انواع شلنگ های استاندارد موجود در دنیا از دیگر نکاتی است‌که در محصولات باغبانی و آبیاری کارچر به آنها توجه شده است. انواع شلنگ های باغبانی، شلنگ جمع کن ها، فواره های آبپاش، تجهیزات آبیاری قطره ای و... از محصولات پر مصرف باغبانی هستند که در زمره محصولات کارچر قرار دارند. اگر به دنبال راهی برای بالا بردن کیفیت آبیاری باغ و باغچه خود هستید تا هم گیاهان شاداب تری داشته باشید و هم از سیستم آبیاری مکانیزه بهره کامل را ببرید ما محصولات کارچر را به شما پیشنهاد می کنیم.

شرکت کارن تجارت بهین نماینده رسمی محصولات کارچر آلمان در ایران است که  علاوه بر محصولات نظافت خانگی و صنعتی، محصولات آبیاری و باغبانی کارچر را نیز به بازار عرضه می‌کند. برای دریافت اطلاعات درباره محصولات آبیاری و باغبانی کارچر با شرکت کارن تجارت بهین در تماس باشید و یا به سایت کارچرشاپ مراجعه نمایید.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
گروه های شغلی سایت غنی سازی نطنز ماه رمضان غنی سازی اورانیوم دعای روز چهارم رمضان